II АЕГ "Томас Джеферсън" или 9 ФЕГ "Алфонс дьо Ламартин"

  • 16 804
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 253
   Ellitza,когато кандидатствахме балът ни стигаше за френската,но ние не я избрахме по 4исто субективни при4ини.Това къде ще запишете детето зависи от неговото желание и от вашите виждания за него.Не ми се влиза в спор с отбора маики,за които техните деца и у4илищата ,в които у4ат са наи-велики.Те имат мнение и за нещо,което НЕ познават.Децата им НЕ у4ат там,но са компетентни и за него..За тях вси4ки приети по 2-ро желание са 2-ра категория.Ха ха ха.Аз само мога да кажа, 4е тези деца са умни и амбициозни ,но не са приети по първо желание.Това не ги прави провалени и по-малко конкурентни .Напротив.Ли4ното ми наблюдение е ,4е преподаването си е на ниво стига да има кои да у4и!!При нас резултатите за ниво B2 /европеиска езикова рамка/ ще излезнат през август и тогава ще мога да се аргументирам с факти доколко е резултатно обу4ението ни до момента.
    Мисля,4е дилемата ви е по-скоро кои език да изберете.
    P.S.По въпроса за сградата знам ,4е наистина се търси друга подходяща такава, но дали ще е на Стамболииски не ми е известно.
Къде видя мнение, че приетите по второ желание са втора категория???
Второ, трето и пето желание може да са все първи езикови, а за да са такива явно има повече желаещи да учат там отколкото във вторите и н-ската гимназия с разширено изучаване на чужд език. Това е факт, колкото и да не е приятен на някои! Впрочем ти отдавна имаш негативно отношение към първите ЕГ с доста нелепи мотиви.
П.П. НГДЕК-а е едно от най-добрите училища в София, за което няма негативни отзиви въпреки неудобното местоположение.

# 16
  • Мнения: 62
Мързеланка,а ти къде видя негативно отношение към първите???

# 17
  • София
  • Мнения: 4 253
« #33 Сряда, 13 Май 2009, 11:16 »   
--------------------------------------------------------------------------------

Iva s,за голямо съжаление и аз мога да твърдя от ли4ни наблюдения и от такива на приятели,4е алкохолът,цигарите и наркотиците присъстват в изброените от теб у4илища/НЕГ,АЕГ,ГПИЕ/?Тези гимназии нямат някакъв специален имунитет от "болестите ,от които страда държавното образование".4увала ли си слу4аино,4е  на 1-ва АЕГ и казват"Първа наркоманска"?
 
 Едно твое мнение от друга тема, където раздаваше с лекота квалификации за 1-ва АЕГ. А обвиняваш, че другите пишат за неща, които не познават...

# 18
  • Мнения: 62
     Тук искат да дадем мнение по темата, а не да следят 2-ри рунд.Все пак добре,4е не си извадила само едно изре4ение от контекста му, за да могат и други да разберат смисъла на написаното, а тои е:Това,което присъства в останалите държавни у4илища не е "запазена марка" за тях."Елитните гимназии" не ни предпазват от тази опасност .Никои не поставя под съмнение интелектуалните възможности и потенциал на децата в тези у4илища!Изборът да сте" нащрек", да имате" едно на ум' или да крякате като гарги, 4е това" при вас не можело да го има "си е ваш, но не отри4аите правото на разли4но мнение на другите!!!
     

# 19
  • Мнения: 3
Като бивша възпитаничка на 9 ФЕГ, твърдо се обявявам ЗА нея. Поне 1/3 от преподавателите ми са учители в гимназията и до днес, а това са хора, които са истински професионалисти!!! Аз също влязох там без да знам и дума от френския. А ето ме вече - професионален преводач Simple Smile
Подготовката, която дават там е много добра! Както беше казано по-горе - училище с традиции!

