В горещините xа'ди на Дuaрбакърски любеници при комшийските момици-убавици–TR24

  • 19 645
  • 301
  •   1
Отговори
# 90
  • близо под тепетата
  • Мнения: 687
Всички май са по екскурзии и никой не се включава. Ами аз тогава да си пиша сама Mr. Green
bz, хубавички са имената. На мен любимото ми е Saadet(щастие) Mr. Green ама я вземи да разкажеш как мина почивката Mr. Green Hug

ааааа kaigi, ние ходихме на тези Budapest gypsy symphony orchestra(мн им дълго името и  все ги забравям! ooooh!) Като каза цигански оркестър и Будапеща и се сетих за тях. Имаше един чичко на цигулката(май първа цигулка се води newsm78) и като свирише и му се клатеха бузките Laughing на мен ми беше любимеца от групата. Голям симпатяга Mr. Green Фаворит номер 2 беше на.... забравих името на инструмента newsm78 нещо от сорта на ксилофон, ама с метални пластинки Thinking И как свириха като птички, които се карат Joy и накрая като завършиха с турския марш и всички се изправиха на крака и пляскаха толкова много, чак ръцете ме заболяха... сега като се сетя и ми се иска пак да дойдат! Знае ли някой кога ще са пак в Истанбул? Thinking  присъединявам се към kaigi- заслужават си! Grinning
А на концерта имаше и някакви момче и момиче-дошли облечени в спортен екип и раницата на гърба! ooooh!


Ей ви малко за разхлада(басейна в Чили-най-големия в света), с надеждата за включване от ваша страна Whistling Mr. Green


Аз днес пак ще ходя на басейнче. Все пак на море не се ходи бял като сняг hahaha Mr. Green вчера почервенях отпред, днес отзад и довечера не знам на коя страна ще спя Laughing

А пък утре сме на панаир на село и най-после ще ям шекер памук и локум Laughing Mr. Green
Сега  трябва да правя диск с песни  Confused Rolling Eyes те бабите не харесват всичко като внучка им-музикалното прасе Laughing
 
Успешен ден! Hug Hug  bouquet

P.S. ей DELTA_DELTA   ме е усетила! Hug  Ти днеска и утре, а аз след теб нападам. Градът няма да се отърве така лесно от посещения от България Mr. Green  Душа, то като е вашия хотел, я сподели и името де. нИмоЙ само нА дразни Laughing  Hug

# 91
  • Мнения: 6 245
Анджи, да ти е жив и здрав синковеца (на патерици) - малко бели и много радост да ти носи.  bouquet

# 92
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Благодаря , другари, на всички за пожеланията!
Детето е трижди доволно, защото получи колело и днес ще джитка напред-назад. Освен това имат за задача да си подготвят багажа за палатките, но защо ли си мисля, че пак аз ще я свърша тази работа. Иначе ние сме оборудвани - дюшеци, чаршафи, възглавници, посуда, порцеланови чаши...абе, какво да ви говоря! Сега само стискайте палци мястото, което сме си заплюли за бивакуване да е свободно ! ooooh!
И на Делта, и на Магито страшно им завиждам и мисълта колко много е горещо в истанбул хич даже не ме успокоява. Cry Да се надявам, че септембър ще имате честта да ни видите персонално....
Басейййн, басеееееейн.....

# 93
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
На всички да напомня:
ИМА ОЩЕ ЧОВЕЦИ НА ТАЗИ ЗЕМЯ !    smile3521
Ако си спомняте за мен - търсех да закупя и доставя до БГ хепатит Б имуноглобулин.
Търсенето ми се увенча с успех- намерих си имуноглобулина и вече съм по-спокойна за очакваното бебче.
Случайно ме потърси момиче от форума, прочело моите постове .Българка , живееща в Испания, майка на две дечица.
И макар да нямаше никакво касателство към проблема, предложи помощта си .
В рамките на ден -два намери , закупи и ми донесе лекарството (дори до родния ми град Варна),където пристигна при родителите си .
Нямам думи да изразя благодарността и благопожеланията си към тази жена- дано Господ я закриля- нея и семеиството й ! newsm10
Благодаря и на всички вас , които се отзовахте по някакъв начин на моята болка ! newsm51

# 94
  • Мнения: 247

Моля, кажете ми в кои район е този и адрес :
 Pazar Saat :12;45 Kalamis Evlendirme Dairesi

Това е в квартала Кадъкьой-Азиатската част....За облеклото  newsm78,черна,вечерна рокля-може,но според мен ,ще си прекалено официална за това време на деня...по-скоро я запази за вечерта....Тъй като разписването ще е по обед-12.45.... нещо елегантно ,но семпло вероятно е по-подходящо...Защото ще видиш и  облечени с дънки....

