Отговори
# 30
  • Мнения: 236
Миме, в това което съм чела за захранването, пишеше, че първо се въвеждат зеленчуци, един месец така, а после плод. Ако сега въведеш и плод следобед, как ще добавяш едновременно с това  нови зеленчуци в обедното хранене? Предполагам, че се въвеждат последователно, за да си сигурна ако има проблем, от коя съставка точно е.  но не съм капацитет в захранването, послушай някой опитен какво ще каже.

# 31
  • Мнения: 89
Миме,честита придобивка,значи! Joy А за плодовото,аз мисля,че може да й дадеш малко да опита.Ти вече си въвела картофа...Но следващият зеленчук трябва да въведеш след като е опитвала плодовото пюре 3-4 дни.

Клави,плодовото пюре само по себе си ,без АМ ,не замества цяло хранене.Щом даваш цяло пюренце+ 100 мл АМ,това си е повече от добре за едно хранене.. Laughing

Еее,Галче,големи борби във вашата къща! Joy Така е,юнак без рана не може,камо ли пък при такава любов!

Тия магазини втора употреба непрекъснато някой ми ги хвали и ми показва попадения и то доста сполучливи!А аз като вляза всеки път излизам с празни ръце и разочарована,щото съм се пренавила,че този път ще уцеля в десятката...Между другото чувам,че продавачките запазват новите и хубави неща за познати клиенти.Явно трябва да съм редовна. Laughing

# 32
  • Мнения: 4
Айде аз пласирах и другото дете newsm44
Баба и дядо дойдоха да вземат малката принцеса, батко и от 2 дни е при другите баба и дядо и ние с милото тази вечер сме младоженци. Ще ходим да хапнем миди на плажа 1dating и после  luvbed , а утре ако не ми мине котка път ще има   grinning039
Сега отивам да си взема душче и да се правя хубава, че милото ще си дойде скоро.  pletka
До скоро  Hug

# 33
  • Мнения: 192
Toло, то си има и специални магазини втора употреба, в които се знае, че се намират хубави неща. Сестра ми в Пловдив една приятелка я беше завела в такъв един магазин и от тогава се зариби. От там си е купувала доста неща, половината от които са с етикетите, т.е. нови от Англия, че и на мъжа си супер ризи и на детето , та и ние с моя мъж намазахме  hahaha .

Рися, да не те плаша, ама това с температура и обрив ми намирисва на шарка. Не ходихте ли при педиатъра да го видят младежа?
Зъбче, къде се губиш напоследък?  wavey Днес те видях от далече, бях седнала с приятелки в Градската градина, но ти се беше разбързала за някъде и не ти се обадих.

# 34
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Рися, да не те плаша, ама това с температура и обрив ми намирисва на шарка. Не ходихте ли при педиатъра да го видят младежа?

Знам ли, педи каза - вирус...  newsm78 Ама дали...

Температурата мина, остана само обривът.

Ей ся ме вкара в размисли, отивам да чета за шарката

А дали не е реакция на третия пентаксим? Макар че го биха преди десетина дни...

# 35
  • Мнения: 239
Ех, ама сте писателки ....... имайте милост към Теди, всеки ден нова тема прави милата .... Теди,   bouquet

Кremucka, а и другите майки, как пласирате бебетата на бабите  Thinking, моята ако не ме види по-дълго време от час-час и половина и започва един рев, ама едно такова жално, жално, все едно съм я зарязала ....... не мога да се измъкна от нея  ooooh!

Аз имамн едно въпросче към светата троица дето ходят в парка на Света Троица,няма ли да дойдете някой път на обща среща?те си знаят кои са да не ги посочвам. Hug
Признавам си без бой  Wink Ами питай ни де ......... аз си чакам летния кош на количката и мисля да се пробвам на някоя среща, но ако дойдем и трите нашите калпазета ще спретнат такъв концерт ....... голяма са комбина и като викнат едновременно .........  Joy

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 2 496
Честит имен ден на всички Маринки! Да сте живи и здрави, много щастливи!


Честити месечинки на всички сладури!

Да ви кажа какъв съм карък. Ходих на маникюр за пръв път от 6м с идеята да ми сложат UV лак и да ми издържи цялото море. Да, ама туку-що отвореното шишенце топ лак се оказа дефектно и ми матира лака. След това не се втвърди от лампата и съхна 1 час  Crazy Егати майтапа! Ама криво-ляво стана...

Хм, продължавам, че тоя пост го пиша от сутринта...
яхме на консултация и както си мислех, че днес само ще ни мерят и тръгнах с леко сърце от 4 месеца насам и ..... дозабелиха му пишлето - голям рев!!!!, взимаха му кръв - ОГРОМЕН РЕВ!!! Shocked Леле, така и на ваксините не плачкаше Sad И сега милия като пишка пак се дере и чак почва да хълца от захласване..... Cry Cry Толкова ми е жален.... Tired

Питах днес за каши да му давам ли. Педи каза не! Бил едричък и нямало нужда да го помпаме още. Като се върнем от морето почвам по малко жълтък докато стане четвъртинка и след това почвам да редувам - един ден месно пюре, един ден зеленчуково с жълтък.

Лелеее, как пищи това дете!!! #Crazy Малеее, така и миналия път не беше...

Отивам, че ме вика!

# 37
  • София
  • Мнения: 66
Коте, аз като "велик капацитет" в захранването да попитам - няма ли да му дойде много жълтъка?  newsm78

Да ви кажа моята позната с проходилото 9.5-месечно момиченца още не й е дала жълтък. С месото също внимава... въобще мноооого яваш-яваш го дава, че каката им е с АД, а нея я е захранвала рано-рано....
та тя ми разправя - няма за къде да се бърза

Един   chef въпрос Simple Smile
Колко време се вари царевицата /такава на кочан дето е/? Че си купихме от Билла и сега искам да го изненадам моя мъж, ама не знам колко да я варя.... Вече 30минути ври в нормална тенджера - отдолу и отгоре съм сложила листата от кочаните... ама до тук...

# 38
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Коте, аз съм малко резервирана към жълтъка - доколкото четох, някои от ваксините са някакси направени, че не се понасят с жълтъка... Ама пусто липса на акъл - не запомних нито защо, нито кои... Обаче провери все пак, преди да започнеш.

# 39
  • Мнения: 140
Коте, аз като "велик капацитет" в захранването да попитам - няма ли да му дойде много жълтъка?  newsm78

Да ви кажа моята позната с проходилото 9.5-месечно момиченца още не й е дала жълтък. С месото също внимава... въобще мноооого яваш-яваш го дава, че каката им е с АД, а нея я е захранвала рано-рано....
та тя ми разправя - няма за къде да се бърза

Един   chef въпрос Simple Smile
Колко време се вари царевицата /такава на кочан дето е/? Че си купихме от Билла и сега искам да го изненадам моя мъж, ама не знам колко да я варя.... Вече 30минути ври в нормална тенджера - отдолу и отгоре съм сложила листата от кочаните... ама до тук...

Обожавам царевица Heart Eyes, преди няколко дни варих. Ами carbo зависи на какво готвиш, ама 30/35 мин са и достатъчни. Аз като поври и замирише отивами си чопвам зрънце от кочана за проба. Ако малко и остава, изкл. печката и я оставям да си поври докато изтине котлона и после я вадя, че да не попива водата Flutter Flutter

kremucka , блазе ти за бавачките...и аз имам 7/8 броя за героя,  ама са ми на километри
 далече Joy Joy, но това не пречи утре и в неделя пак да сме на   grinning039  Nature Sunny  grinning039
 newsm49 от мен и приятна и мн романтична вечер на всички!  love001

# 40
  • София
  • Мнения: 66
Ками, знаех си че ти ще се включиш   bouquet
Отивам да я изключвам тогава, че още ври  Blush

