Таралежи-всичко за малките животинки

  • 28 940
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54
аз пък мисля да си купя няколко таралежчета с друга цел...близо до бунгалото ни на морето се навъдиха доста змии та се надявам като пуснеме няколко таралежчета малко да се защитим...не знам...за сега е само идея , коятосе върти в главата ми.....

# 16
  • Мнения: 118
Таралежчетата са мн сладки, но са диви животинки, според мен пуснете таралежчето в гората.
 vezna08 - със сигурност там където има таралежчета, няма змии Hug

# 17
  • Мнения: 1 289
Като бях малка имах 2 таралежа на балкона, не помня аз ли ги намерих или ми ги донесоха. Но след 1 седмица някъде ги пуснахме в двора да си живеят на спокойствие. Майка ми ме убеди с 300 зора тогава, че се мъчат иначе Simple Smile

# 18
  • Мнения: 37
Ако го пусна да не го смачка някоя кола.  Sad А пък в гората да не умре от глад, че каквото е малко.
Незнам просто съм в голяма дилема, но и почна да ме хваща страх да не се заразят от някоя болест децата.  Thinking
Как може да си мислиш че в гората ще умре от глад -та това е диво животно и  гората му е естествената среда.
По скоро ще умре ако го затворите в къщи както се случи с таралежчето ,което взеха наши съседи -умря за една нощ.
Остави децата да му се порадват и го пуснете. Peace

# 19
  • Мнения: 4 380
Как ли пък не бих оставила деца да си изграят с него. Един таралеж за сезон събира по себе си десетки хиляди кърлежи. Които с нищо не се махат. Носи си всички болести и зарази.

# 20
  • близо до морето
  • Мнения: 85
Вчера вечерта реших да го пусна да се "разходи" ,че нямаше какво друго да кажа на баткото (който е на 5 годинки). А той обича всякакви животни и буболечки даже  Sick . Мислех че ще се върне да хапне ябълка или котешка храна, но не явно много сме го изплашили.  Sad Но наистина така стана по добре, че иначе още една грижа щеше да ми стане, след като и развратната ми котка пак роди 4 котенца.  Crazy  И най вече не си заслужава за 1 таралеж да рискувам здравето на децата си! Благодаря ви че ми помогнахте да размисля и взема правилното решение!   bouquet

# 21
таралежа който сте намерили е див и не става за гледане в домашни условия
на всичкото отгоре е и защитен вид в България
тези които виждате в зоомагазините са африкански или алжирски таралежи - декоративни са, имам такъв, яде всекакво месо, сурово, както и котешки гранули. Голяме колкото кутия цигари (или колкото две кутии една до друга - зависи от възрастта)
не издава никакви звуци, пишка и ака културно, живее в терариум, и най- важното - никакви алергии или паразити! има го във вариант албинос - целия бял, с червени очички, и нормална украса!

# 22
  • близо до морето
  • Мнения: 85
Ами аз реших да оставя животинката на свобода из двора, и преди няколко дена го видяхме беше много пораснал.  Grinning Значи все пак си намира какво да яде при нас.  Rolling Eyes Нямам намерение да го мъча в затворено пространство, а пък и най вече ме е страх от заразите. Ако иска може да намери от къде да излезе. Но съм много доволна че не ни е изоставил.  Wink

# 23
  • Мнения: 1 749
Таралежите ,които се продават в зоомагазините не са "нашенски".И стават за отглеждане в домашни условия.Хранят се с котешки гранули,щурци и др.

# 24
  • близо до морето
  • Мнения: 85
Този който се разхожда в нашия двор не иска да яде котешка храна. А бях изчела доста форуми ,че ядат такива храни.  Thinking

# 25
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Ако го пусна да не го смачка някоя кола.  Sad А пък в гората да не умре от глад, че каквото е малко.
За съжаление много ги мачкат, таралежите никак не
знаят да пресичат бързо. Иначе са толкова сладки, ние
сме си гледали на вилата едно мъниче. Вкарахме го в
къщата, защото валеше дъжд, от него изскочи една бълха
и хайде навън. Давахме му плодове, голяма игра падна с
него. Поседя два-три дни и избЕгА. Скоро след това дойде
една таралежка с двете си деца, но само за малко, да потърси
нещо за хапване.

# 26
  • Мнения: 1 047
Много ми е жал, когато видя смачкан таралеж на пътя. Миналия уикенд една костенурка пресичаше и спряхме да й помогнем.
Когато съм бил посещаван от таралеж, съм му давал яйца. Единия път беше по Великден и той излапа всички варени яйца. Чувал съм, че яде малки птици. Ловил съм им буболечки и скакалци.
Не бих вкарал таралеж в къщи. Може да го убия от това. Наблюдавам, снимам и черпя. Ако му е комфортно, нека остане.
В една съседна тема съфорумка търсеше таралеж, за борба със змии.

# 27
  • Мнения: 1 749
Този който се разхожда в нашия двор не иска да яде котешка храна. А бях изчела доста форуми ,че ядат такива храни.  Thinking
НЕ знам дали нашите таралежи я ядат,говоря за тези,които се продават,а те не са нито наши,нито са защитени като нашите.

# 28
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Макар и да не е за вярване таралежите са хищници.
Обаче са много пухкави  около бодлите на коремчето.

говоря за тези,които се продават

Продават таралежи smile3556

# 29
  • Мнения: 1 749
Да.И са страхотни!Ако знаете какви са скици.Няма такива характери просто.Сега чакаме малък финансов полъх,за да можем да си вземем клетка и един такъв сладур.
Имаше една женска на пазара,милата,заспиваше права.И като я стреснеш в съня й ,почва да ти съска. Mr. Green
Малкото как ще се кефии..

Общи условия

Активация на акаунт