Въпрос за отпуск за бащинство

  • 100 115
  • 105
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 99
златнички сте newsm03 newsm51
тази декларация при нотариус ли се прави или??

# 76
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Не, подписва се в болницата пред длъжностното лице. Не ти трябва друга декларация за пред НОИ - достатъчно е да се представи копие от акта за раждане на детето, където е вписано името на бащата.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Не, подписва се в болницата пред длъжностното лице. Не ти трябва друга декларация за пред НОИ - достатъчно е да се представи копие от акта за раждане на детето, където е вписано името на бащата.

а декларацията,че живеят в едно домакинство и тя ли в болницата се прави

# 78
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Никога не сме подписвали такава декларация, че сме в едно домакинство.  Rolling Eyes Всъщност аз се подписвах само за името на детето, че искам да е записано еди как си, а мъжът ми се подписва за името и че му е баща.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Никога не сме подписвали такава декларация, че сме в едно домакинство.  Rolling Eyes Всъщност аз се подписвах само за името на детето, че искам да е записано еди как си, а мъжът ми се подписва за името и че му е баща.

в закона е записано,че за родителите без брак се изисква дек,че живеят в едно домакинство
но явно сте минали без нея

# 80
  • Варна
  • Мнения: 2 073
 Laughing Явно, при това два пъти  Mr. Green.

# 81
  • Мнения: 49
Здравейте! Искам да попитам по-информираните тук дали моят съпруг, който се осигурява към фирма от 3 месеца, а преди това е бил записан в бюрото по труда в продължъние на 10 месеца, има право да вземе този отпуск? Общо има над 3-4 години трудов стаж..принципно. Но дали няма някакво изискване да се е осигурявал последните 12 месеца?  Thinking

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Искам да попитам по-информираните тук дали моят съпруг, който се осигурява към фирма от 3 месеца, а преди това е бил записан в бюрото по труда в продължъние на 10 месеца, има право да вземе този отпуск? Общо има над 3-4 години трудов стаж..принципно. Но дали няма някакво изискване да се е осигурявал последните 12 месецаThinking

не,няма такова изискване

трябва да има 12 м осиг стаж през живота си и да работи като му внасят вноски към фонд ОЗМ /трудов договор или самоосиг лице на високия процент/

# 83
  • Мнения: 49
Супер! Много благодаря за отговора!

# 84
  • Мнения: 2
И аз имам един въпрос.Имаме си бебе и нашия тати излезе във въпросния отпуск по бащинство.Днес го уведомиха,че му прекратяват отпуската и той трябва да се върне на работа (а ако не отиде-остава без работа).Та въпросът ми е:Има ли право работодателят да прекратява този отпуск?

# 85
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Мисля, че щом веднъж е дал съгласието си за ползването на точно този вид отпуск, не може да се прекрати. Той по-близо до болничен, отколкото отпуск. Нека и другите да се изкажат.

# 86
  • Мнения: 3 621
Мисля, че щом веднъж е дал съгласието си за ползването на точно този вид отпуск, не може да се прекрати. Той по-близо до болничен, отколкото отпуск. Нека и другите да се изкажат.

Да, работодателя няма право да прекрати този отпуск. Няма право и да откаже ползването му. Друг е въпроса обаче, колко работодатели спазват това.

# 87
  • Мнения: 2
Благодаря,момичета.За съжаление шефът може не винаги да е прав,но винаги е шеф,така че нищо не мога да променя. Sad

# 88
  • Мнения: 3
Здравейте искам да попитам при работодателя ли се подават необходимите документи за отпуск или в НОИ ?

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте искам да попитам при работодателя ли се подават необходимите документи за отпуск или в НОИ ?

При работодателя.Той внася каквото трябва в НОИ

Общи условия

Активация на акаунт