От коя банка сте доволни?

  • 45 028
  • 302
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 13 512
Има и други банки, които работят с удължено работно време и събота. Аз съм към Прокредит и там също е така.

 Peace Освен от удълженото работно време, което ми е доста удобно, съм доволна и от интернет банкирането и от обслужването в ПроКредит банк.
newsm10

# 256
  • Мнения: 792
Като качество на обслужването съм най-доволна от ПроКредит. Ще си позволя да цитирам един коментар, който споделям:

..... отношението им е много хубаво, винаги си свършвам бързо работата, консултират ме по всички възможни тъпи и други въпроси, без да се дразнят, млади са и банката ме кефи. Не съм имала проблеми с тях досега ..... За мен Прокредит са ок.

# 257
# 258
  • Мнения: 12
За мен по добра банка от ПИБ няма .
Има само 2 неща  , които ме дразнят при нея
 1. Имат много ниски курсове на обмяна на някои валути .
 2. Държът ми пари във валута различна от Евро и като искам да изтегля в същата валута /  дори до 500 лв / вдигат рамене и ми казват , че нямат от тази валута . И предлагат да ми ги изплатили в лева  Close
Не мога да ги разбера ....вбесяват ме понякога

# 259
  • Мнения: 81
Първа инвестиционна банка !!!!!!!!! За мен е най-добрата!
Много рядко ми се е налагало да чакам, винаги са супер любезни и компетентни!

Служебно работя с ДСК и ЦКБ - ужас !
В ЦКБ, когато внасям пари по фирмената сметка, почват да ми искат лични карти, договор за работа., незнам си какво - все едно съм отишла кредит да тегля!
МРАЗЯ ГИ!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 260
  • София
  • Мнения: 4 330
Спазват правилата и наредбите на БНБ, просто!

# 261
  • Мнения: 47
Не изчетох всички мнения, но ще споделя и моите наблюдения над някои банки:
ПроКредит - мъжът ми има карта там и много бързо и лесно се внасят пари по сметката, което в няшия случай е добре, тъй като използваме картата за плащане на сметки през интернет. При никакви положения обаче не теглете заем от тях, бяхме изтеглили малка сума, която се покриваше от картата. Единия месец 20ст. не достигнали от сумата в картата и отровиха мъжа ми по телефона изприказвайки поне 3лв.
ОББ - щях да си вадя при тях дебитна карта Mastercard към сметка в евро. Попълних си заявление, отворих си сметка, говорих с консултант и до тук всичко беше ок. Казаха ми след 2 седмици трябваше да е готова картата обаче, след една седмица ми се обажда служител от банката и ми се извинява, че колегата му се е объркал и тази карта която искам да си извадя не можело да се направи при сметка в евро, да си избера да сменя валутата на сметката, което щеше да ми коства разхождане до банката и загуба на време или да сменя картата с виза. Казах да я сменят с виза, а той ми каза че ще ми се обади по телефона когато картата е готова, така и не ми се обадиха и им теглих една... Не отидох да си потърся картата защото много голям бяс ме хвана.
Райфайзен - Имам сметка при тях, имаме и заем при тях. За сега като обслужване забележки нямам, много добро обслужване. Това което не ми харесва е, че ако искаш да внесеш пари по сметката си ти отдържат комисионна освен ако не е вноска по кредит.
Алианц - Имахме заем при тях на времето. Като обслужване в банката беше добро, но тук оценката ми не е много обективна, тъй като шефа ми им беше  VIP клиент и един приятел беше касиер.

За мен банките са комбинация от ПроКредит - за разплащателна сметка и Райфайзен за заеми (имат добри условия и кредитните им консултанти са много изчерпателни)

# 262
  • София
  • Мнения: 8 182
PR-те на банките са се активизирали в тази тема гледам Joy

# 263
  • Мнения: 81
Спазват правилата и наредбите на БНБ, просто!

В доста банки съм ходила да захранвам сметки, но никъде не ми се е случвало да ме държат 15мин. и да ми задават въпроси всякакви, че и накрая такса ми взимат  Rolling Eyes  Laughing

# 264
  • София
  • Мнения: 4 330
Спазват правилата и наредбите на БНБ, просто!

В доста банки съм ходила да захранвам сметки, но никъде не ми се е случвало да ме държат 15мин. и да ми задават въпроси всякакви, че и накрая такса ми взимат  Rolling Eyes  Laughing
То и в магазините е така - в едни ти дават касова бележка, в други - не. Има Наредби на БНБ, едни банки ги спазват, други не.
Те, някои банки задължителните вноски във Фонда за гарантиране на влоговете не си правят, ама и това ще се коригира някой ден за сметка я на държавата,  я на вносителите.

# 265
  • Sofia
  • Мнения: 4 138

То и в магазините е така - в едни ти дават касова бележка, в други - не. Има Наредби на БНБ, едни банки ги спазват, други не.
Те, някои банки задължителните вноски във Фонда за гарантиране на влоговете не си правят, ама и това ще се коригира някой ден за сметка я на държавата,  я на вносителите.

за кои банки става въпрос?

# 266
  • София
  • Мнения: 749

То и в магазините е така - в едни ти дават касова бележка, в други - не. Има Наредби на БНБ, едни банки ги спазват, други не.
Те, някои банки задължителните вноски във Фонда за гарантиране на влоговете не си правят, ама и това ще се коригира някой ден за сметка я на държавата,  я на вносителите.

за кои банки става въпрос?

Това са приказки от 1001 нощ...

# 267
  • София
  • Мнения: 4 330
На първия въпрос е ясно, че тук не може да се даде подобна информация. Тя е само за специалистите.
ВаняМ, няма да те противореча, всеки има право на мнение Peace
Отклоняваме се от темата, но ми е интересно, че не коментирате другата част от поста ми. Или когато се нарушават правилата и законите /напр. ЗМИП/, но на нас ни е изгодно - няма проблеми, а в другия случай - скачате. Laughing

# 268
  • Мнения: 889
мързеланка, за съжаление вярвам, че си права. Разбира се абсурдно е да си помислим, че някой би изнесъл подобна информация. Още помним случая с една банка и слух от форум...В този случай едва ли би имало значение дали е само слух или истина, аз ще съм първа на опашката.....
Колкото до другата част от поста ти- сега ми се обясниха някой  неща. Напоследък забелязвам странни за мен неща- взеха в две различни банки да ми искат документите като захранвам чужди сметки /и досега съм внасяла/ , а в Пощенска при покупка на валута.  Shocked Аз не съм банков специалист и се чудя какво им стана на тия хора newsm78, а той явно законът бил такъв.
И честно казано, много време ми губи този закон. Ако ставаше само със скачане да го отменят....Mr. Green

Аз от няколко месеца се прехвърлих към ПИБ и засега нямам никакви оплаквания. Дано и така да си остане.

# 269

Общи условия

Активация на акаунт