Примерна схема на захранване (17)

  • 40 157
  • 715
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 111
Shada,аз дадох какаови бисквити"Закуска" на 1г.8мес.
Това е от Косе Босе:

Какао/шоколад – след 1 год. поради алергенните свойства.

Има разлика между алергията към какаото и алергията към шоколада.
Алергията към какаото всъщност се среща доста рядко, но алергията към шоколада е по-често срещана поради другите съставки на шоколада (соев лецитин, емулгатори, млечни добавки и т.н.).

.. Знаете ли да има пюре с чисто заешко или поне да няма сол в пюретата заешко със зеленчуци??

Месни пюрета съм давала само на Гербер без сол.
Другото им пюре е заешко със зеленчуци и копър,но Симона въобще не го харесва заради копъра,има по-силен аромат.
Но това,което е написала nadina_81-заешко с моркови,си го хапва с голям апетит.

Заешко със зеленчуци и копър - меню от 6-тия месец (оранжев етикет)
Състав: моркови, вода (за подготовката), заешко месо (8%), корени от магданоз, картофи, сок от бяло грозде, нишесте, рапична мазнина, копър. Зеленчуково съдържание 64,7%.
Не съдържа глутен, млечни притеини и лактоза, сол и захал, изкуствени аромати, оцветители и консерванти. 130гр.

# 571
  • Мнения: 322
Йойо е ОК със стомаха, а и нямаме никакви проблеми, нито алергии в рода, така че аз по-смело. Но не твърде смело, вижте какво пише в Отчетната ни за деца на 6 месеца:

Като гледам режимите та се чудя  newsm78 само ние ли папкаме на 4-часа
8.00 - мляко с бишкота (от днес и попара)
12-00 - зеленчуково пюре
16.00 - каша
20.00 - мляко с бишкота


За нашия режим хич няма да ви пиша, ядем всичко, без риба и свинско, всички видове каши, и от вчера и попара, а от др.сед.сме на кухня.

Peace това важи и за нас. На кухня мисля да се запишем към началато на октомври или към средата зависи какво ще ми скимне до тогава.
Чао от нас за сега.

Ами ако трябва да цитирам педито, тя е твърдо ЗА кърменето, и често ми казва, че има време за "мешаната скара", но всеки сам преценява, ние се захранихме много късно и бавно, и не защото сме имали проблеми с алергии (нямаме такива обременености), а поради нежеланието на дъщеря ми, което е даже по-важен аргумент, поне за мен. Може би ако проявяваше по-голямо желание положението щеше да е друго, но нейсе. Пак разводних темата  Blush .

# 572
  • София
  • Мнения: 5 676
Като се е закоментирало за нежеланието.... Моят Калин днес е в 5-ия ден от своето захранване, започнало с картофено пюре на 6 мес. и 13 дни този понеделник. Обаче според мен не му харесва. Днес дори плака със сълзи... Има ли и други подобни случаи  newsm78

# 573
  • Мнения: 782
erota, благодаря   bouquet
Не сме си в къщи и съответно нямам записки за захранването, затова ви тормозя  Peace Днес правих сладкиш със съвсем мъничко какао. Утре ще му дам за закуска  Simple Smile

Като се е закоментирало за нежеланието.... Моят Калин днес е в 5-ия ден от своето захранване, започнало с картофено пюре на 6 мес. и 13 дни този понеделник. Обаче според мен не му харесва. Днес дори плака със сълзи... Има ли и други подобни случаи  newsm78

Според мен е по-добре да преустановиш захранването, ако реагира със сълзи. Изчакай малко и след време пробвай пак. Peace Не се притеснявай, някой деца не приемат веднага и с охота твърда храна  Wink

# 574
  • Мнения: 1 152
Като се е закоментирало за нежеланието.... Моят Калин днес е в 5-ия ден от своето захранване, започнало с картофено пюре на 6 мес. и 13 дни този понеделник. Обаче според мен не му харесва. Днес дори плака със сълзи... Има ли и други подобни случаи  newsm78

Наистина е по-добре да прекъснеш захранването за 5-7 дни. Поне аз така направих след като бебка толкова се отврати в началото с този картоф, че повръщаше и плачеше. Доста време мина при нас докато започна да приема с охота /силно казано/ твърдата храна - почти 2 месеца. Много търпение и спокойно приемай нещата.  Peace

