Задължтелно ли е да те болят гърдите до 12 г.с.?

  • 32 300
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 354
Браво Иванета, супер новина!!!Лека и хармонична бременност ти желая.

# 16
  • Мнения: 58
Девойки, Hug
сега се връщам от преглед! Този път ходих в клиниката на д-р Щерев (за първи път я посещавам). Имат невероятни ехографи и много хубаво обясняват. Лекарката и сестрата ми се смяха, че се притеснявам, че нямам симптоми! Laughing Според тях това е нормалното положение, а не обратното. Peace
Всичко е наред, чух тоновете на сърцето, видях кръвоносната система и кардиограмата на сърцето. Гледа ми яйчниците, видя вътре фоликулите, които на този етап хранят бебо. И в разпечатката от ехографа има всички размери - на плодния сак, на ембриончето и на жълтъчното тяло. (8 г.с. и 3 дни)
С една дума - европейска работа. До този момент съм ходила на 2 други ехографа - в Тина Киркова и в голям частен мед. център и никъде качеството им не е съизмеримо с последния, нито пък има размерите!
Сега се чудя къде да ходя да ми следят бременността... newsm78
При Щерев е скъпичко, но отношението и обслужването е на невероятно ниво. Пълно е с народ.

Радвам се, че вече си спокойна, сега да не вземеш пак да прочетеш нещо из нета и след 2 дни пак паника за нещо друго.  Wink Hug


Ха-ха-ха   Joy... Зайче, доколкото се познавам, скоро очаквай продължение. Ама вие пак ще помагате, нали? Party

Благодаря на всички за окуражителните думи.

# 17
  • Мнения: 1 740
ivaneta  радвам се че всичко е наред, и си се успокоила.
Желая ти лека и безпроблемна бременност и само положителни мисли.  bouquet

# 18
  • Мнения: 180
Лека бременност.Мен през цялата бременност не са ме боляли гърдите,а и не пораснаха на размер.

# 19
  • Мнения: 135
Здравейте аз съм страшно притеснена от овулацията до момента на теста гърдите ми бяха много чувствителни особенно каато си махам сутиена,но сега от една седмица почти не ги усещам Confused
Трябва да съм в 5-6седмица вчера бях на ехограф видя се сакче и д-ра е  сигурен че има ембрион, но след 2 седмици да ида пак!Не е ли лошо че не ме болят???

# 20
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Според мен няма връзка. При овулация и цикъл си ме болят, при първа бременност - не, при втората -доста, така че...при всеки е различно и няма нужда от психиране. Peace

# 21
  • Мнения: 3 242
Явно при всеки е индивидуално , мен примерно не ме болят по време на цикъл и овулация но почват да
ме болят при бременост и то още от първия ден след закъснението !
Чувала съм че ако те болят по време на бременост не е хубаво изведнъж да спрат да те болят.

# 22
  • Мнения: 135
Един ден ме болят  после не толкова ConfusedОстава малко до прегледа!
Благодаря ви момичета

# 23
  • Мнения: 4
Здравейте ,аз имам един въпрос,който не е точно по темата... но се надявам да получа някъкъв отговор Simple Smile
В 6 г.с и 4 дена съм и до преди 2 дни имах ужасно гадене , по цял ден!!!Чувствах се като парцал.От вчера обаче , гаденето ми намаля значително и днес дори не ми се е появявало.Гърдите ми обаче продължават да си ме болят. Нормално ли е гаденето да намалее или дори да спре?
Благодаря предварително и се извинявам,че въпроса ми не е точно по темата.

# 24
  • Мнения: 135
Според мен е нормално!!!Изобщо не се шашкай, аз заради тези гърди бях направо в изтерия а всичко за сега е нормално!И небързай да се радваш за гаденето че да не се върне! Hug

# 25
  • Мнения: 4
baby2012  Благодаря ти за отговора Simple Smile Simple Smile Просто ми стана странно,че изведнъж се събудих сутринта и това гадно гадене просто го нямаше!! Не че искам да се върне ... Simple Smile

# 26
  • Мнения: 135
za1ko,как си днес?Ходи ли на преглед вече?Пожелавам ти една чудесна и лека бременност!АЗ уж неминавам за бъзла но откакто съм бременна не се търпя постоянно се страхувам да не се разболея и преди пък по цели нощи неспях заради гърдите Winkнай-добре е да запазиш разсъдък!!!

# 27
  • Мнения: 4
Още не съм отишла на преглед, имам запазен час за вторник Simple Smile Благодаря ти.. Simple Smile и на теб ти желая безпроблемна бременност Wink

# 28
  • Мнения: 28
Здравейте на всички! Hug
Намерих тази тема и малко се поуспокоих като я изчетох, но все пак ми се иска да споделя и аз за тези гърди...
В момента съм в 6 г.с., вчера бях на преглед за установяване на бременност. Гледаха ме с вагинален ехограф, видя се сакчето в центъра на матката, но не и ембрионче и сърдечен ритъм. Лекарката каза, че евентуално може да е много рано, за да се види бебчо или другият вариант би бил кухо яйце. Попитах я съвсем категорично каква е вероятността за едното и за другото, а тя някакси измънка, че е 50/50 да е рано или да е кухо яйце. Това ми е първа бременност и толкова сме щастливи! Но от вчера съм се разчела за това, че ако гърдите спрат да болят изведнъж, това е признак за кухо яйце... Моите бяха напрегнати допреди ден-два (не толкова много, по-скоро само зърната и то при допир), а сега някакси това напрежение усещам, че почти го няма Sad Иначе сутрин м исе гади, даже понякога и вечер ми е лошо, въобще нямам апетит и тези симптом иси ги имам.
Лекарката ми каза да отида отново след 10 дни, за да видим със сигурност вече какво е. А аз в момента седя и се "ослушвам" за най-малкото боцване в корема и тичам да видя дали няма зацапване Sad Не знам как ще изтрая 10 дни! Опитвам се да мисля много позитивно и смятам, че успявам, но все пак ще се раздвам някой да сподели мнение. Дали наистина би могло да е рано за да се види ембриона и да се чуе сърчице през 6 г.с. с вагинален ехограф и тези гърди... newsm78 Много ви благодаря предварително! Hug

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Това за болките в гърдите и т.н. за мен са врели-некипели, пълни глупости ... или най-малкото не е общовалидно. Peace
Мен не боляха изобщо, нито по време не бременността, нито след това, не са се подували, оголемявали и т.н.
Бе не мръднаха изобщо.
Родих си прекрасно момченце, което кърмих 7 месеца и имах достатъчно кърма, особено към края даже повече от необходимото.

Общи условия

Активация на акаунт