СЕПТЕМВРИ-09'32

  • 10 498
  • 287
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 153
здравейте и от мен мами Hug
Rozalina честита ти рожба  smile3525 да е жива и здрава и скоро да си я приберете в къщи и да си я гушкате
Neky много се радвам за вас...само така да продължава малкия Манос и скоро да си го приберете  Simple Smile
bebe6oci  и аз съм за оранжевата  newsm10

# 136
  • Мнения: 183
Розалина, честито ти бебче!  newsm30 Да ти е жива и здрава и много скоро да си я приберете вкъщи. Много се развълнувах от новината, направо тези дни ще си приготвям багажа за родилното, че не се знае и моя младеж кога ще му хрумне да излиза на бял свят.  Mr. Green

bebe6oci, аз по принцип също съм на зелена вълна, но и на мен като на другите това зелено ми жълтее. Ако наистина е по-наситено от това на снимката, то аз съм за този цвят.  Peace

vesita007 страхотен избор, количката е великолепна. Купувай я вече де... Относно това за кайсиите - наиситна полезна информация. Още днес ще кажа на мъжът ми да ми вземе, когато се заприбира от работа. На мен ми изписаха за хемоглобина ампули Тотема, но едва изпих пет от тях и се отказах. Няма такава отврат и се чудех какво да правя. Мисля останалите 10 да ги подаря на някоя мама, ако има нужда от тях, аз не мога повече.

*Elesta* успех на ФМ днес, да пишеш после новини!

# 137
  • Мнения: 19
Ей ме и мен.
rozalina честита ви госпожица! Дано бързичко да си я приберете в къщи.

Неки радвам се че при вас с Манос всичко върви добре. Айде вече и вие да си се гушкате по домашно.

bebe6oci аз съм за оранжа Simple Smile.

За кърменето с детенце се кърмихме до 3 месец после започнах смесено хранене. Просто много време ни отнемаше процедурата. Докато го накърмя и после да доизцедя ( щото не беше от най ящните и все ми се успиваше по някое време ) и то дойде време за следващото кърмене. Тогава бяхме на тоз график през 3 часа.
Сега смятам да сме на поискване. Ще видим какво ще стане накрая.
Иначе за нощното, не съм го спирала насила. Като ми се събуди предлагам водичка, ако мине номера - мине, ако не давам папане ( става въпрос за периода когато вече бяхме на смесеното хранене. Иначе докато си се кърмихме си е ял редовно и през ноща ).
За гърдите не съм имала проблем с зърната, мен ме дразнеше постоянното изцеждане. И нещо май позата не сме уцелили защото доста често ми омаляваше кръста още през първите 4-5 минутки. Както и да е де, надявам се сега нещата да са ок.

Да кажа и добре дошли на новите мами докато не съм забравила.

Тук пък времето е едно неориентирано. Вчера беше жега, после един вятър като задуха цял ден не се спря и през ноща фуча фуча. Ся гледам нещо пак на жега отива работата, добре че съм си в нас на климатика.
Още нещо щях да пиша но забравих като се присетя пак. Хубав ден на всички ви  Hug...

# 138
  • around the world
  • Мнения: 651
Момичета,
тези от вас които правиха поръчки от mothercare и други бебешки сайтове: какво си поръчахте?
Мен ми се иска днес, утре да направя една по-голяма поръчка от mothercare, за да приключваме вече с по-големите покупки и да ми е спокойно. Набелязала съм си 10-на неща, но все ми се струва, че пропускам нещо важно, а ми се иска наведнъж да поръчам и повече да не го мисля Wink.

# 139
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Честита госпожица rozalina. Да ти е жива и здрава Hug

Като говорите за кърмен - аз даже вчера се чудих дали да купувам на бебето легло, защото като стане на 2-3 месеца ще си го взема да спи при мен да не ставам през нощта за кърмене Crazy Но май ще вземем все пак, защото през деня няма да има къде да го слагам Laughing
Убеждавам се за кой ли път, че колкото хора, толкова мнения. Аз се надявам отново да кърмя дълго, защото за мен по-хубаво нещо от това няма, а и близостта, която се изгражда между майка и бебе е незаменима.
Мисля тези дни да стегна чантата за болницата. вчера метнах там помпата и няколко превръзки за след раждането. утре ще си купя разни препарати за след раждането и някакви смешни гащи и мисля този път друго да не влача.

# 140
  • Мнения: 158
Rozalinaчестито бебче    bouquetДа ви е жива и здрава Борислава.
Neky, много се радвам за Манос,наистина е много борбен Simple Smile
Дано скоро и Борислава и Манос да се приберат вкъщи Hug

# 141
  • Мнения: 17
 Благодаря за мненията  Grinning
 По принцип оглеждахме оранжевата, но и зеленото не е зле. Никак не жълтее, хубаво е. В последствие ще видим. Иначе тази ще е количката, но се чудя дали да взимаме комплекта със зимния кош или без, защото има покривало и легнало положение. ще я мисля. Joy
 Благодаря   bouquet