# 20
  • Мнения: 2 992
   Ellitza,когато кандидатствахме балът ни стигаше за френската,но ние не я избрахме по 4исто субективни при4ини.Това къде ще запишете детето зависи от неговото желание и от вашите виждания за него.Не ми се влиза в спор с отбора маики,за които техните деца и у4илищата ,в които у4ат са наи-велики.Те имат мнение и за нещо,което НЕ познават.Децата им НЕ у4ат там,но са компетентни и за него..За тях вси4ки приети по 2-ро желание са 2-ра категория.Ха ха ха.Аз само мога да кажа, 4е тези деца са умни и амбициозни ,но не са приети по първо желание.Това не ги прави провалени и по-малко конкурентни .Напротив.Ли4ното ми наблюдение е ,4е преподаването си е на ниво стига да има кои да у4и!!При нас резултатите за ниво B2 /европеиска езикова рамка/ ще излезнат през август и тогава ще мога да се аргументирам с факти доколко е резултатно обу4ението ни до момента.
    Мисля,4е дилемата ви е по-скоро кои език да изберете.
    P.S.По въпроса за сградата знам ,4е наистина се търси друга подходяща такава, но дали ще е на Стамболииски не ми е известно.

Доводите за нивото на владеене на езика не ги разбирам.

Дъщеря ми защити В1 по английски в 6ти клас.

Нейна приятелка, която в момента е точно в 9 ФЕГ и е в 9ти клас чака резултати по АНГЛИЙСКИ за С1, като на пробните изпити в Британския институт се е представила блестящо.  Въобще не коментирам нивото й на владеене на френски щом се представя отлично и във 9ФЕГ

# 21
  • София
  • Мнения: 1 202
9 ФЕГ! Дъщеря ми кандидатсва след 7 клас миналата година и балът и стигаше за която гимназия пожелае. Тя избра френската и не съжалява. Английски учи 7 години и ще "доучва" ако трябва, за да покрие някакво ниво. А къде ще научиш допълнително френски?

# 22
  • Мнения: 1 210
А къде ще научиш допълнително френски?

Във Френския културен институт, разбира се. Има прекрасни курсове. Желание да има.
Факт е обаче, че английският е лесен език- и защото се дъвче от рано, и защото е с лека граматика, и защото е масов в ежедневието (филми, музика най- малкото). Учи се леко, приятно и без особено усилие.
Френският е по- сложен и по- не-масов, което прави изучаването му като допълнителен (втори) език по-трудоемко. За всеки, който цели владеенето на два езика до завършване на средно образование, по- добрият вариант е този- френска /немска /испанска гимназия и допълнителен английски. Не казвам, че обратното е невъзможно, но поне за мен е по- сложно.

Относно Френската- дъщеря ми я избра пред всички останали училища. Аз стоях плътно зад гърба и.  Бихме направили абсолютно същия избор и сега.

Другото училище не го познавам.

# 23
           
     II АЕГ е елитна гимназия с изградени вече традиции и авторитет. Освен това тя не лежи на стара слава като някои други, а доказва мястото си сред най- добрите в София с постиженията на учениците си.

# 24
# 25
  • Мнения: 10
Смятате ли, че новата директорка във Френската, заради която юни месец имаше брожения там, ще повлияе негативно върху качеството на обучение. Настоящите ученици и родителите им не я искат и май имат право, поне така изглежда от протестното им писмо.

# 26
Здравейте, моят син учи във Френската, сега завърши 10-ти клас, не е от , но успя да си вземе първият Делф тази година с доста добър резултат. Ходеше на частни уроци, но както се оказа ги е пропускал доста често. По въпроса за новата директорка, той категорично я харесва, ние също. Прави ми впечатление че нещата бяха доста манипулирани около напускането на старата. Единствения обособен коментар, които той (сина ми) си позволи, беше , че определено доста деца са приемани с плащане. И наистина имаше ученици, които се появиха доста след 15-ти септември, тяхната паралелка се увеличи с няколко деца. Не искам да коментирам как точно са попаднали във Френската.
В крайна сметка, ако детето иска да учи и да научи този изключително хубав, но труден език никой не може да го спре.
 Успех в 8-ми клас, не се плашете, но ще има и много двойки и много контролни, но резултат накрая ще е много добър.

