Домашна хлебопекарна Мулинекс

  • 209 174
  • 242
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 419
Аз не я знаех тази работа с втасването след това. Мислих, че програмата всичко е изчислила.

# 91
  • Мнения: 1 274
Аз не я знаех тази работа с втасването след това. Мислих, че програмата всичко е изчислила.
Програмата меси повторно в някакъв момент и се включва по-късно перката от време на време, уж да обърне тестото, а всъщност го омесва пак. Затова аз оставям нещата да си втасват сами и изключвм програмата.

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 1 058
От 1,5 година ползвам хлебопекарна. През това време смених 2 Медея, които се оказаха с един и същ проблем, и от Великден тази година съм с Мулинекс. Чета в темата, че и те дефектирали често и малко ме притесни това, но всичко е до късмет. Надявам се тази да издържи повече.

# 93
  • Мнения: 26
за съжаление и нашата мулинекс даде дефект, почна да меси тестото само веднъж независимо каква програма ползвам.

# 94
  • Мнения: 7 987
Правих хляб Грахам от някакво Био брашно грахам, ама нещо не се получи. Стана безформен, сбит и изглежда недобре изпечен отвътре. Дали проблема е в маята, защото беше стояла отворена от предния път или съм сбъркала пропорциите?.. Нещо не можах добре да претегля брашното. Теглих, теглих, и в пакета остана доста по-малко от 500 гр, а трябваше да остане толкова.... После върнах малко...

# 95
  • Мнения: 1
Здравейте!
Искам да ви попитам какво брашно ползвате за основен хляб?
Защото последно време хлябът не става както преди и не знам дали е от хлебопекарната или от брашното.  Simple Smile

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 1 058
Здравейте!
Искам да ви попитам какво брашно ползвате за основен хляб?
Защото последно време хлябът не става както преди и не знам дали е от хлебопекарната или от брашното.  Simple Smile

Не става, защото е горещо и хляба превтасва. Аз започнах да го правя вечер, когато захладнее или с отложен старт, да стане сутринта. Другият вариант, за през деня е пускам на тесто и след около час и 5-10 мин., поглеждам и ако реша, че е втасал, пускам 1 час печене. Ако забравя и времето изтече пускам пак за малко да премеси, покой 5-10 мин. и пека 1 час. В последния случай хляба става с мехури отвътре, но половинката го харесва така Simple Smile все едно, че съм сложила старо тесто и малко мая, както в "хлебопекарната на Джулия" по ФиестаТВ.

# 97
  • Мнения: 1
Здравейте!
Искам да ви попитам какво брашно ползвате за основен хляб?
Защото последно време хлябът не става както преди и не знам дали е от хлебопекарната или от брашното.  Simple Smile

Не става, защото е горещо и хляба превтасва. Аз започнах да го правя вечер, когато захладнее или с отложен старт, да стане сутринта. Другият вариант, за през деня е пускам на тесто и след около час и 5-10 мин., поглеждам и ако реша, че е втасал, пускам 1 час печене. Ако забравя и времето изтече пускам пак за малко да премеси, покой 5-10 мин. и пека 1 час. В последния случай хляба става с мехури отвътре, но половинката го харесва така Simple Smile все едно, че съм сложила старо тесто и малко мая, както в "хлебопекарната на Джулия" по ФиестаТВ.





Благодаря много за отговора!!! Grinning



# 98
  • Мнения: 251
Хлебопекарна Мулинекс повече няма да купя.Разваля се няколко пъти и точно преди да изтече гаранцията гръмна. #Cussing out #2gunfire

# 99
  • Мнения: 4
Здравейте, аз пък издирвам сервиз за битова техника ,защото имам проблем с хлебопекарната/Мулинекс /.Мисля,че е изгорял реотана.Някой да ме насочи ??? Praynig

# 100
  • Dobric, Dobrich, Bulgaria
  • Мнения: 9
Здравейте, не съм сигурна дали пиша в правилната тема, но вече не знам към кого да се обърна.Вчера купих хлебопекарна "Нео"- първият хляб втаса и точно преди да започне да се пече спадна и стана тиклав и неизпечен, пуснах втори - той пък излезе от тавичката и стана на шупли и също беше не добре изпечен.Днес замених Нео-то за Мулинекс Уно, направих всичко по рецептата, с електронна везна, но хляба стана сплескан, тежък, на шупли и изобщо не става за ядене.Дадох 190 лв, а в крайна сметка не мога да използвам уреда по предназначение.Ако някой може да ми даде други рецепти, или съвет, ще съм много благодарна. И отново се извинявам ако съм сбъркала темата.

