Температура от зъби

  • 32 527
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Има ли такова нещо, колко градуса са вдигали децата ви и за колко време е отминала температурата?

# 1
  • Мнения: 728
Мят си н вдигаше темп.при зъбоникнене за ден-два ,до 37,6-37,8

# 2
  • Мнения: 4 335
Голям спор ще падне тука Winkно аз да кажа моят опит.
Синьт ми вдигна Т една вечер,на сутринта го заведах на лекар,всичко беше на ред-чисто гьрло,гьрди,без хрема,каза,че е от зьби(венеца беше надут и напрегнат)Т се влияеше от Панадола и Нурофена които редувах.Ту спадаше,ту се качваше.На следващият ден зьбьт изби ,Т спадна от само себеси и все едно нищо не е било.
При растежа на зьби имунната система отслабва,та Т може да е била от това,но никакви други симптими не се появиха.
Това беше единственият зьб на които вдигна Т,вече има 12,но и друг пь не се е случвало венците да са такива,каквито бяха тогава.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 764
Дияна нямаше проблеми само с 1вите 4 зъба. Всички останали избиваха с еднократна темп. до 39 гр.

# 4
  • Мнения: 1 763
На моя син са му избили почти всички зъби. Температура вдигна само веднъж, 38.7, сутринта, дадох Калпол. В ранния следобед отново много пареше, не искаше да пие лекарство. Сложих го да спи, когато се събуди нямаше температура, цяла вечер беше весел, все едно нищо не е било.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 120
За мен няма такава Т.
При зъбките спада имунитета и по-лесно се разболяват просто.
Моят не веднъж е дигал Т за времето, когато са разстяли - имало си е причина винаги, нищо че понякога се е показвала каква е на вторият или третият ден.

До колкото знам би могло еднократно да се вдигне не много висока, но тогава избива зъба до 24 часа....

# 6
  • Мнения: 2 447
В интерес на истината и аз не вярвах че от зъб се вдига висока темп...но на мен ми се случи...Три вечери подред сина ми вдигаше висока темп,като нямаше нищо друго..нито сополи,нито кашлица(водих го и на преглед) В момента в който зъба изби,спря да вдига и темп...Така,че за мен темп се вдига от зъби..Колко висока и с каква продължтелност сигурно си зависи от ораганизма...

# 7
  • София
  • Мнения: 44 120
моят син вдига също скоро 3 дни доста висока...нямаше друго...но и зъбите отдавна бяха поникнали....
вдигал ми е и еднократно по 39....после минава...пак след зъбния период...просто организма оспява да се пребори....и няма продължение.....
може ако такава Т се случи по време на зъбоникненето да  я  прехвърлят на зъбите...но не един лекар ми е казвал, че самите зъби не са виновници за Т, кашлици, сополи и разтройства....

Та...аз си оставам от невярващите Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 447
То и според моята лекарка ,не може да е от зъби...но на този етап за мен причината беше зъба....Може би след време,след като са излезли всички зъби,и ми се случи същото....да си променя мнението...

# 9
  • Мнения: 29
Лекарите определено казват,че високата температура е от вирус не от зъби.Аз изобщо не бях подготвена,при последните три зъба температурата и вечерта преди да избият стигна до 39,8.Три дни бяхме с температура.

# 10
  • Мнения: 1 131
Три дни,преди зъбчето да избие,синът ми беше с 37,5

# 11
  • Мнения: 46 518
Всичко идва от прихванат вирус, от зъби може да вдигме съвсем лека Т и да има неразположения, но 38-39-40 си е вирус.

Голям спор ще падне тука Winkно аз да кажа моят опит.
Синьт ми вдигна Т една вечер,на сутринта го заведах на лекар,всичко беше на ред-чисто гьрло,гьрди,без хрема,каза,че е от зьби(венеца беше надут и напрегнат)Т се влияеше от Панадола и Нурофена които редувах.Ту спадаше,ту се качваше.На следващият ден зьбьт изби ,Т спадна от само себеси и все едно нищо не е било.
При растежа на зьби имунната система отслабва,та Т може да е била от това,но никакви други симптими не се появиха.
Това беше единственият зьб на които вдигна Т,вече има 12,но и друг пь не се е случвало венците да са такива,каквито бяха тогава.

Детето ми изкара същия вирус и за мен си е най-обикновен вирус. Няма как д аима връзка със зъбите, защото има пълен комлект още на 1г. и 11м.

# 12
  • Мнения: 3 818
Всичко идва от прихванат вирус, от зъби може да вдигме съвсем лека Т и да има неразположения, но 38-39-40 си е вирус.


Е добре де, вирус, вирус, ама моята дъщеря вдигаше температура преди всеки зъб, задължително и над 38 градуса. Има ден-два, след това изниква зъб. Задължително. Всичките 20 зъба ги изкара по този начин. Температурата никога не е била съпроводена с кихане, кашляне, хрема, червено гърло или каквото и да било друго неразположение. А е по принцип доста здраво дете и за 4г. разболяванията й се броят на пръстите на едната ми ръка.
От моя зъболекар знам, че няма физиологична причина за болка при никненето на зъбите, но се изпращат така да се каже погрешни сигнали към мозъка (малко лаишки го обяснявам). Ако е така, защо да не може организмът погрешка да се бори с нещо, като вдига температурата си? newsm78

# 13
  • Мнения: 1 237
За мен също няма такава Т.При понижен имунитет по-лесно се хващат вируси.

# 14
  • Мнения: 1 738
Аз също не съм привърженик на теорията - температура от зъби. По-скоро вярвам, че имунитета спада и децата са по-податливи на вируси през тези периоди. Но... на синът ми му изби първият кътник преди 1 месец. 24 часа беше с температура над 39. Нищо друго - нито сополи, нито кашлица, нито разтройство и повръщане. След прием на панадол, температурата спадаше и той си лудуваше. Избощо не му личеше да е болен или да не се чувства добре. Вдигнеше ли температура - започваше да придремва и да мрънка. След 24 часа изби кътника и все едно, че нищо не е било. Тъй че почвам да си мисля, че е възможно това - температура от зъби. Но... съвета ми е. Никога не оправдавай всичко със зъби. Отиди на лекар, за да си сигурна че не е нещо друго.

# 15
  • Мнения: 106
И ние имахме Т 38 градуса 2  дни,избиха ни 4 зъбчета наведнъж,и след това не е вдигала,ако няма симптоми на болно дете е от зъбките.

# 16
  • Мнения: 645
Вече имаме 4 зъба,при избиването на първите два,нямаше проблем,но при горните два вдигна Т и само спадаше и се качваше,беше 38 градуса,вечерта го заведохме на лекар,аказа се зачервено гърло и възпалени уши,а аз си мислех,че всичко е от зъбките.......

# 17
  • Мнения: 1 394
По темата:От никнене на зъби не се вдига температура!Просто когато поникват зъбките имунната защита на организма на детето отслабва и то е по-податливо на вирусни инфекции.При пробиването на зъбчето,при някои се възстановява баланса и всичко отшумява,при други обаче се задълбочава и детето се разболява. Peace

# 18
  • Мнения: 2 236
Ох,ние от 2 дни имаме Т 38-39 гр.И вчера бяхме на лекар - той каза,че не вижда проблем.Не кашля,няма сополки,разстройство,повръщане,гърдичките и са чисти.Каза ни,че единствената причина е зъбче най-вероятно.Гледа й венците и отгоре се вижда че е побеляло и това значи,че скоро ще избие.Каза,ни да давам Панадол само ако Т е над 38 гр.Но пък тогава като й дам не спада от него.И лекаря каза,че щом не спада е от зъбите.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 120
Ох,ние от 2 дни имаме Т 38-39 гр.И вчера бяхме на лекар - той каза,че не вижда проблем.Не кашля,няма сополки,разстройство,повръщане,гърдичките и са чисти.Каза ни,че единствената причина е зъбче най-вероятно.Гледа й венците и отгоре се вижда че е побеляло и това значи,че скоро ще избие.Каза,ни да давам Панадол само ако Т е над 38 гр.Но пък тогава като й дам не спада от него.И лекаря каза,че щом не спада е от зъбите.

чудесно...а пита ли го колко време според него детето ще има такава Т от зъби?....

ако се задържи повече от 3 дни...т.е. и на четвъртият продължи да дига най-добре пусни кръв и урина....
защото например една пикочна инфекция няма как да се хване с преглед.....
уши гледал ли е?
а може и още много причини да има.....
не при всеки вирус нещата си личат още на първият ден...рпри бактериите тоже....
аз скоро карах и вирусна пневмония...видя се на снимка, на слушалки нищо не се ловеше например....

та ако не почне да спада след 3 ден...по-добре рутинно пуснете кръв и урина...пък нека са чисти после.

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



   Поради постоянното спорене тук на тази тема, питах българската ни и английската педиатърка дали е възможно да се вдигне температура и да се плучи разстройство от зъби.И двете категорично отговориха положително.Лично се убедих и при двете ми деца, че е вярно.

  Не искам и да споря с тези които твърдят обратното, всеки да си мисли каквото иска Simple Smile

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 529
Миналата седмица си помислих, че дъщеря ми вдигна Т от зъби. Избиваха и всички кучешки наведнъж. До тогава не бяхме имали такава реакция от никненето на зъбки. Три дни беше през деня с 37,5, вечерите и нощите - с 38-39. Други симптоми - никакви. На четвъртия ден Т изчезна и се появи обрив. Оказа се, че е шарка (Розеола).

# 22
  • България
  • Мнения: 757
Да,вдигал ми е не много висока Т от зъби,37,2-37,5,която не продължаваше в следващите дни,и избиваше зъбче!Твърдо съм убедена,понеже това се повтаряше с всяко едно от четирите ни зъбчета,и все се надявам да не продължи тенденицята с останалите Praynig

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Моята дъщеря е вдигала до 38 най-много от зъби и то винаги вечер към 10.

# 24
  • Мнения: 2 011
Да чукна на дърво,до сега зъбите избиват безпроблемно.Но смятам,че от зъбки може да се вдигне Т еднократно,до 38 градуса най-много.И то непосредствено при пробиването на зъбчето..Във всички други случаи,смятам,че си е чисто и просто болест.

