От коя банка сте доволни?

  • 45 032
  • 302
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 54
Какво ще кажете за сегурността на влоговете, което мисля е по-важно от работното време и любезното отношение.

# 271
  • Мнения: 16
Какво ще кажете за сегурността на влоговете, което мисля е по-важно от работното време и любезното отношение.
Има ли банка, която не осигурява сЕгурност на влоговете? Всъщност зависи как дефинираме сигурност на влога ...

# 272
  • Sofia
  • Мнения: 4 139
Какво ще кажете за сегурността на влоговете, което мисля е по-важно от работното време и любезното отношение.
Има ли банка, която не осигурява сЕгурност на влоговете? Всъщност зависи как дефинираме сигурност на влога ...

Има да, тези, които нямат регистрация в България, като пример мога да ти дам Алфа банк.

# 273
  • Мнения: 2 492
Изключително недоволна от Пощенска банка .
Предходният ми работодател издаде на целият офис дебитни карти към тях .
Отивам да си взема картата в ден , който се очаква да е готова.
Не била готова , елате другата седмица ?!?
Отделям ценно време да мина половин София , за скъпоценната пластика - упсс няма ви Пина , картата иначе е тук .
Потресена , правя грандиозен скандал - те шегуват ли се с мен или да .
Стигаме до момента и картата и пина да са налични , минават две седмици и обаждане - картата ви е блокирана поради риск .
Какъв риск - имах наглостта да я ползвам може би .
Не разбрахме риска - банкомата беше техен и с камера .
И така сагата с тази карта продължи близо половин година - накрая отидох при шефа и казах , че ако ми се наложи още веднъж да посетя Пощенска банка и да водя преговори за собствената ми карта ще удуша някого.  Tired
От 10 човека с техни карти премеждия имаха 7 , много лоша статистика .
Клонът е на Витошка .

В момента работя с УниКредит - изключително доволна .
Има разделение на клиенти , което ме устройва , тъй като не се налага да вися и да чакам - личен банкер , следи ти сметките , ако има проблем с дебитната ти карта едва ли ще научиш , защото всичко става след обаждане от негова страна и уговорка на час за посещение - демек като каже , че в петък в 10 ще съм при него и ще правя еди какво си - всичко ме очаква готово .

До момента ползвам кредитна карта , он лайн банкиране , разплащателна сметка и дебитна карта - офисът отказвам да кажа , не искам опашки и да ми товарят банкерчето  ... Mr. Green

# 274
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 794
ПИБ

# 275
  • София
  • Мнения: 749
Какво ще кажете за сегурността на влоговете, което мисля е по-важно от работното време и любезното отношение.
Има ли банка, която не осигурява сЕгурност на влоговете? Всъщност зависи как дефинираме сигурност на влога ...

Има да, тези, които нямат регистрация в България, като пример мога да ти дам Алфа банк.

Наредбите на БНБ важат за всички банки, работещи в България, независимо дали са клонове на чуждестранни банки или не. Преди да "стъпят" у нас, именно БНБ ги лицензира. Така, че това, което си написала малко ме съмнява newsm78

# 276
  • Мнения: 3 405
"Всички са маскари"

# 277
  • Бургас
  • Мнения: 337
ALianz Peace

# 278
  • Sofia
  • Мнения: 4 139
Какво ще кажете за сегурността на влоговете, което мисля е по-важно от работното време и любезното отношение.
Има ли банка, която не осигурява сЕгурност на влоговете? Всъщност зависи как дефинираме сигурност на влога ...

Има да, тези, които нямат регистрация в България, като пример мога да ти дам Алфа банк.

Наредбите на БНБ важат за всички банки, работещи в България, независимо дали са клонове на чуждестранни банки или не. Преди да "стъпят" у нас, именно БНБ ги лицензира. Така, че това, което си написала малко ме съмнява newsm78

Когато не сте наясно с даден въпрос поне потърсете малко информация, преди да коментирате дали съм права или не.


Гарантира ли ФГВБ влоговете в местни клонове на чуждестранни банки?

Местните клонове на чуждестранни банки от Европейския съюз не се включват, тъй като са защитени от системата за гарантиране на влоговете в страната по седалището им. Могат да се присъединят единствено с цел допълване на гаранцията, осигурявана им от тяхната система.

Местните клонове на други чуждестранни банки задължително участват, в случай че не са защитени от системата за гарантиране на влоговете в страната по седалището им. Ако тяхната система им осигурява по-малка по размер и/или обхват защита, те задължително се включват с цел допълване на гаранцията.

Посочените по-долу кредитни институции са клонове на чуждестранни банки и не участват в българската система за гарантиране на влоговете, тъй като са защитени от системата в страната по седалището на банката:

    * Алфа банка - клон България
    * БНП Париба С. А. - клон София
    * ИНГ Банк Н. В. - клон София
    * Регионална инвестиционна банка - клон България

# 279
  • София
  • Мнения: 749
А ти прочете ли внимателно това, което си цититрала?

Ясно е казано, че и влоговете в тези банки са защитени  Peace макар и не в България

# 280
  • Мнения: 54

  там хората получават заплатите си и държат спестяванията си. И да, независимо големи или малки суми, хората трябва да се доверят, за да работят точно с конкретна банка. Последните години банките в Щатите масово фалират, хората още помнят фалитите на българските банки, пирамидите, където изгоряха паричките им.   



  Тогава, когато масово фалираха банките влоговете не бяха ли защитени от държавата? Или сега са защитени, а тогава не са били защитени?

# 281
  • Мнения: 145
ПроКредит Банк!

# 282
  • Sofia
  • Мнения: 4 139
А ти прочете ли внимателно това, което си цититрала?

Ясно е казано, че и влоговете в тези банки са защитени  Peace макар и не в България

Да прочетох, но не съм чела договор за депозит в такава банка, за да ти кажа по какъв точно начин са защитени и дали изобщо можеш да имаш претенции към тях в случай на банков фалит. Имат предвид под защитени - защита от Фонда за гарантиране на влоговете, все пак за България си говорим.

Между другото, аз съм казвала вече, но най-доволна съм от ПИБ и Прокредитбанк.

# 283
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541

  там хората получават заплатите си и държат спестяванията си. И да, независимо големи или малки суми, хората трябва да се доверят, за да работят точно с конкретна банка. Последните години банките в Щатите масово фалират, хората още помнят фалитите на българските банки, пирамидите, където изгоряха паричките им.   



  Тогава, когато масово фалираха банките влоговете не бяха ли защитени от държавата? Или сега са защитени, а тогава не са били защитени?

Мисля, че и тогава, както и сега, бяха защитени до определен размер. Имам бегли спомени, че на леля ми й възстановиха някаква сума след години.  Thinking
Сега повечето хора вече знаят, и си държат в една сметка само до защитената сума.

# 284
  • Мнения: 1
На мен ми харесва Първа Инвестиционна Банка.

Общи условия

Активация на акаунт