# 575
  • София
  • Мнения: 5 676
Според мен е по-добре да преустановиш захранването, ако реагира със сълзи. Изчакай малко и след време пробвай пак. Peace Не се притеснявай, някой деца не приемат веднага и с охота твърда храна  Wink

Не мога да преценя дали просто не му хареса днес или беше просто твърде гладен и си искаше ц*ц*та... и предните дни не беше особено очарован като цяло... може би вкусът не му хареса... ако така реагира с плач и на следващия вкус, ще ходим при педиатърката. Тя настоя вече да започнем захранването, защото на 3 месеца беше с малко нисък хемоглобин, а и може да се окаже таласъмче като мен... Честно ви казвам, без да визирам никого конкретно в тази или която и да било тема, моля да няма засегнати или обидени, но това захранване ми се струва толкова страшно, сложно, неудобно, тревожно, притеснително и прочие и прочие, че не разбирам как има майчета, които го чакат с нетърпение или пък го почват много от рано.

# 576
  • Мнения: 322
Според мен е по-добре да преустановиш захранването, ако реагира със сълзи. Изчакай малко и след време пробвай пак. Peace Не се притеснявай, някой деца не приемат веднага и с охота твърда храна  Wink

Не мога да преценя дали просто не му хареса днес или беше просто твърде гладен и си искаше ц*ц*та... и предните дни не беше особено очарован като цяло... може би вкусът не му хареса... ако така реагира с плач и на следващия вкус, ще ходим при педиатърката. Тя настоя вече да започнем захранването, защото на 3 месеца беше с малко нисък хемоглобин, а и може да се окаже таласъмче като мен... Честно ви казвам, без да визирам никого конкретно в тази или която и да било тема, моля да няма засегнати или обидени, но това захранване ми се струва толкова страшно, сложно, неудобно, тревожно, притеснително и прочие и прочие, че не разбирам как има майчета, които го чакат с нетърпение или пък го почват много от рано.
Hug , като препатила бих искала да те успокоя на първо място, и ако ми позволиш да те посъветвам:
1-во.  Можеш да изчакаш малко и да опиташ захранване с тиква, много по-лесно се приема, ми ние и до ден днешен не обичаме картоф в чистия му вид, все го ядем с примеси.
2-ро. Гледай да предлагаш когато малчо е в добро настроение, наспан и не много гладен, защото в противен случай само ц*ц*та оправя работата  Mr. Green .
3-то. Хич не съм го чакала това захранване, и на мен ми беше стрес, но като свикна малката с твърдата консистенция потръгнаха нещата.
Желая ви успех.

# 577
  • София
  • Мнения: 2 508
Съвсем нормално е да плаче, гледай кво става на наште срещи по обед, все някое бебе плаче, защото му пробутват тая отврат вместо цица. Йойо винаги е много нервен, като му давам да яде пюре, иска си мляко човекът и тва е. Едвам издържа 90 гр. и почва да маже навсякъде и да циври.

Пюрето от картоф, ако е купешко, е няма такава отврат. Йойо в началото нищо с картоф не приемаше - нито тиква, нито царевица, просто му е гадна консистенцията, защото то не е съвсем гладко, а на ситни гранулки... Но пък с охота яде тиква, броколи, пащърнак, грах... Пробвай нещо по-сладичко, само не картоф! Sick Cry

# 578
  • Мнения: 4 069
зелено човече , съвсем нормално е да плаче моето дете докато свикна много пъти имаше рев и аз започнах да не чакам времето в което доло горе знаех,че огладнява и да мудавам по-рано малко и така свикна и сега му давам чак като огладнее и как само хапва. Аз не забелязвам голяма любов към млякото (но то е АМ), обаче със сигурност млякото го наяжда повече от пюрета, каши ....

# 579
  • Мнения: 1 449
1) Подходящ ли е зеленият боб за комбиниране с месо?
2) подходяща термична обработка на месо ли е печенето във фурна?

1. Да.
Зеленият боб не е толкова тежък за храносмилането, колкото се счита понякога.
Няма причина да не се комбинира с месото.
Ако храненето е на основата на зелен боб, комбинацията с месо би могла да натовари стомахчето, индивидуално е.

