Хитринки за всякакъв случай - 4

  • 103 100
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 267
...Показаха ми го на един курс за работа с пародухачката...
                            Какъв е този курс?


Става въпрос за тук в Германия.Има една фирма Lux,( подобна  на Реинбоу), та си търсеха дистрибутори и аз се записах.Много интересно беше, най-вече обучението по зарибявка на клиенти Wink.
Продуктите им са с високо качество, но на космически цени.
Базисната цена на тяхната пародухачка беше около 1200 евро.
Моята е на фирма Полти ( Вапоретто 1000)- италианска, цената от 2002 година - 200 Евро +около 40-50 Евро за една по-специална приставка.
Та след като изпробвах всички функции, мога да кажа , че моята е по-добра - има по-силно налягане- 5 бара, тази на Лукс имаше 4,2.
Предимствата на Лукса- много удобна и красива чанта за съхранение, повече приставки, които обаче струват от 200 евро нагоре и гаранция 5 години + безплатна профилактика до живот.Невероятна беше ютията, която струваше към 900 Евро - extra, тя се включва директно към пародухачката.Моята няма такава опция за съжаление.
От цялата работа- 2 дни надуване на главата какви страхотни преимущества имат техните продукти (просмукачки и филтри за почистване на въздуха и тем подобни)- ми останаха доста ценни хитринки, та сега си ползувам моята пародухачка по-ефективно.Иначе комшийката, която ме нави за курса, си работи вече 2-3 години и казва, че се изкарват добри пари, но напоследък заради новия закон против рекламирането по телефона им е спаднал бизнеса.

# 706
  • София
  • Мнения: 512
Момичета имам два проблема:
имам шкаф в хола- венге и черен телевизор, черни тонколони, та нямат чистене. Бърша прах и след мен полепва нов  Rolling Eyes
А вратичките на кухнята, долните и те са венге. На две места сигурно съм ги тръкнала с нещо по грубичко и седят надраскани, на финни драскотинки, дали мога да ги оправя с нещо  newsm78

Ще бъда благодарна  Praynig

# 707
  • Мнения: 4 370
С мокри кърпи за мебели пак ли полепва?

# 708
  • Мнения: 2 759
                               bouquet . Прииска ми се да изкарам такъв курс  Crazy. От известно време имам голям мерак за парочистачка, но като видя цените и почвам да се замислям дали изобщо ще мога да боравя с такова нещо... Ако намеря тук такъв курс (и свободно време) може да опитам.

                              Трябва ми съвет както да правя в ново жилище с адски много котлен камък. Буквално ако измиеш един домат и го сложиш в чинията остава петно (в чинията). Как изобщо могат да се монтират там пералня, съдомиялна и прочие  Rolling Eyes?

# 709
  • Мнения: 2 415
Момичета, помощ. Имаме стари чугунени радиатори. Сега покрай ремонта се напълниха с прах и мръсотии. Имате ли идея как да ги почистя лесно вътре между ребрата? С прахосмукачката не става добре.

# 710
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Момичета, помощ. Имаме стари чугунени радиатори. Сега покрай ремонта се напълниха с прах и мръсотии. Имате ли идея как да ги почистя лесно вътре между ребрата? С прахосмукачката не става добре.

Пробвай с четка за миене на шишета или прахоуловител.


   Трябва ми съвет както да правя в ново жилище с адски много котлен камък. Буквално ако измиеш един домат и го сложиш в чинията остава петно (в чинията). Как изобщо могат да се монтират там пералня, съдомиялна и прочие  Rolling Eyes?

За пералнята с калгон, за миалната има таблетки 5 в 1, те трябва да имат и съставка против котлен камък. За бойлер също имаше нещо, което се слага да омекотява водата.

# 711
  • Мнения: 2 759
...За пералнята с калгон...
                             Мда, това е така, но ми се иска съвет за някакво уредче или друго, което да седи на входа на апартамента и да омекотява водата на целия апартамент Rolling Eyes. Буквално измиваш пода, и после трябва да го чистиш от котлен камък... Дали пък да не разговарям с 'Водоснабдяване'  newsm78. То иначе заплатата ми за препарати ще отива...
                             Аз бъркам между ребрата на радиатора с едни такива пухчета на клечка.

