Фамилно име на детето?

  • 11 315
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • някъде
  • Мнения: 4 961
Към авторката. При условие, че нямате брак, по добре пиши детето на твое име. За в бъдеще, това може да ти спести доста главоболия и тревоги. Имай -на предвид, че при една евентуална раздяла(която никой не я желае),само това , че детето носи неговите имена може да ти донесе доста главоболия и проблеми, и допълнително да те направи доста зависима от бащата в много отношения.
И какво ще каже на таткото- извинявай, скьпи, но ще запиша детето само на мен, защото ако някога се разделим ще имам повече главоболия, ако е на твое име ooooh! Crazy

# 61
  • Мнения: 15
Към авторката. При условие, че нямате брак, по добре пиши детето на твое име. За в бъдеще, това може да ти спести доста главоболия и тревоги. Имай -на предвид, че при една евентуална раздяла(която никой не я желае),само това , че детето носи неговите имена може да ти донесе доста главоболия и проблеми, и допълнително да те направи доста зависима от бащата в много отношения.
И какво ще каже на таткото- извинявай, скьпи, но ще запиша детето само на мен, защото ако някога се разделим ще имам повече главоболия, ако е на твое име ooooh! Crazy
Виж, казвам това от собствен опит. Ние също с БНТ-то живеехме на сем. на чала. Като всички хора, така и ние имахме спор относно имената на детето. Аз бях абсолютно против, то да бъде писано на неговите име и фамилия, и то не за нещо друго, а от правна гледна точка. Тогава БНТ-то ми приплака, и за го съжалих. Сега, плащам за моето съжаление към него.Само заради това, че детето ни носи неговите име и фамилия ни се проваля живота за едно по добро бъдеще както на мен така и на детето. Поради факта, че имахме възможност да излезем извън страната и да подобрим условията си на живот и бъдеще. Но , за жалост за да си отмъщава, БНД-то не я пусна да излезе с мен извън страната, като знае че без детето си не тръгвам никъде, с което се изказа "Тук, под мой- контрол". Е, мислиш ли, че ако детето не носеше неговите имена, щях да бъда зависима по този начин от него? Едва ли. Щях да си взема детето и да му осигуря един по добър живот, едно по добро обучение, едно по-добро бъдеще .
След всички те перипетии в живота си, оценявам две грешки в живота си: 1 - че му казах, че съм бременна, и 2- че допуснах детето да носи неговите имена.Всичко това което казвам, не означава, че и авторката ще бъде така. Но в този живот нищо не се знае, ни най малко пък какво ще бъде следващото утро.Така, че по - добре да се мисли за тези неща с време.

# 62
  • Linz
  • Мнения: 11 619
edi6006, демек ти я съветваш той да не припознава детето?
Твоята ситуация е по-особена. Иначе това означава тя да не може да има никакви финансови претенции към него за детето, вкючително да го лиши от наследство.

# 63
  • Мнения: 15
edi6006, демек ти я съветваш той да не припознава детето?
Твоята ситуация е по-особена. Иначе това означава тя да не може да има никакви финансови претенции към него за детето, вкючително да го лиши от наследство.
Не съветвам никого за нищо. Всеки прецизира сам за себе си.Когато съжалих БНТ-то и аз така си казах"Бе хайде, в името на детето".
Що се отнася за финансовите претенции - какви са те? От 30 до 80 лв. месечна издръжка. Благодаря. само за стола и на обяд в у-ще не стигат.  За какво наследство говориш?? В това отношение нашите закони са токова с извинение на израза"шибани". БНД-то може да разполага с имотите си както намери за добре. Което по никакъв начин не защитава интересите на детето и наследството му. Както е в момента при мен. Всички недвижими имоти ги е прехвърлил на трети лица. Иди доказвай и защитавай наследството на детето си. При извън брачните връзки, общо взето това се получава. Децата вместо да са защитени, са на пълно ощетени. В крайна сметка остават само с една фамилия на БНД-то и от 30-до 80 лв. издръжка.

