От кога се мият зъбките ?

  • 8 895
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 255
Преди 2 дни водих Калоян на зъболекар и тя каза, че щом стане детето на годинка, задължително започвали да се мият зъбите с четка и паста, независимо колко са на брой  Rolling Eyes а ако почнеш по-рано не било вредно  Wink Каза, 2 пъти на ден или поне 1 път вечер преди лягане.
Та ние се оказахме закъсняли и сега вече сме в крак  Sunglasses

# 46
здравейте детенцето ми евече на година и един месец незнам да ли вече трябва да му мия зъбките  мислия си че трябва да порасне още Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 237
Ние имаме 16 зъба и ги мием от 1,5 месеца (може и да сме позакъсняли newsm78),но проблема при нас е не само,че яде пастата,ами гълта и водичката ,с която искам да й изплакна устата.Колко пъти  й показвах,ама не .И при вас ли е така?

# 48
  • Мнения: 2 534
О да , мисля , че при всички е така .
После се научават и да плюят водата , ама не виждам ние скоро да се научим .

# 49
  • София
  • Мнения: 2 708
На дъщеря ми съвсем скоро и изникна първото (и за сега единствено) зъбче и смятам да заповам с миенето Simple Smile Обаче за вечерното почистване трябва да е преди ядене (кърмене) защото обикновено тя заспива докато се кърмим. И така съответно сигурно миенето няма да е много ефективно. Дали много се вталясвам или пък не, вие какво мислите  newsm78

# 50
  • Мнения: 1 181
ние имаме седем зъба, но досега не съм мислила да започвам да ги мия. Като чета тук явно сме закъсняли, но нашия палавник ако усети нещо в устата си и веднага хапе, така че ми е съмнително да се справим с четката.

# 51
  • Мнения: 2 534

нашия палавник ако усети нещо в устата си и веднага хапе
Още по-добре , така ще стане по-лесно .
Ще се чеше с четката и ще се кефи даже  Wink

# 52
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
айде кажете как да мия 4-те зъба като не дава да пипна устата му???
и като все още не разбира добре какво искам от него?
аз за да видя че са му поникнали зъби /или дали са му поникнали зъби/ го подмятам ад се хили - иначе е изключено да бръкна в устата
та я кажете как да му вкарам четката за зъби??? той игра с устата му не признава. прсото под никакъв предлог не дава да го пипнеш по устата, камо ли да пъхнеш вътре нещо

# 53
  • Мнения: 6 390
Има едни силиконови "четки" за бебетата, които се надяват на пръста ти и така масажираш и венците и покрай това се чистят и зъбите Wink

като тази, има на Джордани, и са към 1.50 / 2.лв

# 54
  • София
  • Мнения: 3 666
И ние сме с такава, наред с миенето си пийва и водичка Laughing Laughing Laughing

# 55
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
А я ми кажете, когато бебето заспива вечер на гърдата кога се мият - преди лягане ли? newsm78 Има ли смисъл от това изобщо? Иначе мойта беличка е с осем зъбчета от седмия си месец и сега като ми се усмихне грейват едни перлички огромни Laughing Laughing  Laughingно още не съм започнала да й ги мия Embarassed Embarassed

# 56
  • Мнения: 295
Синът ми май вече е голям, но аз все още му мия зъбките с четка и само с водичка. Време ли е за пастата? Някой ползвал ли е Ненедент?

# 57
  • Мнения: 2 197
Според много лекари почистването на устната кухина трябва да започне още преди появата на първото зъбче. В устата се задържат остатъци от храна, които са най-лесния път към образуването на гъбички, в последствие кариеси и др. още по-лоши проблеми. Аз мия венците на дъщеря ми с кислородна вода откакто е навършила 4 месеца, тя още няма зъби. И не е вярно, че лошите зъби са генетично обусловени. Поколението на нашите баби и дядовци са имали много по-здрави зъби от нас. Защото първо са приемали много по-малко сладки храни, второ за химия (стабилизатори, подсладители, оцветители и др. под. ) изобщо не са чували или поне не в тези повсеместни количества както сега и трето - приемали са по-натурални продукти, а не примерно кисело мляко с вкус на прясно. Така че не разбирам защо на дете с 12 зъба те тепърва започват да се мият.

# 58
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Зъбките се мият още с появата им. Филип сега сутрин сам си ги мие, но без да пл^е водата. Сам го мие без подканяне без нищо Laughing
По-малък като беше аз ги почиствах и ми давах четката да си я гризе и да свиква с нея в устата

# 59
  • Мнения: 967
Грижата за зъбите започва още от първото зъбче. Има едни залъгалки с формата на четка. Те се дават, за да се свикне с формата и хем бебето си чеше венците http://www.netesse.de/shop/catalog/images/baby%20Dr.jpg.
 Както и силиконовата четка показана по-горе за почистване от родителите.
За по-късна възраст има специални четки със съответни дръжки, за по-лесно хващане на Braun.
http://www.rund-ums-baby.de/info/oral-b/stages/images/stages-zahnbuersten.gif


Аз моята дъщеря винаги я взимах, когато си миех зъбите, да гледа, сама почна да ползва четка на година и половина. Много игра, вкусни пасти и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт