ЮЛИ 2009. Тема 65

  • 11 278
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 423
Миме, благодаря ти  Mr. Green Мен някои акушерки много ме стресираха, една ми викаше - м, то ще проговори, пък още не е засукало... О вие много сте изяли от гърдите, чак не се хваща на кантара... и т.н. как може да има такива хора... Друга пък ми носи адаптираното мляко и вика я не я мъчете тя си е толкова ящна... дайте си й да яде. Баси! Един цял ден вчера я мъчих на цици и като ревеше и не щеше цедях и давах с лъжичка, за да отвикне от бибероните... ама тя наистина пищеше като луда като усетеше, че трябва да се напъне малко а не да й се излее в гърлото.. Вечерната смяна неонантоложка като мина вика оле това дете защо е толкова безжизнено  ooooh! Викам мъчих я то толкоз рев не е изревало откакто се е родило...
Мисля,че бебетата много бързо забравят .Аз още първия ден като ми я дадоха реших,че ще я "превъзпитавам" на цица.Давах и гърдата и като се измори(все пак е гладна и поцокваше малко) и давах шишето.Така до вечерта минахме само на цица.Резултата беше-отслабнала 50гр,за нейните 1950гр. бяха много.Но на следващата сутрин продължавах само на гърда и тя си свикна.През нощта от 12 до 6 не беше при мен и беше забравила шишето. Аз чак към 10ч разбрах,че е отслабнала,след нейната визитация,но вече си сучеше.Така сама си удължих престоя в болницата с 1 ден,но си струваше.Та затова ти казвам,че щом едно хранене има ,ще мине и изцяло,трябва да си по-упорита.
Не съм ви казала,тъкмо София си върна теглото от раждането и ни казаха,че на по-другия ден ни изписаха.На следващия беше качила 30 гр и в деня на изписването идва лекарката и я питам :"колко е днес"-казва ми : "2200гр"  Shocked.Как 170гр е качила за един ден,като нормалното е 30гр.Предполагам така казват,за да ни изхвърлят по-бързо от болницата.А едно време не са изписвали под 2500гр.Сега са толкова много бебетата,че едва смогват.Ама защо лъжат така,може би моята лекарка не ми вярва и за това мисли,че не и стига кърмата  newsm78.

# 271
  • Мнения: 11 826
cherry girl, толкова много се радвам!! Честито!   bouquetИ аз не само, че те мислех, но ми липсваше присъствието ти! Heart Eyes Да расте здрава и щаслива Димана - много хубаво име! Hug
Честито на oktaviq и гордия татко за сина им Велизар!
Честито момченце и на костенурка!!   bouquet
Още една Марина си имаме! Скарабейче, честита ви дъщеричка!   bouquet
puzzle, честит син Борис! Много щастие да ви донесе!   bouquet
Стискам паалци на Люлия бързо да се приберат вкъщи!! Praynig

Благодаря на всички за загрижеността за Юлиана!  Hug Тя е добре, въобще нищо й няма.. само излишно се уплаших и разтълкувах информацията по телефона.. оказа се, че е вдигнала еднократно температура в четвъртък след дълга и изтощителна фотосесия в някакво ретро фото, гримирали са я, сменяли са тоалети, страшна работа.. Simple Smile Възможно е да е било претопляне, или от вълнение..ама не е лесно да си фотомодел!  Така че със сигурност не е вируса на братовчедчето й. Даже довечера е на рожден ден.
Друго да споделя, снощи открихме сезона на любуването.  Blush Никакъв дискомфорт нямах. Ама като се виждаме на 4-5 дни и много си липсваме и обичаме. Simple Smile

