Температура от зъби

  • 32 522
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 106
И ние имахме Т 38 градуса 2  дни,избиха ни 4 зъбчета наведнъж,и след това не е вдигала,ако няма симптоми на болно дете е от зъбките.

# 16
  • Мнения: 645
Вече имаме 4 зъба,при избиването на първите два,нямаше проблем,но при горните два вдигна Т и само спадаше и се качваше,беше 38 градуса,вечерта го заведохме на лекар,аказа се зачервено гърло и възпалени уши,а аз си мислех,че всичко е от зъбките.......

# 17
  • Мнения: 1 394
По темата:От никнене на зъби не се вдига температура!Просто когато поникват зъбките имунната защита на организма на детето отслабва и то е по-податливо на вирусни инфекции.При пробиването на зъбчето,при някои се възстановява баланса и всичко отшумява,при други обаче се задълбочава и детето се разболява. Peace

# 18
  • Мнения: 2 236
Ох,ние от 2 дни имаме Т 38-39 гр.И вчера бяхме на лекар - той каза,че не вижда проблем.Не кашля,няма сополки,разстройство,повръщане,гърдичките и са чисти.Каза ни,че единствената причина е зъбче най-вероятно.Гледа й венците и отгоре се вижда че е побеляло и това значи,че скоро ще избие.Каза,ни да давам Панадол само ако Т е над 38 гр.Но пък тогава като й дам не спада от него.И лекаря каза,че щом не спада е от зъбите.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 115
Ох,ние от 2 дни имаме Т 38-39 гр.И вчера бяхме на лекар - той каза,че не вижда проблем.Не кашля,няма сополки,разстройство,повръщане,гърдичките и са чисти.Каза ни,че единствената причина е зъбче най-вероятно.Гледа й венците и отгоре се вижда че е побеляло и това значи,че скоро ще избие.Каза,ни да давам Панадол само ако Т е над 38 гр.Но пък тогава като й дам не спада от него.И лекаря каза,че щом не спада е от зъбите.

чудесно...а пита ли го колко време според него детето ще има такава Т от зъби?....

ако се задържи повече от 3 дни...т.е. и на четвъртият продължи да дига най-добре пусни кръв и урина....
защото например една пикочна инфекция няма как да се хване с преглед.....
уши гледал ли е?
а може и още много причини да има.....
не при всеки вирус нещата си личат още на първият ден...рпри бактериите тоже....
аз скоро карах и вирусна пневмония...видя се на снимка, на слушалки нищо не се ловеше например....

та ако не почне да спада след 3 ден...по-добре рутинно пуснете кръв и урина...пък нека са чисти после.

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



   Поради постоянното спорене тук на тази тема, питах българската ни и английската педиатърка дали е възможно да се вдигне температура и да се плучи разстройство от зъби.И двете категорично отговориха положително.Лично се убедих и при двете ми деца, че е вярно.

  Не искам и да споря с тези които твърдят обратното, всеки да си мисли каквото иска Simple Smile

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 529
Миналата седмица си помислих, че дъщеря ми вдигна Т от зъби. Избиваха и всички кучешки наведнъж. До тогава не бяхме имали такава реакция от никненето на зъбки. Три дни беше през деня с 37,5, вечерите и нощите - с 38-39. Други симптоми - никакви. На четвъртия ден Т изчезна и се появи обрив. Оказа се, че е шарка (Розеола).

# 22
  • България
  • Мнения: 757
Да,вдигал ми е не много висока Т от зъби,37,2-37,5,която не продължаваше в следващите дни,и избиваше зъбче!Твърдо съм убедена,понеже това се повтаряше с всяко едно от четирите ни зъбчета,и все се надявам да не продължи тенденицята с останалите Praynig

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Моята дъщеря е вдигала до 38 най-много от зъби и то винаги вечер към 10.

# 24
  • Мнения: 2 011
Да чукна на дърво,до сега зъбите избиват безпроблемно.Но смятам,че от зъбки може да се вдигне Т еднократно,до 38 градуса най-много.И то непосредствено при пробиването на зъбчето..Във всички други случаи,смятам,че си е чисто и просто болест.

# 25
  • Мнения: 1 674
За мен също няма такава Т.При понижен имунитет по-лесно се хващат вируси.
и аз така мисля Peace

# 26
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
досега не е вдигала Т от зъби, а имаме вече 15.
но аз не съм от тези, които отричат, че от зъби Т не се вдига.
напротив, вярвам го, слава богу, ние имаме късмет до тук! Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 44 115
досега не е вдигала Т от зъби, а имаме вече 15.
но аз не съм от тези, които отричат, че от зъби Т не се вдига.
напротив, вярвам го, слава богу, ние имаме късмет до тук! Peace

 hahaha hahaha hahaha

т.е. ? потвърждаваш ли го Simple Smile

нещо много отрицание в едно изречение....  bouquet

# 28
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
досега не е вдигала Т от зъби, а имаме вече 15.
но аз не съм от тези, които отричат, че от зъби Т не се вдига.
напротив, вярвам го, слава богу, ние имаме късмет до тук! Peace

 hahaha hahaha hahaha

т.е. ? потвърждаваш ли го Simple Smile

нещо много отрицание в едно изречение....  bouquet
Ами за мен е повече от ясно.
Това, че си пропуснала часовете си по граматика, е твой проблем. Уви, трудно се наваксва.
И преди да почнеш да се търкаляш от смях, си направи справка - главно-подчинено изречение.
Иначе се излагаш.
hahaha hahaha hahaha

# 29
  • София
  • Мнения: 44 115
щом си така сигурна...но хич не си права....и да, смешно е, не че не ти схванах идеята...
Уви, трудно се наваксва - права си тук обаче Simple Smile

няма да спамя повече Simple Smile просто ми стана смешно...и то с най-добри чувства...

Общи условия

Активация на акаунт