Отговори
# 330
  • Мнения: 6 971
Което ни отвежда натам, че мъжете си харесват такива фигури каквито и манекенки да ни заливат отвсякъде.

Мъжете харесваме различни типове жени. Ария не е мой тип.

# 331
  • Мнения: 17 546
Бижу, не съм знаел, че се имаш за възпълничка, виждал съм те на снимки.

Когато на 19 години забременях с първото си дете, тялото ми беше като на въпросната Ариа - тънка талия, апетитно дупе и 100 см. гръдна обиколка... С първата бременност качих 36 кг. поради хормонален дисбаланс. Довърших се с хормонални инжекции и втора бременност с близнаци.
Никога не съм страдала от липса на мъжки интерес, на мъже от всякаква възраст, дори доста по-млади от мен, без да си мислите, че се фръцкам и затова го казвам. Но когато те посрещнат с: "Ау, нямаме толкова голям номер!" в магазина, в който продават дрешки за деца само. Или на плажа, където мъжът ти работи като спасител и разни "русалки" му се лепят. Не за друго, ми щото смятат, че така е редно - да се мяткаш на спасителите задължително (не се притеснявайте, той не е от лепливите, не ме е огорчил по никакъв начин). Тогава всеки излишен килограм, който е останал на теб, защото организмът ти така се е объркал и за който всичките тези хора те гледат с насмешка и ей такива кретени питат "Кой ли я е.е тая!?" ти иде да им ги натъпчеш в устата. Никой не пита как се преборих с булимията, която ми причиниха отношенията с чудовищната ми майка и какво ми е струвало всичко това. Но да се присмиваш и обиждаш е най-лесното нещо на този свят, защото виждаш треската в окото на отсрещния човек, а не гредата в своето!

# 332
  • Мнения: 2 448
Чета темата и продължавам да се чудя на едно нещо.  Thinking
Последно пълнотата е желано и харесвано нещо , за хората които са такива или ги притеснява? Защо някой би искал да отслабва, ако се харесва такъв? Едно е да признаеш, че това за теб е проблем, с който по независещи причини не можеш да се пребориш, съвсем друго е да кажеш, че това си си ти и се харесваш точно такъв и нито искаш да отслабваш , нито правиш опити за това. В темата повечето пълнички жени изказаха мнение, че са правили отчаяни опити за отслабване. Защо? Нали именно така ги харесват мъжете им и те самите също? За да се харесат на останалите, от чието мнение не им пука и които просто имат различен от техния вкус ли?
Ето мен биха ме притеснили килограми, ако кача, независимо какво ще ми каже мъжа ми и дали ще ме харесва или не, аз няма да се понасям. И ако не мога да отслабна ще го приема за независеща от мен болест, но няма да кажа, че така съм по хубава. Но преди това ще опитам всичко, което е по силите ми да съм във форма, която е поносима за мен.
И не, не говоря като жена, която си е слаба по рождение. Това, което съм е с усилия и желание, именно защото се харесвам такава.
Така, че пълнички жени , ако самите вие не се харесвате достатъчно и се оплаквате от това, че диетите ви не дават резултат, как искате останалите да ви харесват такива? Противоречиво е. И сами себе си обиждате споменавайки го и оправдавайки се.

# 333
  • Мнения: 17 546
Едно е да признаеш, че това за теб е проблем, с който по независещи причини не можеш да се пребориш, съвсем друго е да кажеш, че това си си ти и се харесваш точно такъв и нито искаш да отслабваш , нито правиш опити за това.
Може би да започна да се харесвам в един момент е ужасен вариант!? Да се самоубия тогава, за да облекча нежните очи на мразещите дебели и себе си, ако не успея да се харесам никога? Да се научиш да се харесваш, въпреки че си наясно, че би могло да бъде и друго, но не във всички случаи зависи от теб или е поправимо, е ужасно?
Свикнах с килограмите си, през последните 10 години варирам + - 20 кг, по изброените причини, научих се да живея с тях и да се харесвам такава, но мразя, че хората с повече килограми биват обсъждани като някакви уроди, до които ви е гнус да се докснете, вие фините по рождение и съвършените.
И не се обиждам сама себе си, ами заради такива като теб го казвам. Не се заричай, че вечно ще останеш 40 кила. Не знаеш притесненията по-нататък какво могат да ти докарат. Знаеш, че го знам от опит!

