Започвам да се отчайвам вече...!!!

  • 3 955
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 175
Не разбирам защо си поела всичко върху себе си? Трябва ли наистина да си майка героиня, не може ли да си просто жена с елементарни нужди? Не разбирам такива отношения, наистина. Това е нещо, което не мога да приема и да допусна. Да не говорим съпругът ми да си и помисли да ме нарече недобра майка...
Намери точния начин и започни да си обръщаш внимание, ако той не приеме тези ти нужди, тогава чак се замисли за раздяла. Лошо се е научило момчето, играе го тежкар вкъщи. За пореден път се убеждавам, че влечението на жената да е съвършенна във всичко, винаги е за нейна сметка и то доста дебела сметка.

# 16
  • на майната си
  • Мнения: 425
Предполагам неописаните проблеми са по-големи, защото аз освен че не се занимава с детето - друго много сериозно не виждам. Това с изчакването след работа, според мен е хипер тъпо. Всички сме гледали деца, не виждам проблем при добра организация да се свърши домакинската работа.
Излизай с приятелки и детето, и го "научи", че си човек, не е нужно да му искаш позволение за всичко. Ако имаш възможност, когато е у дома да поработваш, ще се научи и с детето да се оправя.

# 17
  • Мнения: 348
Проблемът на майчинството е, че е монотонно.
С първото дете издържах две и половина години, през което време и следвах, но си го гледах сама, баби помагаха само за сесията.
Домаконстването през деня не ми е тежало, събирала съм се и с майчета, но само за пщрета и гърнета омръзва да се говори.
С второто бях много по-натоварен, защото то не спеше през нощта, денем водех голямото 3 пъти седмично на английски е 2 превозни средства , а 4 вечери в седмицата работех. Пак се справях и беше по-интересно, защото бях сред хора.

Улови коренчето на проблема, ако и при теб е монотонността, сега има много повече възможности да я пребориш.

Това е етап от живота, почти е преминал при теб и няма смисъл да си съсипваш семейството.
Като тръгнеш на работа и ти се случи да се върнеш претрепана в 20 ч., ще разбереш и мъжа си.

# 18
Да, всъщност неописаните проблеми са много по-големи, но реших да започна от детето, защото за това ми е най-тъжно в момента, та нали то е и негово дете...Не, че не му се радва,(и знам че наистина много я обича), но то в повечето случаи е все показно такова едно, напр. обръща й повече внимание,когато сме се скарали за нещо един вид "мен си ме интересува детето, но ти - не", но пък в други случаи, когато пак сме скарани или е сърдит за нещо ми отказва всякаква помощ...
Всъщност на мен не ми е проблем това, че не мога да се справя с всичко, или че ми е много монотонно - проблем е, че не получавам разбиране и подкрепа... И това не се ограничава само до детето... Аз не му искам разрешение, за да правя някои неща за себе си, но просто като реша да направя нещо обикновенно той го посреща като започнем от опит да извърти нещата така, че да не успея да го направя, минем през мрънкане, защо сега, а не друг път, до раздразненеие и сръдни... и то направо да му се отще на човек, а и често успява да ме накара да се чувствам виновна, че сега искам да направя нещо друго, вместо да съм с него и детето

# 19
  • Мнения: 2 448
Явно е , че се опитва да ти тика някаква твоя вина в очите, ти си знаеш за какво е. Определено не е в детето проблема, а нещо между вас двамата. От разрешаването на това започни по скоро, ако мислиш че е възможно.

# 20
  • Мнения: 15 619
Кажи му, че ти е дошло до гуша. Да вземе да се разбере със себе си, какво точно иска и за какво са тия фасони.
Ако искам да съм с човека до себе си, независимо какво е направил...., пък и щом съм решила да остана с него, би трябвало да съм простила... и не бих се държала като примадона.
В този случай фасоните са излишни.