анджи,моля не споменавай къмпинг,палатки и пр. ooooh!,че се сещам и нощес ще сънувам кошмари  Grinning
Шегичка,от снимките ти съдя,че наистина си купонясвате и си прекарвате добре...Дано и този път е така...Завиждам,че при мен не се получи...

Ние нещо се поболяхме с моя син тази седмица Sad Първо той за 2-3 дни бе хремав,сега пък съм аз  Sad ,и гърло ме боли ....но пия студена кола и ям сладолед с надеждата да ми мине бързо  Mr. Green

По повод на облеклото при сватби  тук,се сещам ,че и ние сме канени на сюннет другата седмица...Днес си спретнах едно мини ревю  и установих,че всичко по-официално не е подходящо за въпросният ден..Защо ли..?Ами семейството ,чийто син е повод за събитието е от религиозните-забрадени,  по Вакковски  Wink стил-адаша  това е по-твоята част  WinkSimple Smile
А събитието ще е в 5 звезден хотел  newsm78
 Моите дрехи са или доста разгорени в горната част или доста тесни и сравнително къси в долната  Laughing  Thinking Та ето как на мъжо изкача един непредвиден разход за официален тоалет....


# 95
  • Мнения: 418
Алооо ,мацки, к'о става ,бре ...ето ме и мен  Heart Eyes Hug Flutter (на всяка манджа мерудийка, магданоз или там кой каквото си слага у манджите  hahaha Mr. Green Laughing)


Делте - злато ,МИ ТО УМИшЛЕНО, за теб я турнах таз снимка  Crazy...Хайде много гуш и дай Боже до скоро . Циган'ето на кака  Whistling Heart Eyes Wink

Магито - ша разкзвам , аз ...бая има за разказване, ма трЕбе да ме хване писателската вълна  Whistling Thinking Mr. Green...и ти ли си към Истанбул др. седмица...весело и прохладно прекарване от мен  Heart Eyes Hug

Черешовата мама  - а снимки, нЕма ли , альооо  Whistling Mr. Green Hug...

Анжито - хадиии пак тръгнаха на палатки на'ще Mr. Green Crazy ...аферин на вас ... Личи си ,че си прекарвате повече от забавно Hug Crazy Party

Галатеа - радвам се за теб!Така е , все още има позитивни хора ...много е хубаво , нали..леко бременеене Hug Heart Eyes Hug

Адаш - какви са тез колажи, бре жена...ц..ц..ц.... Mr. Green Heart Eyesми трЕбе ви турнем един nazar boncuk  Laughing Hug...И да се оправяте бързо, ей ....Майтапа на стpана, НО лекари потвърждават(и нашите форумски да кажат), че болно гърло се лекува със студена храна/питиета (и никога чай на болно гърло - все едно на рана да сложиш горещ компрес вместо лед  Peace). А за коконския въпрос   - как ме нацели беее  newsm78 hahaha Joy Mr. Green  Whistling...Значи да си кажа и аз тук (преживяно преди години ...летeH презокеански полет и сме на гости тук ......и опа -- т.ржеcTво по повод обрязването на едно дете . И аз като тебе шах и мат, а сега де  Thinking...) Та съветът ми е следния - за да не се чувстваш .....  Mr. Green, не носи рокля, а костюм от две части - панталон и дългоооooooooooo сако(1 педя над коляното) , с готин топ отдолу (аз така тогава се сдобих с два такива костюма, класичекси, бял и черен и чакам др. sünnet, за да ги облека пак  Mr. Green).  Cещам се за Tekbir=Текбир(tesettur са, НО може да се намерят интересни неща  Mr. Green). Нещо такова  -
http://www.tesetturmodelleri.net/giyim/tekbirgiyim5.jpg ,
http://www.tesetturmoda.com/images/tekbirt3.jpg ,
http://www.tesetturgiyim.net/resimler/diclegiyim/dicle-giyim1.jpg  (бe3 hijab-a, u пo-kъco cako)
http://www.baronboutique.com/womens_suit/wool_cashmere_plain/chris_2.jpg
http://4.bp.blogspot.com/_jRL5vbDqhrU/SbCC9JXt3RI/AAAAAAAABHg/lb … inns+necklace.png  Wink
http://media.monstersandcritics.com/galleries/1808021/0178499755085.jpg

... или c панталон c дългааа туника  Wink) .Успех (А и тържеството смесено ли ще е , или не ? Щото, ако не е, може да си по каквото си искаш ...знаеш  Mr. Green Wink )   Hug Peace Wink Party


Гуш на всички ...др. седмица сме на родна земя  Praynig Hug Sunglasses...

