Дали на планина или пък на море, къде ли да отиде малкото дете?

  • 21 526
  • 306
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 39 937
Я да видя какво ще изровя като данни в нет-а Simple Smile

Град Сандански - Надморско равнище: 200 - 299m
Цитат
Климат

• Районът на община Сандански се характеризира с преходносредиземноморски климат.
• Средната годишна температура в Сандански е 14,1ºС, а средната относителна влажност на въздуха е най-ниската за страната - 66%.
• Климатът на Сандански е разнообразен поради силно пресечения терен.

Град Брацигово - Надморско равнище: 300 - 499m
Цитат
• Физикогеографските условия определят климата в района на общината, като преходно-континентален, което се доказва и от количествените показатели на основните климатични елементи.
• Относителната влажност на въздуха е между 55% през август най- сухия месец и 83% през месец януари и декември . Денонощните колебания на влажността са по- малки – между 90% в сутрешните и 75% в обедните часове.

Град София - Надморско равнище: 500 - 699m
Цитат
• В крайна сметка климатът на София може да се дефинира като умереноконтинентален субхумиден с добре изразени годишни сезони и силно антропогенно въздействие.
• Абсолютната влажност на въздуха следва годишния ход на температурата и е най-голяма през лятото (юли - 15,2 mb), а най-малка през зимата (януари - 4,7 mb). Режимът на относителната влажност е противоположен на този на температурата - максимумът е през зимата (декември и януари - около 84%), а минимумът е през лятото (август - 61 %). С увеличаване на надморската височина по оградните планини абсолютната влажност намалява, а относителната се увеличава.

# 226
  • Мнения: 3 914
Мидичке,проблема ви не е здравословен Peace
Повръщането е рефлекс и явно че проблема идва от друго място,пиши на nnnnina,тя ще ти каже какво да правиш,опиши фактите около раждането на Мимето,ето профила на Нина:
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=5141

# 227
  • Варна
  • Мнения: 965
Здравейте! Чета ви, но нещо не ми се пише тези дни.
Пак се шашнах леко. Не зная дали бях писала, но на яслата Вики отказва да ползва гърне и стиска докато го вземем. Последните дни обаче не успява да устиска и започна да се напишква следобед. Започнали са да му слагат памперс и го искат вече с памперс.
Отделно изолирахме отново бактерия в урината, но вече по-резистентен щам (реагира само на венозен антибиотик), има и белтък в урината. Нефроложката е в отпуска и сега ще караме на поддържаща хомеопатия до вторник.
Иначе и според приятелите ни Вики доста "дръпна" - започна да пие от чаша (докато прояви интерес и асимилира, че от там се пие, а не от биберон, веднага се научи как да пие без да се улива), започна да иска да се храни сам (не винаги загребва добре от купичката, но към устата поднася без да се цапа), бърбори си без да има ясни думи.
Но пък според едната лелка от яслата не е добре работата - не си играел с децата, с играчките ("когато им ги пръснат" - каквото и да значи това). Аз като отивам да го взема са навън, повечето деца са на люлката, а той е седнал на пейката. Като го заведем в детския кът търси децата, иска да се състезават, да се гонят, което ме кара да мисля, че все още не се е отпуснал напълно в яслата или пък дисциплината там му идва в повече. Не мога да преценя аз ли много се успокоявам с малките победи или просто там очакват по-бърз напредък от детето. Та така е при нас.
Гери, знаеш, че ако имаш нужда от нещо като сте във Варна, можеш да звънкаш.  Hug Ще стискам палци!
Дани, тук доста вируси върлуват (даже детето на една мама от форума е хванало коклюш като са били на почивка на черноморието). Голямо гуш за Вероничка!
Ивана, как сте?

# 228
  • София
  • Мнения: 39 937
Гери, пожелавам ти един безоблачен уикенд с много плаж, а в понеделник всичко да е наред.
Браво, за невролога и спирането на посещенията.

Вики, може би малкото все още се адаптира. И Дияна в началото не искаше да ходи до тоалетна в яслата.
Лошо за бактериите, дано до вторник нямате проблеми. И бързо оздравяване.

