Хитринки за всякакъв случай - 4

  • 103 098
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 949
Нинчето, може да сложиш нещо декоративно на мястото на скъсаното (камъче някакво напр. или арт-кръпка). За петната може да си купиш духащи флумастери (в Кауфланд ги имаше едно време), но които да стават и за текстил (има една дрешка, нарисувана върху кутията им) и да направиш някаква закачлива формичка там,където са петната.

Аз от Вениш никак не съм доволна.

# 691
  • Мнения: 82
Здравейте!
Има ли някакъв начин да изчистя отпечатък от ютията на черен панталон?

# 692
  • Мнения: 32
поръси обилно със сода за хляб вземи парче тензух или бяла хартия и глади отгоре с ютия!

# 693
  • Мнения: 82
Благодаря!

# 694
  • Мнения: 226
Да попитам как може да се изичисти мазно петно върху мебел (от новите с пдч повърхност е предполагам).
Забравила бях едно шише с течен лосион за тяло и той оставил петно. Изглежда като попило.
Не знам дали изобщо ще може да се изчисти с нещо. newsm78

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 820
Моля за съвет, как да почистя мастило от бяла  кожена мека мебел??? Confused

# 696
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
Момичета, имам нужда от помощта ви - как да почистя огромна плюшена играчка?Светла е на цвят и ме дразни,че цвета се е променил...

# 697
  • Мнения: 1 949
Момичета, имам нужда от помощта ви - как да почистя огромна плюшена играчка?Светла е на цвят и ме дразни,че цвета се е променил...

Ми аз ги пера в пералнята. Освен ако нямат някакви свирки. Но веднъж и една такава изпрах. Е, свирката прегракна, ама вече знам  Wink

П.С. Сега видях, че пише ОГРОМНА. Ако не се събиира в пералнята, на ръка, с накисване  Mr. Green

# 698
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Аз преди време прах един огромен тигър в бебешката ваничка, то и там едвам го събрах. После го сложих в един пластмасов панер за дрехи, леко наклонен да се отцеди, че много вода пое. Накрая го изкарах на балкона на слънце да съхне, както си е в панера.

# 699
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
Благодаря ви, момичета   bouquet,
но не става да се пере,наистина е огромна, ако я накисна кой знае колко вода ще поеме   Embarassed
А иначе съм прала и аз по-малки в пералнята, но на светлите цветове после останаха някакви жълти петна... newsm78
Мислех дали евентуално има някакъв друг начин да я почистя,без да се налага да я пера...

# 700
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
на химическо чистене... Peace

# 701
  • Мнения: 2 759
...А иначе съм прала и аз по-малки в пералнята, но на светлите цветове после останаха някакви жълти петна...
                             Което не е правило, предполагам може да се получи в зависимост от пълнежа на играчката. На химическо, ако е лека. В противен случай може да излезе повече от цената на нова. Пране в река?

# 702
  • Мнения: 9 776
Благодаря ви, момичета   bouquet,
но не става да се пере,наистина е огромна, ако я накисна кой знае колко вода ще поеме   Embarassed...

И какво като поеме newsm78? Намокри я, накисни я с някакъв перилен препарат по избор, може и веро - Тест гел ( Mr. Green), да постои така ден-два, после малко трудничко ще изплакнеш, но пък няма да я ядете я Crazy. И когато изсъхне, ще минат няколко дни, но на слънце ще изсъхне.
Стана ми интересно каква е тая пък чак толкоз голямата играчка Crazy. Thinking

# 703
  • Мнения: 267
Благодаря ви, момичета   bouquet,
но не става да се пере,наистина е огромна, ако я накисна кой знае колко вода ще поеме   Embarassed
А иначе съм прала и аз по-малки в пералнята, но на светлите цветове после останаха някакви жълти петна... newsm78
Мислех дали евентуално има някакъв друг начин да я почистя,без да се налага да я пера...

Ако имаш парочистачка, пробвай с нея, като преди това напръскаш със спрей от рода на Вениш окси...Топлата пара усилва ефекта на спрея.Аз така почиствам петна по плюшени възглавници и дамаската на столовете.Показаха ми го на един курс за работа с пародухачката.
1.чистиш от праха с четка и прохосмукачка.
2.пръскаш с Вениш
3.взимаш накрайника на парото за мебели( килими) , който има обикновено микрофазерна кърпа,и с леки движения по посока на влакната обработваш участъка докато леко се навлажни.
4.Веднага подсушаваш колкото може с мека, суха хавлия.
5.може да ползуваш и сушаор, за да не останат петна.

Важно е да се действува бързо, затова се почиства  на части.

Разбира се пробваш цялата процедура най-напред на малък участък.

# 704
  • Мнения: 2 759
...Показаха ми го на един курс за работа с пародухачката...
                            Какъв е този курс?

Общи условия

Активация на акаунт