Започвам да се отчайвам вече...!!!

  • 3 948
  • 56
  •   1
Отговори
Здарвейте,
От много време чета и пиша тук, но една друга тема ме провокира и реших и аз да споделя моя случай - анонимно за сега.
Все още си стоя вкъщи и гледам бебка, тя е вече на 2 год. но решихме да изчакаме направо за детска градина. Гледаме си я съвсем сами, няма баби наоколо, не че съм искала, но понякога няма на кого да я оставя дори и за половин-един час да отида да си купя нещо, да отида на фризьор или да свърша някоя работа, да не говорим за кафе с приятелки сама, ако те дайдам при мен на разходката с детето, ще се видим, ако не - почти няма как. Мъжът ми все недоволства, ако реша някоя събота или неделя да ги оставя с бебека и да излезна на някъде. От една страна заради мен - ревнува много и от всичко, а и ми се струва че като че ли не му се занимава толкова време с бебка. Иначе си личи, че много я обича, когато му е на кеф си играе с нея, но доста често предпочита да прехвърля всякакви грижи по нея за мен. Той наитина доста работи - обикновено се прибира вечер към 19-20ч. и сигурно наистина е много изморен, но направо в повечето случаи отказва да ми помогне с каквото и да е, напр. да измие бебка докато аз сложа масата за вечеря и др. Много често събота и неделя спи до 11-11.30-12.00ч.,( а ние с бебка ставаме около 8.30ч.)после докато закуси и изпуши две цигари с кафето и то станало време бебка да обядва и да я слагам да спи и така повече от половината ден минава. Бил уморен и искал да се наспи и да си почине. Искам да кажа, че аз не го товаря с никакви домакински задължения. Не пипва нищо освен понякога да си сгъва и прибира част от дрехите, защото държал да си го направи той, но иначе мръсни чорапи на пода всеки ден... Всичко друго върша аз - чистене, готвене пране, гладене, сервиране, отсервиране, миене на чинии, а напоследък и изхвърляне на боклук и пазаруване на по-голямата част от нещата... А имаме и куп други проблеми...И напоследък все повече се замислям за разни неща дето ще ме прехвърля в един друг подфорум???!!!

# 1
  • Мнения: 2 448
След като нямате баби под ръка и той не иска или не може да се включва, почасова помощница е добро решение.  Peace

Не виждам като се прехвърлиш в другия подфорум за самотните родители , ако правилно разбирам защо мислиш, че ще имаш повече време за себе си.  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 194
Щото поне няма да слугува на мъж.

То, в случая са си две деца.

# 3
Проблемът е не, че искам повече време за себе си, а мъжът ми като че ли отказва да разбере, че и гледанено на дете е уморително понякога... просто ми се иска повече уважение и разбиране от негова страна, а от много време насам не я получавам или получавам само когато той е в добро настроение и понеже тогава може да се усмихне на всичко - се усмихне и на мен.
А за помощница и дума не може да става, той така понякога заявява, че най-малко от всичко ме интересува детето и че има и много по-добри майки от мен...

# 4
  • Мнения: 804
НияА, колкото и грубо да звучи, съпругът ти е завършен егоист.

.......Иначе си личи, че много я обича, когато му е на кеф си играе с нея, но доста често предпочита да прехвърля всякакви грижи по нея за мен.
Това направо ме изуми. На колко е години този татко?

# 5
  • Мнения: 2 448
А за помощница и дума не може да става, той така понякога заявява, че най-малко от всичко ме интересува детето и че има и много по-добри майки от мен...

Е, що за изказване. Кажи му и че доста по добри бащи от него има тогава.
Постави му го ултимативно, ако не иска да дава пари за помощничка, просто му оставяш детето, когато си е в къщи и излизаш БЕЗ ДА ИСКАШ РАЗРЕШЕНИЕ, просто го правиш.  

Щото поне няма да слугува на мъж.

То, в случая са си две деца.
Не е баш тъй, щото едното дете изкарва парите за тримата, до колкото разбрах тя не работи. Може да слугува на един по малко, но и няма да си стои в къщи , а ще трябва да работи, което за жена с дете без баби в България е меко казано много много трудно. Да съчетава работа с подходящо работно време с детски ясли и чести боледувания на децата в тази възраст, отделно и заплащането трябва да я устройва , за да се самоиздържа.

# 6
  • Мнения: 15 619
Съчувствам ти.
Дано поне да ти олекне от споделянето.

# 7
Бабилия , незнам дали го прави само наистина, когато на него му се иска, но в по-голямата част от случаите отстрани изглежда точно така...Незнам, аз ли имам високи изисквания за това доколко един баща да е ангажиран с детето си или.... newsm78 newsm78 newsm78

Той е на 29год.

# 8
А за помощница и дума не може да става, той така понякога заявява, че най-малко от всичко ме интересува детето и че има и много по-добри майки от мен...

Е, що за изказване. Кажи му и че доста по добри бащи от него има тогава.
Постави му го ултимативно, ако не иска да дава пари за помощничка, просто му оставяш детето, когато си е в къщи и излизаш БЕЗ ДА ИСКАШ РАЗРЕШЕНИЕ, просто го правиш. 

Щото поне няма да слугува на мъж.

