Слънце грее, дъжд вали, хлапето е готово за бели!

  • 20 769
  • 298
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 923
Привет и от мен.
Гери  Hug добре сме, ходим по градинките, учим се да караме без памперс и такива неща. Снимките на Жорко са много хубави. Голямо сладурче е.
Дани  Hug за теб и Вероничка.
Ивана, весело изкарване на сватбата!
Viki_76,стискам палци на твоите познати, дано всичко е наред.
Ral_p добре дошла. Радвам се, че вече сте си удома. Не се притеснявай всичко ще бъде наред. Коки сме го водили в Александровска болница на преглед при офталмолог. На ортопед сме го видли при доктор Андреев от Горна баня, масажите са много важни и е препоръчително да се правят и да се започнат от рано. На Коки трансфонтанелната ехография му я правеше доктор Ралица Георгиева, тя го и отгледа и ако не си си намерила кординати пиши ще ти ги изпратя на лични, тя ни изпращаше и казваше къде да ходим на невролог, на ортопед, на масажи и т.н., тя казваше кога и как да започне захранването, какви изследвания и какви лекарства да приема. Успех. Hug

# 271
  • София
  • Мнения: 39 847
Ral_p, аз съм водила Алекс при Драганов от Военна б-ца. С добри впечатления съм. Направи обстоен преглед. Цената беше 20лв. Прегледа и дъщеря ми. Не съм плащала допълнително.
Водих малкото някъде след 3тия месец.
Евентуално трябваше да го заведа отново когато започна да седи стабилно. Ще го водя когато проходи.

# 272
  • тук и там където дойде
  • Мнения: 85
Ral_p учудвам се че са ви препоръчали фризолак 1. Моят Тошко се роди 2,220 но ни препоръчаха Фризолак прематюре. Малко трудно се намира, но е за недоносени точко като твоя случай. Първия месец с него качихме почти 1 кг., за ортопед доколкото ми е казвала личната докторката всички майки предпочитат горна баня. Там са най-добрите. Аз лично още не съм го водила. ВЕче ходим обаче си искаме 1 пръстче или поне да го държа за блузката. Пуска се само ако нещо много иска да вземе Laughing Ще опитам да кача снимки

Всички болни бебета да оздравяват и да не ги застигат болести в това хубаво време.  Hug

# 273
  • панагюрище
  • Мнения: 179
Така, най -сетне изчетох всичко.

За съжаление много болни дечица е имало.Вероничка, Дани, Лори, Алекс, Вики, Диди, Мими,Жорковци и всички останали сладурковци -  повече никакви болести, само игри и веселие.

Бързо въстановяване и на Ели, че май от доста време е в болница.Надявам се, че  вече е заедно с мама и много скоро ще си е в къщи здравичка.Доста се измъчи малката душичка, а и Танита покрай нея.

Сега да поздравя и рождениците Дани и Лорка малко със закъснение, но от сърце.  Да сте живи, здрави и винаги усмихнати, мили деца.Да радвате мама и тате и многоооо да ги слушате.
Разгледах снимките-просто са супер.Вижда се че им е било весело на децата.Как няма да вдигнат Т след толкова емоции и игри.

Ral_p ,един месец след изписването давах Нан.Обаче такъв запек я хвана, че беше страшно.Тогава смених с  Фризовом- дейстава много добре на стомахчето и бързо се оправи запека. До 6 месец давах само Фризовом и след това почнах да смесвам с Фризо1, докато не премина изцяло на него.И до сега си пие Фризо, само че 3-ка.По-късно разбрах,че имало специално мляко за недоносени.
Иначе за лекарите да ти кажа на какви  сме я водили:
Трансфонтанентална ехография- на 2месеца, на 3 месеца и на 5 месеца
Ортопед- на 2 м. и на 6 м.Сега ще я водим след като проходи.
На офталмолог я водим на всеки 6 месеца.
На невролог несъм я водила и честно казано се чудя какви признаци трябва да има, за да я заведа.Да кажат другите мами.
Радвам се, че малката си е в къщи.Всичко ще е наред не се тревожи.

Да кажа и две думи за Кристи.Добре е, бронхита мина само с хомеопатия, продължава да пие хапчета за имунитета.Хомеопатката каза никаква ваксина в тия жеги пък и трябва да мине поне 1 месец след боледуването, за да я слагат.Ще я водим пак към края на август и ще даде някакви лекарства за преди и след ваксинация.

Спирам, че се олях.

