„Живот с Майкъл Джексън” - леко смутена

  • 25 010
  • 600
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 3 271
Да, знам, че не е, но се намеси и той. И Радостина сама казва там, в другата тема, че било въпрос на разлика в позициите, а не в неразбиране. Е, да, ама тук ме упрекна, че съм се "правила на неразбрана", което не беше случая, дори и според нея. Демагогия, риторика, не знам какво е. И не ме интересува особено. Аз се включих в темата най-вече покрай коментирите на КЛОНКА за фенството. Защото аз съм фен и ми беше интересно да поразсъждаваме по темата.
Ще копирам поста щом мислиш, че може да допринесе в дискусията там.
Но аз едва ли ще се включвам извън това.

# 541
  • София
  • Мнения: 2 840
Ей, няма спасение!!!
Ще ме накарате да изчета всичко от мига, в който напуснах темата. Mr. Green

# 542
  • Мнения: 3 271
КЛОНКА, ами ти беше провокатора на тези ми размисли, които ми се мотаеха в главата няколко дни докато вървях от и към вкъщи Simple Smile
С почти всичко се съгласих, но частта за фанатичните фенове примерно я чувствам различно. Беше лично мое си търсене аз що за фен съм - фанатичен ли съм, притеснявам ли хората, на които съм фен с присъствието си и комуникацията (имам я с 3-ма от тях)... Доколко интереса към това, което се случва с тях е "болен"... Такива разни неща.

# 543
  • Мнения: 394
Има фенове, които са адски нахални и буквално фанатици.
Нищо чудно повечето, които примерно МД е гушкал, да не са се къпали с дни Wink
То си личи, че някои са fucked in the brain.
Малко ли преследване на известни личности има от такива фенове, ужас.
Може и това да имала предвид КЛОНКА, споменавайки "фанатизиран фен" Wink

# 544
  • София
  • Мнения: 2 840
Виж сега, Милена, не си дочела изречението ми. Няма начин да го издиря, защото ми е достатъчно, че изчетох 10 страници текст току-що, но ще повторя по памет, а и по смисъл - фанатизиран фен за мен не е някой, който се рови в живота на някого. Той може да е обикновен клюкар, да речем. Mr. Green Може да е любопитен. Може да е скучаещ човек.
Може и да е някой, който, харесвайки нещо, естествено се вълнува и от неговия автор. То се оказа, че аз зная доста неща за живота на популярни хора, на които по никакъв начин не съм фен. Това не пречи да попадам ежедневно на информация за тях. Не пречи и да са ми любопитни по някакъв начин.

Аз говорех за маниакалното вглеждане в живота на някого с цел самоидентифициране с идола. За нахлуване в личното му пространство до степен да вярваш, че си част от това пространство. Да говориш за него и да го обсъждаш, сякаш сте близки приятели. Да светиш с неговата светлина, като част от самия него. Да си присвоиш живота му и да стигнеш дотам, че да го покровителстваш.
Такива фенове са способни да вярват, че имат права над звездата. Такива фенове често са опасни, защото както обичат, така могат и да се "сърдят" на идола си. Могат да стигнат до крайности.

Имаше в другата тема едно момиче, което силно ми напомняше за този типаж. То каза, че  се "сърди" на майката на Джако, щото не се развела. Рече, че семейството му нямало право да го погребва. Право имали феновете. Той бил техен. Каза, че ще го канонизират. И рече, че не му се е възхищавала само като фен, а има лични преживявания с него, които са й дали много, в смисъл, че тя му е близка, а не просто някаква от наблюдаващите го. И всичко това само защото има лична снимка с него в някакъв хотел.

Аз си мисля, че нечие творчество и нечия личност биха могли да бележат живота на човек. И когато посланията на някого са важни за даден човек, логично е той да се интересува и от живота на твореца или на лицето, което е приел за свой учител. Да не ползвам ментор, щото голям спор се заформи по въпроса. Учителят не е само някаква фигура с показалка, която пише по дъската и ни пълни главите със знания. Може да бъде някой, който "пише" в душите ни. И търсейки информация за живота му, ние всъщност обогатяваме знанията си с цел по-пълно разбиране на посланията и усвояване на уроците.

Честно казано, аз в другата тема видях малко искрени фенове.
Изобщо не ми се занимава да обяснявам думите си.
Видях някакви тръшкащи се хора, че и поезия видях...
Видях и някакви, които, потънали в сълзи до колене, имаха сили на поклонението да забележат всяка подробност от облеклото на присъстващите, да коментират всичко, да назидават и одобряват тоя и оня. Което няма нищо общо с искрената скръб. В едно такова събитие, хора като тези виждат възможност да се присъединят към някаква масова истерия, да бъдат част от нещо грандиозно и да се изживяват като пълноценна част от някаква "кауза".
Имаше малко истински страдащи хора. И им личеше. Тях не бих ги нарекла нито фанатици, нито позьори, нуждаещи се от внимание.
Мен ме нападаха само неуравновесени личности, които аз изобщо не виждах причина да щадя с думите си, но въпреки всичко го направих. Заради малкото други, които бяха в темата.
 

# 545
  • Мнения: 5
Ей сега ще започнат да измислят версии и да обгърнат случая в мистерия: успокоителни, пристъп, автоимунно заболяване, убийство, самоубийство, инсцениране на смъртта, ще намесят ФБР, КГБ, извънземните и каквото още се сетите. За всяка такава кончина се създават легенди, които се въртят в медиите и умовете на хората с години. За мен лично това е безсмислено. Каквато и да е причината – била е фатална и резултатът е налице.  Майкъл е дарил близо триста милиона долара за благотворителност. Боже, та аз дори не знам как се пише това число…Този факт ми е достатъчен, за да престана да се учудвам на вида му и да броя операциите. На мен дори понякога ми е трудно да си платя сметката за телефона…а какво ли е да живееш така, че да можеш да си позволиш да построиш болници, училища, да дариш пари, които ще спасят хора, в буквалния смисъл. Това е привилегия, до която се добират малцина. Едва ли можеш да направиш в живота си нещо по-стойностно от това да оставиш след себе си хора, които дължат живота си на твоята човечност и благородство. С това трябва да бъде запомнен Майкъл Джексън. Не с изтънения си нос или зависимостта си към успокоителните. Която, ако я има е обяснима. Замисляли ли сте се някога какво е да живееш от петгодишен в този хаос?!? Тълпите около теб вечно крещят, преследват те и припадат. Никакво детство, никакъв нормален живот - само работа, натиск, вторачване, гавра. 45 години ти твориш и създаваш изкуство, а светът не отделя поглед от носа ти, кожата, леглото…Създаваш фондации, благотворителни инициативи, опитваш се да бъдеш добър пример, да излъчваш положителни послания, но не – тълпата иска кръв, сензации, търси под вола теле и когато не го намира – си го измисля. Едва ли някой помни този човек да си е позволил да излезе някъде пиян, надрусан, да нагруби някой – с жест или дума, да отвърне на нападките с нещо подобаващо, да скандализира с непристойно поведение. Такъв случай няма. Този факт е прецедент и за мен е равносилен на геройство. Беше пример и с музиката и живота си възпита поколения по-добри хора. И ние му се отблагодарихме…като го съсипахме. Аз не бих доживяла и до петдесет. Ако е намерил успокоение и бягство в лекарствата – не му се сърдя. Но едва ли е имал алтернативи. Нормалната човешка психика не би издържала дълго това, на което бе подложен. Яд ме е, като чета последните новини. Крайно време е да престанат да кръжат около него, като лешояди и да търсят сензации. Човекът почина – оставете го намира. Достатъчно дълго беше под микроскоп и се ровиха из чаршафите му. Трябва да му позволят поне да си отиде спокойно. И да не търсят в смъртта му материал за запълване на броеве. Тя настъпи – да отдадем почит на живота и творчеството - толкова богати и пълноценни.