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 16:05 от bz

# 96
  • Varna
  • Мнения: 2 605
Aлюююююююю КОмшии4етаааа
За хотела да кажа-едно, 4е наистина е страхотно хотел4е не само отвънка ами и стаите са много хубави. Казвам го защото обикновенно хубаво отванка във лобито а по стаите не е това което са показали по снимките. Обслужването е бомба!!! На много възлово място е.
Best Westarn Obelisk Hotel- mu e meto
АНЖЕЕЕЕ- Душа ми то 29 градуса тука. Не е 4ак толкожа горещо, даже даждец преваля днеска. Сутринта гледахме прогнозите дайе вав Букурещ по горещо от тука. Така, 4е няма страшно-идваитееее. Ако Бате не трябваше да трагва на път отново скоро, щтяхме да останем още.
Да сЪ пУФалЯ- нарисуваха ми лявата ра4и4ка със кана днеска- много съм Убави4ка беииииии newsm03
Хади, 4е пак щте миткосвам Hug Hug Hug
БЗ-4ЕИИИИИИИИ Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug-ти знаеш щто

# 97
  • Варна
  • Мнения: 924
Добър ви вечер,мили дружки!
Виждам,че си прекарвате добре ваканцията,да не ви мисля.Дайте малко повече подробности,поне
да чета,че моята отпуска тази година не се вижда преди есента.
Я разкажете за този ритуал по сюннета,еквивалент на нашето кръщене ли е?Как точно протича?
Успокойте ме,че бебетата не плачат много при процедурата.

Джорди,къде се изгуби?Да не би дребничкият вече да има крачета и да шета из къщи?
Не каза бяха ли впечатлени твоите ученици от "Излел е Дельо хайдутин".Винаги щом чуя тази песен,
тръпки ме полазват цялата и сълзи напират в очите ми.Обаче аз съм българка и това е обяснимо.
Но ми е много интересен механизмът на въздействие на тази музика върху чужденците,по какъв на-
чин докосва сърцата на хора,живели съвсем друг начин на живот.Аз даже мислех,че те от куртоазия
правят комплименти към българския фолклор.Обаче леля ми разказа как на един концерт на БГ народни
певци в NY дочула около себе си много разговори между американци,които направо били потресени от
чутото.

galatea72,много се зарадвах на новината ти! Знаех си аз,че добрите хора са много и на тях
се крепи светът.Господ здраве да им дава.
Пожелавам ти спокойни и щастливи оставащи месеци на очакване.  

На хората с болни гърла пожелавам бързо оздравяване и ДА,яжте сладолед! Не ми е попадала научна литература по въпроса,но мисля,че
няма да влоши положението.Като дете редовно ядях каша от сладолед,но това не излекува хроничния ми тонзилит.

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 22:48 от Lora-Di

# 98
  • Мнения: 493
benmary 2, много ти благодаря     bouquet
 днес взехме и подаръка за двоиката .
Определено през деня ще съм с една много семпла и елегантна рокля,
а вечерта ще сложа вечерната рокля на партито в Bogazici Universitesi Guney Kampüsü
Дано оцеля облеклото
benmary   bouquet мерси

# 99
  • Мнения: 418
Я разкажете за този ритуал по сюннета,еквивалент на нашето кръщене ли е?Как точно протича?
Успокойте ме,че бебетата не плачат много при процедурата.


Lor4e  Mr. Green - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382459.msg10635738#msg10635738  ==>yTpe повече  Wink (В щатите го правят на следващия ден след раждaнeто , на принципа на пръстена( http://www.medgadget.com/archives/img/67566shaq.jpg  ; http://www.circinfo.com/prepandcare/icc.html  ); бебето не е под пълна упойка, мисля,че с нещо ги намазват, и цялата процедура трае секундu . Аз съм за този вариант - бързо, без опасноcT за живота, докато детето e чuсто мъничко и не може да си спомни нищо ...а като стане на 5-8 пак може да си му направят парти-лошо нЕма  Peace) .  Hug Wink

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 00:07 от bz

# 100
  • Мнения: 573
BuNNy, моят мъж често ми напомня, че съм чужденка и затова много неща са ми простени. Хубаво е човек да е в крачка, но и да не сте няма никакъв проблем. Не се тревожете излишно, наблегнете на приятното прекарване  Wink

Бз, леле какви са тези дрехи, направо ме уби. Разбирам те, но аз не бих си направила този труд, стига да не е нещо разголено или тясно, ще свърши работа. Щом са ме поканили са поели риска  Grinning Мое виждане, надявам се не се сърдиш.  Hug А снимки ще гледам да пусна.