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 1 058
Здравейте, не съм сигурна дали пиша в правилната тема, но вече не знам към кого да се обърна.Вчера купих хлебопекарна "Нео"- първият хляб втаса и точно преди да започне да се пече спадна и стана тиклав и неизпечен, пуснах втори - той пък излезе от тавичката и стана на шупли и също беше не добре изпечен.Днес замених Нео-то за Мулинекс Уно, направих всичко по рецептата, с електронна везна, но хляба стана сплескан, тежък, на шупли и изобщо не става за ядене.Дадох 190 лв, а в крайна сметка не мога да използвам уреда по предназначение.Ако някой може да ми даде други рецепти, или съвет, ще съм много благодарна. И отново се извинявам ако съм сбъркала темата.
Напиши рецептата по която си пекла и с какво брашно и по кое време на деня по коя програма, т.е. какво и е времето

# 102
  • Мнения: 1 296
Бихте ли ми подсказали за бял хляб /тесто/ от 600 грама колко мая от тази на кубчетата трябва да сложа? Досега съм използвала само суха.
Благодаря ви предварително.

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 1 058
Бихте ли ми подсказали за бял хляб /тесто/ от 600 грама колко мая от тази на кубчетата трябва да сложа? Досега съм използвала само суха.
Благодаря ви предварително.
На 1оо гр. брашно 1 гр. мая е достатъчно.

# 104
  • Мнения: 0
Здравейте, не съм сигурна дали пиша в правилната тема, но вече не знам към кого да се обърна.Вчера купих хлебопекарна "Нео"- първият хляб втаса и точно преди да започне да се пече спадна и стана тиклав и неизпечен, пуснах втори - той пък излезе от тавичката и стана на шупли и също беше не добре изпечен.Днес замених Нео-то за Мулинекс Уно, направих всичко по рецептата, с електронна везна, но хляба стана сплескан, тежък, на шупли и изобщо не става за ядене.Дадох 190 лв, а в крайна сметка не мога да използвам уреда по предназначение.Ако някой може да ми даде други рецепти, или съвет, ще съм много благодарна. И отново се извинявам ако съм сбъркала темата.



++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++



Не се притеснявай, в началото е винаги трудно.  Най-важното е да уцелиш количеството вода, иначе се получава проблема описан от теб.  Когато водата е в повече хляба става клисав и се вдлъбва отгоре като леген Simple Smile)
 Аз имам Мулинекс 573934 и първия месец след доста неуспешни опити ми идеше да я хвърля Wink
 Правех опитите с пропорции "на око" и това винаги завършваше трагично Simple Smile)

 После си купих електронна везна и нещата потръгнаха



Ще ти дам точна рецепта, която си я ползвам за бърз хляб,  1 час и 20 мин. ми е програмата ( No.5 на Мулинекса) , предполагам и Нео-то има някоя къса програмка.  Хлаба става малко над 1 кг,  ако не можеш да го събереш в твоята хлебопекарна, намали пропорционално съставките ..  При мен във ваната за 1.5 кг се надува до горе.

Повтарям - това е за къса програма, която веднага почва да меси/пече .. ако чака 2-3 часа всичко ще прокисне!!

==================================================================
И така следваш точно, без да променяш последователността:  ( къса програма !!  1 - 2 часа )  

1. слагаш ваната върху електронната везна и нулираш за да не цапаш излишно други съдове

2. 200 гр. гореща вода (80 -90 градуса)

3. 200 гр. мляко  - може и кисело и прясно  ( може и друга пропорция мляко/вода)  = сумарно да е 400 гр.  Киселото се пресича от горещата вода, но да не те притеснява

3.  1 сл. захар  ( не слагай солта във водата, ще утрепеш дрождите от маята )

3.  20-30 гр масло  

4. 1 яйце  
 
5. 1/2 кубче жива мая ..   жива, точно така въпреки, че в книжките няма рецепти с жива.. ползвам марката VIVO  на кубчета..  не разни турски
Пипаш с пръст вътре, да е топло  .. не кипяло - при дадената последователност трябва да е добре температурата.
Раздробяваш маята  и клатиш  ваната докато се разбърка добре цялата химия вътре Wink  

5.  700 гр брашно  ,  ( 350 гр бяло + 350 гр черно )  или  само пълнозърнесто .. по твой избор

6.  1 с.л. сол  - слагаш я последна, отгоре върху брашното

7. разни екстри може да добавиш - белени семки, чушки на тънки ивички и т.н.

8. Пускаш хлебопекарната  и чакаш 2-3 мин.  да се разбърка добре тестото..  Вдигаш капака и го пипаш.

    8.1  Ако лепне - ( твоя случай )  -  досипваш по малко брашно докато спре да лепне ..

    8.2  Ако има сухо брашно  - много внимателно добавяш вода .. на капки ..

При дадената рецепта всичко трябва да е добре,  или най-много да се нуждае от 5-10 мл. вода ..
Но изчакай в началото винаги има сухо брашно , като се помеси 2-3 мин и изчезва.

Точка 8  е мнооого важна !!  и всички провали на дамите във форума се дължат именно на много вода.
 
 Пазете пръстчетата докато пипате тестото!! Simple Smile)   За да няма мезе в хляба после Wink

==================================================================

Успех, късмет и весели празници .. Недей да риташ хлебопекарната и мъжа ти може да бъде буфер също Simple Smile))


Поздрави
Антонио  







  

Последна редакция: вт, 18 сеп 2012, 20:40 от antoonio

Общи условия

Активация на акаунт