Документалния филм на  Мартин Башир е в основата на всички обвинения срещу Майкъл за сексуално насилие над деца.Като отговор на интервюто на Башир, Майкъл пуска своя версия с много моменти, които нарочно са били орязани от Башир.Филма е от личната камера на Майкъл която е снимала паралелно с тези на Башир.Ето линк към филма :http://www.mininova.org/tor/2733889 Хубаво ще е ако някой направи бг. субтитри...

Между другото ровейки из Интернет открих книгата "Michael Jackson Conspiracy" от Aphrodite Jones.Може да си я изтеглите от тук: http://www.ziddu.com/download/5562464/MichaelJacksonConspiracy.rar.html

Последна редакция: сб, 11 юли 2009, 14:16 от nataliii

# 546
  • Мнения: 4 291
stela2910, razbrala si.

МД е в книгата на Гинес като човек дарил най-много пари с благотворителна цел!

# 547
  • Мнения: 523
stela2910, razbrala si.

МД е в книгата на Гинес като човек дарил най-много пари с благотворителна цел!

Аз мисля, че с това малко се спекулира. Някои казаха, че е в Гинес като поп-звезда дарила най-много пари за благотворителност, а не изобщо човекът дарил най-много. Не съм сигурна, че въобще фигурира заради това в Гинес. Ако някой има официална информация да покаже. Аз намирам това от Гинес за него: http://www.guinnessworldrecords.com/mediazone/pdfs/entertainment … chael_jackson.pdf
Иначе наистина е давал страшно много пари за различни каузи. Не случайно е награден и от Р. Рейгън.

# 548
  • Мнения: 1 039
 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 Браво nataliii, по-точно не може да се напише.

# 549
  • Мнения: 5
И аз в Гинес намирам само това(за сега) но може да погледнете списъка на благотворителността на Джаксън 39 на брай .Мисля ,че са пре достатъчно:

# AIDS Project L.A.
# American Cancer Society
# Angel Food
# Big Brothers of Greater Los Angeles
# BMI Foundation, Inc.
# Brotherhood Crusade
# Brothman Burn Center
# Camp Ronald McDonald
# Childhelp U.S.A.
# Children's Institute International
# Cities and Schools Scholarship Fund
# Community Youth Sports & Arts Foundation
# Congressional Black Caucus (CBC)
# Dakar Foundation
# Dreamstreet Kids
# Dreams Come True Charity
# Elizabeth Taylor Aids Foundation
# Juvenile Diabetes Foundation
# Love Match
# Make-A-Wish Foundation
# Minority Aids Project
# Motown Museum
# NAACP
# National Rainbow Coalition
# Rotary Club of Australia
# Society of Singers
# Starlight Foundation
# The Carter Center's Atlanta Project
# The Sickle Cell Research Foundation
# Transafrica
# United Negro College Fund (UNCF)
# United Negro College Fund Ladder's of Hope
# Volunteers of America
# Watts Summer Festival
# Wish Granting
# YMCA - 28th Street/Crenshaw

# 550
  • Мнения: 523
И още ще има, защото в завещанието си оставя 20 % за благотворителност, а много хора казаха, че приходите след смъртта му ще са повече от преди това.

# 551
  • Мнения: 3 271
КЛОНКА, беше ми много интересно, благодаря ти  Peace
Както казах за мен малко хора, на които съм фен могат да ми бъдат учители (или там, която дума изберем, ти мног правилно си интерпретирала чувствата ми към този тип хора). Тогава има и известно идентифициране, т.е. склонен си да мислиш, че даденият ти учител мисли и чувства като теб щом може да изразява твоите собствени емоции по такъв начин. Ей това всъщност се чудя до колко "фанатизирано" е, защото аз съм склонна да го изпитвам. Предполагам е нормално. В този момент вероятно се прекрачва онази граница и можеш да започнеш да го чувстваш като приятел. Защото и с останалите хора, не звездите е така - чуеш/видш собствените си мисли от някого и той веднага ти става симпатичен и го усещаш близък.