# 712
  • София
  • Мнения: 312
ivka76, за венгето пробвай с ябълков оцет и вода. Има писано във форума, потърси.

# 713
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
Цитат
...За пералнята с калгон...
                             Мда, това е така, но ми се иска съвет за някакво уредче или друго, което да седи на входа на апартамента и да омекотява водата на целия апартамент

Преди 1-2 години си поставихме такъв уред и съм доволна.
Уреда или фирмата се казва "Калзит" ето и линк
http://www.shopmania.bg/shopping~online-grizha-za-tialoto~buy-ul … ro~p-1580329.html
Нашият е поставен след водомера и е за цялата къща, но има и само за един кран и т.н.

# 714
  • Мнения: 2 759
...Нашият е поставен след водомера и е за цялата къща, но има и само за един кран и т.н...
                             bouquet Точно за подобно нещо питах, и ми се искаше някой да каже от личен опит. Но не е описано действието му върху котления камък - може ли да споделиш впечатления? На ток ли е?
                            П.П. Сега видях уредче точно за котления камък http://tehnomag.net/eshop.php?body=prodshop&gr=1&pod=37& … romo=0&id=382 , не знам какво гледах досега  Crazy. Може ли да кажеш кое имате и ако ползва ток дали раходът се е вдигнал чувствително? Колко котлен камък имахте преди това и сега каква е водата... Не убива ли водата?

Последна редакция: пн, 30 авг 2010, 14:59 от Викито

# 715
  • Мнения: 0
 Пък аз момичета да ви кажа как най-лесно да си "ремонтирате" огледалото за обратно виждане в колата  Laughing
Както си карам един ден огледалото падна  ooooh! , а основата си стои здраво залепена на стъклото. Уж реших проблема само докато се прибера в къщи, но така вече карам 1 година. Хитринката : най-обикновенна дъвка !

# 716
  • Мнения: 5 725


При гладенето на един бял панталон се получи едно гадно пожълтяване.Пробвах с лимонтозу,с кисело мляко и с Вениш - без резултат.Дайте съвети как да се справя !

# 717
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
Цитат
    bouquet  Точно за подобно нещо питах, и ми се искаше някой да каже от личен опит. Но не е описано действието му върху котления камък - може ли да споделиш впечатления? На ток ли е?
                            П.П. Сега видях уредче точно за котления камък http://tehnomag.net/eshop.php?body=prodshop&gr=1&pod=37& … romo=0&id=382 , не знам какво гледах досега  Crazy. Може ли да кажеш кое имате и ако ползва ток дали раходът се е вдигнал чувствително? Колко котлен камък имахте преди това и сега каква е водата... Не убива ли водата?

  Чак сега погледнах в темата.
Всъщност ние май имаме това - http://www.zita-ruse.com/Calzit-Ultra-za-tsyalostna-zashtita-na-doma
 Не е на ток, а действието му се получава вследствие на протичането на водата и е на механичен принцип. Точното му действие трябва да е описано някъде в линка, който съм дала.
 Вследствие на този уред - водата в къщи става за пиене. Всичките ни приятели признават, че има друг вкус и е по-мека.
 В банята - не се получава натрупване на котлен камък и побеляване на крановете както преди. Честно казано, вече съм забравила какви ставаха крановете преди, но си спомням регулярното им търкане с препарат. Сега ги минавам само с сапунена гъба и те светват.
 Нямам идея какво друго да кажа.

# 718
  • Мнения: 243
Гледам, че обсьждате разни други неща, но се сетих да ви кажа една моя хитринка....

Аз имам голям абсорбатор в кухнятя и много ме тормозеше почистването на решетьчните филтри - едни такива мрежести решетки който стоят отдолу на абсорбатора.

Сега правя следното - свалям ги и отивам с колата на автомивка в OMB, кьдето с пароструйката след като си измия колата, за няколко секунди измивам и двата филтьра на абсорбатора - Перфектно!

# 719
  • Мнения: 296
Да попитам и тук, важно ми е - как да премахна миризма на мухъл от гардероб.  Има много теми, но май нещо ефикасно не се е предлагало. Мухъл няма, остатъчна миризма е.

Общи условия

Активация на акаунт