Търся съвет за подсичане на бебе

  • 22 304
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Моля ви ако някой знае нещо ефикасно против подсичане.Имам бебе на 1 месец но от тези памперси и тези жеги така ми се е подсекло милото че вече незнам с какво да го мажа.Опитвах с крем "Бочко"бебешка пудра,Sudocrem,мас...и даже ми казаха че хумата помага:(((Но уви все още няма ефект.Сега през деня го държа с пелени за да не го запарява памперса...моля ако някой знае някакъв лек по бърз и ефикасен ще му бъда безкрайно благодарна:)))))

# 1
# 2
  • Мнения: 79
Аз съм използвала отвала от смрадлика и през деня повече време без памперс, без пелени - ако те притеснява, че може да настине - метни отгоре само чаршаф, но телцето да е голичко. Стискам ти палци, знам колко е притеснително.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 478
Купи си крем Пенатен и го намажи обилно-страхотен е този крем,мисля че ще се оправят нещата.

# 4
  • Мнения: 41
Аз ползвам кремче на Мустела, действа много добре, пробвай! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 14
След няколко скъпи кремчета по 12-15 лв,само крем здраве ни помогна ама този който е в синята кутийка,(че има едни ментета в тубичка),иначе дупето ни беше много зле течеше кръв,и се оправихме сравнително бързо.А да уточня, че до там стигнахме от кърпичките на Памперс излязаха някакви ментета.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 814
Щом мазилата на този етап не помагат можеш да използваш смрадлика.
bisera79 е писала. На кутията пише как се прави отварата. Бебето е малко, можеш ад правиш лежаща вана. Аз съм правила такива бани на Алекс по 2 пъти на ден, около 3 дена. Може да го държиш без памперс. Миеш само с вода.
След като кожата се успокои вече можеш да преминеш и към някаква козметика, която да предпазва кожата.
Педиатърката какво каза?

# 7
  • Мнения: 17 546
Бебето на приятелката ми също се подсичаше от памперсите. Купих и бебешка пудра на Джонсън, а тя не вярваше, че пудрата ще помогне. Самата тя не можеше да повярва колко е ефикасна бебешката пудра и до ден днешен няма проблеми, а детето е вече на 1 г. и 4 м. Бебешките кремове са много мазни и запушват порите. Те биха помогнали при вече подсечено място, но няма да предотвратят подсичането.

# 8
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Пробвай и със крем Бочко със смрадлика.

# 9
  • Мнения: 274
Бюбхен или Мустела. Скъпи са, но са ефикасни и икономични.

# 10
  • Мнения: 9 451
Пробвай със Судокрем .
Мисля, че ще има ефект.  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 2 658
аз бих те посъветвала да махнеш мокрите кърпички, ако ползаш такива. Много бебета реагират имено на тях, моите също. Миеш под чешмата, а само напишкано минаваш с памучен тампон с преварена вода и ще се оправи и без мазила. Не ползвай и сапун, само с вода мий. Кърпичките премахват защитния слой на кожата, особено, ако бебето е с по-чувствителна кожа.

# 12
  • Мнения: 4 615
Ако ползваш мокри кърпички за почистване на бебешкото дупе ги спри веднага. Дъщеря ми се подсече ужасно на едномесечна възраст. Свалих памперсите за 48 часа, миех дупето й с отвара от смрадлика (тетра). В последствие се оказа, че се подсича от памперси и мокри кърпички, т.е. открихме само една марка памперси към която нямаше непоносимост и едно евтино сръбско кремче с ланолин, витамин а и д. Ланолина пази кожата от влага. Май стана много дълго, но превенция на подсичането зза деца с много деликатна кожа е максималното им оставяне по голо дупе или дупе с памучни гащи. Успех и скорошно оздравяване.

Общи условия

Активация на акаунт