# 27
Френската е за предпочитане! Децата научават езика- преподавателите са добри!
2-ра английска има голямо текучество на учители, дете на приятелка учи там и не са доволни!

# 28
Френската е за предпочитане! Децата научават езика- преподавателите са добри!
2-ра английска има голямо текучество на учители, дете на приятелка учи там и не са доволни!
Резултатите от матурите за тази година на ІІ АЕГ са далеч по-добри от тези на 9 ФЕГ. Мисля, че това е доста по-обективен критерий от местоположението на гимназията или субективното мнение на някого, особено на комплексарка от село, завършила ТОХ!

# 29
Здравейте мами,
извинявам се, че нарушавам вашето пространство, но тази тема е доста интересна и актуална за мен.  Първо искам да се обърна към сеньора milo, която така лесно поставя етикети на разни хора- не си права мила, познавам човек от град Елин Пелин, завършил ТОХ и понастоящем получаващ заплата (от работа по специалността придобита в гореспоменатото заведение) зареди която гарантирам че ти би се развела с мъжът ти, ако не на секундата то след 3 митуно обмисляне.
   Така сега по въпроса 9ФЕГ или  II АЕГ, значението и разликата е колкото от средният ви до безименният пръст (когато са събрани). Аз като бивш възпитаник на 9 ФЕГ записах по големият си син там точно мислейки си за традицийте и качеството на получените знания, да ама не мили мои, нещата се променят със светкавична скорост. Момчето имаше щестици от горе до долу, всички Делфове бяха взети с почти отлични оценки, имаше една две издънки по екскурзите- марихуана и алкохол, но тях навсякъде ги има и ако мислите, че бихте могли да предотвратите по някакъв начин това (или това което е модно в моента)- дълбоко се лъжете всеки пробва и добре, че е така. Та върпосният синковец бе миналото лято тук в Швейцария и познайте какво- знанието му по френски език придоби същинската си оценка, може би 3. В момента работи като барман в дискотека посещавана предимно от туристи по простата причина, че с неговото ниво по френски език не може да намери работа на по- прилично място. По- малката ми дъщеря понастоящем учи в Испанска гимназия "Мигел де Сервантес" и там със сигурност мога да кажа, че качеството е различно, за рожденният и ден и подарихме екскурзия до Испания и там знанието и подготовката по езика показаха своя напълно положителен и задоволителен резултат. Друг е въпроса за приложимостта на Френският език след завършване на 12ти клас. След 2 до 3 години в Германия и Испания ще се отворят доста примамливи възможности за висше оразование на чужденци, а сертификатите за владеене на език издавани от повечето училища  са тотално не приложими в тази сфера. За справка- малкият ми син учи тук в Швейцария в момента е 9 ти клас и по английски език покрива 110 точки на сертификатът TOEFL (световно признаван)- резултат, който е доста добър и постигнат само от обучението му в училище. Това мисля също е факт, който трябва да бъде взет под внимание.  Моят съвет е да помислите малко по- напред във времето и да си зададете въпроса- Колко, как и къде ще бъде приложимо полученото знание на детето ви. Тук при такива дискусии след всичко казано обичаме да завършваме с финално изказване, което да подкрепя или изяснява защитената позиция. Моето е- В момента, със сигурност предпочитам Испанската гимназия пред всяко едно друго училище в Бъгария, като изключим частните, защото в повечето хората са доста по- наясно с нещата от колкото в държавните.

   Пожелавам на всички вас да направите най- вярният избор.

С най- добри и приятелски пожелания,
Мартин

П.С. Честит ви нов премиер! Дано поне малко да изчисти името на нашата Родина пред света.

Общи условия

Активация на акаунт