2. Да.
По-продължителното печене на фурна е достатъчно, за да гарантира безопасност на храната.
Единствено печенето на скара не се препоръчва преди 1 год., а в някои случаи и варенето на месо на пара.

# 580
  • Мнения: 1 449
Мами с бебчета на 8-9 месеца, давате ли пъпеш и грозде? Гроздето как се дава всъщност

Пъпеш
- възраст: когато се въведат пресните плодове (може от 6 м., най-добре от 8 м.)
- може сред първите плодове
- слаб алерген
- лесносмилаем за нежното стомахче (над 90% вода)
- невисоко съдържание на фибри
- слабокиселинен плод
- добра хранителна ценност в детското хранене (бета-каротин, витамин С, минерали и др.)
- тъй като се предлага в сравнително ранна възраст, трябва да се внимава при разрязването да не попадне замърсяване от кората (расте върху земята)
- не се прави разграничение между видовете (може с гладка кора, може с мъхеста)

Грозде
- може от 8 м. (пасирано, сурово или сок)
- може от 6-7 м. (има схеми, в които е веднага след първите плодове)
- след 10-12 м. или дори след 2-3 год. се дават цели зърна (опасност от задавяне)
- слаб алерген
- добра хранителна стойност (ценни лесноусвоими захари, някои витамини)
- може да предизвика подуване на стомахчето
- едно наум за киселините
- плод, който задържа доста пестициди (още една причина да е старателно измито и обелено)

# 581
  • София
  • Мнения: 2 508
Леле, леле, моите съсектантки продължават да ме Shocked шокират. Пак за 6-месечно дете:

Ние също сме на млечна кухня, а от понеделник до петък менюто е следното.

08:30-09:00 - АМ
12:00 - зеленчуково пюре + сок
15:00 - кисел или както се казва там - крем с настърган плод вътре (да отбележа, че кремчетата се правят с прясно мляко)
18:00 - АМ или каша с АМ
20:30-21:00 - АМ

СЪБОТА И НЕДЕЛЯ:
08:30-09:00 - АМ
12:00 - зеленчуково/месно пюре + сок
15:00 - АМ + плодово пюре или каша
18:00 - AM
20:30-21:00 - АМ

От няколко дни пробваме така:

08:30-09:00 - попара
12:00 - зеленчуково/месно пюре + сок + (мисля да започна да добавям по половин жълтък)
15:00 - кисел или каша+плодово пюре (или пък пасиран плод) или грис с АМ
18:00 - АМ или може да пробвам кисело, макар че ми се струва малко рано, та може да изчакам до следващия месец
20:30-21:00 - АМ + 4 плазмон (страхотни бисквитки)

# 582
  • Мнения: 2 399
Зелено човече, а защо не го накърмиш детето и след половин, един час да предложиш твърдата храна, може детето като е по-спокойно да си се храни по-нормално.
А за хемоглобина като сте правили изследване на три месеца да не е било болно детето защото тогава резултатите са по-ниски от нормалните, а пък е много стресиращо да се опитваш да храниш детето повече, пък то да не е готово за това. Казвам го защото и моето детенце беше с нисък хемоглобин и аз исках да го компенсирам с яденето, но детето беше на друго мнение, затова не си поставяй много амбициозни задачи. Wink

# 583
  • София
  • Мнения: 31 670
Здравейте мами,

искам да ви попитам няколко неща. Изчитам темите за захранване от 1-вата и ми коства много време, но си струва   Peace Ние сме на 5м и ми се иска да го захраня след 6-я месец, но сме 9кг и взе да иска кърма все по-често и по-дълго време да се храни.

1) замислям се дали пък заради това, че сме по-пълнички да не ни стига само кърма да хапваме и да трябва да се захрани преди 6м, макар че не ми се иска много   newsm78

2) четох доста схеми за захранване с пюрета и все пише 1л. пюре Хип или някаква друга марка (няма значение в момента), а после какво го правите това пюре, съхранявате ли го или на другото хранене отваряте ново???

# 584
  • София
  • Мнения: 2 508
Днес ще дам пуйка за пръв път. Взела съм пуйка с пащърнак на Хипп. Колко лъжички да дам?

Общи условия

Активация на акаунт