НОЕМВРИйска мама магазините щурмува,с трепет първи дрешки за бебето купува

  • 14 854
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Елист - за чувалчето за крака, ще трябва нещо и за ръчичките, незнам до къде обгръща, дали покрива ръцете. Продават чувалчета, само че с разделение за крачетата - тогава стават на столчетата за кола, незнам дали няма да е тясно само. Нещо такова http://shop.danet.bg/images/maxi-cosi/maxicosi_68501420_4.jpg.

# 271
  • Мнения: 25
Здравейте мами
В четвъртък се върнах от моренце и да ви кажа колкото и да се пазите от слънцето ще почернеете жегите са съсипващи бебчо вече ме ритка доста отчетливо на преглед съм чак на 13,07 вече не издържам
Да ви се оплача и свекър ми почина и от 5 дни е ужас гледам да не се притеснявам но мъжлето ми е много тъжно,но все пак това е живота  Sad
Искам и да ви питам схващате ли се докато спите краката като легна на лявата страна и ми се схваща целия крак но не мускула а по скоро нещо като изтръпване и като стана от сън ниско долу посредата сякаш имам мускулна треска  #Crazy дайте мнение plllll

# 272
  • Мнения: 95
Здравейте мами!

Доста дълго време ме нямаше, но бяхме малко в болница, сега ще се връщам назад да ви чета. Приеха ме миналата седмица в Тина Киркова с контракции, та чак до вчера. Хубавото е, че сега всичко е наред! И двамата с бебчо сме добре... Дадоха ми болничен за месец, но после ще си го продължа от моя док. Казаха ми никаква работа, никакви пътувания, никакви натоварвания.... Сега ще се връщам да чета пропуснатите 1 - 2 темички....

 Hug на всички мами

# 273
  • Варна
  • Мнения: 29
Steletu радвам се че вече всичко е ок  Hug Пази се и не се натоварвай.

# 274
  • Мнения: 499
Стеле радвам се че си вече в къщи. А защо не ми вдигаш тел?  Crossing Arms
Момичета аз от няколко дни получих вече киселини и то са доста усезаеми. Особено през нощта и незнам защо. А вече и от днес до момента си ми ги има. На преглед съм чааааааак на 28,07 има време още 3 седмици са си но ще видим ако стане нетърпимо ще се обадя на доки.
Това е засега.

# 275
  • Мнения: 52
Steletu, добре дошла отново!  Hug Радвам се, че всичко е наред. Сега повечко почивай!   bouquet

# 276
  • Мнения: 18
STELETU,добре дошла пак при нас,аз също имам контракции от време навреме,миналата седмица не съм усетила и една,но от неделя се случва да усетя леко прорязване и така ме е страх smile3502,твоите как бяха?чести и по-силни?сподели,за да се успокоя или притесня още повече,че до преглада ми има 2 седмици smile3506

# 277
  • Варна
  • Мнения: 29
Steletu радвам се че вече всичко е ок  Hug Пази се и не се натоварвай.

# 278
  • Мнения: 434
Бибо, я пробвай с нова регистрация или държиш на тази. Ако държиш на нея, ще пиша.

.
Мерси много ,Wassilena ,пробвах от друг имейл адрес и стана! smile3525

# 279
  • Мнения: 52
Имам въпрос към всички бъдещи мами - пловдивчанки. Решили ли сте вече къде ще раждате? За miraluba знам, тя вече спомена, че ще ражда в Селена, а останалите? Аз все още не съм се замисляла сериозно по този въпрос, а все повече хора ме питат, явно е време вече да го направя, та се чудех, ако някоя от вас има някакви отзиви, да ли би ги споделила?

# 280
  • Мнения: 53
Момичета да ви се оплача,как ме ядосаха две лелки на пазара  #Cussing out редя си се на опашка зад тях пазарува първо едната после другата,сумати време пазаруваха ама нищо де аз съм търпелива чакам си.Тази пред мен свърши с пазаруването и вместо да тръгне напред,тръгва назад без да гледа..добре че не се бях отплеснала и в последния момент избегнах лакътя и който се беше устремил към корема ми с не малка скорост.Подпрях я да спася бебче защото сбъсъка никак нямаше да е лек,и казах-"Леко госпожо" без да повишавам тон.Тази ми ти лелка като се обърна и като ми се развика и заобижда...аз попринцип се старая да не обръщам внимание.Но сега от уплахата за "катастрофата" която можеше да се случи се ядосах.Казах и че трябва да е по внимателна и че не се тръгва назад а напред...ама не ме била видяла,че голямата опашка зад нея ако не вижда newsm78 И като ме нападнаха двете,и като ми викат и обиждат,гледат ме в корема но продължават да викат #Cussing out Толкова ми стана обидно и ужасно,и хората си стоят и никой не се й опита да ме защити.Разтреперана си платих и като се отдръпнах се разплаках,беше ужасно.Не съм вярвала че може да има толкова лоши хора,гледат те че си бременна и вместо да се извини или просто да отмине,да те обижда и да ти вика.
Пазете се мами много,навън освен жегата ни заплашват и ужасно лоши хора.Съжалявам че ви натоварвам но трябваше да споделя. Sad