Aila, благодаря за отговора, уж си ги знам нещата, но е хубаво, когато някой от твоята категория потвърди, че съм на прав път! Hug Радавам се, че намираш време и за нас! И въобще, че не се уморяваш да даваш съвети и многократно да повтаряш! Hug Виждам, че ще си ми полезна и за ЕБХ!
tan, съжалявам, че се налага спиране на кърмата! Но пък каката ще е щастлива, защото ще може да помага й в храненето! Hug Може още малко да държиш бебка с дълъг ръкав и постепенно да разсъблечеш, зависи и от времето де, днес тук е дъждовно и ветровито и сме с дълъг, но пак голички отдолу.
Грация*, и ние през нощта се кърмим в легнало положение и е изключително приятно, браво, че и на вас с Мария ви е удобно! Защо не слагаш на пъпчето антибактерилна пудричка, тук е Topocin, но не знам при вас, по-бързо ще го изсуши.. И продължавай да си "мъчиш" детето без вода, и аз моето така го мъча. Simple Smile След време ще спре да ти пука от съветите, аз в началото се пенех да обяснявам и убеждавам уж за добро, но все аз бях странната и неразбраната и в един момент спрях да се хабя и не ме интересуваше какво мислят.. достатъчно ми беше да знам, и аз, и семейството ми, че опитвам да правя най-доброто за детето си и никой и нищо не можеше да ме разколебае! Продължавай в същия дух! Много гуш! Hug
Дзимби, какво стана с млечницата? А всъщност педиатър ли ви я откри или ти забеляза?
Z.Ivanova, явно и ти ще си от следвъщите, късмет!
karelia79, термометър - за Юлиана бях взела на Филипс (тогава само Филипс), комплекта дигитален + биберон термометър, който никога не сме използвали, защото тя биберон не искаше, Влади сега също, всъщност въобще не му купих. Има най-различни дигитални, аз мисля, че може да им се вярва и са по-удобни. Разбира се, дай боже на всички ни, това да са най-неупотрбяваните вещи. Praynig
Миме, най-спряганите имена на детски ортопеди са Алексиев и Драганов, аз лично съм фен на д-р Алексиев, при него водих на профилактични и Юлиана - http://www.einet.bg/~alexiev/ и също мислех да му звънна да ми каже кога най-късно мога да заведа Влади, че при нас е по-сложно от Пазарджик. Но знам, че за момиченцата е по-важно да се заведат навреме, както ти е писала и Евита! Peace
Вигантол аз не смятам да давам поне засега! Но не само защото сме летни бебета, хубаво е и да се следи фонтанелата от педиатъра и другите индивидулани особености.
И аз се радвам за Герб, даже за пръв път ме е яд, че не можах да гласувам. И аз съм от фенките на ББ, а така хубаво го бях разнищила и проучила преди години в една курсова работа по Изграждане на имидж, че съм готова направо биография да му напиша! Но наистина са важни и хората около него! Сега и нов кмет ще трябва да си изберем..
Pollia, насладих ви се на снимките! Heart Eyes Дано скоро кърменето се нормализира! Ваксини имаме, но може просто да не се разбрала, че са му сложили, на нас ни ги пише на епикризата.
Джиджи, честит ви татко вкъщи! Hug
edna ot nas, радвам се, че наминаваш и всичко е наред, вярвам, че така ще е докрая! Да дойдеш да споделиш и цвета на гащите. Wink
nellyr, добре дошла!! Много е сладка Дария! Жалко, че те е боляло така, чак се очудвам, но явно наистина всичкко си е до праг на болката! Успех с кърменето!
Валерия, добре завърнала се и на теб! Звучиш добре, само така! Wink
Emily_, привет и на теб и браво за усилията, успех и занапред!
Virginity, браво на теб! Много сладък Калоян и на мен ми харесва прическата му! Имате си значи и млечно братче или сестриче..
Марулче, и аз смятам, че кърмата е най-добрият лек за жълтеницата! Дано и коликите ви отшумят така рано, както са дошли! Тъжно ми стана като прочетох - "и така няма да правим повече бебета", аз не бих се осмелила да взема такова решение. Още не съм подавала документи за второ дете, че трябва да ходя до София, надявам се, че няма някакъв срок и ще ми ги дадат, все пак този път са 600 лв.
Вили, стискам палци да се оправя бъдещата кака и дано не е нещо по-сериозно! Praynig
pollinna, според мен висчко е наред с кърменето, просто хубавата Борянка се справя отлично и гърдите ти са се успокоили!
amanita, съвсем скоро ще забравиш за настроенията си и даже няма да забелязваш кой ден сме и няма да има значение! Wink За ехографа знаеш при мен - драстична разлика, гледаха ме 5 дни преди, ама нали сме с малка главичка..
milasara, много ми хареса това - раци с лъвски сърца! Wink
Диди, точно така, опитай цедене съвсем малко, колкото да ти олекне, а в един момент ще усетиш, че може и без! И я буди да яде, тя е мъничка! Честито ви паднало пъпче!
sisko_75, струва ми се, че и твоят миг наближава, стискам палци!
Гале, Hug
Дейзи, честито паднало пъпче и на вас, вероятно ще измислиш много атрактивно място за хвърлянето му. Wink
sarnichkata, хайде и на вас честито паднало пъпче! Вече можете да пробвате ваната, може само със спирт да почистваш, докато "сълзи".
strelche®, радвам се, че се разписа! Дано поне сами решат да излизат бебоците, а със секциото ще се справиш, щом се налага! Hug Защо ми се струва, че близзнаците все със секцио се раждат напоследък.. Продължавам да ти стискам палци!
И не на последно място, че и аз не знам дали утре ще мога да пиша, Стеф, нали знаеш колко силно ще стискам палчета на всички крайници в понеделник и няма да ги пусна докато не научим новината!! С теб съм! Hug