# 25
  • Мнения: 1 674
За мен също няма такава Т.При понижен имунитет по-лесно се хващат вируси.
и аз така мисля Peace

# 26
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
досега не е вдигала Т от зъби, а имаме вече 15.
но аз не съм от тези, които отричат, че от зъби Т не се вдига.
напротив, вярвам го, слава богу, ние имаме късмет до тук! Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 44 120
досега не е вдигала Т от зъби, а имаме вече 15.
но аз не съм от тези, които отричат, че от зъби Т не се вдига.
напротив, вярвам го, слава богу, ние имаме късмет до тук! Peace

 hahaha hahaha hahaha

т.е. ? потвърждаваш ли го Simple Smile

нещо много отрицание в едно изречение....  bouquet

# 28
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
досега не е вдигала Т от зъби, а имаме вече 15.
но аз не съм от тези, които отричат, че от зъби Т не се вдига.
напротив, вярвам го, слава богу, ние имаме късмет до тук! Peace

 hahaha hahaha hahaha

т.е. ? потвърждаваш ли го Simple Smile

нещо много отрицание в едно изречение....  bouquet
Ами за мен е повече от ясно.
Това, че си пропуснала часовете си по граматика, е твой проблем. Уви, трудно се наваксва.
И преди да почнеш да се търкаляш от смях, си направи справка - главно-подчинено изречение.
Иначе се излагаш.
hahaha hahaha hahaha

# 29
  • София
  • Мнения: 44 120
щом си така сигурна...но хич не си права....и да, смешно е, не че не ти схванах идеята...
Уви, трудно се наваксва - права си тук обаче Simple Smile

няма да спамя повече Simple Smile просто ми стана смешно...и то с най-добри чувства...

# 30
  • Мнения: 337
Всичките ни 8 зъба до сега избиха с тридневна температура и еднократно разтройство непосредствено преди появата на зъбчето .

# 31
  • Мнения: 1 394
Нека пак да кажа нещо:Температурата е естественият механизъм на организма за борба с инфекциите! Тя е първият сигнал на организма,че в него протича някаква инфекция!Вдигането на температура е първата и най-естествена борба на тялото с инфекциите.Никненето на зъбите не е инфекциозно заболяване  Wink,ето защо температура не се вдига ,заради това ,че на детето му никне зъб,а защото в организма му протича някаква инфекция благоприятствана от слабата имунна защита по време на зъбоникненето.Това дали ще е малка и ще отшуми след поникването на зъбчето или ще се развие си е строго индивидуално.В повечето случаи това са леки вирусни инфекции и отшумяват след поникването на зъбчето.Не е задължително ,когато на детето му никне зъб да има температура.При някои деца организма отслабва и имат разстройство,други хрема,някои са само неразположени,но от зъби не се вдига температура.

# 32
  • Мнения: 2 755
Нека пак да кажа нещо:Температурата е естественият механизъм на организма за борба с инфекциите! Тя е първият сигнал на организма,че в него протича някаква инфекция!Вдигането на температура е първата и най-естествена борба на тялото с инфекциите.Никненето на зъбите не е инфекциозно заболяване  Wink,ето защо температура не се вдига ,заради това ,че на детето му никне зъб,а защото в организма му протича някаква инфекция благоприятствана от слабата имунна защита по време на зъбоникненето.Това дали ще е малка и ще отшуми след поникването на зъбчето или ще се развие си е строго индивидуално.В повечето случаи това са леки вирусни инфекции и отшумяват след поникването на зъбчето.Не е задължително ,когато на детето му никне зъб да има температура.При някои деца организма отслабва и имат разстройство,други хрема,някои са само неразположени,но от зъби не се вдига температура.
Какво те кара да си толкова категорична? Мойте деца са с постоянна температура на тялото над 37, без да са болни. Изследвани са за много инфекциозни, вирусни, автоимунни и какви ли не болести и са напълно здрави, но са с повишена температура. На малката сега и никнат зъби и е доста раздразнителна, а температурата и е още по-висока. До сега не ми се е разболявала от сополи, кашлици и др. подобни банални за децата болести.

# 33
  • София
  • Мнения: 44 120
има хора с по-висока телесна Т, както и с по-ниска....но това е друго.

# 34
  • Мнения: 3 818
Добре де, на какви основания почиват вашите толкова категорични мнения, че не може да се вдигне температура по време на растеж на зъб.

Съвсем с едно изречение обяснението, което получих - когато зъбът получи трудности да излезе, поради твърдост на тъканите или все едно какво, все пак трябва да си пробива път, в организма се получава асептично възпаление, по време на което в кръвта се изливат медиатори на възпалението, които от своя страна водят до повдигане на температурата, без да има реална инфекция в организма.

Аз трудно мога да си представя как 20 пъти детето ми вдига температура за ден-два и те винаги са свързани с инфекция в организма, която обаче по никакъв начин не е свързана с друго неразположение - било то хрема, болки в гърлото или друго нещо. Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 251
За мен няма такава Т.
При зъбките спада имунитета и по-лесно се разболяват просто.
Моят не веднъж е дигал Т за времето, когато са разстяли - имало си е причина винаги, нищо че понякога се е показвала каква е на вторият или третият ден.
newsm10Подкрепям!