# 281
  • Мнения: 52
mia_aurora, напълно те разбирам мила, аз това го изживявам всеки Божи ден в автобуса. До ден днешен не съм доживяла някой да ми отстъпи мястото си, в началото също като теб бях много разочарована, но свикнах. Пази се и не обръщай много много внимание на хората около себе си, говоря за непознатите.

# 282
  • Мнения: 15
Здравейте момичета,

Стеле, радвам се, че сте добре с бебо и вече сте си вкъщи Hug Сега повече почивка и така.
Миа , наистина има хора, които живеят ей така - за скандала, ако не се скарат поне с един човек през деня, няма да са те  #2gunfire Няма как да не ти стане тежко от реакцията им, но браво, че си реагирала - не, че са те разбрали, но аз също не бих издържала и бих постъпила по същия начин. Учудвам се на държанието на въпросните лелки, защото сигурно и те имат деца и внуци, ама на - решили да се правят на вездесъщи  #Cussing out Горе главата и не му мисли много  Hug
Относно стриити аз се мажа с масажно олио на Sanosan - немска серия за бебчета и бъдещи мами и съм много доволна.
За секса... ние правим, но по-рядко /разписваме се един-два пъти в месеца  Laughing/
Успех на всички мами, които са на прегледи  Heart Eyes

# 283
  • Мнения: 34
привет мамчета не съм ви писала отдавна ,как сте.
аз съм на работа в мемента ,но много ме нерви шефа и незнам докога ще го издържа.а и сте прави ,че никой не се съобразява с нашето положение тук са пуснали климатика а от др страна на стаята са отворели прозороц и става едно течение какво да ви кажа.вече съм със запушен нос .да хвана и да ги гръмна и ги помолих отчиво и пак същото сякаш не са чули.
иначе се записах при нов лекар вчера,каза ,че бебчо е наред пусна ми разни изследвания и ще ходя пак след две седмици.
да питам мамите от пловдив каде са ходили на фм и какви са им впечатленията.
.ferdi_Mravkata и аз нищо не съм решила по въпроса а май идва времето .и като се замисля ,чак ми става страшичко.Решила съм да се зъпиша на училище за бремени към поликлиниката на понеделник пазара ,казаха ми ,че там организират посещения по родилните домове.това съм измислила за сега  и чакам мнения на майките който са раждали вече.

# 284
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Мия, много неприятна случка, но срещана. Дано на никой не му се случва да го разтреперват така, някакви смотани лелки. И най-лошото е, че повечето негативни неща са от по-възрастни жени - и за отстъпване на място/ ред и за обиди.

Ferdi_Mravkata, на първа страничка след имената отбелязваме кой къде смята да ражда.
Аз засега съм се ориентирала отново за ВМИ. За мен е безмислено да се плащат толкова пари за частна клиника, особено ако ще се ражда нормално и престоят ще е 3 дни. Ето и снимки от ВМИ http://andreyapenkovska.multiply.com/photos/album/1/1#10. Повечето стаи са с по 2 легла има и няколко с по 3, аз като раждах си имаше и достатъчно топла вода, една позната скоро ражда и каза, че нямало, но незнам дали е било инцидентно или не. Болницата подкрепя  инициативата "Приятел на бебето", бебето при нормално раждане без усложнения при майката и при бебето, е плътно до майката от самото раждане. Направо от родилна зала като ме бутаха с кушетката, след нас вървеше педиатърът с бебето. Отделно, че си имат неонатология, която знаех, че е най-добрата, но съм чувала същите отзиви и за Окръжна.
Но най-важното е, ако ще избираш доктор да се съобразиш първо с него, а после с това къде работи.

Общи условия

Активация на акаунт