DELTA_DELTA, при нас е от 30 нагоре вече 4-ти ден, а надежда за захлаждане няма.  Tired А къде е туй хотелче, че съм пропуснала!?  newsm78

Lora-Di, тонзилит какво е? Нашето дете е само на сладолед - лете и зиме, че и мляко не пие.Вода предпочита газирана и то студена от 1 годишна. Имаме близък доцент УНГ и той твърди, че студеното не е проблем за гърлото, но пък майка ми все още се съмнява.  Mr. Green Mr. Green

benmary 2, да ни се похвалиш какво си си купила, после. Искаме фото.  Heart Eyes

magito1986, вероятно няма да е скоро, щом януари са посетили Истанбул, освен ако някой не ги покани, де.

Анджи, да заредите батериите на фотоапарата, че иначе как ще документирате събитието. Не ти завиждам с този багаж. Колай гелсин! А каска имаше към колелото? Laughing Hug

# 101
  • Мнения: 418
Бз, леле какви са тези дрехи, направо ме уби. Разбирам те, но аз не бих си направила този труд, стига да не е нещо разголено или тясно, ще свърши работа. Щом са ме поканили са поели риска  Grinning Мое виждане, надявам се не се сърдиш.  Hug А снимки ще гледам да пусна.


Kaigi – kak kakBu --> tesettur-cku  Mr. Green ; чадо, как мога да ти се сърдя, съгласна с.м с теб, НО за съжаление или не там ,където аз отивах, др. просто не беше опция  Whistling Wink .Tа с две думи зависи и от семейството, на чието парти се отива ... Ех, луди млади години ....(имам 2 костюма, ей, да свиркате за ней4ий sunnet – трЕбе ги уползотворя по предназначение..няма си стоят тъй у гардеробОт , я ....  Laughing)

# 102
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Ако питате какво правя - чакам едно мляко да поизстине та да го заквася.Simple Smile Божеее, боже, какво доживях!  ooooh!обаче къщата е празна, тихо е , всичкото мъж наляга ( НАЙ-НАКРАЯ!), само доктор ви Хаус ей тука бръмчи леко...
Кайги, голямата ми дилема тези дни е как верният ми прекрасен Пентакс :http://www.eastcoastphoto.com/images/bfinder/Optio-MX_1636.jpg,http://tbn2.google.com/images?q=tbn:vttiaG5i_ZRORM:http://i.t.co … 23232-320x240.jpg, скойто снимам от хиляда години сдаде багажа, по -скоро батерията му сдаде багажа, моделът е спрян от производство преди 3 години, резервни части и консумативи съответно за него няма та сега съм в триумене дали да си търся нова батерия ( e-bay всичко дава!) или да вложа в един Canon Eos. Какти се бъзиках,че търся повод да си купя нов апарат ,така и ми доди до главата...Та сега ще снимам с една Коника на заем, да видим как ще се справя.
Галатея, Много се радвам и за теб! Форумът е сила!
Лорче, за сладоледа аз персонално много благодаря. Знаех си! вреден бил ,ама ха! Сега вече мога да казвам,че доктор ми го е казал! Simple Smile
Лека нощ на всички, и до скоро!

# 103
  • Мнения: 418



Тази седмица (1-7 Август, 2009) e Световната седмица на кърменето (CCK). (http://kurmene.com/)  (World Breastfeeding Week –WBW http://worldbreastfeedingweek.org/).


Аз като бивша кърмачка, само мога да си спомням с умиление тези така мили 2 години от живота на дъщеря ми и моя. Благодарна с.м ,че успях да се насладя на тези така бързо-отлитащи мигове ! На всички мами, коuто са кърмили (дорu u ден), искали са да кърмят(но не са могли), и все още кърмят – по едно гуш    Hug Heart Eyes Hug


http://www.blizodobebeto.com/wp-content/uploads/wbw08.jpg
http://www.blisstree.com/breastfeeding123/files/2007/11/wbw_logo_2008_smaller.jpg
http://www.unicef.org/india/in-world-breastfeeding-week-05-sep-07.jpg
http://www.seattlepi.com/dayart/20070808/450breastfeeding09_moms1.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2221/2530902082_cf8cd268dd.jpg
http://www.mindanao.com/blog/wp-content/uploads/2007/08/breastfeeding.jpg
http://cache.gawker.com/assets/resources/2007/08/maggiegagain.jpg