Няма нужда са си издирваш конкретния постинг, добре знам какво каза и съм съгласна в голяма степен. Точно то подбуди тези ми размишления що за фен съм аз. И няма нужда да обясняваш думите си, постингите ми не са били в никакъв случай нападателни, съжалявам, ако това си усетила от тях, не е вярно  Peace Сигурно е грешка при превода отново. Всъщност съм ти благодарна, защото ме накара да се замисля по темата, което може би ще ми помогне никога да не прекрача границата и да стана един такъв фен, който би бил тежест за "учителя" си. Още повече, че така се случи, че в последните месеци разменям мейли с един такъв човек. Та, полезно ми е и ти благодаря  Peace

Ако за останалите темата не е интересна, бих минала на лични, ако самата ти, КЛОНКА, имаш желание да обсъждаш темата. Както казах за мен е интересна.

# 552
  • Мнения: 4 291
КЛОНКА, добре че се появи малко ред да въведе! Изведнъж в темата се заговори на един език! Здрава ръка трябва тука! Wink

# 553
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969

 с добрите и лошите му страни МД си е единствен. Не съм чела някой друг да е тормозен от пресата така. Освен Лейди Даяна .

Ислям можеш  да приемеш по принцип дори,  ако само кажеш "шахада" пред свидетел. Но ме съмнява. Иначе до сега да беше погребан. Не знам.

Благодаря ти за линковете. Беше ми интересно да ги разгледам. Преди две години бях на обучение в Америка и едно от нещата, които трябваше да правя е да прекарам един ден в един съд. Случаят беше за втори баща, обвинен от дъщерята, че я е опипвал. Всички бяхме потресени....

И аз не знам за исляма, но е интересно, че и там е обгърнато с мистерия.

Успокоителното е, че не само МД е единствен, но и ти и аз. Иначе представяш ли какво щеше да е.
Имах предвид не пресата, а обвинения, съдове и т.н. и известни хора. Защо само той, а не и други? На този въпрос се опитвам да си намеря отговор.

eagle,
на възпоменанието споменаха за поп-певец дарил най-много (един от изказващите се). Не знам дали си го гледала и чула.




Последна редакция: сб, 11 юли 2009, 21:35 от Kalinka

# 554
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477

 с добрите и лошите му страни МД си е единствен. Не съм чела някой друг да е тормозен от пресата така. Освен Лейди Даяна .

Ислям можеш  да приемеш по принцип дори,  ако само кажеш "шахада" пред свидетел. Но ме съмнява. Иначе до сега да беше погребан. Не знам.

Благодаря ти за линковете. Беше ми интересно да ги разгледам. Преди две години бях на обучение в Америка и едно от нещата, които трябваше да правя е да прекарам един ден в един съд. Случаят беше за втори баща, обвинен от дъщерята, че я е опипвал. Всички бяхме потресени....

И аз не знам за исляма, но е интересно, че и там е обгърнато с мистерия.

Успокоителното е, че не само МД е единствен, но и ти и аз. Иначе представяш ли какво щеше да е.
Имах предвид не пресата, а обвинения, съдове и т.н. и известни хора. Защо само той, а не и други? На този въпрос се опитвам да си намеря отговор.

eagle,
на възпоменанието споменаха за поп-певец дарил най-много (един от изказващите се). Не знам дали си го гледала и чула.

разбирам какво искаш да кажеш с единствен и че мисълта ти и в предишни постове е , че е бил обикновен човек. Е не беше обикновен, не смятам , поне аз, че имам неговия талант. Никога няма да живея неговия живот нито да постигна нивото на успехите му, в която и да е област. Да, всички сме уникални , но за съжаление не всички сме толкова талантливи.
Истерията около него и не много на брой други певци беше огромна. Няма да спре скоро.

Общи условия

Активация на акаунт