Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 88

  • 35 821
  • 371
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 461
dobbito2 аз правя руска мастика без глицерин вместо него слагам лимонена киселина разредена с малко вода, слагам около 1 супена лъжица

Последна редакция: сб, 08 авг 2009, 14:22 от Кари_

# 361
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Их Ванче,
Толкова наситена с цветове торта.
Защо никога не успявам и аз така? Не знам дали е от липса на боички, но при мен подобна експлозия от наситени багри просто не става.  Sad
Богата, пълна с живот торта. Не чувствам да има липса на цветенца и намирам, че честитката с поздрава е поставена много добре: не разваля, а допълва картината. Peace

Kari,
За глицерина в мастиката казват, че има свойство да се свързва с оцветителите така, че да ги прави по_ интензивни, от което се налага по_ малко количество боичка.
Но нямам глицерин и не съм опитвала как се получава. Sad
Тук два пъти в аптеката се затрудниха когато питах за него (глицерина) и засега трети път не съм пробвала.

# 362
  • Поморие
  • Мнения: 86
Кари,благодаря ти за бързият отговор   bouquet
Страхотни цици си направила ,браво!

# 363
  • Мнения: 1 461
хайде и аз да се разпиша с едни цици ,днес имаме годишнина с половинката , вътре е един тънък блат пандишпан и две платки от смлени бишкоти с масло и мляко, крема е с нектарини, бита сметана, заквасена сметана, мус от праскови и желатин




Нелка първо да кажа че много се радвам на постовете ти   bouquet, права си но аз си купих глицерин от аптеката и след като го опитах на вкус си казах че няма правя торта с това нещо  Blush

# 364
  • Мнения: 492
Дарилка, като водях тортата, преди да прочета обясненията за нея, ми запрелича като рекламата  Mr. Green , справила си се страхотно   bouquet
Ванче, супер пъстра и даваща настоене кошница    bouquet
Кари, честита годишнина! ммм, тази плодова торта трябва да е била доста вкусничка   bouquet
Бетина, много ефектна тортичка   bouquet

# 365
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
мерси за хубавите думи-много е приятно да получиш похвала особено от майсторки като вас Laughing рибока го направих като френска селска торта отгоре маслен крем и покрих с марципан варна-сина ми през 10 минути си пъха главата в хладилника да я гледа и няма търпение да я отрежем-ще снимам после и  разрезите
КАРИ-ЧЕСТИТ ПРАЗНИК желая ви дълъг и щастлив семеен живот  bouquet тортата ти е перфектна-и аз искам да мога така Laughing
а за тортата на Ванчето -просто нямам думи Laughing

# 366
  • Мнения: 1 965
Кари Много хубави цици.  За моя кичозен вкус, малко ми е едноцветно и семпло  облеклото, но като изпълнение на торта - нямам забележки.....
Дарилка - Твоята торта сутринта не я коментирах... защото съм я пропуснала. Срамота.... Сезонът на дините си е екстра. Няма нужда от обяснения. Синът ми уж дремеше сутринта,  докато гледах корите и зад гърба ми се чу едно: "Друго си е сезонът на дините - сладки.... сочни... ммммммм" - и то с един неразсънен дрезгав глас..... паднах от смях.....  Joy неверотяно преливане си направила.
Нелка - Табелката не трябваше да е там, а забита на колец, но нямаше време да съхне...и затова я сложих там. Цветовете са ярка, да - неестествени за цветя, на пък за торта стават. Аз пък искам тъмни, пастелни тонове като твоите.... И все се каня да добавя - черно, синьо, кафяво и все се отказвам в последния момент.

# 367
  • Мнения: 1 461
svetlane, betina33 ,van444eto благодаря ви много

Ванче права си но пусто време все не ми стига и все крада от съня си за да направя една торта  Grinning но пък с такова желание много обичам да се занимавам с това, щастлива съм че ви открих ,благодарна съм на Силрай че ми даде кураж да направя първата си торта.Гледах в албума ти как си боядисала в червено твоята торта цици и аз бях планирала да боядисам но времето не стигна. Твоята кошница е много хубава тези цветчета с формичка ли са изглеждат ми по лесни от розите

betina33 щом имаш желание ще напреднеш виж моята първа торта с покритие  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=363383&pid=11525180

извинявам се за редакцията Ванче сега по добре ли е

Последна редакция: сб, 08 авг 2009, 19:39 от Кари_

# 368
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Момичета здравейте Simple Smile
 Имам една огромна молба към мамите от Бургас. Моя малък мъж в събота има Рожден Ден и Пепи ще ми прави играчките за тортата ( Пепи златна си  Hug  bouquet) Обаче аз ще правя самата торта  ooooh! което много ме притеснява но няма как да пътува тортата от Пловдив до Бургас  Tired.
 Та молбата ми е ако има мама която може да ми продаде 1кг захарно покритие ще съм и много благодарна.  Praynig Praynig Praynig

# 369
  • Мнения: 1 329
Ванче,
страхотна кошница си избарала...Цветовете наистана са доста сполучливи, много добре се е получило макар и в последният момент.
А относно коментара на сина ти, разбира момчето на какво да се радва  Wink. Развесели ме...
Явно в нашия KEV, няма никъв КЕФ! E що така с тия тави? Който има път към където ги има, да докладва после!

Нелка, благодаря ти за постовете. Изпълнени са с много оптимизъм и добри чувства.   bouquet

Кари, честита годишнина. Твоите цици са много хубави, с поправката повече ми допадат Peace

# 370
  • Мнения: 1 491
Поради налегналото ме безсъние в последно време, а и установяването на изписани 25 страници  Mr. Green

Заповядайте в НОВАТА  ТЕМА  мили момичета   bouquet

# 371
  • Мнения: 466
Останах наистина впе4атлена, тортите са невероятни!!!
Прегледах няколко теми, та 4ак се 4удя в коя да пиша  Embarassed
На мен след седмица ще ми трябва една, наумила съм си да е малко по необи4айна - дупе, но съм вързана в ръцете, та се поогледах в асортимента на сладкарниците (да си призная ми се видя малко ограни4ен).
Та се 4удех какво бихте ме посъветвали и , извинявам се ако прозву4и нахално, но дали някоя от вас , дами, прави торти за продан ? 
Наистина се извинявам ако съм обидила някого и нека още веднъж повторя , тортите ви изглеждат разкошни!!!

Общи условия

Активация на акаунт