НОЕМВРИйска мама магазините щурмува,с трепет първи дрешки за бебето купува

  • 14 857
  • 294
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 434
Аз съм с олиото против стрии на Hipp,но знам ,че лятото не е хубаво да се мажеш през деня с олио в жегите и смятам да си взема силно хидратиращото масло на Dove въпреки че не е за стрии имам много приятелки,които са доволни,а пък и вечер пак ще се мажа с Hipp! Peace

# 241
  • Мнения: 110
   За крема за стрии ползвам на Виши и Babi Love,ама в началото толкова ми ставаше лошо от всички миризми,че и на тези кремове ги намразих и сега все още ми се повдига от тях.Лоша работа.Че затова от време на време се мажа и с бебешко олио.То поне по хубаво ми мирише.
   За ремонти незнам,ама на нас ни предстои смяна на жилището,че това ще ни е малко с близначките.Вече съм в паника.Почнах да опаковам багажа.Кашони,кашони .....Имаме време на 1.08. ще е голямото пренасяне, ама и корема расте Shocked.Има да пъшкам Grinning.Вече поръчахме кухнята и новата спалня,че старата ни е малка 140см. широка и няма да ни стига ако си вземаме бебите при нас понякога.Остана детската стая да изберем,ама то много трудна работа. Според вас кои легла са по добре 60 /120  или 70 /140.Аз май клоня към по големите,ама ако могат да кажат мамите с опит.Моля!!!

# 242
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
elist, ако имаш място, направо си взимай големия размер, т.е. 140. 20 см са си 20 см, това са 2-3 години разлика.

# 243
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Здравейте, минавам само да ви кажа "здрасти  wavey"
Ние  с Виктор сме болни и ми е супер неприятно да гледам в монитора. не съм чела нищо... надявам се всички да се чувствате пекрасно  bouquet
Хубава вечер  Hug

# 244
  • Мнения: 110
Благодаря Васи за съвета.За бебешките легла 70/140 ще имаме място в детската,ама за две нормални като порастнат няма да има,ако сме все още в това жилище.Та затова смятам да вземем по големите,с надеждата да спят там до към 4 и после направо двуетажно,че да има място и за игра.Ще могат ли да изкарат толкова време в бебешките кревати?
 Диана бързо оздравяване ви желая и на двамата и дано да е без усложнения.Летните настинки са ужасно неприятни.
 Лека вечер на всички Hug

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
elist, аз ще ползвам леглото което свекъра е правил за племенницата. Малко шашав размер е 65/140, но тя спа на него до първи клас мисля. А не е дребно детето, височко върви. Така че яма да е проблем и до 5-6 годишни да спят там май. Само дето ни отвори работа да търсим подходящ матрак. Но го нагодихме де.

# 246
  • Мнения: 25
Привет!
Списъкът, който съм съставила е примерен и е за първо време! Това го упоменах, а и никъде не съм споменала, че няма да ползвам памперси!!! Как си представяте да пера като луда всички наакани гащи през три часа?!! Просто няма начин!  Crazy
Повиването не е с цел да не мърда детето или да му се изправят краката!!! Прочела съм достатъчно по въпроса, повярвайте! Повито се чувства по-спокойно (някои деца се чувстват по-спокойни). Това е така, защото се плаши и чувства несигурно в началото след раждането. Цели девет месеца е било в тясна матка и в един момент се оказва на широкия бял свят. Доста стряскащо! Иначе и аз предпочитам облечени дечица. Това е най-доброто за тях, защото след преодоляване на този адаптационен стрес, то е най-свободно и волно рита и показва с ръчички.
За вълната - тя съществува освен като прежда, но и като плат. Има парена вълна, която е достатъчно мека и не предизвиква обривчета! Нямам предвид преждата!  Peace
А наистина сте прави, че универсален списък НЯМА! Споделих този, по който ще се водя, пък той е само за началото. Няма начин предварително да купим всичко! Не сме толкова далновидни  Laughing (визирам мамите бременни с първо детенце)
Пожелавам на всички чудесен ден утре! Много успехи и любов от татковците! Аз съм на консултация, но преди няколко дни го гледахме с таткото на ехограф, слушахме сърчицето му на доплер и сме спокойни за дечко! Единствено дето се крие толкова много! Не си показва дупето! Embarassed Срамежливко!
Един неудобен въпрос може ли?
Правите ли секс?  Embarassed

# 247
  • Мнения: 21
Добър вечер!
Включвам се само по темата за секса. Мен ме боли доста, което значително намали честотата на интимността ни. Има ли и други с моя проблем? Дали е от бременността или е до психична основа? Замислям се за лубриканти, но се страхувам да не би да вредят...

Сутринта ще пиша повече. Лека вечер!

