Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 2 тема

  • 95 239
  • 738
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 10 858

Искам сега да ви попитам един тъп въпрос, дано не ми се смеете ...  Crazy
Ама има едни кексчета на турската фирма ЕТИ, опаковани поединично ... та стоят някак си като тези на горната снимка.
Хайде обяснете ми сега, каква съставка трябва да пребладава та да са така лъскави, и някак маслени ... не знам как да го опиша, ама всеки е виждал купени мъфини /малки кексчета.
Има и едни такива в опаковки по 6 ...?

Дайте идея как се постига този резултат  Blush

# 361
  • Мнения: 1 505
Без да знам рецептата на показаните мъфини,смятам,че за да бъдат така пухкави има доста набухватели,брашно с набухватели+някакъв друг набухвател предимно се използва за да станат доста бухнали,също за да бъдат маслени смятам,че трябва да съдържат доста масло в състава си и много важно да не се препичат,тоест съвсем малко да се пекът.Ами на първо четене това ми дойде като идея.

# 362
  • София
  • Мнения: 10 858
enamorada , мерси мила, че се включи по въпроса ми  Hug Да, разсъждавайки и аз така си мисля. Ми освен ако някой може да пусне някоя рецепта, която да се доближава като вкус до тези купешки кексчета  Praynig
Толкова са вкусни и лекички, че направо умирам за тях ...  ooooh!

# 363
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
И тук да покажа и благодаря на Танита за рецептата на ябълковите мъфини с хрупкав топинг!

# 364
  • Мнения: 1 234
Вивиан, рецептата ще я пусна и тук
Двуцветни мъфини с кокос

Продукти:
1 ч.ч. захар
2 ч.ч. брашно
1 ч.л. бакпулвер
50 гр. кокосови стърготини (1 пакетче)
Смесват се посочените продукти, след което се добавят
малко повече от 1/2 ч.ч. олио и 250 мл.фанта портокал или друго газирана напитка. Сместта се разделя на две по желание, като към едната половина се добавя 1 суп.л. какао. След което се поставят във формичките за мъфини от двете смеси и се пекат в предварително загрята фурна на 180 градуса. Още топли се намазват отгоре със сладко или мед и се наръсват с кокосови стърготини.
По желание може да се приготви и в тава, като сладкиш.
Не се бъркат дори с миксер, няма и яйца и мляко, набухвателя е 1 ч.л.бакпулвер, според мен за да станат лъскави и бухнати има доста мазнина - половин чаша е олиото, досега в други рецепти не съм срещала толкова много, дори се чудих доста дали да сложа цялото количество, и има газирана напитка...А отгоре съм ги намазала с мед. А купешките, които споменаваш, съвсем честно казвам не съм ги пробвала  Embarassed, и незнам изобщо какъв им е вкуса.

# 365
  • Мнения: 223
шоколадови мъфини от мен

# 366
  • София
  • Мнения: 10 858
martin4e , благодаря за рецептата, със сигурност ще ги пробвам. Още повече, че е крайно време да си купя формички за мъфини  Heart Eyes

# 367
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Пияни мъфини Mr. Green Joy

# 368
  • Мнения: 1 798
Бързо казвай с какво ги напи Mr. Green
По коя рецепта ги прави Crazy

# 369
  • Мнения: 1 777
Мъфини с ябълки

# 370
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
А рецептичкииии?

# 371
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Бързо казвай с какво ги напи Mr. Green
По коя рецепта ги прави Crazy
Рецептата днес я измислих  Mr. Green ....мъж ми не ме остави намира днес - мъфинки та мъфинки,че и различни да са от тези които съм ги правила до сега ooooh!
Викам си "щи дам аз едни мъфинки на тебе smile3508Sunglasses
А  за заглавието - чудих се,чудех се и само това успях да измисля  ooooh!
На нас ни хареса измишльотината на вкус Crazy  Flutter
По късно ще напиша рецептата Whistling

# 372
  • Пловдив
  • Мнения: 704
леле, Ясмина, толкова бухнали мъфини за първи път виждам!

# 373
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
леле, Ясмина, толкова бухнали мъфини за първи път виждам!

За първи път ми стават толкова бухнали. Laughing

# 374
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Пияни мъфини.

Общи условия

Активация на акаунт