# 21
  • Мнения: 289
каква бебка на 2 години тя мадама , събота и неделя не я слагай да спи следобед и му я давай директно нищо няма да и стане

# 22
Да, проблема наистина е нас двамата. Понеже сме заедно от много години, първоначално аз бях много влюбена в него и много го обичах и бях решила да не обръщам внимание на някои неща( като болезнена ревност от почти всички хора с които общувам,много голяма критичност към всичко около себе си, но най -вече към мен,все правя нещата не както трябва, имам най-тъпите приятелки на света, занимавам се все с глупости,често говоря глупости)...мислех си, че ще успеем да ги преодолеем, но не стана, даже стана и по-лошо...стигнахме до чести караници и секс 1-2 пъти в месеца, като много пъти той дори ме е отблусквал, когато аз реша да поема инициативата... това ме доведе(не се опитвам да се извинявам, изпитвам достатъчно вина) до изневяра, която прерасна във връзка, за която криех доста време, но накрая мъжът ми разбра( не искам да уточнявам как точно, но успя да научи доста подробности)... Отначало се сети, че и той може да има вина за това,т.е. че вина за такова нещо носим и двамата и решихме да започнем наново, като се опитаме да променим някои неща, които са довели до това - в името на детето и на това, че все още се обичаме... Но това беше само в началото, постепенно той взе да ми намеква и натвърдва разни неща по най-различни поводи и все повече да ме обижда и така...
Знам, че не трябваше да крия толкова време това от него, трябваше след като съм стигнала вече до там да предпочета друг мъж, да се изправя пред себе си и да реша, кого от двамата искам,а аз постоянно се колебаех, а времето минаваше,тогава си мислех, че обичам и двамата, ако това изобщо е възможно, но сега от дистанцията на времето имам чувството, че просто бях загубила себе си...

# 23
каква бебка на 2 години тя мадама , събота и неделя не я слагай да спи следобед и му я давай директно нищо няма да и стане

Дирекно ще бъда обявена за най-лошата майка на света!!! Mr. Green

Е, аз и чак до такива неща не искам да прибягвам...

# 24
  • Мнения: 15 619
Друго освен разговор с директни въпроси и отговори, не виждам да е от полза. Има ли смисъл да си тровите живота с обвинения, вменяване и натякване за вина?

# 25
Проведохме много такива разговори, но резултата е нулев... Все изтъква как той се бил напъвал да оправи нещата и сега и преди, а аз не съм правила нищо, че разсъждавам доста плиткоумно и как съсвсеки такъв разговор ми лъсва тъпия начин на разсъждение и накрая се стига до това, че аз май много, много не ставам за семейство и разни такива от този род... но дай за сега продължаваме так пък ще видим...

# 26
  • Мнения: 5 710
 Ния А., ами на теб защо не ти се случи нещо ей така внезапно и много наложително, което да те извади от картинката за 2-3 дни. Например може някой близък да е много зле и да ти се наложи да заминеш до два часа. В петък. Така че да го извикаш от работа спешно и да му оставиш ' бебка' за събота и неделя.
Не че те подучвам на лоши работи, но понякога може би пък това би имало ефект...

Не вярвам в приказките аз... бебка е на 2години, ако е имал намерение да е в час с грижите по нея, досега да го е проявил...
Български мъж.

# 27
10cent's ,имайки предвид по-горния ми пост(т.е. главния проблем), ако направя такова нещо веднага ще реши, че съм отишла да му изневерявам - кой каквото е дробил това ще сърба!!! - не, че и преди това нямаше да си го помисли...

# 28
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Ти колко живота мислиш да живееш? За къде чакаш не разбирам, поеми нещата в свои ръце! Казваш му: "иж какво, в сряда имам час за фризьор, а после ще пия кафе с Таня, поеми детето за 4-5 часа. Няма смисъл да ми мрънкаш, отивам". Това поне веднъж в седмицата го прави, а като мърмори- изобщо не го слушай. През останалото време си върши обичайните задължения.

Ама бива ли млада жена да е толкова подтисната и зависима...вземи се в ръце, защото след някоя годинка ще си поостаряла, поизморена, съвсем зависима и подтисната....и най.вече сдухана и сива. Това ли искаш за себе си?

# 29
  • на майната си
  • Мнения: 425
Приел е, но не е простил. Въпроса е дали е способен на това. Ако не е - предполагам че нямате бъдеще. Ще ти се натяква вината, а ти ще стискаш зъби заради "кой каквото надробил" - е това не е живот. Трябва отначало по нови правила.

Общи условия

Активация на акаунт