# 334
  • Провинция
  • Мнения: 509
Искам само да вметна,че това колко ще напълнееш е и до структура на тялото-аз имам широк таз,бричове и съм склонна към напълняване....Но естествено,че една моя връсничка примерно със същите мерки и кг,но с по тесен ханш и дълги бедра ще изглежда къде къде по-слаба от мен.Жените с тесен ханш винаги изглеждат по-слаби по моите наблюдения.

# 335
  • Мнения: 46 643
... Защо някой би искал да отслабва, ако се харесва такъв? ...

Защото да си дебел е относително. Някоя жена може да се харесва 70 кг. (дебела според теб), а да е била 120 кг., ето затова й е било да отслабва.

# 336
  • Мнения: 2 448
но мразя, че хората с повече килограми биват обсъждани като някакви уроди, до които ви е гнус да се докснете, вие фините по рождение и съвършените.
И не се обиждам сама себе си, ами заради такива като теб го казвам. Не се заричай, че вечно ще останеш 40 кила. Не знаеш притесненията по-нататък какво могат да ти докарат. Знаеш, че го знам от опит!

И аз мразя много неща. Нито нещо се заричам, но пък и не агитирам всеки да харесва каквото харесвам аз. Старая да се изглеждам така както се харесвам. Майка ми и баба ми са дебели и много силно ме мразят, че имайки предразположението да стана като тях, вече толкова години не съм. Постоянните намеквания, не си хвърляй някоя по широка пола, че със сигурност ще ти притрябва, ти да не мислиш, че като родиш няма да станеш като нас и подобно неща. Хич не си мисля, че пълните хора са по толерантни към другите и техните желания и борби. Гледат единствено собствената си мъка и се опитват да си го изкарат на света. Колко пъти нормално изглеждащи жени са били наричани клечки и анорексички от други по пълни. Че манекенките били като дървета или тъпи? Това от много толерантност или от безсилие, че не могат да са като тях?
Всеки има в обкръжението си пълни хора и лично аз не съм видяла по различно или обидно отношение заради килограми. Нито пък, че ако някой е пълен е едва ли не много по добър във всичко останало. Защо изобщо се противопоставят тези неща и трябва да има някаква защита според килограмите. Кофти хора има и сред слабите и сред пълните. Едни могат да ми харесват, други не. Както и те мен.
Не виждам смисъл от убеждения, защото както твоите килограми са от здравословен проблем, така на много други са от лакомия. И не могат да се справят със собствения си апетит , а пък да се оплакват после.
Нека не се лъжем, че всички пълни хора имат проблем с обмяната. Аз също имам проблем с обмяната и само аз си знам на какво съм била способна да бъда такава, каквато природно не съм. Но не съм искала да се приема пълна и никой не може да ме накара да го направя. Това не означава, че аз преча на тези, които искат да се приемат. Но защо трябва да лъжа и да казвам, че така ми би харесало повече? Ако някога (дано не се случва) го разбера, няма да съм щастлива от това. Случвали са ми се много нещастия, които не зависят от мен, но това че живея с тях, не означава, че ако можех не бих ги променила и да съм доволна от това, че са ме сполетели. За последното съм сигурна, че ме разбираш.

# 337
  • Мнения: 2 811
но мразя, че хората с повече килограми биват обсъждани като някакви уроди, до които ви е гнус да се докснете, вие фините по рождение и съвършените.
И не се обиждам сама себе си, ами заради такива като теб го казвам. Не се заричай, че вечно ще останеш 40 кила. Не знаеш притесненията по-нататък какво могат да ти докарат. Знаеш, че го знам от опит!

И аз мразя много неща. Нито нещо се заричам, но пък и не агитирам всеки да харесва каквото харесвам аз. Старая да се изглеждам така както се харесвам. Майка ми и баба ми са дебели и много силно ме мразят, че имайки предразположението да стана като тях, вече толкова години не съм. Постоянните намеквания, не си хвърляй някоя по широка пола, че със сигурност ще ти притрябва, ти да не мислиш, че като родиш няма да станеш като нас и подобно неща. Хич не си мисля, че пълните хора са по толерантни към другите и техните желания и борби. Гледат единствено собствената си мъка и се опитват да си го изкарат на света.