Последна редакция: сб, 18 юли 2009, 11:06 от edi6006

# 64
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Към авторката. При условие, че нямате брак, по добре пиши детето на твое име.
E, мен това на съвет ми прилича.
При положение, че припознатите деца и тези, родени в брак имат едни и същи права според теб излиза, че е по-добре хората да не се женят, а отговорността за отглеждането на детето да пада изцяло върху майката.

# 65
  • Мнения: 15
Към авторката. При условие, че нямате брак, по добре пиши детето на твое име.
E, мен това на съвет ми прилича.
При положение, че припознатите деца и тези, родени в брак имат едни и същи права според теб излиза, че е по-добре хората да не се женят, а отговорността за отглеждането на детето да пада изцяло върху майката.
На книга е така, но в действителност нямат едни и същи права. На родените в брак им се предоставя възможността да са защитени чрез майката, поради простата причина, че всичко придобито по време на брака остава за децата, както и наследството от коляно. И всичко това е много по лесно доказуемо. А при родените извън брак, това няма как да се докаже.
При един евентуален развод или раз дяла, по голяма част за отговорността за отглеждане на детето пада винаги върху майката. Издръжката определена със закон е средство с което държавата определя подпомагането на майката за отглеждане на детето, което в никакъв случай не лишава други родител за неговите отговорности. Но за съжаление при определянето на една такава мярка, повечето се оправдават с фразите "Ами това е закона". Дори и да има възможността да дава по голяма издръжка за да се обезпечава обстановката за отглеждане на детето, не го правят. Т.е - "мога да давам повече, но закона казва да ти давам толкова, и аз толкова ще ти давам." Да, мили дами . Това е положението.

# 66
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не познавам закона, може и да има разлика щом казваш. Но не мога да се съглася, че е по-добрият вариант бащата да се освобождава от всякаква отговорност, както и жените, живеещи на семейни начала да се водят самотни майки. Щом е така по-добрият съвет е да сключат брак, а не бащата да се отказва от детето.

# 67
  • Мнения: 15
Не познавам закона, може и да има разлика щом казваш. Но не мога да се съглася, че е подобрят вариант бащата да се освобождава от всякаква отговорност, както и жените, живеещи на семейни начала да се водят самотни майки. Щом е така подобрят съвет е да сключат брак, а не бащата да се отказва от детето.
Да, точно така. По добрия съвет, е да сключат брак. Така, майчето ще има повече права, няма да е глас в пустиня.А и това ще донесе за запазване приоритетите на детето и.Но, щом са решили да живеят без брак, би трябвало да са на ясно и с евентуалните правни последици. Така, че в край сметка в тази обстановка е по добре да се избере по малкото зло.
В законова гледна точка, едното води винаги до последствия на друго.

# 68
  • някъде
  • Мнения: 4 961
Към авторката. При условие, че нямате брак, по добре пиши детето на твое име. За в бъдеще, това може да ти спести доста главоболия и тревоги. Имай -на предвид, че при една евентуална раздяла(която никой не я желае),само това , че детето носи неговите имена може да ти донесе доста главоболия и проблеми, и допълнително да те направи доста зависима от бащата в много отношения.
И какво ще каже на таткото- извинявай, скьпи, но ще запиша детето само на мен, защото ако някога се разделим ще имам повече главоболия, ако е на твое име ooooh! Crazy
Виж, казвам това от собствен опит. Ние също с БНТ-то живеехме на сем. на чала. Като всички хора, така и ние имахме спор относно имената на детето. Аз бях абсолютно против, то да бъде писано на неговите име и фамилия, и то не за нещо друго, а от правна гледна точка. Тогава БНТ-то ми приплака, и за го съжалих. Сега, плащам за моето съжаление към него.Само заради това, че детето ни носи неговите име и фамилия ни се проваля живота за едно по добро бъдеще както на мен така и на детето. Поради факта, че имахме възможност да излезем извън страната и да подобрим условията си на живот и бъдеще. Но , за жалост за да си отмъщава, БНД-то не я пусна да излезе с мен извън страната, като знае че без детето си не тръгвам никъде, с което се изказа "Тук, под мой- контрол". Е, мислиш ли, че ако детето не носеше неговите имена, щях да бъда зависима по този начин от него? Едва ли. Щях да си взема детето и да му осигуря един по добър живот, едно по добро обучение, едно по-добро бъдеще .
След всички те перипетии в живота си, оценявам две грешки в живота си: 1 - че му казах, че съм бременна, и 2- че допуснах детето да носи неговите имена.Всичко това което казвам, не означава, че и авторката ще бъде така. Но в този живот нищо не се знае, ни най малко пък какво ще бъде следващото утро.Така, че по - добре да се мисли за тези неща с време.
Разбирам, че го казваш от собстен опит, но погледнато отстрани е малко смешно и глупаво, ако се разбирате с бьдещия татко и всичко е наред да му кажеш, че искаш детето ви да носи твоето име, защото някой ден може да се разделите Rolling Eyes По тази логика защо вьобще сте го направили това дете щом мислите за раздяла още преди да се е родило?
Ако хората знаеха как ще се развият нещата в бьдеще нямаше да има развели се, разделили се, самотни майки и т.н. Но така е в живота- никога не знаеш утре каква изненада ти е приготвил!