# 274
  • Мнения: 1 685
Днес ми е много гадно ,на мен.Гади ми се ,вие ми се свят.
Големи жеги sweatingПфууу ,ще пукна.

# 275
  • София,
  • Мнения: 4 267
СИлванка хич не си се оляла, то и вас ВИ нямаше толкоз време, радвам се че Кристи е добре Hug и все така да бъде.
НИе готвим уж парти за утре на ВЕрониката, ама се закучват нещата, с тия жеги и пустите вируси, направо нямам думи #2gunfire
Днес говорих с ХЕлче гледам, че не е писала, ама сигурно няма и време, а и е притеснено, ДАни също е вдигнал Т и се оказало че е пак с херп ангина, а за странния обрив на ЛОри казал доктора, че не е нищо сериозно, просто лятно обривче, явно от жегите, а тя се беше притеснила вчера да не е варицела, добре че не е де, то в тия жеги само това оставаше, нали нетрябва да се къпе заради пъпките, представяте ли си ooooh! МЪчно ми стана, че те ни бяха основните гости и сега и те няма да дойдат, но важното е да оздравяват децата. ТО човек когато си прави планове, все става нещо непредвидено. Иначе аз се отказах да правя голям рожден ден и то с деца, май ще сме само възрастни, няма значение, важното е детето да усети, че това е неговият ден и че е специално за него. ПОръчах страхотна торта, а днес ходихме в Джъмбо и купихме и доста неща, повечето за морето, но също и подаръци, а тя като се залепи за един плюшен ЙОРИ, боже голям рев падна за него и като го гушна, даже неискаше да го даде на касите на лелята да го маркира. КУпихме и бански за морето - за 12 м. представяте ли си, накрая се изпокарахме с мъжо, че той вика, че щели да са и малки, #2gunfire е уви не са даже му демонстрирах още в магазина, като и ги обух, а след това и обех и едни за 18 м.  Shocked, ами те и бяха супер големи даже и падаха, уф толкова е кльощава, че нямам думи и сега пак отслабна много.

ПРИма и аз като теб  се учудвам, тия пък доктори къде блеят, как може на толкоз малко бебе дададат толкова тежко мляко,  Crossing Arms, ми то си има специални млека за недоносени, чийто със9тавки са много по обогатени и пълноценни, ние също бяхме на Фризолак Прематюр и даже като се опитах ме да минем вече на Фризо 1, на ВЕроника не и понесе, въпреки че беше минала трите килограма, тя започна да повръща и аспирира от млякото, та едва не направи аспирационна пневмония от него и тогава лежахме за първи път в болница.
ЗА прегледите то сме изписали страшно много, има и отделни темички за всичко кога къде и какво се прави, лекари и т. н. Просто майката трябва да се насочи към някого и така. ЗА очните аз препоръчвам др. ТОпов, той преглежда вече и в ТОкуда и то с направления, знам че той е най добрия специалист по ретинопатия в България, ние сме ходили два пъти при него, ортопеда ползвахме най обикновен в нашта си поликлиника, реших че няма смисъл, то ако има нещо сериозно и той ще тго види пък тогава ще пригяваме до другите големите специалисти, засега не се е налагало де и дано не се. Други специализирани прегледи не сме правили, но не са ни и препоръчвали, така че каквото пише в епикризата и каквото са казали лекарите при изписването е важно да се направи наистина. Стискам палци на малката госпожица да е добре и да расте без да създава проблеми!    bouquet

ГЕри от жегата ще е и на мен ми е гадно така, пий повече течности и КОЛА, някак си подтиска повръщането, аз се освестих сутринта с една.

# 276
  • Мнения: 6 604
Здравейте Hug.
Да се разпишем и ние,вече от вкъщи. Прибрахме се вчера,но голямо чистене и пране ме чакаше и нямах никакво време за компа.
А и МАрия спа само 10 мин вчера Sick. Направо се бях побъркала. А днес-около1 час Shocked. Жегите определено не й понасят. И на мен де. Нищо не ми се прави и се чувствам страшно отпаднала и уморена Tired.
А в понеделник трябва да ходим до педи да се разправяме за астмата. Писна ми с тези болести вече. Всички дечица да се оправят и да не тревожат мамите Heart Eyes. Че в тези жеги само това е нужно.
Дани-да си изкарате супер утре. И Мария е много слаба. А тези дни не иска да яде изобщо Sick. Водим война за всяка лъжичка. Кога ли ще стигнем 10-те кила и ние Sad? Няма да е скоро май. На БАнско се видяхме с една мама от яянуарките и с детенцето. Мимето изглеждаше като едногодишна до нея Crossing Arms. Но добре се позабавляваха двете.
КАчих малко снимки от почивката. По-точно всички Blush. Че те са около 10-тина само Embarassed. Понеже съм много разсеяна,все забравях фотоапарата. Ама нищо.Ето: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=295522&pid=13765981
Това е около нас. НЯма нищо ново.
Прохладна вечер ви желая  bouquet
П.С. Май е време за нова тема Whistling

# 277
  • София
  • Мнения: 39 847
Мидичке не намирам голяма разлика в децата. Може би само дето Мимето е малко по-слаба в лице.