# 41
  • Мнения: 17
"Аз имамн едно въпросче към светата троица дето ходят в парка на Света Троица,няма ли да дойдете някой път на обща среща?те си знаят кои са да не ги посочвам. Hug"
 Въх що не излезе като цитат  newsm78, то аз за първи път и цитирам де и както обикновено не се справих  Whistling
 мдааааа ....разкрити сме  Outta Joint  Mr. Green
 То в тия жеги Света тройца парка не сме го и помирисвали. Свираме се тука по "китния" ни квартал из дебелите сенки. А и нещо ми куца организацията с ранното излизане. По-рано от 10 не успявам. Ще трябва другата седмица да се съберем тройцата и да обсъдин стратегия по дружно примъкване към хиперцентралните части на големото село. А за концерта на минитройцата се гответе Марианка ви е предупредила да няма после изненадани  hahaha Нещо стила не бебоцит не можем да го синхронизираме ама разнообразие има, Плами е рокаджиика, Криско набляга на речетатива и високите тонове, а моето чаве крещи като че е раждано в джунглата, и децибелите са като за там  ooooh!
 Гал аз с удоволствие бих заместила хранене изцяло ама малката заядлица не иска и да чуе. Просто като реши че не иска да яде повече и това е, а сме стигали най-много до 125гр и то 1-2 пъти. Хич и не се натискам да го наливам и с мляко, ако знаете само колко съм изхвърлила до сега, щото се инати и не го пие ама все пак е пинал 10-20 грама колкот да набута и слюнка вътре и няма как да му го пазя повече от час , два, а той често го отказва. Та за сега карам урболешката както викаше баба ми пък ще видим на консултацията колко е качил.
 Пък за жълтъка и аз съм в чуденка. педито каза да го вкарвам другия месец ама аз мисля да поизчакам малко, а от месото ще дам пиле и заек. За кашите за да не напомват много разбрах че се давали през ден.

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
Алхимиче,можеш да й вземеш двукомпонентно пюре -примерно морков+ябълка,морков +тиква и така да въведеш плода  PeaceПОне аз така процедирам и нямам никакви проблеми  Peace
Червеношийке,със закъснение ЧРД,да си жива и здрава   bouquet Тук съм ,но нямам много  време за писане,малката не спи през нощта,сутрин сме навън до към 12 ,после хапване и сън ,а аз гледам да спя и аз с нея,после закуска,пак разходка до към 20:30,бяна,хапване и сън,заспи ли и аз след нея , Crazy едвам успявам да си свърша къщната работа,но от време на време надзъртам тук и пиша в проблемното  Hug

# 43
  • Мнения: 5
Да да Алхимичето ни разкри Crazy Писче много точно си описала програмата на малката троица, добре че понякога се разбират да се редуват, а да не са в трио Joy Трябва да се организираме и ние за поход по до центъра Heart Eyes
За плодовото пюренце, аз давам сутрин и следобед м/у храненията по около 20-30гр, колкото изяде малчо. А кашата я давам в 18,00, като приготвям около 200гр и го оставям той да прецени колко му се папка. Днес например изяде малко повече от половината, ама толкова му се е яло. Каша давам през ден, защото много издувала Peace, а в деня без каша - пюренце тиква с ориз или друго плодово с ориз за да засити добре. Днес дадох жълтък съвсем малко на обяд, и така през ден ще увеличавам докато стигнем засега 1/4.
Ето още една снимка от кръщенето, ама от почерпката

А тук е с един от подаръците


Това е от нас, спокойна вечер и много Hug

# 44
  • Мнения: 30
Добър вечер,кокичета!
Ние днес от обяд сме навън и повече няма да повторим.Беше толкова горещо и задушно,едвам гледам сега,дано не съм претоплила бебката само.
А малко предиобед хапнахме пак тиква и бяхме много доволни след това,особено аз,защото се изакахме за 2 дена напред Laughingето и снимчица:
Гея,бързо възтановяване!Сигурно много боли ooooh!
Рися,дано и обрива да изчезне и съвсем да се оправите.
Хайде лека вече и спокойна нощ!
Честит имен ден на Маринчетата!  bouquet




Общи условия

Активация на акаунт