ок, това обяснява настървението ти и агресията . Ама  си връщаш не на когото трябва.  Laughing
много слаби жени  смятат манекенките за тъпи. както и много мъже. това не е теза на пълните или дебели жени и не е породено от завист, а от безумни интервюта, в които неизбежно любимият автор е куельо и манекенката слуша "всичко", говори на меко и не може да отговори на елементарни въпроси.  на 16-17 за кратко съм била "манекенка", демек участвала съм  в две-три ревюта. еми определено средата не е от най-интелектуалните, но си имаше и съвсем нормални. болшинството бяха тъпички и простички момичета .

Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 19:08 от мацка

# 338
  • Мнения: 46 643
... Майка ми и баба ми са дебели и много силно ме мразят, че имайки предразположението да стана като тях, вече толкова години не съм ... само аз си знам на какво съм била способна да бъда такава, каквато природно не съм ...

Не знаех, че си имала проблеми, като сме говори с теб винаги си казвала, че ядеш и не ти личи, за шоколад, хляб и т.н., вЕрвай ми, ако беше предразположена, щеше да разбереш много бързо. И даже да ги спреш, пак нямаше да сваляш. Това, че майка ти и баба ти са дебели, не значи нищо, има достатъчно други роднини, на които може да си се метнала. Моята майка пък е слаба, но аз не съм наследила нищо, ама нищичко от нея ...

# 339
  • Мнения: 4 003
Колко пъти нормално изглеждащи жени са били наричани клечки и анорексички от други по пълни. Че манекенките били като дървета или тъпи? Това от много толерантност или от безсилие, че не могат да са като тях?

Има логика да са тъпи знаеш ли защо? Защото ей така имайки хубави муцунки, нужния ръст, а според господстващия вкус по списанията и нужните килограми, за една жена е по-лесно да постигне това-онова без много усилия. Като не им се налага много да се напъват за умствено усъвършенстване... си остават често тъпи. Разбира се изключения винаги има.

А безсилие, че не можем всички да сме като тях... че то е толкова нормално да изпитваш подобни чуства. Хора сме все пак. Но едното защо да е във връзка с другото, че са смятани за тъпи?

ЗАщо казват, че се харесват пълничките? Може би действително в някои случаи, за да затворят предварително устите на околните (реакция, която също не е трудна за разбиране) или... защото в някои случаи може пък и наситина да се харесват. Ако си млада, кожата ти е хубава и стегната по иначе сочната фигурка... ако дрехите ти стоят добре, ако имаш хубави форми нищо, че са заоблени... какво пречи да се харесваш най-искрено, а не за оправдание?

Да, това че майката е пълна, че и бабата... какво? И моята майка беше 95 килограма. Обаче татко беше сух и дребен като вейка. Аз имам малко склонност да качвам, но съвсем не нещо фатално. Пък вече съм на 34 - нормално е да си беше проличало. Един вид надявам се че мясам на татко.  Wink

# 340
  • Мнения: 2 811
Колко пъти нормално изглеждащи жени са били наричани клечки и анорексички от други по пълни. Че манекенките били като дървета или тъпи? Това от много толерантност или от безсилие, че не могат да са като тях?

Има логика да са тъпи знаеш ли защо? Защото ей така имайки хубави муцунки, нужния ръст, а според господстващия вкус по списанията и нужните килограми, за една жена е по-лесно да постигне това-онова без много усилия. Като не им се налага много да се напъват за умствено усъвършенстване... си остават често тъпи. Разбира се изключения винаги има.

Айкюто е генетика. не е до напъване. Може би е по правилно да се каже, че си остават простички като цяло.
кой например ще каже за Carmen Cass, че е тъпа или проста?
Но за кльоща - кльоща си е. Макар и  много красива такава.

п.с.  ако кажете, че сегашните манекенки (световните такива)не са кльощи и не приличат на извънземни, направо си кривите душата.