То, в случая са си две деца.
Не е баш тъй, щото едното дете изкарва парите за тримата, до колкото разбрах тя не работи. Може да слугува на един по малко, но и няма да си стои в къщи , а ще трябва да работи, което за жена с дете без баби в България е меко казано много много трудно. Да съчетава работа с подходящо работно време с детски ясли и чести боледувания на децата в тази възраст, отделно и заплащането трябва да я устройва , за да се самоиздържа.

pasinet ,Той често се сърди и муси, когато реша да направя неща такова - става въпрос за излизането...

И аз за това много се чудя, знам че ще ми е много трудно да живея сама и ако все пак това се случи най-вреоятно ще се прибера при родителите си, за да могат на ми помагат малко... не че ми се иска, но мисля че съвсем  няма да мога да се справя

# 9
  • Мнения: 2 448

pasinet ,Той често се сърди и муси, когато реша да направя неща такова - става въпрос за излизането...

Да не ти пука, покажи твърдост и сериозност в намеренията си, иначе ще те разиграва. Ти не можеш ли да се цупиш?  Laughing
Просто трябва да приеме, че принос като баща трябва да има, какъв ще е сам да си реши - или помощничка почасово или да се включва той. Много ясно, че не може 24 /7 жената да е ангажирана само с детето без нищо да не може да свърши лично за себе си.
Ние например нямаме баби,пробвах с помощничка по 4 часа, смених две, но не ги одобрих и се е налагало таткото да се включва, когато съм ходила на фризьор, фитнес или нещо друго. Ясно е, че основната работа в случай, че ти не работиш в къщи ще е твоя, но пълен отказ от лично свободно време за теб е абсурдно дори да си го помисли!

# 10
  • Мнения: 804
Бабилия , незнам дали го прави само наистина, когато на него му се иска, но в по-голямата част от случаите отстрани изглежда точно така...Незнам, аз ли имам високи изисквания за това доколко един баща да е ангажиран с детето си или.... newsm78 newsm78 newsm78

Той е на 29год.

НияА,
Нямаш високи изисквания, имаш нормални изисквания.
На 29 му е време вече да порасне.
Това дете не ти е "от чеиза" и двамата имате еднакви ангажименти по отношение на грижите към него.
pasinet ти е дала прекрасен съвет.
Не искай разрешение, изисквай отношение.  

# 11
  • Мнения: 22 475
А до сега разговаряли ли сте за това ти от какво имаш нужда, и че твоята работа в отглеждането на детето също е много сериозна и отговорна.
Ако не си му показвала, че това е така, че и ти си изморена....много мъже изобщо не се сещат за подобно нещо.
Разговаряйте един път сериозно по темата и се опитайте да намерите някакво решение.

# 12
Много пъти сме раговаряли по въпроса, и заключението от негова страна е, че аз се опитвам да се изкарам едва ли не майка героиня и да изкарам,че едва ли не съм вършила най- голямата работа на света и т.н... според него той давал достаъчно време на дъщеря си, а останалото са лиготии и мързел от моя страна...

Като се нацупя аз, тай се нацупва два пъти повече, спира да ми говори и това продължава обикновено докато аз не омекна, а той може да си стои така сърдит с дни... Направо се чудя понякога какво да направя, за да не е така?

# 13
  • Мнения: 2 253
Скъпа,мноооого добре те разбирам.Моя мъж преди си мислеше,че тия 2 години през които ще съм в майчинство едва ли не ще съм на курорт на негова издръжка. Mr. Green Да,обаче след много мърморене,говорене,каране доста често най-накрая разбра че е ужасно изморителнои натоварващо за психиката и физиката ако щеш да си по 24 на линия с твоето дете.Така че ,говори,говори,говори.......Все ще му влезе нещо в главата.И ние сме били без баби и знам,че е много трудно.Предлагам ти да го изчакваш да се върне от работа и тогава да домакинстваш - пазаруване,чистене,готвене и т.н.През това време той ще ,не ще ще гледа детето.Примерно му казваш - Днес нямах никаво време да ида да напазарувам и да сготвя и сега ще трябва да гледаш детето аз да готвя щото нямаме нищо за вечеря. Laughing Или нещо от тоя род...
Не си мисли да си разваляш семейството само зара ди тези неща.Това е едни доста труден период,но ще ПРЕМИНЕ!Детето е на 2 год,остава ти още малко и постепенно ще си върнеш стария начин на живот.
Знам,че си изнервена,отегчена може би........ Но на нас се е паднала да сме ЖЕНИ и МАЙКИ.
Не се предавай ,моля те!!! Hug

# 14
Това с дейностите след като се прибере съм го пробвала много пъти - щом опитам нещо такова той се ядосва и обикновено започва "ти какво прави цял ден, че не можа да сготвиш, почистиш и т.н , цял ден вися на компютъра ли?" не че понякога не е прав(както сега дойато бебка спи), но и без това направо ще изтрещя... Twisted Evil

За съжаление не са ни само това проблемите, както писах в първия си пост имаме и други, а за е дин много сериозен съм виновна аз, но той реши че няма да се разделаме за сега и ще опитаме да се справим, но май за сега прави точно обратното...

Общи условия

Активация на акаунт