# 248
  • Мнения: 434
Момичета,знам,че е малко  offtopic,но искам да помоля ако има някоя от вас има регистрация в Продавалник да пише на модераторите да ми активират акаунта,защото днес цял ден чакам активационен имейл от тях и така и не го получих!
Потр.ми име е Bibo,a email ми е adriana.al@abv.bg

# 249
  • Мнения: 419
Здравейте!
Хриси  Hug Помня че беше хубав октомврийски ден- хладен и приятен! Wink
Диана, дано бързо оздравеете с малчо! Peace
Мия, утре ще попитам и ще ти пиша!
Честито на мамите узнали пола и на усетилите ритничета! Hug
Относно секса- от както сме видяли двете чертички се е случило точно 4-5 пъти.Не че ме боли, просто от притеснение да не се случи нещо лошо с бебко.
За стриите-аз също съм с олиото на Еусерин и след като ми свърши една приятелка ми подари какаовото масло на Палмърс. Макар че честно да си призная съм доста нередовна в мазането. Embarassed Иначе стрии си имам в излишък от преди 10 години.Боледувах от грип и от някакви услужнения след това лежах в болница,където ме натъпкаха с какви ли не лекарства и системи и за два месеца от 48 кг бях станала 73 кг. След това оздравях и отслабнах, но за спомен от тогава си имам доста стрии.
А за покупките - аз днес пак се отдадох на шопинг терапия. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=393630&pid=13380846 Вече май наистина сме готови с дрешките за посрещане на бебо.  Mr. Green Остават обзавеждането, количката, спалното бельо, стерилизатор, люлка, въртележка за креватчето, бебефон, активна гимнастика и още някои дреболии. Много ми харесва спалното бельо на Тач http://www.eladabg.com/комплектче-олекотена-ангелчета-p-228.html , ама е малко скъпичко и ще видим дали ще успея да се вредя поне за едно комплектче.
Относно количката-след всичко изчетено във форума се спрях на Bebe Comfort Streety. Казват че са здрави и удобни, леки, маневрени, а и на външен вид изглеждат добре. Само още умуваме дали да вземем само количка и столче за кола за 790 лв. или да дадем още 350 лв и за коша за новородено.  newsm78
Утре сутринта ми е последния изпит, а следобяд съм на ФМ при д-р Марков. Стискайте палци.
    bouquet

Последна редакция: вт, 07 юли 2009, 00:56 от elektra_86

# 250
  • Мнения: 568
elektra_86, стискам палци за изпита и после и за ФТ!

Диана, стискам палци и на вас с малкия малчуган бързо да се оправите и с възможно най-малка намеса на лекарства!

За секса - от положителния тест насам - само 2 или 3 пъти  Rolling Eyes Никъде не ме боли, много ми се прави даже и на мъжо също, но.... много ни е страх - до 4-ти месец кървене, после контракции...  ooooh!

За стриите - както вече съм споменавала - мажа се с обикновен лосион за тяло на NIVEA. Нямам стрии за сега. Баба ми, майка ми и леля ми също нямат стрии, въпреки че не са се мазали с нищо. Така че се надявам и мен да ме огрее тази щастлива фамилна обремененост  Mr. Green

# 251
  • Мнения: 128
Добро утро!
elektra_86   успех на изпита и ФМ Peace
За стриите-зависи от самата кожа.Но не е лошо да се вземат мерки все пак.

Аз от 2 дни съм с болки в гърлото и днес мисля да посетя специалист Sad

# 252
  • Мнения: 53
Дубро иютроууу Hug Щете не щете закуска аз пък ще ви я сервирам фръц-пръц smile3533 smile3525

 

Ееееех ако знаете вчера понеже се оплаках че тати още не е усетил ритници...та нали минах вечерта да кажа че усети 2 ритничета.А после да знаете,лягаме да спинкаме вече и бебче като се разрита.За пръв път такова ритане,тати беше толкова щастлив Grinning
Дианка дано с детенце бързо се оправите,пийте чайчета,много течности и много полодче да хапвате Peace хайде че люлинска среща ни чака Wink Hug
Електра  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover успех на изпита и всичко ще е ок на ФМ сигурна съм thumbsup Чакаме да кажеш как е минало.
sunflower твойто бебче не е единственото дето не иска да се обърне,моята мишчица последния път беше в много интересна поза newsm78 hahaha ама какво пък и последна да разбера,важното е малчовците да са здрави нали?
за секса да кажа че ние правехме от време на време ама,откакто имам контракции и хем аз не искам хем и тати го е страх.
за стриите- се мажа с кремчето на Дева само засега с него ми е добре-сутрин и вечер.
хайде да ви оставям сега-усмихнат ден,спокоен с много шаващи пупита. Hug

# 253
  • Мнения: 53
Кате хубаво е да идеш на лекар да те погледне,ама аз само да споделя.От време на време като се случи да похапна малко повече сладолед и ме заболи.Взела съм си Тантум вреде спрей и се пръскам веднага като усетя и минава.Знам че за бременните не е вреден.

# 254
  • Мнения: 1 404
Здравейте и от мен!

За стриите - нямам все още, но се мажа с един крим на Мустела...

За секса - редовно и даже е по-хубаво  Rolling Eyes

Количка вече купих от Продавалника, както и легло (тип кошарка на две нива).

И така.... днес отново ще се занимавам с ремонтите  Tired

Общи условия

Активация на акаунт