# 36
  • Мнения: 1 394
Цитат
Добре де, на какви основания почиват вашите толкова категорични мнения, че не може да се вдигне температура по време на растеж на зъб.
Добре,прочети бавно и внимателно,какво сме писали!Може да се вдигне температура при никнене на зъб,но тя не е провокирана от самото никнене,а от това,че точно в този период имунната защита на детето спада,а телесната температура е сигнал за вътрешна инфекция по-принцип-един вид аларма,че нещо в организма не е наред,казах го,пак ще кажа:Температурата е естествената и първа реакция на организма, когато го нападне някой вирус или когато имунната система е слаба /това не означава,че ще го нападат 20 вируса дневно  Laughing/.Това точно се случва по време на зъбоникненето и не е задължително естествено.Но никненето на зъбките не е причина ,за повишената телесна температура,то е предпоставка за отслабване на имунната защита на организма,а оттам ,първата реакция на организма за борба с инфекциите е температурата.При някои тя се задържа до поникването на зъбчето и всичко се нормализира след това,при други се развива инфекцията,ако имунитета е по-слаб... Peace
Сега мисля,че ясно сме се обосновали!  Peace
Цитат
Мойте деца са с постоянна температура на тялото над 37, без да са болни.
И моите през по-голямата част от деня са с такава-все пак не лежат децата... Wink...и ти да се чекнеш като тях по цял ден и твоята няма да е 36.5,съгласи се!  Peace

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 01:51 от dodyniki

# 37
  • Мнения: 2 755
и ти да се чекнеш като тях по цял ден и твоята няма да е 36.5,съгласи се!  Peace
Не мога да се съглася,  има доста активни хора, като спортистите например и никой не е така, а познавам доста... А и ако беше нормално нямаше да е рядкост сред децата. Повишената температура при зъбоникненето е свързана с болките които изпитва детето в този период, бебето е в стрес, а организма реагира като  повишава температурата. Инфекция няма. Не сте ли чували за температура от стрес?

# 38
  • Мнения: 1 394
Моят батко вдига такава температура,но специално за зъбите е научно доказано,че не никненето им е причина за температурата,а нещо съвсем различно.В своите наблюдения и изследвания небезизвестният д-р Спок твърди абсолютно същото.Много от новите педиатри също...Твърдението,че темпрература се вдига от никненето на зъбите е нещо старо,което не е било проверено достатъчно и подкрепено с изследвания,за това повечето педиатри с дългогодишен стаж твърдят,че е възможно.И тъй като ние хората не вярваме на нищо друго и на никой освен на лекаря си /което е направо пагубно,да нямаш лично мнение по въпроса,имайки предвид,че лекарите не лекуват причините за заболяването,а подтискат следствието и симптомите,което от своя страна не лекува самото заболяване-има ли причина изобщо да им се вярва?/...та ние така сме научени на лекаря да имаме най-голямо доверие.Той е казал,че детето вдига температура от зъби и ние сме съгласни-никой не може да знае повече от доктора  Wink ooooh!...Те нашите лекари ни карат и децата си да захранваме от втория месец ,но много майки ,ако питате са ги захранили след 6-ия,включително и аз....тогава не се доверяваме на лекаря...
Ето малко да почетете какво е повишена телесна температура!
Никъде не споменават,че зъбоникненето е причина!  Peace
И при всички хора температурата считана за нормална е различна!  Peace

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Нека пак да кажа нещо:Температурата е естественият механизъм на организма за борба с инфекциите! Тя е първият сигнал на организма,че в него протича някаква инфекция!Вдигането на температура е първата и най-естествена борба на тялото с инфекциите.Никненето на зъбите не е инфекциозно заболяване  Wink,ето защо температура не се вдига ,заради това ,че на детето му никне зъб,а защото в организма му протича някаква инфекция благоприятствана от слабата имунна защита по време на зъбоникненето.Това дали ще е малка и ще отшуми след поникването на зъбчето или ще се развие си е строго индивидуално.В повечето случаи това са леки вирусни инфекции и отшумяват след поникването на зъбчето.Не е задължително ,когато на детето му никне зъб да има температура.При някои деца организма отслабва и имат разстройство,други хрема,някои са само неразположени,но от зъби не се вдига температура.

Ето тук е истината!

# 40
  • Мнения: 3 818
Нека пак да кажа нещо:Температурата е естественият механизъм на организма за борба с инфекциите! Тя е първият сигнал на организма,че в него протича някаква инфекция!Вдигането на температура е първата и най-естествена борба на тялото с инфекциите.

Аз чета внимателно, но вие въобще не обръщате внимание на това, което ви казвам.
Има случаи, в които мозъкът получава грешни сигнали, че има инфекция и реагира с температура. Зъбоникненето не е инфекция, но понякога се разчита от организма като такова. Фалшиво. И съвсем естествено реагира с борба.

Явно няма да се убедим една друга, но поне пробвахме Wink

# 41
  • Мнения: 1 394
Отлично те разбрах!Към това,което си писала ще добавя само,че няма такова нещо,като фалшиви сигнали! Wink
Мозъка и тялото ни отлично "знаят" какво се случва с тях в даден момент,и те са единствените ,които не могат да бъдат подлъгани по подобен начин,най-малко с никненето на зъб,защото и това е процес и то нормален,който възниква в човешкия организъм и той отлично е подготвен за това "събитие",никой не го лъже или изненадва.Ако казаното от теб е вярно,то всички деца по време на зъбоникненето би следвало да вдигнат температура,нали?  Peace Но това не се случва,така,че... Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 44 120
интересно.... понеже наскоро ми растяха мъдреците...единият се наду, цялата се надух т.е. не можех да си отворя почти устата...вадиха го...Т имах СЛЕД ваденето....при все възпалението...не и преди това....
Другият растеше на криво, болки нечовешки,  направи ми ангина, гной имаше...и така повече от седмица... без АБ, че кърмих...пак не дигнах грам Т....
по вашата логика трябваше да се спукам от Т.....
и по онази логика с фалшивите сигнали при всеки зъб на всяко дете би трябвало да се вдига.....и при смяната на зъбите и при растежа на по-късните кътници и на мъдреците и т.н... а такова нещо няма...само при бебетата се говори за Т от зъби.... що така?

# 43
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
един път се хванах  на идеята 4е има Т от зъбки и щях да си изтърва детето.Имаше 38.4 и лека хрема.Беше на 6м.Оказа се Пневмония двустранна.Лекарите казаха 4е 37.4-5 Т да може, но пове4е не.
Дали втори път ще се излъжа така-категори4но НЕ.

# 44
  • Мнения: 1 394
Температурата е важен сигнал на организма!Никога не се доверявайте на това,че тя е от никнене на зъб,защото по този начин не се обръща внимание на ставащото всъщност,а то може да прерастне в сериозна инфекця,ако не се обърне внимание на време и температурата се приписва на зъбките!  Peace...Най-честите усложнения от инфекции стават точно по този начин!А ако се погледне на температурата не като такава появила се заради никненето на зъбите,инфекцията може да се хване още в самото начало и да се излекува за ден два.Но,ако я свързваме със зъбите и чакаме да поникнат ,за да спадне,тогава може да стане зле.

# 45
  • Мнения: 3 818
Лошият нет ми играе номера, трия едното мнение. Peace

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 21:39 от Fairy

# 46
  • Мнения: 3 818
Към това,което си писала ще добавя само,че няма такова нещо,като фалшиви сигнали! Wink

Напротив, напротив, има. Само ще ти спомена алергиите - те са точно това, грешно разчитане на сигналите от страна на организма. Не ми се рови сега из учебници, но съм сигурна, че мога да ти дам още примери с подобно объркано поведение на оранизма.

Иначе с това - Никога не се доверявайте на това,че тя е от никнене на зъб,защото по този начин не се обръща внимание на ставащото всъщност съм напълно съгласна. Винаги трябва да се отхвърлят първо всички останали възможности за температурата.

И не, не е задължително да е при всяко дете, всеки организъм реагира по различен начин и при всяко дете тъканите имат различно поведение - някои са по-твърди, някои зъби по-лесно излизат.
Angel_Dust, моят зъболекар казва, че в практиката си  е виждал много случаи именно при възрастни, които вдигат температура по време на никнене на зъб, без да имат друга инфекция. Това че при теб е станало по друг начин, не означава, че не е възможно да се случи Peace

# 47
  • Мнения: 6 618
Два пъти е дигал по 38-39 избиваха по 4бр. наведнъж .По около два дни я е поддържал ,естествено съм викала лекар и нищо друго му е нямало.

# 48
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
...по вашата логика трябваше да се спукам от Т.....
Все пак ти си вероятно на около 20 години (съдейки по това, че сега ти растат мъдреците), а тук говорим за деца... Wink Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 44 120
...по вашата логика трябваше да се спукам от Т.....
Все пак ти си вероятно на около 20 години (съдейки по това, че сега ти растат мъдреците), а тук говорим за деца... Wink Peace

каква е разликата....
до колкото знам при  вируси и бактерии и възръстните дигат Т....значи и при зъби трябва....

И като се има предвид,  че мъдрецитте често растът с  разни възпалителни процеси, за тях мога да приема, че би могло да се дигне Т, но при децата такива са просто единици....нито се подуват, нито възпаляват, нито набират....нищо такова(освен в някакви изключения ест).

и пак питам - защо тогава този феномен липсва при смяната на зъби и израстването на последните кътници?

# 50
  • Мнения: 2 755
Аз ще ти обясня - зъбоникненето при бебетата е съроводено с болка, за това не вярвам да спориш? Млките деца не са свикнали с нея и за тях това е голям стрес. А чрез температурата тялото реагира на стреса. Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 44 120
хм...интересно....Т от болка.....
моят доста го боляха...спираше да яде по 1 седмица с всеки зъб...що не дигна Т..... или той е бил странно бебе  запознато с болката.....
и защо тогава например като падне едно бебе и му стане цицина на главата не вдига Т.... друга ли е болката...по-малка, по-позната  newsm78

то и от коликите доста ги боли бебоците...но и за Т от колики не съм чувала, а това не е по-малък стрес Crazy

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 13:54 от Angel_Dust

# 52
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
И на мен ми стана интересна тази нова теория- Т от болка...

# 53
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не разбирам. Защо трябва автоматично да подлагаме на съмнение и дори да отхвърляме всяка теория, която се различава от нашата?!
Не може ли просто да приемем, че при различните деца процеса на растеж на зъбите протича различно. С Т, или без.
Това е все едно да очакваме, че при всички жени, раждащи по естествен път, болката е еднакво силна.

# 54
  • София
  • Мнения: 17 592
Абе, маце, и да има, и да няма, при Т трябва винаги и задължително да се ходи при доктор - пък то нека си е от зъби, ама я си представи, че точно този път вземеш да поставиш погрешно зъбна диагноза... а не е трябвало?

# 55
  • София
  • Мнения: 44 120
защото...е хубаво първо да се провери всичко останало и тогава да се отдаде  Т на зъби.....
а не както повечето правят, автоматично да решават за всичко , че е от зъби.....
четейки тук има милиони такива примери....

вклч. детето от предната страница с зъбите -пневмония....
вклч. един по-стар случай тук във форума детето 10 дни с 38-39 -  педито - зъби...накрая - пикочна инфекция стигнала до бъбреците от ненавремена реакция...
и още много такива, на които съм се начела тук....

