Температура от зъби

  • 32 524
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 818
Лошият нет ми играе номера, трия едното мнение. Peace

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 21:39 от Fairy

# 46
  • Мнения: 3 818
Към това,което си писала ще добавя само,че няма такова нещо,като фалшиви сигнали! Wink

Напротив, напротив, има. Само ще ти спомена алергиите - те са точно това, грешно разчитане на сигналите от страна на организма. Не ми се рови сега из учебници, но съм сигурна, че мога да ти дам още примери с подобно объркано поведение на оранизма.

Иначе с това - Никога не се доверявайте на това,че тя е от никнене на зъб,защото по този начин не се обръща внимание на ставащото всъщност съм напълно съгласна. Винаги трябва да се отхвърлят първо всички останали възможности за температурата.

И не, не е задължително да е при всяко дете, всеки организъм реагира по различен начин и при всяко дете тъканите имат различно поведение - някои са по-твърди, някои зъби по-лесно излизат.
Angel_Dust, моят зъболекар казва, че в практиката си  е виждал много случаи именно при възрастни, които вдигат температура по време на никнене на зъб, без да имат друга инфекция. Това че при теб е станало по друг начин, не означава, че не е възможно да се случи Peace

# 47
  • Мнения: 6 618
Два пъти е дигал по 38-39 избиваха по 4бр. наведнъж .По около два дни я е поддържал ,естествено съм викала лекар и нищо друго му е нямало.

# 48
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
...по вашата логика трябваше да се спукам от Т.....
Все пак ти си вероятно на около 20 години (съдейки по това, че сега ти растат мъдреците), а тук говорим за деца... Wink Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 44 120
...по вашата логика трябваше да се спукам от Т.....
Все пак ти си вероятно на около 20 години (съдейки по това, че сега ти растат мъдреците), а тук говорим за деца... Wink Peace

каква е разликата....
до колкото знам при  вируси и бактерии и възръстните дигат Т....значи и при зъби трябва....

И като се има предвид,  че мъдрецитте често растът с  разни възпалителни процеси, за тях мога да приема, че би могло да се дигне Т, но при децата такива са просто единици....нито се подуват, нито възпаляват, нито набират....нищо такова(освен в някакви изключения ест).

и пак питам - защо тогава този феномен липсва при смяната на зъби и израстването на последните кътници?

# 50
  • Мнения: 2 755
Аз ще ти обясня - зъбоникненето при бебетата е съроводено с болка, за това не вярвам да спориш? Млките деца не са свикнали с нея и за тях това е голям стрес. А чрез температурата тялото реагира на стреса. Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 44 120
хм...интересно....Т от болка.....
моят доста го боляха...спираше да яде по 1 седмица с всеки зъб...що не дигна Т..... или той е бил странно бебе  запознато с болката.....
и защо тогава например като падне едно бебе и му стане цицина на главата не вдига Т.... друга ли е болката...по-малка, по-позната  newsm78

то и от коликите доста ги боли бебоците...но и за Т от колики не съм чувала, а това не е по-малък стрес Crazy

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 13:54 от Angel_Dust

# 52
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 302
И на мен ми стана интересна тази нова теория- Т от болка...

# 53
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не разбирам. Защо трябва автоматично да подлагаме на съмнение и дори да отхвърляме всяка теория, която се различава от нашата?!
Не може ли просто да приемем, че при различните деца процеса на растеж на зъбите протича различно. С Т, или без.
Това е все едно да очакваме, че при всички жени, раждащи по естествен път, болката е еднакво силна.

# 54
  • София
  • Мнения: 17 592
Абе, маце, и да има, и да няма, при Т трябва винаги и задължително да се ходи при доктор - пък то нека си е от зъби, ама я си представи, че точно този път вземеш да поставиш погрешно зъбна диагноза... а не е трябвало?

# 55
  • София
  • Мнения: 44 120
защото...е хубаво първо да се провери всичко останало и тогава да се отдаде  Т на зъби.....
а не както повечето правят, автоматично да решават за всичко , че е от зъби.....
четейки тук има милиони такива примери....

вклч. детето от предната страница с зъбите -пневмония....
вклч. един по-стар случай тук във форума детето 10 дни с 38-39 -  педито - зъби...накрая - пикочна инфекция стигнала до бъбреците от ненавремена реакция...
и още много такива, на които съм се начела тук....

за това е по-добре да приемеш, че Т от зъби не се вдига и да намираш и търсиш точният проблем, от колкото да се влошат нещата заради подобна глупост....

пък нека се окаже после, че нищо му нямало на детето.....

въпреки, че аз, вярвам на лекарите, с които съм говорила и които казват това, което и dodyniki писа вече не веднъж.

# 56
  • Мнения: 171
да кажа и аз Hugкомпетентно мнение...ако попиташ някои стоматолог ще отрече че от зъби се вдига температура ..по принцип от ограничени локални инфекциии не се вдига температура.

# 57
  • Мнения: 2 755
да кажа и аз Hugкомпетентно мнение...ако попиташ някои стоматолог ще отрече че от зъби се вдига температура ..по принцип от ограничени локални инфекциии не се вдига температура.
На какво казваш локална инфекция? Ако зъбите са локални, ушите какви са, или гърлото?

# 58
  • София
  • Мнения: 44 120
да кажа и аз Hugкомпетентно мнение...ако попиташ някои стоматолог ще отрече че от зъби се вдига температура ..по принцип от ограничени локални инфекциии не се вдига температура.
На какво казваш локална инфекция? Ако зъбите са локални, ушите какви са, или гърлото?

да не би да твърдиш, че при никнене на зъби се развиват бактерии или вируси??? защото в ушите и гърлото май това са приблемите....

# 59
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Това обръщение за мен ли се отнася???

Общи условия

Активация на акаунт