# 69
  • Мнения: 6 645
Боже , вече на нищо не се учудвам хората са способни такива проблеми да си изсмучат от пръстите ,че въображението ми не стига  ooooh!
Бащата искал детото да носи и фамилията на майката щото било и нейно дете  ooooh!

# 70
  • Мнения: 13 512
Боже , вече на нищо не се учудвам хората са способни такива проблеми да си изсмучат от пръстите ,че въображението ми не стига  ooooh!
Бащата искал детото да носи и фамилията на майката щото било и нейно дете  ooooh!
..а майката предпочита да запише бащата като неизвестен, за да няма евентуални бъдещи проблеми

# 71
  • Мнения: 15
Боже , вече на нищо не се учудвам хората са способни такива проблеми да си изсмучат от пръстите ,че въображението ми не стига  ooooh!
Бащата искал детото да носи и фамилията на майката щото било и нейно дете  ooooh!
..а майката предпочита да запише бащата като неизвестен, за да няма евентуални бъдещи проблеми
Ееее, то не е като в "Перла". Малко по в реалноста да влезем - майка България

# 72
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
А колко по-лесно би било, ако вместо бащино и фамилно име, децата получаваха просто двете фамилии на родителите си. Пример. Майка- ... Лазарова, баща - ... Трифонов и дете - Иван Лазаров Трифонов.
Когато Иван Трифонов се ожени за Мария Петкова, дъщеря им ще бъде Моника Петкова Трифонова, и т.н

И в този случай името на майката няма да се предава напред през поколенията, но поне ще фигурира в името на детето, това дете ще носи имената и на двата рода.
Чиста работа!  Mr. Green Пък римското право си е римско, да му мислят римляните  Stop

П.С. Сигурна съм, че този вариант го има някъде по света, но ме мързи да проверявам. Просто снощи ми го роди главата, едва ли съм първата  Wink
Английско говорещите го имат този вариант, но при тях нещата са улеснени, тъй като не слагат окончания. Ще ползвам твоя пример:
Когато Иван Трифон се ожени за Мария Петко, дъщеря им ще бъде Моника Петко Трифон, и т.н
На български звучи странно без окончанията  Thinking
Например Mary Pierce и Richard Johnson имат син, когото кръщават Robert. Най-нормалното нещо поне в половината европейски страни и в Северна Америка е да заявят, че искат детето да се казва Robert Pierce Johnson, с фамилиите на двамата родители, а не с бащино и фамилно име.
А кое от тези имена става фамилия на детето и то я предава на своето?
Последното име е фамилното и както се забелязва и от примера, пак е бащиното  Laughing Иначе могат да имат много имена преди фамилията, така че да се уважи цялата рода, ако е необходимо Wink

Общи условия

Активация на акаунт