Кърменето може да започне и от 50-тия ден ....

  • 3 128
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 164
Браво на силите и търпението ти , дано има повече такива хора като теб, аз винаги съм казвала , че има ли желание има и начин.
Много мои познати спряха с кърменето още от втория месец , защото намаляла и спряла кърмата , ама и те нищо не правеха за да се променят нещата.

# 46
  • Мнения: 346
И аз страшно много се развълнувах, четейки твоята история!  smile3501 newsm51
Искрено ти се възхищавам за силната психика, която имаш и за невероятната воля и силно майчино чувство! Това, което си успяла да направиш е истински подвиг!
 Пожелавам на теб и на твоята дъщеричка най-вече здраве и винаги с такава мощ и борбеност да преодолявате трудностите!

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Благодаря ви момичета  Hug Не съм очаквала толкова хубави думи  Hug
Вече мога да се похваля че от вчера официално се храним и без силиконовите зърна - те също бяха едно малко препятствие с което трябваше да се справим и успяхме.
Едно голямо  БЛАГОДАРЯ  на Бу, Хедра и всички останали мами - консултанти по кърмене в този форум  , без чиято помощ и безценни съвети аз и още хиляди момичета  нямаше да успеем    bouquet  bouquet  bouquet

# 48
  • Мнения: 656
Зинайда, тръпки ме побиха като прочетох историята ти..  Имаш и моите поздравления и адмирации за упоритостта и огромното ти желание да кърмиш Еличка   bouquet  smile3501
Като знам колко ми е досадно и ужасно да се цедя само мога да си представям какво ти е струвало да го правиш, за да можеш да я кърмиш newsm20
Браво също, че сте махнали и силиконките вече  Grinning
Пожелавам ти да се наслаждаваш на това усещане възможно най-дълго време  Hug Hug Hug

# 49
  • Мнения: 1 153
zinaida, вашата история ме трогна до сълзи (не съм от ревливите Wink)!Дори не мога да си представя с какви предразсъдъци и скептицизъм си се борила! Но пък си струва, нали - няма нищо по-майчинско от кърменето на гушнатото в теб детенце!
Желая ви много здраве и прекрасни моменти в едно весело детство!
Ех, трябва да има повече такива истории и повече да се говори за тях - това трябва да е примерът за бъдещите майки.
П.С. Сега, без силиконовите зърна, ще можеш да се радваш на цялалта свобода на кърменето!

# 50
  • Мнения: 398
Това е страхотно.Направо ме просълзи.Поздравления за двете ви   bouquet

# 51
  • Мнения: 2 070
Поздравления и от мен! Детенцето ти е имало късмет с теб!   bouquet Да расте здраво  ибезгрижно, а на теб много щастие!

Мисля, че все някъде съм разказвала за мама и сестра ми. Родила я е 1500гр и е била два месеца в кувиоз.
Аз съм била на две години и два месеца. Всеки ден мама е ходела до неонатологията да носи изцедена кърма и двете сме гледали бебето през прозореца, но не са ни давали да го пипнем  Sad
По два пъти на ден - сутрин и вечер - два пъти по около 500мл е успявала да носи, тоест почти литър кърма на ден. Предполагам в самото начало много по-малко де...преразказвам какво тя ми е казвала.
Тогава е нямало градски трнспорт, нито сме имали кола, минавала е с мен в количката разстоянието, а то е голямо и е на баир.  

После сестра ми е изписана и е засукала от раз  Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 2 908
Аз пък ще разкажа моята история,за да кажа,че има и невъзможни неща.....
Малката се роди 20 дена преди термина 2.100 кг,43 см, и лежа точно 30 дена в кувиоз. През тези 30 дена я хранеха с АМ и един път на ден с кърма,изцедена от мен. Не поиска да засуче там,колкото и да пробвахме,като я взех в къщи продължих цял месец след това да пробвам-та пиши ги 60 дена...а не 50...не поиска,въпреки,че в теста на Апгар пишеше,че може да суче-лапаше гърдата,но получаваше кошмарни колики 4 месеца и не можеше нито да спи денем и нощем,нито да яде-като се опитваше да засуче,се зачервяваше,извиваше се и пищеше...и отказваше да се мъчи да засуче въобще....След тези 60 дена се отказах-изморих се. Продължих да се цедя...и така 4 месеца,като през тези общо 4 месеца се запуших общо 10 пъти и получих 1 мастит. Биех си и инжекции мускулно окситоцин,че кърмата в едни моменти не искаше и да ми слиза....А всяко запушване,което беше обикновено поне един път седмично цедях на ръка по около два дена и нощите,защото помпата не правеше нищо. През тези 4 месеца плачех и мразех това нещо, дето се викаше гърди. Но продължавах с ината,че детето ми ще поема кърма.....Няма да казвам как приключи всичко-просто мразя този период от живота си и от живота на детето ми.

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 23:02 от огнена стихия

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 4 150
Браво, Зинаида!!!
Много ви се радвам - както знаеш - това е и нашата история с Кали.
Моята буба засука на 60 дни и почти 2 години не се отказа - пожелавам и на вас поне толкова да се кърмите  Hug

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Поздравления за всички борбени майки   bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт