Августинки 2009 - тема № 49

  • 12 204
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 5
Здравейте момичета!
И аз не мога да дишам. Ужасно е. Снощи съм спала от 1 до 4.00 и после от 6.30 до 8.00 ч.
А срещата днес беше много хубава Simple Smile Само лошото е, че много обичам да ям в Хепи  hahaha

Здравейте,
искам да попитам момичетата, които са се ориентирали да раждат в Майчин дом и вече са разпитали и знаят - какво трябва да се носи там при постъпване за раждане? Знам, че всяка болница си има някакви изисквания, но специално за Майчин дом не ги знам, моля Ви - който знае нека да помогне!
Това което съм си записала от отворените врати в МД е: тоалетни принадлежности, вилица, лъжица, чаша, лична карта, амбулаторна карта и всички изследвания, включително за странични заболявания (ако има такива), копие от акта за граждански брак (всъщност казаха, че им трябва датата на сключване на брак), телефон, превръзки, нощници казаха, че дават, но били от изкуствени материи и спарвали, така че е хубаво да си носим памучни за наше удобство, памперси и мокри кърпи по желание (стоят в креватчето на бебето и се ползват само за него), също е желателно и помпа за кърма и термометър за бебето. Ако искаш провери кога има  отворени врати и отиди, на мен лично ми беше интересно. И нали за МД София питаш? Да не е за Варна и да пиша напразно  Joy Във Варна нищо не искат в МД Simple Smile Само документи.

Италиана, като слушам колко неща сте  занесли в гаража ме съмнява, че колата ви стои на улицата Simple Smile

# 286
  • Мнения: 485
току-що и аз се връщам от магазина и седях и се чудих ... ама пак нищо не си купих .
днес цял ден ям доматки със сирене и намазани филий с маргарин ...
не че нямам апетит имам ама най-лошото че незнам какво ми се яде ...  Thinking явно си е нормално  при бременни ,а и в тази жега....

аз също неможах да спя ... само се въртях и бях мокра мооокра хем спим на отворена врата... не се бях и завила с чаршафа ... но неможах да спя.днес на обяд поне поспах 2 часа ...

# 287
  • Мнения: 196
Май само аз спя като пън напоследък. Вярно ставам през час-два до тоалетна, но след това моментално заспивам.

А за термометрите да ви питам - търсих в няколко аптеки да си взема обикновен живачен, понеже имам електронен, но ми казаха, че давали отклонение и навсякъде ми казват, че били забранени вече живачните.

Италианче твоят мъж поне знае какво сте купили Laughing, моят нали също е суеверен, обаче не знае, че вече със всичко сме се обзавели Laughing . Всичко пъхам в гардероба, а той ми казва, че като се роди бебето щял всичко да напазарува Whistling! Ама как ще се лиша от тези удоволствия да си избера всяко едно нещо. hahaha

Новата тема    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=413529.0

Последна редакция: пт, 17 юли 2009, 19:28 от ♥ Zahira ♥

# 288
  • Мнения: 140
В сряда направихме всички покупки. И край.
Взех си дрешки от малките размери, вана за къпане, ножичка, шише, козметика, памперси, 

Сосми и аз вчера я гледах тази количка, много хубава ми се видя, а и доста евтина...под 200лв!Ние се спряхме на Маг Ингланд Принцес, но ако случайно няма когато мъжо отива да я вземе, това ми е втория фаворит!

Да си ползвате всички покупки със здраве!

# 289
  • Мнения: 140
Румиииии,  Whaasup ??? Днес е 17  Crossing Arms Никви ни няма с теб, а в Шейново ни чакат сигурно  Thinking Joy hahaha

Данче,нищо не се знае мила,до 24ч. има много време,туко виж сме се запътили днес към Шейново

Е, момичета, недейте така! В Шейново днес бяха опънали червения килим, и аз си викам, брей докато се върна от лекцията Румито и Данчето ще ни зарадват с малките сладурковци...

Ама да ви кажа честно и 27 е готина дата...ако се решите за нея може и аз да се присъединя  Wink

# 290
  • Мнения: 18
Аз имам съвсем простички изисквания за количката: Laughing
1/ да е с единични гуми (или поне задните да са такива), за да бъде лесно проходима по черен път
2/ да е лека и
3/ да се сгъва и разгъва, дето се казва с едно движение

Сакчето, в което се носи бебето ли се нарича порт бебе? И то може ли да замени кошчето за превозване в кола? Blush
Моята количка е точно такава. Тежи 9.5 кг събира се с натискането на две бутончета от двете страни с минимум усилия и е с единични гуми от едната страна  Joy  и струва само 173 лв (с намалението)
slavena80 ти ли беше писала че бебето се е обърнало с главата надолу вече. Ако си ти можеш ли да кажеш дали си усетила нещо по станно като движения докато се обръща.

Последна редакция: пт, 17 юли 2009, 19:49 от sosmy

# 291
  • Мнения: 196
sosmy тази количка пробва ли й пълното легнало положение? Понеже аз имам спомен, че като ми я показваха в магазина на Чиполино нямаше пълно легнало - иначе е много симпатична заедно с Лео-то на Baby Max.

# 292
  • Мнения: 1

Италианче твоят мъж поне знае какво сте купили Laughing, моят нали също е суеверен, обаче не знае, че вече със всичко сме се обзавели Laughing . Всичко пъхам в гардероба, а той ми казва, че като се роди бебето щял всичко да напазарува Whistling! Ама как ще се лиша от тези удоволствия да си избера всяко едно нещо. hahaha

Новата тема    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=413529.0
Хи, хи... моят знае само за нещата, които аз не мога да пренеса сама.. имаче за дрешки, чаршафчета и всички други пренадлежности и хабер си няма... те са в съседите, количката е в Русе при сестра ми, а има неща и в гардероба, ама той си е само за мен и там не пипа.. наистина не бих се лишила и аз от удоволствието да си избера сама нещата за бебока, най-малкото е, че ако нещо не го харесвам, ще знам,че такова сък си го избрала сама...
Гаражът е доста голям, но си стана като стая вече...   Embarassed
За секциото: в МД те викат направо сутринта на самата дата, но той доктора ще си прецени според състоянието ти също...

# 293
  • Мнения: 18
sosmy тази количка пробва ли й пълното легнало положение? Понеже аз имам спомен, че като ми я показваха в магазина на Чиполино нямаше пълно легнало - иначе е много симпатична заедно с Лео-то на Baby Max.

Да няма проблем
има си пълно легнало
Проблема и е че много силно е прибран плата и пречи за доброто захапване на зъбците ама аз и хванах цаката като се прибрах

# 294
  • Мнения: 18

Сосми, честити покупки! Ние взехме същата кошара, но само за временни ползвания. Иначе си имаме и дървено креватче.



И ние ще я ползваме само временно

Общи условия

Активация на акаунт