От кога се мият зъбките ?

  • 8 884
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 216
Нашето педи, ни кара да съм й ги миела от сега. Дъщеря ми е на 9 месеца и има 2 зъба. Ама не виждам как ще стане тази работа newsm78
hahaha hahaha hahaha "Педито" Ви се престарава! Joy Joy Joy

Нищо смешно не виждам  Shocked Да не би да трябва да изчакаш до появата на всички зъби и тогава да почнеш да ги миеш?

Зъбите се мият от момента на появата на първия. Когато бебето е малко най-удачния вариант е да  му се даде четката за зъби - да си я дъвче и гризка. Така на първо време се почистват зъбките, Когато се научи да плюе - тогава се мият и с паста

Зъбките се мият с малко количество флуоридна детска паста още от появата на първото зъбче! А децата се научват да плюят много по-късно, казват към 18 месец!

Хигиената на устната кухина започва от първия ден - като ежедневно венците се почистват с мокра кърпа! Това, за да свикне детето по-лесно и да е подготвено за времето, когато зъбките ще се мият!

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
  Абе хора как да не е смешно?! На 6 месечно бебе с два зъба ще му мия зъбите защото така било казало педито? И какво ще постигна освен, че ще го храня редовно с паста за зъби.
  Колкото и да се грижим за зъбите, ако в семейството родителите са с лоши зъби и децата ще бъдат. Не казвам, че не трябва да се грижим за зъбите на децата си, а че с два зъба на няколко месеца е рано и излишно.
   

# 17
  • Мнения: 356
От скоро и на мен ми се върти мисълта за миене на зъбите. Ние сме с 13 зъба. Тази сутрин с голям интерес ме гледаше до като мия моите и му беше много смешно. Май ще трябва да се пробваме и ние.

# 18
  • София
  • Мнения: 15 221
Майка ми е детски стоматолог и според нея почистването на зъбките трябва да започне още с пробива им. И един зъб да е-трябва да се почиства. В началото -с памуче или марля, напоени с кислородна вода.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Да се почистват - да, но да се мият в истинския смисъл на думата с четка и паста за зъби става по-късно. Според нашия стоматолог емайлът на зъбите на бебоците все още е слаб и е редно да се изчака с пастата за зъби, било тя и детска, защото може повече да навреди, отколкото да има полза. Мисля даже, че на някои детски пасти си е посочено ограничение за възрастта. С паста започнахме да мием зъбките някъде около втората му година, до тогава почиствахме само отначалото с марличка, после с четчица.

# 20
Здравеи Женя, моята Калина дъвче четката за зъби от 8-9 месечна и мисля че и харесва освен това все пак е някакво миене въпреки че не плюе пастата а я галта. Имаме четка и паста на Чико които са безвреди така че можеш да пробваш. За детето това е нещо ново и интересно. На нас четката ни помогна да се откажем и от заспиването с биберон и то в периода когато и растяха първите кътници. Дъвченето на четката я успокояваше. Моят съвет е: Опитай!  Grinning

# 21
  • Мнения: 2 534
Вече два дни си мием зъбките !!!
Приемам поздравления !
Всичко става много лесно , за нея си е забавление .
Купих четката на Аквафреш (4лв.) и някаква обикновена детска паста за 0.80лв. , по-скъпите са по около 2.50лв.

Моля майките да не бъркат миенето на зъбките с почистването им . Почистването на устната кухина и впоследствие на първите зъбки е едно , друго си е вече да му дадеш четката в ръчичката .

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 5 920
От мненията ви разбирам, че вече бих могла да правя някакви опити с четката за зъби , та дори и без паста .
Започвам проучване за видовете четки  и ще докладвам .
За пастата ще си помисля дали да купувам , сигурна съм че са абсолютно безвредни , та дори и вкусни ...
Билла продават четка на Аквафреш на която пише че е за след четвъртия месец, а аз съм чела някъде че устната хигиена трябва да започне с пробиването на първия зъб (всеки да го разбира както си иска). Бебата е на 9 месеца и за сега все още дъвче шишарката от този комплект (а вече имаме 3 зъба и лично аз смятам че е време да започна с миенето)

# 23
  • Мнения: 6 390
Ами не трябва ли да се ползват едни такива "четки" за венци? За хигиена преди първите зъбки дори? newsm78
и аз така знам, с 4етка която се слага на пръста и се мият венците дори и като няма зъб4ета може  Grinning
Устната хигиена е много важна, деди4ните фактори са оправдание само...

# 24
  • Мнения: 280
Ние започнахме с миенето на 6 зъба и половина (вече и две половинки  Laughing) този месец. Много й харесва, гълта пастата, разбира се, но слагам съвсем мъничко, а и вярвам, че пастите за зъби за най-малките са съобразени с това (предназначени и за ядене Wink).

# 25
  • София
  • Мнения: 488
Каката е на 6,5 г., а си мие зъбите от 10 месечна възраст. В началото игра, ядене на паста, а сега, ако не й кажа поне 10 пъти за зъбите все едно  не си ги е измила. И това и сутрин, и вечер- кошмар. Навици - глупости. На  чист инат все още се справям с нея, но... Като отидем  на лекар или зъболекар направо се чувствам горда с постиженията си и виковете. Няма кариеси, но що пари за четки и пасти съм дала само аз си знам.  А е изяла тонове сладки неща и мисля че си заслужава усилията да научим децата да си мият зъбите.

# 26
  • Мнения: 5 140
Ние започнахме с опитите когато бяхме на 1г и 7м.
Купихме си четка и паста на Астера.(детски разбира се).
И малко по малко постепенно,двете заедно-аз мойте,тя неините и поизяждаше пастата.По едно време ги миех аз,сега вече тя сама извършва действието миене на зъбки.

# 27
  • Мнения: 3 394
Стелчето е на 11 месеца и една седмица и си кара с нейните единствени ДВЕ зъбета Twisted Evil но си умира от кеф като й ги мия (ползвам съответните за възрастта четка и паста на Колгейт-специално за мъничета)!
Отваря си устичката сама и стои мирно докато свърша-явно й харесва лекото почешване, защото определено венците си я сърбят

# 28
  • Мнения: 7 837
Имаме 5 зъба и ве4е ги по4иствам със специална бебешка паста, която не съдържа флуорид. Пастата я продават със гумена 4ет4ица, която се слага на пръста.

# 29
  • Мнения: 356
От 1 седмица вече си мием зъбите. Вечер двамата с кака си ги мият, той я гледа и имитира 1 към 1. Просто се справя сам и го прави що годе добре.

Общи условия

Активация на акаунт