Кърменето може да започне и от 50-тия ден ....

  • 3 131
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 090
zinaida,разказа ти е толкова прочувствен и нежен Hug.
Всяко бебче заслужава това,дано дълго се наслаждавате заедно на този момент-кърменето  bouquet

# 31
  • Мнения: 2 401
Най-искренни поздравления, прекрасен разказ, бебчо е щаслив да има такава майка! Hug
Много се радвам, че темата е тук, да я видят повече бъдещи майки, защото предразсъдъците по отношението на кърменето са големи. Аз лично също имах огромно желание, да кърмя и изчетох много информация преди раждането, но постоянно чувах,  ти не бъди толкова сигурна, че ще имаш кърма, а истината е че, който наистина има желание и се информира добре няма проблем да кърми!

# 32
  • Германия
  • Мнения: 8 106
zinaida, свалям шапка пред търпението, упоритостта и майчината ти воля!  newsm20 newsm20 newsm20
Пожелавам ти успешно и приятно (и дълго) кърмене и да сте здрави с твоето бебче!   bouquet


Ще си запазя постинга, ако някога ми се наложи да помагам на кърмачка в подобна ситуация, наистина си се справила перфектно!

# 33
  • Мнения: 11 830
И от мен голямо БРАВО!

# 34
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Заслужаваш наградата за упорита и мотивирана майка  Laughing  Нека имаш едно здраво и усмихнато кърмаче поне още.....колкото години поискаш. Браво за търпението и куража!

# 35
  • Мнения: 3 695
Браво на теб! Възхищавам ти се!   bouquet  bouquet   bouquet

# 36
  • Мнения: 37
Просълзи ме твоята история....
  Прекланям се пред упоритостта,търпението и желанието ти...постигнала си едно от най-ценните неща...
  Пожелавам на теб и на малкото кърмаче още дълго да се радвате на това невероятно изживяване...  bouquet  bouquet  bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 932
Поздрави и Браво и от мен   bouquet
Да ти е живо и здраво малкото слънчице и дълго да се радвате и двете на кърменето и на всичко в живота   bouquet

# 38
  • Varna
  • Мнения: 603
 Hug миличка и браво за куража и упоритостта!!!

# 39
  • Мнения: 108
Наистина, просто нямам думи страхотна си, поздравявам те и те прегръщам Hug  bouquet  bouquet  bouquet
Поздравления! Ти наистина заслужаваш успеха, който си постигнала!   bouquet

При мен обаче не се получи  Cry Имам чувството, че никога няма да мога да преодолея разочарованието си. Няма ден, в който да не мисля за провалилото се кърмене и да не се обвинявам. И като че ли напоследък се задълбочава, вместо да ми минава  Confused
Напълно те разбирам как се чувстваш, аз съм в същото положение. Cry Cry Cry Cry Cry

# 40
  • Разград
  • Мнения: 277
Поздравления за търпението и упоритостта! Уважавам най-искрено майки, които не се отказват при някаква заплаха, а при теб е имало много причини да се откажеш.
Да ти е живо и здраво бебчето, да се кърмите дълго и всичките ти преживявания ще бъдат възнаградени! Дано повече майки се поучат от твоята история и поне опитат, преди да са се отказали.

# 41
  • София
  • Мнения: 423
И аз бях същия случай.София ретардира в 31 г.с. и се наложи спешно секцио 1 месец по-рано.Беше в интензивното на системи и аз от 2 ден започнах да се цедя.Носех и коластра,която те пастьоризираха и така я захраниха.На 5 ден ми я донесоха и тя засука макар и да заспиваше.Беше 1900гр.От начало и давах от мен и като се измори добавката,но на втория ден спрях добавката.Общо взето никой не дойде да ме съветва как се кърми и какво да правя.Всичко ,което знаех е от форума ,но то ми беше достатъчно.Не успях да избягам от разранени зърна и леко запушване,но със спешна намеса всичко се оправяше за часове.За 1 месец е наддала 1400гр и 9 см.Сега всичко е наред и се надявам да нямам повече проблеми.

# 42
  • Мнения: 693
Поздравления за силата, волята и упоритостта!  bouquet

Аз самата цедих 9 месеца и знам какъв характер трябва за тази работа, но не съумях да я приуча на гърда Tired

Дано разказът ти послужи за пример и помогне на други майчета с подобни проблеми  bouquet

# 43
  • Мнения: 2 011
Браво и на теб,и на Mime-to.   bouquet
Припомнихте ми и моята одисея с кърменето.При нас то започна на третия месец от раждането.Дотогава се цедях и хранех беба от шише,но винаги с кърма.Беше много немощна и не засукваше от мен.Но и аз се оказах упорита.На 3 месеца успях да я върна на гърда и така откарахме до преди 2 месеца.
Пожелавам ти дълго кърмене и чудесни моменти.  Hug

# 44
  • Мнения: 63
Поздравления! наистина няма прегради пред упоритостта и любовта!

Общи условия

Активация на акаунт