("когато им ги пръснат" - каквото и да значи това) - Най-вероятно изсипват играчки на пода, а децата ходят, лазят и играят с тях. Това значи "пръснат".
Трябва му време за адаптация, ще се отпусне. Не се връзвай на приказки "не е добре работата".
Радвам се за малките ви победи, които ще станат и по-големи. Трябват ти време и сили  Hug

# 229
  • Мнения: 1 685
Съгласна съм с AnMary,не се връзвай на такива приказки.
Вики от скоро е на градина, нека да свикне детето и ще видиш ,че всичко ще е наред. Peace
Ето виж  HugНаучил се е да пие с чаша, и то без да се олива Simple SmileОпитва ,да се храни сам .браво Hug
AnMary, Hug
Комикс,как сте днес?

# 230
  • Мнения: 923
Гери стискам палци за понеделник. fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Ще видиш, че всичко ще бъде наред.
Вики не се връзвай на всичко, което ти казват в яслата. Детето си е много добре. Сладурчо голям.
И аз гледах по телевизията за онзи мъж, където боцкал дечицата, ужас, дано го хванат бързо.

# 231
  • Мнения: 1 685

И аз гледах по телевизията за онзи мъж, където боцкал дечицата, ужас, дано го хванат бързо.
Аз новините ,не мога да ги гледам никога  ConfusedЖоро не ме оставя  ,и за секунда.
Не разбрах ,какво им инжектира този тип?Пази боже ooooh!Откачалка  #2gunfire #2gunfire

# 232
  • София
  • Мнения: 1 711
Гери, много се радвам че приключихте с невролога  Hug А за понеделник и ние ще стискаме палци.
Вики, наистина не се връзвай толкова, важното е че има напредък, всичко става постепенно.

Сега да ви кажа как мина нашта консултация с логопед.
Днес имахме час и ги заведох и двамата, защото като разбраха, че са близнаци и веднага ми казаха, че е хубаво и двете деца да дойдат. Оказа се че и при Дани има скъсен френелум и трябва да се премахне и при двамата. Това обаче е само един от проблемите които жената установи. Имаме стандартния проблем на близнаците, копирането един от друг, допълването, общо взето като вземат нещо все гледат другия и го правят заедно. Тя даже се учуди, че не са ни насочили по-рано за консултация. Аз разбирам че малко прекали в диагнозата, въпреки че накрая ми каза че децата са си съвсем добре, просто това е малък проблем, който често се появява при близнаци и с малко работа децата по-лесно се изграждат като самостоятелни личности. При Дани също каза че има проблем с концентрацията, той през цялото време започне да реди някакъв пъзел, зареже го, иска следващата играчка, обикновено на Лора. Това го наблюдавам и вкъщи, но не мислех че е проблем. Имаме и леко изоставане в говора и то не толкова, че не говорят много, а че не говорят правилно. Общо взето ни преоръча консултации 2 пъти в седмицата по 1 час, като единия път ще са заедно, другия отделно. Да ви кажа малко се притесних, въпреки че ми е ясно че нещата не са толкова сериозни колкото го представи въпросната терапевтка. Обаче мисля да ги водя, защото със сигурност няма да им навреди, по-скоро ще им помогне и най-вече в това да могат да играят заедно, а в същото време да не са толкова зависими един от друг. Също каза че при Дани забелязва малък проблем в двуизмерното пространство, а при Лора в триизмерното. Даде им едни пъзели да редят, Дани бързо загуби интерес, а и не се справи много добре.
Сигурна съм че и без тази терапия децата ще си проговорят добре и да решим тези проблеми. Но може би ще ги запиша, най-млакото, защото след като премахнем юздичката, ще правят упражнения за езика, за да започнат да гълтат и да дъвчат правилно.
Да ви кажа много се обърках, очаквах да каже че имаме някакъв проблем, но не чак толкова. Дори си мислех че за възрастта си говорят много добре, а се оказа, че малко закъснявали. Същото каза и за моториката на устата, а и с пъзелите не се справиха много добре, а тя каза че това било за деца на 1 годинка  Shocked

АнМАри, искам да те питам nnnnina, която даваш на Мидичка за консултация, същата ли е която работи в Пумпелина? Защото ние бяхме при нея на преглед, а като четох във форума останах с впечатлението че тя работи там и предполагам става дума за едно и също лице.