за това е по-добре да приемеш, че Т от зъби не се вдига и да намираш и търсиш точният проблем, от колкото да се влошат нещата заради подобна глупост....

пък нека се окаже после, че нищо му нямало на детето.....

въпреки, че аз, вярвам на лекарите, с които съм говорила и които казват това, което и dodyniki писа вече не веднъж.

# 56
  • Мнения: 171
да кажа и аз Hugкомпетентно мнение...ако попиташ някои стоматолог ще отрече че от зъби се вдига температура ..по принцип от ограничени локални инфекциии не се вдига температура.

# 57
  • Мнения: 2 755
да кажа и аз Hugкомпетентно мнение...ако попиташ някои стоматолог ще отрече че от зъби се вдига температура ..по принцип от ограничени локални инфекциии не се вдига температура.
На какво казваш локална инфекция? Ако зъбите са локални, ушите какви са, или гърлото?

# 58
  • София
  • Мнения: 44 120
да кажа и аз Hugкомпетентно мнение...ако попиташ някои стоматолог ще отрече че от зъби се вдига температура ..по принцип от ограничени локални инфекциии не се вдига температура.
На какво казваш локална инфекция? Ако зъбите са локални, ушите какви са, или гърлото?

да не би да твърдиш, че при никнене на зъби се развиват бактерии или вируси??? защото в ушите и гърлото май това са приблемите....

# 59
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Това обръщение за мен ли се отнася???

# 60
  • Мнения: 1 394
Цитат
Аз ще ти обясня - зъбоникненето при бебетата е съроводено с болка, за това не вярвам да спориш? Млките деца не са свикнали с нея и за тях това е голям стрес. А чрез температурата тялото реагира на стреса.
Виж това нещо трябва да се опише някъде,като нов научен доклад за температурата от никненето на зъби... Laughing...незнам вече какво да мисля.Това за температурата от стрес... newsm78...ние сме подложени всеки ден на такъв стрес,че няма накъде,трябва ли всеки ден да вдигам температура..../добре ,че не е вярно иначе да съм се гътнала до сега...само при мисълта за това ми се отщява/....Като се замислиш самото раждане на бебето също е стрес за него-трябва да се роди с температура по твоята логика май?... Thinking...Айде предлагам вече да не спорим,защото навсякъде където отвориш за температурата ще прочетеш едно и също нещо /това,което написах и по-напред в темата,не искам да го дъвча пак/...Но най-важно е,че никъде не се споменава за температура при никнене на зъби...Да не спорим вече,а? Peace
Иии,пропуснах още нещо,с което пак ще опровергая твоята теория.Бебетата често се удрят и падат и съм убедена на 100%,че ги боли!От болката казваш се вдига температура?Ами незнам,второто сидете гледам,такива травми са имали и такива падания,имало е един два случая при двамата по два часа са ми плакали от болка...ами....нито единият нито другият вдигат температура...Сигурно нещо не са ми наред дечицата...да ги боли и да не вдигнат температура  newsm78...трябва да ги заведа на преглед...явно стреса не им влияе на мойте,нито пък болката... Laughing...Виж наистина,майтапа на страна,ама това,което си писала,като се замислиш и посвържеш малко нещата....някак си не се връзва,не мислиш ли?...
И още веднъж последно вече- Температура от зъби не се вдига!Причината винаги е друга.Понякога неустановена,защото отшумява бързо и най-лесното и просто нещо е да се припише на зъбите!Обаче такова нещо няма-доказано е! Никненето на зъбите е естествен процес ,който започва да тече още в кърмаческа възраст и организма е подготвен за това,още преди детето да се е родило,дето се вика,така,че такова нещо,като реакция на бебешкия организъм /че не знае какво става/ или пък стрес и болка...организма отлично знае какво се случва в него и винаги е подготвен за всичко.Когато има инфекция например-реагира с температура!Когато има чуждо тяло /зависи къде/,реагира с кашлица,обрив,пак температура...знае си той организма ни всичко,ама ние сме тези дето не го слушаме,а вярваме,че детенцето ни вдига температура щото му никнат зъби...по същата причина поради,която и нашите майки са ни казали същото,че едно време и техните лекари са го твърдели... ooooh!...Ей за това мене на три месеца и половина са щели за малко да ме "изпуснат" на косъм съм била от смъртта,и то защото съм вдигнала температура от зъби  ooooh!....та незнайно как от лека температурка 37.5 /от зъби  Wink/ изведнъж за десет минути е станала 39.9...Следва линейка,болница...ушна инфекция протичаща безсимптомно...Ама нали е по-лесно да се каже,че е от зъби?...И най-лошото е ,че днес продължават да се заблуждават хората,а и лекарите-/срам е това направо за тях/,те отлично знаят защо и кога се вдига температурата и какво всъщност е значението на думата температура.Между другото тогава лекарят в болницата е казал още на майка ми:"Какви температури от зъби бе,вие добре ли сте?Детето ви без малко да умре,вие глупости ми дрънкате.Никой не вдига температура от зъби,освен ,ако в устата не протича възпалителен процес!"

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 00:17 от dodyniki

# 61
  • Мнения: 2 660
Разводнихте темата. Питах за децата, които са вдигали температура от зъби, не дали е възможно според вас.

