Температура от зъби

  • 32 526
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • Viena
  • Мнения: 3 582
моето бебе е на 13 месеца,три дни имаше температура два пъти на ден,но никакви други признаци,че е болен на четвъртият ден му проби седмото зъбче.много ясно,че от зъби се вдига температура

# 76
  • Мнения: 1 394
Цитат
Нормално пробивът на зъбите протича без болестни явления. Възможно е обаче при някои деца той да бъде затруднен. Съпровожда се с повишение на телесната температура, безсъние, безпокойство, леки диспептични явления и др. В някои случаи общите заболявания съвпадат с пробива на зъбите, а не са предизвикани от него.

И не ми отговорихте на въпроса  - защо отслабва имунитетът, като е естествен процес никненето на зъби?
 
 
 
Тази книга от коя година е,ако не е тайна?  Wink...На времето наистина се смяташе,че от зъби се вдига температура,само,че днес нещата стоят по различен начин.Това,че някои хора вярват на едновремешните схващания,не значи ,че там точно е истината.Четох отново и то доста повече материал и не само в бг сайтове.За температурата се казва така.По-принцип при никненето на зъби детето е неразположено,мрънка,хленчи,не спи спокойно.В резултат на всички тези явления,е възможно да се повиши и телесната му температура до 37-37.5 гр,която не е по-различна от тази породена от висока активност на детето в следобедните часове.Когато обаче температурата е 38 гр. и повече,тогава става въпрос за възпалителен процес.Сега вече мисля,че се изразих ясно!
Защо отслабва имунитета ли?Защото работата на организма е съсредоточена точно върху никненето на зъбите и точно тогава той няма достатъчно време да "обърне внимание" и на имунната система,от което защитата спада.../Малко по детски го обясних,за да може да ме разберете/
Към авторката-не се заблуждавай и не питай кой колко вдига,учените и медицинските лица са го казали-до 37.5-страшно няма-от там нататък си е начало на инфекция.Дали ще се развие или ще спре,това е строго индивидуално.А ако премериш температурата на едно дете,което е тичало без да спира един час-ще установиш ,че може да стигне и до 37.5 Peace.../точно това направих преди половин час.След 20 мин спокойствие детето си е с 36.5-зъби не ни никнат,да уточня  Peace/
Нямам повече коментари.

# 77
  • Мнения: 2 755

Нямам повече коментари.

Едва ли Laughing   То и след:
 
Не ми се спори вече...уморих се.
  имаш 3 коментара, тъй че не е за рачитане  Joy

# 78
  • Мнения: 3 818
Знаех си, че трябваше да цитирам и годината Laughing Учебникът е нов, не се притеснявай, няма да седна да цитирам нещо от 1974г. Peace

Последно - за температура в следствие на инфекция ли говорим или за възпалителен процес? Защото между инфекция и възпаление няма знак на равенство, смятам по това нямаме различия.
И понеже виждам, че ти харесват интернет източниците, виж какво пише там за възпалението.
Има ли ги признаците на възпаление по време на никнене на зъбите - има ги. Венците и се подуват, и се зачервяват, и болят. Повишава ли се чувствителността по време на никнене на зъби - повишава се. Тоест, можем спокойно да го сложим графата на онази част от етиологията на възпалението - имунни реакции, причинени от повишена чувствителност. А също там пише, че характерните признаци на възпалението била високата температура.

Както казах, очевидно няма да стигнем до съгласие. Няма и нужда, поговорихме си, пробвахме.  Wink

# 79
  • Мнения: 2 660
Абе момичета, идете да спорите другаде, че ми оспамихте темата. За трети път ви моля.

# 80
  • Мнения: 1 394
Има ли такова нещо, колко градуса са вдигали децата ви и за колко време е отминала температурата?
newsm78.... Thinking....Нещо не мога да те разбера, мила!....
Питаш дали има такова нещо,като температура от зъби  Wink...и ние това дискутираме и точно за това спорим....за кой колко градуса е вдигал също говорим-от зъби или не...никой не спами...съвсем по темата си разсъждаваме и грам даже не сме се отклонявали. Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 39 764
Сорри, Nanane

Общи условия

Активация на акаунт