СЕПТЕМВРИ - '09 - 29

  • 12 080
  • 300
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 631
polly Нали ще раждаме септември, а градината тогава започва и аз се чудя какво да правя, но определено не ми се ще да го спирам от градина. Представи си едно малко бебе и един батко, който като си отвори очите сутрин премигва по - малко от колкото да говори. Все пак е на 4 години и на дали ще ми е лесно да му обяснявам как трябва да се пази тишина и как бебето не трябва да се пипа. Та така представяйки си нещата съм по - склонна да го пращам на градина пък и там си имат режим, дисциплина, занимавки..... Абе като му дойде времето ще решаваме в крачка.

# 76
  • Мнения: 2 783
.... един батко, който като си отвори очите сутрин премигва по - малко от колкото да говори. ....
Шами ,направо ме разби с това определение  hahaha ,ех момичета ...много смях и веселие с вас  Joy .
Бъбриви  и много сладки  hug,да са ни здрави и послушни  Hug

# 77
  • Мнения: 186
Ей  много се смях с вас.Оправихте ми настроението Hug.
Днес трябва да си взема изследванията,после ще пиша какви са резултатите.Дано нямам белтък в урината Praynig

# 78
  • София
  • Мнения: 42
Здравейте, Момичета!
Отдавна не съм писала,но пък ви чета редовно.Ние сме добре,растем Grinning.До момента съм качила 6 кг.Вижте на какво попаднах,мисля че ще е интересно-
 ~ София ~

Естественото раждане: първият подарък за бебето

Сигурно се чудите дали естественото раждане боли, дали е трудно, дали въобще е постижимо. Постижимо е, трудно е и може да боли. И все пак, ако се научите как да оставите тялото си да си свърши работата, ще се учудите колко силни сте!

В България отново гостува Мина Колман, независим акредитиран Bradley® учител от Вашингтон, САЩ. Тя помага на двойки, очакващи бебе, да научат повече за бременността, етапите на раждането и техники за релаксация, които да им помогнат да успеят с естествено раждане – заедно.

Над 86% от двойките бъдещи родители, посетили целия курс, постигат успех с активно, немедикаментозно естествено раждане. В България г-жа Колман ще изнесе презентация, обхващащи най-основните части от метода за успешно естествено раждане.

Заповядайте на 02.07, четвъртък, 17ч. в гр. София, адрес ул. Русалийски проход 15–17,
вх. 3, офис 41, 02/962-26-75, 0894-399-942, 0888-95-28-97, карта.

Ще да научите повече за:

• Правилен хранителен режим по време на бременност
• Упражнения и двигателна активност през бременността
• Техники за релаксация
• Ролята на таткото по време на бременност и раждане и защо е важно да раждаме заедно
• Рискове и ползи от стандартните процедури по време на раждане
• Етапите на раждането – какво се случва във всеки един момент

На лекцията ще можете да зададете и други въпроси, които ви вълнуват около очакването на новия член на семейството.

След лекцията и дискусията на г-жа Колман ще чуете кратка лекция за подготовка за кърмене, както и да зададете въпросите, които ви интересуват за това.

Лекциите са за бъдещи майки и бащи. Входът е безплатен.

С подкрепата на Ла Лече Лига, Център "Съвременни родители" и BG - Mamma

# 79
  • Мнения: 68
Здравейте , Здрвейте и ние сме ОК днес. Бяхме до сега на разходки и се прибрах току що. Позабавлявах се с историята за морето newsm62. Бях на разходка с моя приятелка коятое с близнаци.... ГОРКАТА... Weary . Голяма мъка. те са на по 1,5 г и са такива фурии че луда става с тяй . Единяи насам другия на там. Даде ми една торба с дрехи за новородено, които изобщо не е обличлала на децата, защото са и казали че са момиче и момче , а то се оказаха 2 момчета Joy. Розовите дрешки ми ги подари. Вече имаме първия подарък на бебка.
Спането и на мен ми е проблем. чудя се кой път да хвана newsm45 докато заспя . Тамън заспя и след 2 часа са ми изтръпнали всички краиници и айде на нова сметка. Слагам възглавници , ама помага за момента , един път като се събудя и край. Преди бях такъв сънливец с кран да ме изнесеш няма да усетя а сега съм като котките . Много леко спя. Може би е някакъв инстикт които започва да ни учи да сме по внимателни докато спим.
За козметиката и аз мн се чудя. Нямам си никаква идея какво точно ще ми трябва.
Nadina  ти защо с операция ще раждаш. Планирана ли ти е вече newsm78
Айде за сега да ида малко да наваксам със спането и довечера пак Hug

# 80
  • Мнения: 1 046
Цитат
Nadina  ти защо с операция ще раждаш. Планирана ли ти е вече
не не е планирана все още, но първото ми раждане е такова и лекарите ми категорично отказват да "си правят експерименти" с естествено раждане.