Извинявам се пак за дългите писания, нищо, че вече сте ми свикнали сигурно, но пак така от сутринта си чета и пиша по малко като имам време. Поне Аманитка ще е доволна, че ще се изпише темата най-после. Wink
Хубава вечер на всички! Hug

Последна редакция: сб, 11 юли 2009, 18:04 от Сиси ♥♥

# 272
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Извинявам се пак за дългите писания, нищо, че вече сте ми свикнали сигурно, но пак така от сутринта си чета и пиша по малко като имам време. Поне Аманитка ще е доволна, че ще се изпише темата. Wink
Хубава вечер на всички! Hug
Като видях, че ти си писала и така се ухилих  Joy Знаех, че ще е дълъг пост  Mr. Green Както винаги - изчерпателна и ясна  Hug Радвам се, че Юлиана е добре.А снимки от фотосесията няма ли?
linet102, и на мен ми грее доста компа.Даже мин. лято преди да си направя масичката ми беше изгорил единия крак.2 месеца не мина това чудо  Joy Сега съм му намерила цаката - пускам климатика да духа в мен и така ме прегрявам Simple Smile
Стрелче, радвам се, че се разписа.Продължаваме да стискаме палци Simple Smile
Леле, колко бремелинки си имаме  Rolling Eyes аз мислех, че сме намаляли ама сме си доста  bowuu

# 273
  • Мнения: 140
Честито на всички нови мамита, а на бебешорите добре дошли baby_neutral!

Аманитка, благодаря за отговора   bouquet
Верджи, твоя Калоянчо е много сладък Hug. Не само косата му е дълга, впечатлих се и от пръстите! Май ще стане пианист  Peace
Стрелче, малко остана, дръж положението! И аз съм виждала да правят запис на мами, които лежат настрани, така че има начини. Важното е момъкът и момата да се родят безпроблемно, пък като трябва секцио-секцио.

# 274
  • Мнения: 76

Джиджи
, този номер само за Варна ли е?
 

Номерът е в София и доставят в цяла България  Инфакол Peace

Сиси Hug радвам се, че Юлиана е добре!!! Снощи е бил период за любуване  Crazy И ние го открихме Party Не почувствах никакъв дискомфорт Wink

# 275
  • Варна
  • Мнения: 893
linet102 падна ми тапата, иначе си имах контракции ама не кой знае колко болезнени,поне за мен...
Карелия в МД раждах Peace

# 276
  • Мнения: 7 263
Марулке за ИНФАКОЛ звъниш на този номер 0878345055, правиш си поръчка за Варна и до следващия ден ще ти го доставят вкъщи Peace

Джиджи има ли такъв номер и за София? И честит ви татко - да ви слуша и на ръце да ви носи и двете   bouquet
И исках да помоля момичетата, които ползват Биогая - може ли линк или снимка да ги видим и от къде може да се поръчат?
Стрелчо и Миласара - радвам се, че сте добре момичета  Hug
Стрелче, може би е по-добро секциото при близнаци - не знам .... мисли си че за теб и бебетата е по-добре. Иначе за тоновете и мен като ме сложиха вчера по гръб направо ми призля, пък за вас с по  две бебета изобщо не си го представям. Малкия много рита и се бунтува - изобщо не мога да си помисля да легна по гръб, ама за пусти тонове едвам изтърпявам Sad Confused

Вирджинити - малкия е голяма душица и колко коса имаааа  Flutter - хубавец Hug, мойте нали са все плешовци, като видя бебе с коса винаги ми е интересно Heart Eyes