 
"I make milk -->what is your superpower"
Mr. Green Whistling Flutter

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 10:40 от bz

# 104
  • Варна
  • Мнения: 924
Lora-Di, тонзилит какво е? Нашето дете е само на сладолед - лете и зиме, че и мляко не пие.Вода предпочита газирана и то студена от 1 годишна. Имаме близък доцент УНГ и той твърди, че студеното не е проблем за гърлото, но пък майка ми все още се съмнява.  Mr. Green

Тонзилитът е възпаление на сливиците.
От тонзилит н.ч. боледуват децата.Проявите са болка в гърлото,затруднено и болезнено
преглъщане,болезнени шийни лимфни възли и др.Сливиците са уголемени и зачервени.
Острият тонзилит е съпроводен и от повишена температура и отпадналост,отзвучава за
няколко дни до 1-2 седмици.
Хроничният тонзилит продължава дълго,проявява се с постоянни по-слаби оплаквания,
усилващи се периодично.
До заболяването и неговите усложнения водят вирусни или бактериални инфекции
във взаимодействе с фактори от страна на имунната система на организма.
Общото охлаждане на тялото може да снижи защитните сили на организма,но главната
причина за зачестяването на тонзилитите и другите инфекциозни заболявания на
горните дихателни пътища през студените месеци е по-продължителният престой
в затворени помещения и по-тесният контакт между хората,улесняващ предаването
на инфекцията.
Чела съм,но в популярни списания,че локалното охлаждане даже повишава защитните
механизми на лигавицата на гърлото.Възможно е,но не мога да го твърдя.
В едно обаче съм сигурна-ако лепнеш подходящ вирус или микроб,не ти трябва сладолед
(респективно студена напитка),за да се разболееш.
Смятам,че надеждата за предотвратяване на този вид заболявания е в общото укрепва-
не на имунитета,което не става с проповядваното от бабите постоянно увиване и
пазене от всеки полъх.
Мога да споделя и личен опит.Когато бях дете,заради проблемите ми със сливиците,
почти не ми разрешаваха да се къпя в морето и ядях сладоледа,както вече казах,
в абсолютно разтопено състояние.Караха ме часове да лежа като гущер на плажа,
дори с отворена срещу слънцето уста.Представете си!Светата инквизиция,ряпа да яде.
А,за награда ме пускаха да вляза в морето за 5-10 мин. по часовник.
В резултат-пак хроничен тонзилит.
Наблюдавала съм как много млади жени се образоват здравно,наясно са с ползата от
закаляването,но когато се стигне до там да го приложат на децата си,забравят
всичко и постъпват както са постъпвали бабите и прабабите им.
Когато аз станах майка,реших,че ще прекъсна този порочен кръг и няма да отнемам
на детето си удоволствията на детството,пък каквото ще да става.
Понеже синът ми е с доста светла кожа,въобще не му разрешавам да се пече на слънце.
В морето обаче стои колкото иска,което н.ч.означава до посиняване,повече от час.
И това от 3-4 годишна възраст.Понеже във Варна няма хубав закрит плувен басейн,
миналата зима,с няколкоседмично прекъсване през януари,плува 3-4 пъти седмично
в открития басеин.При това тренировките бяха или сутрин от 8ч.,или вечер от 18ч.
За сладоледа и студените напитки пък никога не следя-директно от фризера,респ.
хладилника,колкото му душа иска.
Синът ми боледуваше доста често между 2 и 4 год.След това,слава Богу,
болестите станаха редки,изкарват се на крак,почти винаги без антибиотик.
Та това е моето верую по отношение на болестите на гърлото,сладоледа и просту-
дата.Опитът на поколенията не трябва да се отхвърля,но и не трябва да се слугува на
предразсъдъци.

tsve te, честито ви ново бизнес-начало! Хайде,да е хаирлия!
Тези са от мене,за късмет ... и    

bz,мерси за поздрава,гуш и на теб!Аз също си спомням с умиление за времето на кърменето.За
жалост,не продължи много,въпреки голямото ми желание и положените усилия.В началото не тръгна
както очаквах,от страх да не гладува "детиту",допуснах грешката веднага да започна да го дохранвам
и от там нататък нещата бяха обречени... Но още помня усещането за раздяла,когато започнахме да
разреждаме кърменията.Жените,които с лека ръка,от суета се отказват да кърмят,не си дават сметка
какво губят и от какво лишават децата си...

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 11:42 от Lora-Di

Общи условия

Активация на акаунт