# 81
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Здравейте момичета,
в последно време ме мързи даже да пиша.При мен нищо ново.Всеки ден ходя на плаж,но не мога да се престраша да вляза в морето. Rolling Eyes
За козметиката- аз съм най-доволна от Джонсън бейби серията "Сладки сънища".http://www.matronababy.com/comun/img/img_secciones/productos/im_suenos.gif
Другите не ми харесват.Ползвам шампоан,течен сапун и олио.Пудра никога не съм ползвала и не мисля да ползвам.
За спането- най ми е удобно по гръб или на дясната страна. Peace
Аз вече съм готова с покупките за бебето.Само ми остана помпа ,но майка ми ще ми донесе от Бългрия.Вчера изпрах всички бебешки дрешки,хавлии и т.н.,и остана само да ги изгладя. Peace

# 82
  • Мнения: 19
Ехо докато ви изчета и забравих какво щях да пиша. Трябва май вече да си записвам, докато чета  по кои въпроси искам да се искажа Grinning.

За козметиката сега ми е най прясно в главата, та почнахме с мустела, като си изхабих шишенцата, минахме на бюпхен и чико. И от трите марки съм доволна, та сега най вероятно пак на тях ще се спра.
За яслите не съм решила. Аз го пуснах Ади защото ми идваше малко в повечко всичко + това да ми щурее на главата. Август обаче си идва мама и ще ми помага, та не знам дали ще има нужда да ходи. Най вероятно ще е до преди обяд, по скоро заради самия него, че да си играе с другите дечица.
За линията нямах си, сега гледам ми се е появила, но е съвсем лекичка почти не се забелязва.
Надина и аз съм раждала секцио и сега като питах имам ли някъв шанс за нормално нещо не остана очарована лекарката ми. Каза че не е абсолютно невъзможно, но ще го говорим на момента, като види какво е тогава състоянието на матката и плацентата. Ама нещо като гледам и при мен вървят на втори път секцио.
Ани то не е ли рано още бре за прането на дрешките. То верно че ти си по напред де със седмиците, ама аз мисля таз задача да я оставя съвсем за накрая, че малко безсмислено ми се струва ся да ги изпрера и изгладя и после да седят месец и отгоре в шкафа  Rolling Eyes...

Туи то се сещам, май трябва пак да прегледам какво сте писали и да дописвам и аз. Много веселки неща прочетох в последните странички благодаря и аз за настроението което ми създадохте.
Болничките да оздравяват бързо, аз се пооправих, само малко се сополявча още, но то си ми е синузита това.
Утре съм на изследвания, та се чудя дали това че бях болна допреди ден ще даде отражение на резултатите  newsm78 - то ще си проличи де.

Бягам вече хубав ден на всички  Hug...

# 83
  • Мнения: 14
anita29  ами дрешките,като поседят до септември,няма ли да трябва пак да се перат? newsm78 в смисъл не е ли рано още?!Аз влизам в морето,теб защо те е страх?

# 84
  • Мнения: 1
Здравейте, мили мами!

Отдавна не съм писала, май за последно беше в петък, но вкъщи все още нямаме нет, но се надявам скоро да имаме!
При мен нищо интересно, бебка си ритка всеки ден, върти се, бунтува се отвътре и честно ви казвам, това за мен е най-красивото чувство, което съм изпитвала досега през живота си! И ние си имаме пасивни дни, но доки каза, че подвижността на бебето не е еднаква всеки ден, понякога е по-мързеливо или позата, в която е застанала, не позволява да го усещаме, когато се движи.
Вчера бях на изследвания, хемоглобина ми е 82, доста е нисък и не знам какво да правя, всеки лекар изказва различно мнение, с извинение, но всеки си пази задника!
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ПАТЕРИЦИ НА МИМЧЕТО 007! Да е жива и  здрава, все така щастлива, много обичана от 4 мъже жена! А през септември - най-хубавия двоен подарък!  bdbaloni
Момичета, знаете ли нещо за Малибу? Изгуби се това момиче, надявам се, че всичко с нея и бебето е наред! Може би е някъде на почивка, да се надяваме, че е това!
Криската, много весел разказ, развесели ме за секунди! Надявам се все така веселко да си изкарвате почивката и малкия Сашко да слушка повече!  Joy
На всички болнички пожелавам скорошно оздравяване!  Hug
Ами поздрави на всички!