За ортопеда аз вече похвалих Драганов, наистина много добре обяснява и много добри съвети дава, но се сещам че имаше още един младичък лекар май Алексиев или Алексов - той беше в Горна баня и той е добър също.
И още работи исках да ви пиша ама пак ще се върна да ви чета, че вече ми е къса паметта нещо  Wink

# 277
  • София
  • Мнения: 39
Лених, ще ти отговоря вместо Джиджи. Този номер е за цяла България, не е само за Варна!

# 278
  • Мнения: 1 091
Хехе, прочетох ви!

Първо да отговоря за памперсите, докато не съм забравила - така изглеждат http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=3247724. Не знам дали са същите в България.

Честито на Скарабей и Пъзелчето, много здрави и послушни бебчета, винаги усмихнати и слънчеви  Hug.

Стрелче, радвам се, че си на линия, стискам палци  Peace.

Лилчо, а ти как си се маскирала с този нов ник " мама на Александра", седя и се чудя, но те разконсперирах  Grinning.

Верджи, голямо сладурче е Калоянчето, аз си мислех, че Мими е с много коса, но вашата прическа е трепач. Трябва да опитам и аз да кача някое клипче, ползвам същия сайт, но не съм разучила как става.

Аманитка, нашето бебе го гледаха час преди да родя и ми казаха, че е 3 кг., а се оказа 3.7 кг., но и нейната глава не е голяма и сигурно затова.

Емили, добре завърнала се, вярвам, че ще се наредят нещата с кърменето.

Да кажа и че се възхищавам на Фелисити за усилията.

Мама Диди, дано напълно отшуми проблема и повече да не се появява  Praynig.

Да кажа за Достинекса, аз съм много доволна, нямаше никакви странични ефекти при мен. Една от причините да не мога да забременея беше високите нива на Пролактина, откъдето нямах и овулация, 9 месеца пих Достинекс, така държахме нивата в норма, спрях го преди процедурата си. Сега се притеснявах, че може да има хиперлактация при мен, заради пролактина, но май си е в нормалните граници, защото нямам оплаквания. Бромокриптин не съм пила, но би трябвало да има същия ефект и да спре кърмата. Успех, момичета!

Джиджи, радвам се, че вашия татко си е с вас. Много е по-приятно, когато цялото семейство е заедно. Моя мъж имаше 2 седмици отпуска, но от понеделник пак е на работа, а така свикнах да се върти около нас и да ни угажда  Blush.

Стиснати палци и от мен за Люлия, бебчо скоро да пребори жълтеничката, лампите ще помогнат, а после е хубаво и да се държи на светлина, но не директно слънце, а през прозореца. По този повод ето една много хубава статия за Жълтеницата, мисля, че ще е от полза за всички  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22297 .

Сиси, радвам се, че Юлиана е добре. Благодаря за подкрепата, гушки и на вас с Hug.

Стиснати палци за всички с предстоящо раждане. Стеф, отсега съм ги стиснала за теб, още 2 дена и ще си толкова щастлива, че не можеш да си го представиш  Hug.

На мен ми се губят много момичета, които преди редовно пишеха, дано се включат поне с новини покрай бебчетата. Например Анитса и Коктейл (която не знаеше пола на бебчето, много ми е интересно какво ще се окаже), има и други, дано всичко е наред и просто да нямат време   bouquet.

Поля, на Мария й биха ваксина за Хепатит Б още в болницата, следващата ще е на втория месец.

За ортопед тук нищо не са ми казвали и аз искам някой да ми види детето, но не знам какъв е реда. Ще попитам на консултацията в края на месеца, дано всичко да е наред.

Мамбинка, вие как сте?

Отивам да гушкам Шушулката, че нещо мрънка, иска внимание, а двамата с татко й сме се забили по форумите (неговия е футболен и доста нецензурен, много се смея като ми чете разни изказвания).

Приятна вечер на вас   bouquet

# 279
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Айде пак аз  Blush
Да вкарам един бърз въпрос - има ли файда от силиконовите зърна или не предпазват от разраняване?
Тази статия съвсем тотално ме обърка.Аз си мислех, че помагат, а те всъщност се използват в малко случаи.
Чета, че част от вас са доволни от това чудо на техниката  newsm78 #Crazy Не знам и аз вече

# 280
  • Мнения: 7 263
Сиско, благодаря ти миличка, аз чак като постнах видях какво е написала Джиджито, ама не ми се редактираше поста  Peace

Да вкарам един бърз въпрос - има ли файда от силиконовите зърна или не предпазват от разраняване?
Тази статия съвсем тотално ме обърка.Аз си мислех, че помагат, а те всъщност се използват в малко случаи.