# 233
  • Мнения: 3 914


АнМАри, искам да те питам nnnnina, която даваш на Мидичка за консултация, същата ли е която работи в Пумпелина? Защото ние бяхме при нея на преглед, а като четох във форума останах с впечатлението че тя работи там и предполагам става дума за едно и също лице.
Сигурно питаш мен Wink,да същата е,работи в Пумпелина и за мен е най-добрия логопед Peace
Имай предвид че всеки специалист понякога пресилва нещата,все пак се прави оценка на дете според таблици и норми,които са средни,но всяко дете различно се развива,особено ако говорим за редене на пъзели и ред други PeaceВъпреки това,ходенето на логопед и изобщо работата с тези хора си е удоволствие за децата и само може да помогне Hug

# 234
  • София
  • Мнения: 1 711


АнМАри, искам да те питам nnnnina, която даваш на Мидичка за консултация, същата ли е която работи в Пумпелина? Защото ние бяхме при нея на преглед, а като четох във форума останах с впечатлението че тя работи там и предполагам става дума за едно и също лице.
Сигурно питаш мен Wink,да същата е,работи в Пумпелина и за мен е най-добрия логопед Peace
Имай предвид че всеки специалист понякога пресилва нещата,все пак се прави оценка на дете според таблици и норми,които са средни,но всяко дете различно се развива,особено ако говорим за редене на пъзели и ред други PeaceВъпреки това,ходенето на логопед и изобщо работата с тези хора си е удоволствие за децата и само може да помогне Hug
Да теб питам, не знам защо като четох и останах с впечатлението че АнМари го е постнала.  Embarassed Извинявай
Съгласна съм с пресилването, дори като отидох бях с тази нагласа, но въпреки това не очаквах да имаме такива проблеми. Аз вече съм решила че ще ходим, сигурна съм че няма да ни навреди и ще им помогне. Аз и без това тази прекалена привързаност и зависимост един от друг съм я забелязала и четох много по въпроса. Повечето родители разделят децата в градината или в училище. Според терапевтката проблемът може да се реши и без да се налага да се разделят децата, за което ше съм много щастлива ако стане.

# 235
  • Мнения: 1 765
Хелче, хубаво си решила, че ще водиш сладурите на консултациите...сигурна съм, че много бързо ще изчезнат проблемчетата  Hug

Вики, въпреки, че нямам опит, мисля, че не бива да им обръщаш внимание на всичките приказки, които изприказват за малчо...не всяко дете успява да се адаптира бързо, по-чувствителен е, по-привързан към обичайната си среда...дай му време и ще видиш, че ще се справи.

Гери, благодаря, че попита...

Вече не знам как сме, знам, само, че е в тежко състояние, отново са увеличили параметрите, днес отново не е хранена, заради аспирирани кървенисти материи от стомахчето...мислех си, че лошото е минало и си позволих да се зарадвам, че напредва бързо...но уви, избързала съм със заключенията.....

# 236
  • София,
  • Мнения: 4 267
Привет момичета Hug
Ан- МАри много благодаря за инфото наистина ми е полезно, аз пък хич не съм се сетила, че мога да си потърся и да прочета в нета Thinking. При нас основният проблем явно е точно влажността на въздуха, но ще го уточним с времето.
ГЕри стискам палци всичко са е наред и не се тревожи.
ВИки и ти също, какво значи това "когато им пръснат играчките" и дрън, дрън. ЗА него все още всичко е ново и объркващо, особено като се има в предвид, че като им пръснат въпросните играчки и се започва едно дърпане, цикане, пищене, по силните блъскат и взимат от ръцете на другите, настава една какафония и хаос, а аз съм сигурна, че него това го плаши, той не е свикнал и сега му трябва време да се адаптира, да свикне с всички деца. МОят Ицко и до ден днешен е такъв, той също почти не играеше с децата в яслата, градината, а сега и в училище, той няма приятели момчета, а само момичета, обича кротките игри, несе бие, странно ми е но не обича футбола и т. н.  В градината най обичаше да стои близо до госпожите, да си говори постоянно с тях, беше пръв във всичко, едва ли не ги заместваше Laughing от време на време Joy. А лятно време ми се е налагало да пускам за месец два в градината тук в Брацигово, като излязат в отпуск градините в СОфия. ТУк учителките направо се шашкаха, колко много неща знае, и колко добре се справя - направо като възрастен, той напрво ги омайваше Sick ТАка че не се тревожи всички деца са различни и той ще свикне и ще продължи да се развива напред, ще бъдете много доволни, но ми се струва, че и учителките е нужно да подходят към него. Аз съм твърдо убедена че най вече всичко зависи от персонала който се грижи за децата.
ХЕлче, имаш моята подкрепа, аз също смятам, че тези терапевтични консултации само ще помогнат. Аз отдавна се замислям също да я заведа Вероника, аз си знам, че тя е доста изостанала Tired ТЕзи игри и пъзели абсурд е да ги реди, дори и внимание няма да им обърне. ТА ще имаме и ние нужда от терапия относно говоренето и задържането на вниманието. Hug
Имаше и още ама после, че Вероника се закашля и се събуди, а сега не ще да заспива пак Crossing Arms

# 237
  • София
  • Мнения: 39 937
Аз съм твърдо убедена че най вече всичко зависи от персонала който се грижи за децата.
Аз съм на същото мнение. Адаптацията на децата зависи от персонала, който се грижи за тях.
Мисля, че в тази тема писах за двете учителки на Дияна от яслата.

Хелче, аз не разбрах на какъв специалист си водила децата. Логопедите не се ли занимават само и основно с говор, говорни дефекти и т.н.? (Водила съм Дияна на логопед за говорен дефект) В тяхна ли компетенция е да дават диагнози за копиране на поведение; проблем с концентрацията; проблеми в двуизмерното и триизмерното пространство?
Не ми се смейте. Питам като лаик.

# 238
  • Мнения: 58
Комикс  вклю4вам се, за да те успокоя. Синът ми също имаше задържан въздух в дроб4ето. Това затруднява дишането  и храненето и затова са ви увели4или параметрите. При нас се оправи от самосебеси, но не го хранеха докато не се подобри. Казаха ни, 4е ако не се резорбира, ще изтеглят въздуха със спринцовка. Държаха Никола по корем, защото така дишал по-лесно. На нас ни обясниха, 4е не е страшно. За 3-4 дни въздухът из4езна. Дано и при вас стане така.
  Аз не съм от най-редовните. Никола е луд по компютъра, абсурд е да пиша пред него. Скоро отпразнувахме 1 годинка, ве4е мом4ето ми е голямо. Още не ходи, но обикаля навсякъде като се държи за мебелите.
  Ставам, 4е се събуди. Желая много здраве на вси4ки де4ица и майките им.

Последна редакция: пт, 14 авг 2009, 17:25 от ianche

# 239
  • Мнения: 75
Привет мили майчета,

Не съм се включвала от доста време, чета вашете постове ,но с писането- трудна работа и аман от смяната на тези ми настроения през 5 мин,аз и с нищо не се занимавам поне вниманието да си отвличам на някъде,прекъснала съм всякакви контакти,един интернет и живот от 12 до 12 h-когато получавам инфо за бебки.Важното е че милите мишлета  не падат на грамове, а се забелязва или застой или леко покачване - толкова много отдавам на всеки грам. На Анжела вчера са преливали кръв - заради нисък хемоглобин-добре е понесла и това миличката,а тя като цяло се храни и по трудно.Голяма борба !!!

 Hug  Hug Hug на всички майчета и техните дечица !

 Господ да ви пази !!!

Общи условия

Активация на акаунт