# 85
  • Мнения: 53
Здравейте момичета Hug

kriskata, твоята история ме разсмя искрено Mr. Green. Браво, че приемаш нещата толкова хумористично. Ако бях аз на твое място, като знам каква нервачка съм станала сигурно щях да изпадна в нервна криза и да набия някой Crazy

refresh, аз от край време имам проблеми с кръста и гърба и много държах на твъд матрак като обзавеждахме апартамента, та взехме кокосов матрак, първите 2-3 нощи ми беше трудно да свикна с него, струваше ми се даже прекалено твърд, но сега вече свикнах и не е имало сутрин в която да се събуждам с болки в кръста, което преди беше ежедневие, а матрака до сега не е мръднал, изобщо не си е променил формата.
Ние вчера с мъжлето решихме да навестим Вис Виталис - бях чувала много добри отзиви за този магазин и ми беше любопитно. Наистина е добре зареден и цените особено на дрешките са повече от прилични. Купихме на бебо малко бодита, ританки, едно много сладко плюшено комплектче ританки и жилетка( за 7 лв) и едно гащеризонче в комплект със шапчица. Взех и комплекта шишета на Авент. Има наистина голямо разнообразие и  мисля пак да пазаруваме от там Peace

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 3 нови отговора.  Mr. Green Големи сме писателки.

П.С. Ianita28, и аз преди малко си мислех за maliby - дано всичко с нея да е ОК Peace
neky също не е писала тези дни - дано да са добре с Манос и да не я е завладяла депресията Praynig

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 14:36 от vesita007

# 86
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Малко е рано,но аз искам всичко да ми е готово.И с първата бременност бях така-още в началото на 8м даже и чантата за родилното бях събрала. Laughing
А за морето-ми незнам защо не смея да вляза във водата.А така ми се иска да се потопя.Но днес може да се пресраша,че само на пясъка,направо се изпържих. Wink

# 87
  • Мнения: 1
И ние все още нищо не сме купували за бебка, мисля, че е още рано!
Като му дойде времето смятам да отидем във Вис Виталис и оттам всичко!
И на мен приятелки, които имат момиченца, ще ми дадат някои дрешки, но аз искам за си купим на бебчето новички дрешки за след раждането. Ще ни подарят кошче за кола, та това поне няма да купуваме. Иначе съм си харесала комплект шишенца, помпа и стирилизатор на Авент. Казаха, ми че тази марка е добра.

Анита, цопни се и заради мен, толкова много обичам моренцето, но тази година няма да го видя! Grinning

# 88
  • Мнения: 118
Ох тоя интернет направо ме изнерви максимално,а и на сичкото отгоре писах-писах и всичко изчезна! smile3516  smile3515smile3515 Вие как сте с тия нерви,аз имам чуство,че избухвам и за най-малкото нещо?
Благодаря пак на всички ви за хубавите пожелания! Hug
Говорите си за спане-не се оплаквайте-винаги има и по-страшен вариант!Представете си следната ситуация-едва смогвате да си легнете оправили къщата,приготвили дрехи за мъжа си,че е на работа на другия ден,изкъпали,нахранили детето и приспали го съответно,оправили сте се и вие за сън и ви замирисва на възглавница,лягате на една страна-препоръчително е на лявата,НО почва да ви подритват от вътре две крачета-след малко стават четири-сабудени едно от друго.Обръщате се на другата страна,НО ситуацията се повтаря,обръщате се по гръб,но не можете въздух да си поемете,а по корем Е НЕВЪЗМОЖНО!НО все пак успели да заспите след около 2-3 часа максимум се пробужда ревящо дете и се мести да спи привас и ви рита цялата дълга нощ! Mr. GreenСън-сън,блажен сън! Wink

Относно козметика съм ползвала на Чико и съм доволна,Мустела също,Клоран-най-добрата според мен и съответно най-скъпата,не съм много доволна от Джонсън и от Бюбхен!Но всеки си има мнение! Peace

# 89
  • Мнения: 365
.....................лягате на една страна-препоръчително е на лявата,НО почва да ви подритват от вътре две крачета-след малко стават четири-сабудени едно от друго...............

Мимче, ако знаеш това колко милo ми прозвуча ....... Винаги съм мечтала за близначета и сега много се радвам на всичките, които чакате двойна радост.

Що се отнася до съня - проблем нямам. Откакто окупирах дивана в хола, спя като бебе. Дори да стана до тоалетна през нощта, после бързо пак заспивам. Забелязах, че бебчо заспива с мен и се буди най-късно до 5 мин след като съм станала сутринта.

За козметиката - ползвала съм преварен зехтин и съм доволна. На малко по-късен етап минахме на А-дерма и все още сме с нея. Много е нежна.

Ани, не се чуди! Топвай се, няма от какво да те е страх. Ще видиш как ще ти тонизира тялото и мускулите морската вода. Попляскай се и за мен, че толкова съм зажадняла за моренце, но това лято ще ни се размине.

Общи условия

Активация на акаунт