Алекс е сополив, и кисел. Има и разстройство.

От няколко дена се мъча да се похваля с новата придобивка на Алекс Simple Smile (и малко стари снимки)

 

Изпрах основно количката и рекох, че там няма да храня повече. И рекох на мъж ми "отиваме за столче". Всички сме доволни от придобивката. Май по-рано трябваше да се сетя.
Дияна е снимала отпечатъците на ръчичките и крачетата на Алекс Simple Smile

Последна редакция: нд, 26 юли 2009, 00:41 от AnMary

# 278
  • София,
  • Мнения: 4 267
Добро утро момичета, да почерпим днес и ние, вече сме на две годинки! Hug

# 279
  • тук и там където дойде
  • Мнения: 85
Добро утро мами

вчера преживяхме жегите. Добре че е климатика иначе ще измрем .
Надявам се днес да е по-хладно.
Ето някой снимчица и от мен.  Wink

http://img233.imageshack.us/img233/5134/pict0005xdi.jpg
http://img149.imageshack.us/img149/7422/pict0049.jpg
http://img149.imageshack.us/img149/6889/picture014foe.jpg

newsm59 на Вероника
Много весело да си изкарате празника

Семирамида да ти е жива и здрава дъщеричката и много да те радва

Последна редакция: нд, 26 юли 2009, 09:01 от Prima

# 280
  • Мнения: 1 685

честит рожден Ден, на Вероника!!!
Желая и най-вече здраве ,много вълшебни моменти . Hug
 bdbaloni baloni bdbaloni
Весел празник ,Семирамида.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 281
  • Варна
  • Мнения: 965
Честит рожден ден на Вероничка! Желая й ЗДРАВЕ (никакви болници вече), весели игри и щастливо семейство, което да й се радва!

Дани, весел празник ви желая!
(искрено се надявам Вероника да се закрепи вече и болестите да останат в миналото - нали около втората годинка на децата им е най-слаб имунитета).

Ral_p, добре дошла при нас! За координати на лекари в Сф не мога да помогна. Прави ми впечатление обаче, че на никой друг от нашата темичка не са препоръчали  мляко Нутрилон, а ние бяхме на такова. Нито запек сме имали, нито каквито и да е проблеми. Харесваше му на хлапето, добре си наддаваше (даже доскоро си го търсеше вечер).
За коликите нищо не ни помагаше, освен лежането по корем върху корема на мама или тати.
Силванка, радвам се, че сте оздравяли!
С нетърпение чакам и Танита да се похвали със същото, а и Хелче!

# 282
  • София
  • Мнения: 39 847
Честит ден ден на Верочника Simple Smile Много усмивки, безгрижно детство, и най вече здраве Simple Smile


Prima, голям сладур е станал твоя юнак. Каква коса има на 1вата снимка... Simple Smile

# 283
  • Мнения: 1 685
AnMary,много красив подарък Hugбраво!
И аз разгледах снимките , хубави деца.Да са живи и здрави Hug
На новата мама   bouquetДобре дошла  bouquet

# 284
  • София,
  • Мнения: 4 267
Момичета много ви благодаря, от все сърце, направо съм трогната, Ан- МАри,  Hug колажа си го копнах и си го качих на КОмпа, страхотен е, Гери а тортата къде я откри, аз точно такава съм поръчала за днес, сега и нея ще я копна да я изпратя после на бабите да я видят, аз ще снимам и наща, но в тези жеги дали ще успея да я запазя цяла newsm78.з в момента се разкрасявам с една боя и убивам времето на компа докато ми изсъхне лака и стане време за миене на боята, само се питам на какво ли ще приличам newsm78. Вероника спи, оказа се че нямаме нов тоалет, представяте ли си при толкова много дрехи, днес се чудя с какво да я облека  Joy, и ходихме сутринта за тоалет, но и купихме само две блузки  Sick , батко и обаче доволен щастлив се сдиби с нов комплект дънки с тениска hahaha. Е хайде ние ще се приготвяма за празника.
Прима мъника е страхотен, пу, пу
ВИки  Hug
Още веднъж благодаря на всички  Hug - щастлива съм че ви има и че сте до мен в този момент, както и във всички останали, хубави и лоши, много, много Ви обичам    Hug  Heart Eyes  Hug

Общи условия

Активация на акаунт