 

# 341
  • Мнения: 46 643
Е, и с това не мога да се съглася, няма връзка м/у килата и акъла.

# 342
  • Мнения: 6 971

Има логика да са тъпи знаеш ли защо? Защото ей така имайки хубави муцунки, нужния ръст, а според господстващия вкус по списанията и нужните килограми, за една жена е по-лесно да постигне това-онова без много усилия. Като не им се налага много да се напъват за умствено усъвършенстване... си остават често тъпи. Разбира се изключения винаги има.


Не съм съгласен, че хубавите жени са тъпи. Това, че се срещат такива не означава, че повечето са такива. По-скоро ако всичко в живота им е ставало лесно и без усилие, стават разглезени.

# 343
  • Мнения: 2 448

ок, това обяснява настървението ти. Ама  си връщаш не на когото трябва.  Laughing

Усетих много сходство между това
Цитат
Не се заричай, че вечно ще останеш 40 кила.
и думите на майка ми и баба ми.
Трябва да се чувствам виновна, че не съм дебела ли? Или че пълнотата не ми харесва?
Нещо подобно става тука в тази тема от агитката на пълничките.


Не знаех, че си имала проблеми, като сме говори с теб винаги си казвала, че ядеш и не ти личи, за шоколад, хляб и т.н.,
Нещо си се объркала. Още повече, че съм ти разказвала за това на лични и съм ти пращала снимки. Не че  съм длъжна да обяснявам какви проблеми съм имала, просто темата така се получи сега, защото всеки си извинява килограмите с обмяната.
Била съм пълна от дете до 15 си година. Отслабнала съм с много усилия и вече 20 години поддържам тази форма с много много труд. Включително и през бременността си бях изградила много строг режим,хем да е балансиран заради бебето, но пък супер ниско калоричен. За това и не качих килограми, въпреки, че съм склонна да дебелея. Учудвала съм познати с това, с колко малко храна мога да издържам. Няма нужда да споменавам личните си борби с околните, които не щат и не щат да приемат моя избор да не съм дебела.
И точно защото знам какво е, за това съм по склонна да обвиня някой в липса на воля и желание.Тези, които наистина могат да си позволят да хапват на воля без да им се лепи, често ме смятат за превземка, що съм ядяла толкова малко. Но пък аз не им се обиждам, защото знам, че няма как да го разберат.
Защото много малък процент от пълните хора имат наистина проблеми от лекарства или заболяване. По време на диета може и да гладуват, но после съм виждала за какво наваксване става дума. За да е успешна една диета, трябва да е завинаги и така направена, че да действа на конкретния човек. Да е съобразена с неговите нужди и вкус. Понеже обичам шоколад като реша да ям, не ям пък нищо друго. Но не се оплаквам. Хиляди пъти предпочитам така, отколкото да надебелея.
Преди  години също качих килограми от лекарства, заради здравословен проблем. 6 - 7 килограма за месец, но пък ги свалих много трудно. Велоергометъра в къщи му стопих лагерите от каране.

Който си се харесва пълен, пак казвам, лично на мен не ми пречи. Нито се гнуся от тях по улиците, както някои си въобразяват.Но да кажа, че пълен човек е по хубаво от нормален, ами не мога. Съжалявам, ако някой се обижда от това. Не конкретно от мен, ами и от останалите, които виждат нещата така.

# 344
  • Мнения: 2 811

Има логика да са тъпи знаеш ли защо? Защото ей така имайки хубави муцунки, нужния ръст, а според господстващия вкус по списанията и нужните килограми, за една жена е по-лесно да постигне това-онова без много усилия. Като не им се налага много да се напъват за умствено усъвършенстване... си остават често тъпи. Разбира се изключения винаги има.


Не съм съгласен, че хубавите жени са тъпи. Това, че се срещат такива не означава, че повечето са такива. По-скоро ако всичко в живота им е ставало лесно и без усилие, стават разглезени.
Напълно съм съгласна.  Peace
И да си много хубава не е лесно, защото наистина трябва да се бориш с хорската завист и нетърпимост и от двата пола.
Но все пак...
1.не всички слаби са хубави,
2. не всички манекенки са хубави или атрактивни за мъжкия пол
3.не всички хубави са манекенки
и тн и тн и тн.

Общи условия

Активация на акаунт