# 62
  • Мнения: 1 394
Ние пък ти отговаряме,че температура от зъби не се вдига! Peace
Казахме,че когато детето вдигне температура,причината е някъде другаде,не при зъбите! Wink

# 63
  • Мнения: 6 618
Ние пък ти отговаряме,че температура от зъби не се вдига! Peace
Казахме,че когато детето вдигне температура,причината е някъде другаде,не при зъбите! Wink
При нас друга причина нямаше два пъти за по два дни висока Т и нищо друго освен избиване на наколко зъбчета.

# 64
  • Мнения: 4 335
Разводнихте темата. Питах за децата, които са вдигали температура от зъби, не дали е възможно според вас.
Както казах голям спор ще падне тука Mr. Green

# 65
  • Мнения: 1 394
Ние пък ти отговаряме,че температура от зъби не се вдига! Peace
Казахме,че когато детето вдигне температура,причината е някъде другаде,не при зъбите! Wink
При нас друга причина нямаше два пъти за по два дни висока Т и нищо друго освен избиване на наколко зъбчета.
Прочети ми всички постове в темата и ще разбереш защо е нямало "уж" друга причина. Wink

# 66
  • Мнения: 2 755
dodyniki Рабирам, че държиш да е твоя последната дума и не търпиш мнение различно от твоето. Аз нямам за цел да убеждавам когото и да е в правотата си и не си обяснявам защо някой не може да приеме, че съществуват и друг възможности. Мога  само да съчувствам на мъжа ти и да го поздравя за търпението. Praynig

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 12:49 от acer

# 67
  • Мнения: 3 818
При положение, че зъбоникненето било съвсем естествен процес, за който тялото е напълно подготвено, защо тогава говорите за отслабване на имунната система по време на никненето на зъбите? Нали организмът знае всичко, защо отслабва в такъв случай?

# 68
  • Мнения: 1 394
Не ми се спори вече...уморих се.Оставям ви да си мислите,че децата ви вдигат температура от зъбите. Peace
Големият ми син онзи ден беше с 39 гр температура,това беше за няколко часа.Всичко отмина на другият ден и нямаше абсолютно никаква причина...нито се разболя,нито нещо му стана,а и държа да отбележа,че не му никнат зъби....Ей за това казвам,че самото определение за температура,означава сигнал за инфекция-дали ще се развие или не /както в нашият случай не се разви/,си остава друг въпрос-всеки човек е различен и всеки организъм също....Аз спирам до тук-наистина не ми се говори и спори вече-мислете каквото искате.И да допълня нещо-когато не съм сигурна в дадено нещо,не споря никога!Споря за неща,в които съм убедена и то не веднъж и два пъти!  Peace
Иии, Ацер,ние с мъжа ми не спорим за такива глупости,като това.Когато има спор ,проверяваме /да живеят медиите и интернет/ и спираме.Аз ви извадих материали,какво е температура и от какво се вдига тя,вие не ми предоставихте ни един ,който да защити вашата теза...Хайде обосновете се поне ,ако има нещо конкретно ,за което може да се хване човек-може и да се позамисля,но дотук каквото съм изчела за температурата...просто нищо не се покрива с твоето твърдение.Ето за това споря!

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 16:05 от dodyniki

# 69
  • Мнения: 6 618
Не ми се спори вече...уморих се.Оставям ви да си мислите,че децата ви вдигат температура от зъбите. Peace
Големият ми син онзи ден беше с 39 гр температура,това беше за няколко часа.Всичко отмина на другият ден и нямаше абсолютно никаква причина...нито се разболя,нито нещо му стана,а и държа да отбележа,че не му никнат зъби....Ей за това казвам,че самото определение за температура,означава сигнал за инфекция-дали ще се развие или не /както в нашият случай не се разви/,си остава друг въпрос-всеки човек е различен и всеки организъм също....Аз спирам до тук-наистина не ми се говори и спори вече-мислете каквото искате.И да допълня нещо-когато не съм сигурна в дадено нещо,не споря никога!Споря за неща,в които съм убедена и то не веднъж и два пъти!  Peace

Аз не споря не съм спец в това и се изказах като лаик.
Самата аз преди два дни бях за час с температура и болки в ставите и се оправих.

# 70
  • Мнения: 1 394
Иии,предполагам не ти никнат зъби?  Laughing...Тогава к`во пра`йм? ..... Wink

# 71
  • Мнения: 3 818
Наистина е адски дразнещо, когато спорещият се прави, че не разбира за какво говори отсрещната страна.

Да, температура най-често се развива от някаква инфекция. Да, като имаш температура не е задължително да ти никнат зъби и като ти никнат зъби не е задължително да има температура. Да, предполагам, че често се приписва на зъбите температурата, а тя е резултат от инфекция.
Обаче съществуват случаи, в които температурата е породена от растежа на зъбите. Това, че вие не вярвате на възможността да има температура без наличие на инфекция говори само за липсата ви на медицинско образование, защото то е доказано и описано в учебниците.  Peace

Ето, конкретно по нашия казус, цитирам ви учебник по детска стоматология:

Нормално пробивът на зъбите протича без болестни явления. Възможно е обаче при някои деца той да бъде затруднен. Съпровожда се с повишение на телесната температура, безсъние, безпокойство, леки диспептични явления и др. В някои случаи общите заболявания съвпадат с пробива на зъбите, а не са предизвикани от него.

И не ми отговорихте на въпроса  - защо отслабва имунитетът, като е естествен процес никненето на зъби?

# 72
  • София
  • Мнения: 44 120
Явно и завеждащият детското на инфекциозна няма медицинско образование...защото и той ми е казвал, че Т от зъби не се дига...
за педиатрите ясно....явно и такивата, които съм срещала са без мед. образование.....

# 73
  • Мнения: 3 818
Явно и завеждащият детското на инфекциозна няма медицинско образование...защото и той ми е казвал, че Т от зъби не се дига...
за педиатрите ясно....явно и такивата, които съм срещала са без мед. образование.....


Преиначаваш думите ми. Peace
Не споря, че има лекари, които отричат вдигането на температура от зъби. Опитвам се да ви покажа другата гледна точка, която вие отхвърляте, ваше право.
Вметката ми беше свързана с твърдението, че няма температура без инфекция. А такава има. Писах и по-горе, съществуват т.нар. асептични възпаления, при които няма инфекция, но има и температура. Сигурна съм че и завеждащият детското на инфекциозна го знае това Wink

# 74
  • Мнения: 2 660
Добре, може ли да направим така - тези, които смятат, че температура не се вдига от зъби, да отворят нова тема, където ще участвам и аз, за да покажа, че не искам да обидя никого.

А онези, които смятат, че децата им са вадили зъби с температура, да продължат да пишат тук и да разкажат колко висока е била, за колко дълго, колко време след това е избил зъба...

В тази тема прочетох пет страници с мнения, почти всички бяха с разсъждения не по темата.

# 75
  • Viena
  • Мнения: 3 582
моето бебе е на 13 месеца,три дни имаше температура два пъти на ден,но никакви други признаци,че е болен на четвъртият ден му проби седмото зъбче.много ясно,че от зъби се вдига температура

# 76
  • Мнения: 1 394
Цитат
Нормално пробивът на зъбите протича без болестни явления. Възможно е обаче при някои деца той да бъде затруднен. Съпровожда се с повишение на телесната температура, безсъние, безпокойство, леки диспептични явления и др. В някои случаи общите заболявания съвпадат с пробива на зъбите, а не са предизвикани от него.

И не ми отговорихте на въпроса  - защо отслабва имунитетът, като е естествен процес никненето на зъби?
 
 
 
Тази книга от коя година е,ако не е тайна?  Wink...На времето наистина се смяташе,че от зъби се вдига температура,само,че днес нещата стоят по различен начин.Това,че някои хора вярват на едновремешните схващания,не значи ,че там точно е истината.Четох отново и то доста повече материал и не само в бг сайтове.За температурата се казва така.По-принцип при никненето на зъби детето е неразположено,мрънка,хленчи,не спи спокойно.В резултат на всички тези явления,е възможно да се повиши и телесната му температура до 37-37.5 гр,която не е по-различна от тази породена от висока активност на детето в следобедните часове.Когато обаче температурата е 38 гр. и повече,тогава става въпрос за възпалителен процес.Сега вече мисля,че се изразих ясно!
Защо отслабва имунитета ли?Защото работата на организма е съсредоточена точно върху никненето на зъбите и точно тогава той няма достатъчно време да "обърне внимание" и на имунната система,от което защитата спада.../Малко по детски го обясних,за да може да ме разберете/
Към авторката-не се заблуждавай и не питай кой колко вдига,учените и медицинските лица са го казали-до 37.5-страшно няма-от там нататък си е начало на инфекция.Дали ще се развие или ще спре,това е строго индивидуално.А ако премериш температурата на едно дете,което е тичало без да спира един час-ще установиш ,че може да стигне и до 37.5 Peace.../точно това направих преди половин час.След 20 мин спокойствие детето си е с 36.5-зъби не ни никнат,да уточня  Peace/
Нямам повече коментари.

# 77
  • Мнения: 2 755

Нямам повече коментари.

Едва ли Laughing   То и след:
 
Не ми се спори вече...уморих се.
  имаш 3 коментара, тъй че не е за рачитане  Joy

# 78
  • Мнения: 3 818
Знаех си, че трябваше да цитирам и годината Laughing Учебникът е нов, не се притеснявай, няма да седна да цитирам нещо от 1974г. Peace

Последно - за температура в следствие на инфекция ли говорим или за възпалителен процес? Защото между инфекция и възпаление няма знак на равенство, смятам по това нямаме различия.
И понеже виждам, че ти харесват интернет източниците, виж какво пише там за възпалението.
Има ли ги признаците на възпаление по време на никнене на зъбите - има ги. Венците и се подуват, и се зачервяват, и болят. Повишава ли се чувствителността по време на никнене на зъби - повишава се. Тоест, можем спокойно да го сложим графата на онази част от етиологията на възпалението - имунни реакции, причинени от повишена чувствителност. А също там пише, че характерните признаци на възпалението била високата температура.

Както казах, очевидно няма да стигнем до съгласие. Няма и нужда, поговорихме си, пробвахме.  Wink

# 79
  • Мнения: 2 660
Абе момичета, идете да спорите другаде, че ми оспамихте темата. За трети път ви моля.

# 80
  • Мнения: 1 394
Има ли такова нещо, колко градуса са вдигали децата ви и за колко време е отминала температурата?
newsm78.... Thinking....Нещо не мога да те разбера, мила!....
Питаш дали има такова нещо,като температура от зъби  Wink...и ние това дискутираме и точно за това спорим....за кой колко градуса е вдигал също говорим-от зъби или не...никой не спами...съвсем по темата си разсъждаваме и грам даже не сме се отклонявали. Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 39 764
Сорри, Nanane

Общи условия

Активация на акаунт