# 142
  • Мнения: 212
Здравейте, мисля, че това е най-актуалния списък. Все пак имам да дочитам още 3-4 стр. и ако трябва до довечера пак ще го пусна.
Имам много неща да ви пиша, но нямам време... И понеже в последно време все обещавам и не изпълнявам, затова сега ще кажа само, че ще се опитам довечера да пиша подробно  Mr. Green


СРЕЩА, СРЯДА 22.07
18:30 - 19:00 ч., място – пицария Класик (примерно)
1. Миринда
2. Гингерина
3. Весита
4. Покахонтас
5. Вили
6. Ксантипа
7. Криската
8. Чопър
9. Малта
10. Лейди Съни
11. Тринити



# 143
  • Мнения: 314
kiαrrα :моя хемоглобин на последните изследвания е 101,още не съм ги занесала на АГ-то обаче.Майка ми ми каза,че в магазини Лечител има едно сиропче специално за бременни с листа от коприва,сок от касис...,желязосъдържащо е ,казва се Ферофорте.Мисля да го потърся и да пия от него,ампули Тотема и аз не бих пила.Иначе кайсийки хапвам,откакто излязоха,ама май недостатъчно. Rolling Eyes

Ето окрих го:http://www.lechitel.bg/product.php?p=57

# 144
  • Мнения: 158
Розалина, честито бебче, да ви е жива и здрава!  bouquet

Манос все така да наддава Grinning

Киара, аз един месец бях на Тотема, сега ги пия през ден, през два. Отврат е Sick Ама се насилвам, какво да правя, още малко...Гадно е ама кръвната ми картина беше значително по-добре след този месец, през който пих ампулите.

Ние още не сме се наредили и подредили, още довършваме стаята, където ще сме с бебето и има да се правят покупки, но му се вижда края де.
Бархетни и тензухени пелени казаха, че ще докарат в един магазин на Ботев, трябва да отида тия дни  да си ги взема.

# 145
  • Мнения: 5 026
Мисля тези дни да стегна чантата за болницата. вчера метнах там помпата и няколко превръзки за след раждането. утре ще си купя разни препарати за след раждането и някакви смешни гащи и мисля този път друго да не влача.
В София сте облагодетелствани-не носите почти нищо. Тук-2к/та чаршафи, нощници...бе все отивам да екскурзия с куфара. Отделно и за бебето още по 3 комплекта и всичката му там козметика....
Дойде ни днес дивана, предстои голямото чистене и подреждане.След това съм решила да започвам с прането , гладене и подреждане на бебешорски дрехи.

# 146
  • Мнения: 183
arllina, ами на мен вече трети месец подред ми е 101 и всеки път док ми изписва Тотема, ама аз се правя на разсеяна и не го купувам и до следващия преглед тя е забравила, че ми го е изписвала и пак ми дава рецепта за него.  Mr. Green Накрая се засрамих и взех, че го купих, като изобщо не предполагах за каква гадост става въпрос. Щях да повърна докато се опитвам да го изпия. Отделно иска и Малтофер да пия, ама аз и него пих два дни и го спрях. Много мразя лекарства, особено пък след като се чувствам добре. Този сироп изглежда доста добре, но какъв ли е на вкус? Моля те пиши когато си го вземеш, да кажеш дали е поносимо.  newsm78

сънито, ти си направо герой, щом се насилваш да го пиеш. Аз тези пет ампули дето успях да изпия ще ги помня цял живот.  Crazy

Atrakcia, как може да ви карат да носите такъв багаж? Това е направо срамота!  Naughty То не един, ми два куфара ще ти трябват тогава, един за теб и един за бебето.

Аз се чудя откъде са намеря нощница и сутиен за кърмачки. В нета намирам само сутиени, но едно че са скъпички, едно че не смея да поръчвам без да пробвам, че и аз съм с едни мерки.... голяма обиколка и малък бюст.  ooooh! Но нощници никъде не откривам, а не ми се вярва в нашия град да продават. Някой нещо да каже по въпроса...  Praynig

# 147
  • Мнения: 243
Включвам се да кажа за желязото- моят хемоглобин също бил спаднал рязко - така ми казаха на предната ЖК ( не ми казаха колко ), но ми изписаха хапчета на американската фирма Amway. На опаковката пише chewable iron, хрускат се и имат вкус на малина- не са гадни! На консултация съм чак на 12.08 и ще разбера колко се е покачил!

# 148
  • Мнения: 125
Rozalina, честита дъщеря!! Да ти е жива и здрава и скоро да сте заедно всичките!
Neky, поздравления за хубавите новини от Манос!  Пожелавам скоро да си го приберете вкъщи!

Благодаря още веднъж за топлото посрещане във форума!
Как ви се вижда временцето днес? Супер, нали Wink Само за разходки. Дори и на слънце е приятно да походи човек. Дано да се задържи така хладничко.

Има ли някоя мама дето живее в София, с термин септември, и
е избрала да ражда в Токуда?

# 149
  • Мнения: 5 026
Atrakcia, как може да ви карат да носите такъв багаж? Това е направо срамота!  Naughty То не един, ми два куфара ще ти трябват тогава, един за теб и един за бебето.

Ми може. С предното раждане санитарката ме попита "А вие от къде сте?. Явно с много багаж бях тръгнала- 1 голям сак за мен и 1 малък-за бебе  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт