Колко изчакахте след missed?

  • 4 785
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
Стискам ти палци, сигурна съм, че скоро ще се похвалиш! Hug
Ние пък изобщо не очаквахме, че ще стане от раз, за миседа се "борихме" почти година.

Ами аз знам, че някъде до 10-11 г.с. може да се направи редукция, т.е. единият близнак или тризнак да се извади. Това я бяха предупредили снаха ми, да решава навреме дали ги иска и двете.

# 16
  • Мнения: 565
Аз и трите пъти забременях от раз, първият път даже случайно , бяхме решили просто да не се пазим, а то нацелихме овулацията веднага. Така че се надявам ,че с това няма да има проблем, само всичко друго да е наред.Не знам, този път просто като че ли имах предчувствие- не го чувствах реално още от първият момент.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз първият път със сина ми забременях от раз.
После падна едно смятане, едни тестове, напрежение, нерви, прегледи... Сега решихме просто да не се пазим, дори не си следях цикъла кой знае колко, добре, че съвпадна с една сватба, та да го запомня. Точно по времето, когато ми закъсняваше пък си направихме 3-дневно женско парти с много коктейли... Laughing Няколко дни по-късно като видях теста не повярвах на очите си.  Laughing

# 18
  • Мнения: 170
Преди 3 години имах един спонтанен аборт. Забременях от раз, от първият опит. Прокървих, отидохме веднага в болницата - имаше само плоден сак, или както казват кухо яйце. Бях между 5 и 6г.с. Това се случи в Белгия, където живеехме по това време с мъжа ми. Оставиха организма сам да се изчисти и лекарката ми каза, че ако искам мога още от следващия месец да правим опит за бебе. Аз се върнах в БГ, веднага в Шейново на преглед, слава Богу всичко ми беше ок, те бях се изчистила напълно. Спомням си, че лекарят ми изписа противозачатъчни, които пих три месеца. Когато решихме да пробваме за бебе, стана на втория месец и сега си имам едно малко сладко момченце! Истина е, че в повечето европейски страни лекарите казват, че може да се правят опити за бебе веднага без да се чака. Въпрос на психическа нагласа най-вече, но мисля, че истината е някъде по средата - да се правят опити веднага ми се струва прибързано, а да се чакат 6 месеца - прекалено дълго. Успех! Всичко ще бъде наред!   bouquet

# 19
  • Мнения: 334
Аз претърпях аборт в 5-ти месец, казаха ми да изчакам 6 месеца. На 6-я разбрах, че съм бременна, явно нещо не се бяхме доопазили с моичкия. Embarassed

# 20
  • Мнения: 3 988
Fighty, малка ми е матката за многоплодна бременност. Като порастнаха бебетата и налягането в маткатасе увеличи, се спукаха мембраните на долния амниотиотичен сак. Бебето не се роди, но лекарите не искаха да предизвикват раждане, за да не излезе и другото. И понеже първото беше прекалено голямо вече, не можа да се резорбира и стана инфекция, която засегна и другото бебе и имаше опастност да направя сепсис предизвикаха раждане.
Ника, редукцията се прави обикновено между 9-та и 11-та седмица, но бебето не се вади, а се оставя вътре. Когато е малко обикновено се резорбира по-лесно и бременността често продължава до края без проблеми.
Близнаци винаги се раждат малко по-рано и общо взето след 34-та седмица се смята за нормално.

# 21
  • Мнения: 145
Аз имах два мисед - а, в 8 и в 12 седмица. И двата пъти изчаках по 6 месеца до следващия опит. Третия път не забременях веднага на шестия месец, но бременността, слава богу, беше успешна. Доктора ми каза, че когато се прави кюретаж е хубаво да минат поне 6 месеца.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
Кюбит, направо сърцето ми се сви за теб!
Благодаря за инфото, нямах идея, че близнака се оставя вътре, наистина.

# 23
  • Мнения: 3 695
Fighty, бг докторите казват 3 цикъла един вид за да се презастраховат, пък и ако е имало кюртаж сигурно се налага.Но без кюртаж до 12г сед не е нужно повече от един цикъл.
Във форума прочетох за няколко момичета забременяли и износили здрави дечица веднага след първият цикъл, след аборта.
при мен се получи в 7 г.с. и аз се изчистих сама без кюртаж и на мен лекаря ми каза, че е нужно да изчам първия цикъл и след това може отново да опитваме  Peace

# 24
  • Мнения: 3 641
След 2 месеца ни дадоха зелена светлина

# 25
  • Мнения: 84
Здравейте и от мен.Е аз съм от тези с кухо яйце при първа бременност.Дали е важно психическото преодоляване,повярвайте ми важно е.Минаха 2 цикъла след вакума и ето че аз-бременна.Страха беше единствения ми другар.Мислех само и само за това.И за капак преди 4 дни ми прокърви Cry.Казах си ето пак се случва и когато лекарката ми каза че всичко е наред и има леко отлепване което с малко хапченца и инжекции ще оправим.Бог ми е свидетел нямаше по щастлив човек от мен.На 11.08. съм на преглед за да чуем сърчицето и повече от всякога съм сигурна че всичко ще е наред този път.Но дали ще забравя кошмара от първата си бременнос-Не Никога.От сърце пожелавам на всички успех и хлавите горе Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 2 908
Красинка браво,желая ти този път всичко да бъде безпроблемно и след девет месеца да гушнеш едно живо и здраво бебенце Praynig Hug

Но дали ще забравя кошмара от първата си бременнос-Не Никога.
Така е,никога не може да се забрави.Аз няма ден в който да не се сетя за това и да си кажа сега щях съм в ........седмица или месец,щях да изглеждам.........,а отскоро си мисля и как ще се чувствам когато дойде датата на термина,ох ужасно е. Sad

Кюбит Hug

# 27
  • Мнения: 565
Момичета , имам един въпрос, може би ще зачекна не много благодатна тема , но...има ли мами вегетарианки претърпяли missed тук?Или по-скоро колко са?  Чудя се.....от години не ядях месо. Изкарах две страхотни бременности, въпреки упреците ,че децата ми ще имат анемия и т.н.  Преди няколко месеца минах на един нов вид хранене , който се състои почти само от месо. И се случи това. Няма как да разбера със сигурност, дали има някаква връзка, но имам някакво вътрешно усещане за това.
Въпроса ми е чисто статистически- колко месоядни и колко вегетарианки майки има с missed има сред нас?

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз спадам към месоядните, ям месо в оскъдни количества, но все пак не е изключено от менюто ми.

Красинка, права си, не се забравя, понякога като затворя очи и виждам болницата. Успех ти желая и лека бременност!

# 29
  • Мнения: 3 988
Fighty, аз съм лакто-ово-вегетарианка от 10 години, мъжът ми - от 14. Моята несполука не я броят за мисд обаче.
А си безкрайно права - темата е щекотлива.  Wink
Оф-топик: Какво те накара да смениш така рязко начина си на хранене?

krasinka86, пожелавам ти този път да стигнеш до края и да имаш здраво и усмихнато бебе.  Hug

няма ден в който да не се сетя за това и да си кажа сега щях съм в ........седмица или месец,щях да изглеждам.........,а отскоро си мисля и как ще се чувствам когато дойде датата на термина

Нинка, ей това ми е най-големият страх.  Confused И силно се надявам, когато се събудя сутринта на 12ти октомври да съм бременна.

Общи условия

Активация на акаунт