МАРТенски мами 2010 - тема 3

  • 11 533
  • 298
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 896
lapiovra, всичко ще е наред  Hug

snewa, добре дошла   bouquet

искате ли да си направим албум, може като за начало да слагаме снимки за запознанство. Аз бих направила, но с моя имейл съм правила там регистрация вече

снимките с бебетата са страхотни Grinning

Последна редакция: пн, 20 юли 2009, 16:52 от марисса

# 226
  • Мнения: 54
Аз съм За такива инициативи, но незнам технически как се правят нещата, затова питах и няколко поста преди това. Искам да си направих хубава първа страница че да ни радва  Grinning Grinning

# 227
  • Мнения: 1 768
Също съм на мнение,че трябва да се поокраси темата с цветенце,бебенца такива неща.  Grinning

Дами,вие до сега представяли ли сте се? Ако да значи съм изпуснала.  Grinning Може ли още веднъж?

Име,години,коя бременност,с какво се занимавате,колко време ви отне бебеправенето..ей такива неща.  Grinning

# 228
  • Мнения: 723
Благодаря ти МАРИССА,
виждам ,че си имаш юнак почти на 2 годинки-да е здравичък и да те слушка  bouquet,
прекосих набързо и профила ти , и установих че си от от майките кърмачки -дългокърмещи-за което bowuu,
защо не си сложиш знак за дългокърмеща майка -аз се прекланям на такива момичета и това го казва майка , която е кърмила и двете си деца по 20-тина дни-по ред причини и може би поради недостатъчна информираност по въпроса Confused-отлепени зърна, теч на лимфа и тем подобни............. Confused
Момичета ,от опит ви казвам -важно е в този период да си пиете фолиевата киселина и ДА СТЕ МНОГО СПОКОЙНИ,малката точица във вас вече живее и има нужда от вашата подкрепа-това, че ви се гади и повръща-да не ви притеснява,
с първата си бременност за три месеца свалих 5 кг. от такива неразположения,
след това всичко си тръгва в коловоза Wink,
Що лимони изядох................ Crazy
Бъдете спокойни и се усмихвайте Heart Eyes

За протокола-на 32 г- съм ,от Бургас, трета бременност-при вече наличието на две дечица Grinning
завършила съм СУ "Климент Охридски"-специалност право,
бебеправенето не ни отне доста време-възможно е точица да е барселонче-бяххме там на почивка Flutter

Последна редакция: пн, 20 юли 2009, 17:03 от maimp

# 229
  • Мнения: 54
Безкрайно се радвам ,че в отбора на Мартеските мами ича такива които са кърмили дълго, защото опреведено ще имам нужда от съвети. И аз се прекланям пред майки които кърмят дълго и пред майки с трета бременност. БРАВО момичета. ЕВАЛА

и за протокола, Казвам се Цветослава , живея в София от малка , но родом съм от Бургас, на 32 години съм с втора бременост, имам дъщеря на почти 6 години. Завършила съм Стопанска академия Свищов - специалност Мениджмънт, но съм счетоводител. Бебеправенето ми отне около месец, затова и пия фолиева кисилина един месец преди да зачена. Бебето май стана на почивката ни в Турция, както казва половинката ми " под палмичките"  Grinning Grinning Grinning

# 230
  • Мнения: 1 313
Момичета, ако някоя иска да пише ЛС на мен или на общия потребител martenki2010 да и дам паролата и да си поиграе с първата страница Simple Smile Аз нямам много фантазия и предимно обновявам списъка.

Нашето бебе стана от първия месец, не очаквахме толкова бързо, но много се зарадвахме. Аз съм завършила икономика, сега уча магистратура Счетоводство и контрол в УНСС, работя по специалността си. Живея в София. С таткото сме заедно още от училище и се оженихме миналата година на 08.08.08 г.
Има ли други студентки сред вас? На мен ми остава един семестър и дипломна работа. Мисля да опитам да си изтегля изпитите по-рано, защото ще са до средата на февруари по график, а термина ми е 01.03.2010 г.

# 231
  • Мнения: 1 325
И аз съм много за кърменето!борих се със зъби и нокти но не се отказах 1год и 3месеца.После забременях и спрях заради това, но за съжеление и бременността не завърши успешно.Месец след аборта отново бях бременна и ей ме на при вас Hug
За портокола, Мария, 30год, живеем в Париж, но имаме планове скоро да се приберем в бг и да си поживеем малко тук.Иначе съм от В Търново, но нашите от няколко години се преместиха в Г Оряховица.Малката ми принцеса се казва Даная-1г6мес.
За бебеправенето, и трите пъти стана от първият път!
Последният доказва, че презервативите не са 100% сигурни!бЯх решила след аборта да се пазя няколко цикъла, но бебето ни изненада и се появи веднага Hug Да ми е живо и здраво Praynig
Ето ни и нас (на който му се гледа) -
http://danqterkiev.multiply.com/

Последна редакция: пн, 20 юли 2009, 18:54 от mari_rus

# 232
  • Мнения: 1 896
maimр, и аз съм завършила право в СУ, 2004 есента си взех държавните, 2005 се дипломирах  Grinning та в този ред на мисли - казвам се Мартина, на 30 години, в момента все още съм в отпуск, от началото на август живот и здраве се връщам на работа. Имам си едно злато, дай Боже още едничко на пролет. С мъжа ми сме заедно от 2002 година.

колкото до кърменето - нашето приключи преди два дни официално. За съжаление ускорих отбиването, заради проблемите с отлепването. Консултантите по кърмене и гинеколога бяха на едно мнение, може да се каже, че не ми оставиха избор. Представях си по друг начин нещата с отбиването, но...Колкото до лентичките, който отброяват дните на кърмене, не съм им голям фен. Има много майки, които не са успели да кърмят децата си не защото не са искали, а поради некомпетентни съвети. Те са особено чувствителни на тема кърмене и не одобрявам това да им се афишира "аз кърмя", демек "супер съм"...въобще във форума сякаш си има една "каста" на "родили естествено", "кърмещи" и още там няколко си неща, които се опитват да се изкарат "по-майки"...много често съм попадала на теми, в които това нещо се афишира по много дразнещ начин. На мен за кърменето много ми помогна библиотеката на кърмаческия и съветите на Бу и Хедра   bouquet. Ако не бяха те,а слушах съветниците около мене (и още по-лошо съветниците медицински лица), щях да имам много по-къс кърмачески стаж

# 233
  • Мнения: 521
Марисса, много хубаво правиш според мен, харесва ми и обсуновката ти. Майка ми например е спряла да ме кърми рано рано, защото просто не съм искала кърма изобщо. Казвала ми е, че приятелките и я гледали накриво, като че ли тя е била виновна. Смятам ние сме тук да се подкрепяме, а не да караме тези около нас да се чувстват неадекватни. Така, че  newsm10

# 234
  • Мнения: 1 325
Само да кажа за кърменето, че и аз нямаше да кърмя толкова време ако не бяха акушерките , които ми показваха всеки ден и ме караха да не се отказвам(бях секцио и кърмата слиза по-трудно)
След като ни изписаха от клиниката през ден ме викаха в акушерският център в нашият квартал да наблюдават дали Даная суче ефективно, дали аз правилно кърмя и дали тя надава добре.
Информираността  и подкрепата е много важна Hug

# 235
  • Мнения: 1 896
Цитат
Само да кажа за кърменето, че и аз нямаше да кърмя толкова време ако не бяха акушерките , които ми показваха всеки ден и ме караха да не се отказвам(бях секцио и кърмата слиза по-трудно)
След като ни изписаха от клиниката през ден ме викаха в акушерският център в нашият квартал да наблюдават дали Даная суче ефективно, дали аз правилно кърмя и дали тя надава добре.

личи си, че не си раждала в България  Laughing за съжаление тук не стоят така нещата, много момичета работят в тази насока, дай боже скоро да се промени положението

# 236
  • Мнения: 1 768
Mari rus , миналият месец бяхме в Париж на почивка.Бяхме и в Дисниленд.Ако знаех,че си там можеше да се видим на кафенце някъде. Simple Smile

В Германия кърмят повечето жени поне година,а доста и до две-три години.И жените кърмят навсякъде парк,кафене,ресторант или просто на пейката.Никой не те гледа странно,никой не те сочи с пръст.В Германия си е нещо напълно нормално.
Аз например кърмих Мики 11 месеца и спрях по мое желание.Също раждах секцио и имах страхотен медицински екип,който ми помагаше да кърмя.Имах в началото проблеми с кърменето,исках да се откажа,че не мога,а те ми казваха,че няма жена,която да не може да кърми.Касата ми поемаше и акушерка,която идваше през ден да ми помага.Страхотно беше всичко.

# 237
  • Мнения: 521
Бе да ти кажа, че кърмят кърмят, ама в кафенетата не съм гивиждала да кърмят. Две от колжките ми се върнаха на работа 2 месеца след като родиха. Не са кърмили през деня и тн. От друга страна една приятелка също кърми до 13тия месец, сестра и пък нямаше кърма и не кърми. Така или иначе айде да не стигаме до догми.  Joy

# 238
  • Мнения: 1 768
Бе да ти кажа, че кърмят кърмят, ама в кафенетата не съм гивиждала да кърмят. Две от колжките ми се върнаха на работа 2 месеца след като родиха. Не са кърмили през деня и тн. От друга страна една приятелка също кърми до 13тия месец, сестра и пък нямаше кърма и не кърми. Така или иначе айде да не стигаме до догми.  Joy
Добре,за да не стигаме до догми да се коригирам и кажа,че във Франкфурт не правят така,но в Берлин си кърмят навсякъде.  Grinning
Да го имат предвид бъдещите мартенски майки.  Mr. Green

# 239
  • Мнения: 723
Така ,така
прави сте, че не трябва да се натрапва дейността по кърменето,
просто има момичета които стоят пред двете възможности и избират по нечий некомпетентен съвет тази с изкуственото хранене Peace,
а на мен за съжаление при всичкото ми желание и питания-ходих дори и на физиотерапия-не получих помощ............. Cry
А и нямах предвид лентичките отчитащи дни, а един знак-цвете мисля някакво,чийто различен цвят отговаря на периода на кърмене Wink
момичета искам да ви попитам дали някой го е болял кръст досега и каква е бъбречната болка Embarassed,
странни въпроси , ама................. Embarassed,
нямала съм никога предменструални симптоми, а кръст ме боля един ден при втората ми бременност-И то непосредствено преди раждането Rolling Eyes ,
а днес цял ден усещам една постоянна тъпа болка в  областта на кръстта Confused
за сега зацапването ми намаля , ама и аз така си медитирам-боря се със себе си да съм спокойна Grinning,
тази вечер дори си направихме среща на съучениците от английската и доста отпуснах психически, че и физически-оставихме децата при баба и дядо Wink

Последна редакция: пн, 20 юли 2009, 23:10 от maimp

Общи условия

Активация на акаунт