Аманитка - полза, че има - има според скромното ми мнение \ обаче на неособено успешна кърмачка  Embarassed Rolling Eyes Embarassed\. Според мен точно затова е полезна статията, която е постнала Хедра, защото тя обяснява точно кога и как да бъдат изпозвани. Аз чак сега се светнах за една от грешките, които съм допускала в предишните си опити и разбрах защо въпреки силиконовите зърна не съм успявала да кърмя от гърдата, а се наложи на практика да се цедя и да давам в шише.
Хедра много добре е описала как се поставят зърната - поне за мен тази точка се оказа грешката ми в миналото. И също така пише кога да се ползват. Така имай си ги, ако не ги ползваш още по-добре Peace

# 281
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ще цитирам това, което ме притесни
Цитат
Противно на широко разпространеното мнение и на рекламните послания, силиконовите зърна не само НЕ предпазват от разраняване на гърдите, а даже може да станат причина за появата на разраняване!
Цитат
Разранените зърна или профилактика на разраняванията НЕ са ситуации, които изискват силиконови зърна и употребата им в такива ситуации понякога може даже да влоши проблема, вместо да помогне!

# 282
  • Мнения: 250
Момичета, да ви попитам за тези еднократни помощи...те за социално слаби ли са или за всички родили? Нали имаше някакви за първо, второ и трето дете...


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362470.0-дано да не съм закъсняла с отговора си  Wink
Това е за СЕМЕЙНИ ПОМОЩИ ЗА ДЕЦА  Peace

# 283
  • София
  • Мнения: 423
Lennyh ,и аз чак сега обърнах внимание как се слага зърното.Четох тази статия,но явно съм прескочила за слагането.Купих си с.зърна още преди раждането и си го нахлупвах точно като шапчица.София не го искаше и ги зазимих.И странно,купих размер нормал,на авент,а са ми големи.Явно съм с малки зърна и не съм знаела.Що никой не ми е казал   Rolling Eyes

Цитат
Марулке за ИНФАКОЛ звъниш на този номер 0878345055, правиш си поръчка за Варна и до следващия ден ще ти го доставят вкъщи Peace

А каква им е цената?

# 284
  • Мнения: 7 263
Ами Аманитка, има известна логика в цитираните пасажи, които са те притеснили ще се опитам лаишки да обясня защо, пък дано се включи отново Айла и да ме поправи, ако греша \ а може и директно да питаме Хедра - тя също е много мила и отзивчива\.
Та на въпроса - има логика, защото все пак силикона се трие в зърната и това понякога може да ги разрани допълнително. От друга страна затваряйки по този начин зърната, те по-трудно оздравяват и се получава затворен кръг. Пък и бебето свиква да приема гумата или силикона, а гърдата му е странна и пак не върви кърменето след това. При сукането на бебето \ дори и при разранени зърна - до известна степен де\ зърното загрубява и един вид се напасват нещата между бебе и мама до степен постепенно да се аклиматизира зърното за кърмене.

Миме - прочети пак именно тези обяснения в статията на Хедра. Защото и аз точно така го нахлупвах при предишните ми нескопосани опити за кърмене и зърното просто не правеше вакуум, като на практика падаше непрекъснато бебето се дразнеше и полза нямаше никаква. А тя е обяснила много добре как се поставя и как зърното създава вакуум с гърдата и на практика става като част от нея - и така вече има полза.

Но пак казвам това са си мои разсъждения по темата, не гарантирам че съм права. Лично аз си купих зърна на Чико по съвет на моя приятелка, която беше доволна от тях и започна да кърми с такива, като постепенно ги махна и си се кърмеха доста време безпроблемно после. В това отношение завиждам на тези, които ще раждат в Токуда защото там лекарския екип много търпеливо следял първите опити за кърмене, давал съвети, напътствал и изобщо по нейните думи правели всичко възможно хората да накарат младите майки да кърмят.

Последна редакция: сб, 11 юли 2009, 20:38 от Lennyh

Общи условия

Активация на акаунт