Таралежи-всичко за малките животинки

  • 28 941
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Блазе ти. А как ще го гушкате и милвате? Joy
Нашия на вилата го хващахме с две тънки възглавнички.

# 31
  • Мнения: 1 749
Ами,боде малко,но не чак толкова,че да не можеш да го вземеш.А и като се поотпусне животинчето,като посвикне с хора,и съвсем може да се гали.Както каза,коремчетата са им много меки.Муцунките им също.Абе ,изобщо,запалих се! Grinning
Иначе съвсем за гушкане си имаме други твари. Mr. Green Морски свинчета.Дългокосмести при това.И те са големи сладури.

# 32
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Е, вижда се, че сме от една партия. Grinning

# 33
  • Мнения: 1 749

Е, вижда се, че сме от една партия. Grinning

Peace
Ето това са моите животинки:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=429259.msg12494277#msg12494277

# 34
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Китанке, бравос!  Heart Eyes

# 35
  • близо до морето
  • Мнения: 85
Аз не си падам по такива животинки, обичам по мекичките въпреки че сега с децата вече незнам каква животинка да им взема. Таралежа наистина е пълен с бълхи и кърлежи, имаме котка която роди 4, и баткото постоянно си играе с тях, накрая му излезнаха екземи по лицето.  Sad Ако взема куче ще настане пълен хаос, и ме притеснява че децата ще го вкарват вътре в къщи, а аз искам да е на двора.

# 36
  • Мнения: 1 749
Аз не си падам по такива животинки, обичам по мекичките въпреки че сега с децата вече незнам каква животинка да им взема. Таралежа наистина е пълен с бълхи и кърлежи, имаме котка която роди 4, и баткото постоянно си играе с тях, накрая му излезнаха екземи по лицето.  Sad Ако взема куче ще настане пълен хаос, и ме притеснява че децата ще го вкарват вътре в къщи, а аз искам да е на двора.
Ама вие ако смятате да взимате таралеж от природата,да знаете,че това е подсъдно.А тези,които се продават нямат такива...хм...екстри.Кастрирайте си котката,за да не ражда повече.В тая криза малко хора биха се навили да си вземат животно.
А и ,де да знам...животното се взима заради самото него,а не за да бъде играчка на детето.Дано не прозвучи като заяждане.
Можете да си вземете морско свинче.Ама да знаете,че трябва да свикнете със свирукането.Аз така и не мога.Посрещат,изпращат,все с мелодия. Mr. Green

# 37
  • близо до морето
  • Мнения: 85
В никакъв случай не искам да взимам животно за играчка на децата, колкото и да им се карам да не тормозят животинките те си знаят тяхното.  Crossing Arms Със сигурност ще я скопим котката, но вече не искам и тя да влиза в къщи заради тези екземи. А колко струва един такъв таралеж? Че и аз нещо се запалих.  Crazy

# 38
  • Мнения: 1 749
Таралежите са около 50-60 лв.Но човек трябва да внимава от кого купува,защото има голяма вероятност да са нещо болни.Абе,както с всяко животно,което се продава на пазара,всъщност.
Доколкото знам,е хубаво да живеят сами.Има албиносна и обикновена форма.Аз повече харесвам обикновената форма и такъв ще си вземем.Клетката е около 15 лв.

# 39
  • Мнения: 1 437
Преди няколко години съпругът ми намери едър таралеж в центъра на Варна. Занесохме го на вилата , сега периодично го засичаме като хапва плодове.

# 40
  • Мнения: 1 318
Таралежите са около 50-60 лв.Но човек трябва да внимава от кого купува,защото има голяма вероятност да са нещо болни.Абе,както с всяко животно,което се продава на пазара,всъщност.
Доколкото знам,е хубаво да живеят сами.Има албиносна и обикновена форма.Аз повече харесвам обикновената форма и такъв ще си вземем.Клетката е около 15 лв.
Много полезна информация Hug

# 41
  • Мнения: 1 749
Ето от една темичка:
Пълното Българско име е : Алжирски дългоух таралеж албинос. Среща се и в саванната част на Африка. Нуждае се от повечко пространство, добре аериран съд, разнообразна храна и разбира се прясна вода. Това са нощни животни и през денят прекарват в сън.
Добре е настилката да е от суха трева а НЕ от дървени трици. Обича да си прави гнездо в тревата докато спи. През ноща са доста активни и противно на очакванията ми много бързи и жизнени.

http://terraristic.net/forum/index.php?topic=1061.0
А това е снимка на въпросния таралеж,пак от линка,който съм дала по-горе:

# 42
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Можете да си вземете морско свинче.Ама да знаете,че трябва да свикнете със свирукането.Аз така и не мога.Посрещат,изпращат,все с мелодия. Mr. Green

Много щастлива се чувствах, когато моето прасе тичаше
по леглото и си тръскаше гъзлето и цвирукаше. Леле какви
викотии бяха. Понякога си пускам клипчета с прасенца за наслада.

Тоя таралеж ми изглежда ангорски Joy

# 43
# 44
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
http://www.youtube.com/watch?v=qIZtNwgHDeU

Как ви се струва това?

Общи условия

Активация на акаунт