20 ОУ и 22 СОУ

  • 118 166
  • 925
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 8
 Родителите с който говорих казаха че ще стоят през нощта срещу 07.05 и ще проверяват по списька  а който не е там ще отпадне.

# 901
  • Мнения: 518
каквото беше -беше !
мина някак подаванео на молби по списъка . не липсваха и скандали . няма как !
аз лично , незнам да има друго държавно училище , в което се изучава чужд език 13 часа седмично.
при това положение , не е чудно ,че има толкова много кандидати от други райони на София .


имам въпрос кам родиелите от микрорайона , които са получили покана да  запишат децата си преди 15 април.
барабана , беше споделила по-напред в темата нещо по въпроса .
барабана , честита сестричка на Ема !
в крайна сметка , това записване или пък подаване на заявления , наистина ли се е осъществило ?
ако е така , то вече трябва да е ясно приблизително колко места са останали за кандидатие без точки .

# 902
  • Мнения: 1 335

аз лично , незнам да има друго държавно училище , в което се изучава чужд език 13 часа седмично.

Това нали разбираш че няма как да се случи с 13-те часа немски седмично. Освен ако не включваш и занималнята към тези 13 часа, но тя си е подготовка за следващия ден.

# 903
  • Мнения: 518
имат допълнителни и задължителни часове следобед по съответния чужд език .
не е занималня , не е по желание . след края на тези часове , започва същинската занималня .
3 часа език седмично предиобед и по 2 часа всеки ден следобед - общо 13 часа.
мисля ,че е така за 1-ви и 2-ри клас . от там нататък незнам .
поне това ми казаха от училището .

# 904
  • Мнения: 1 335
Да, и в тези часове повтарят преподаденото сутринта. Защото  дефакто нямат време да се подготвят в къщи, т.к. свършват в 4 или 5 часа следобед. Същото е и с основните предмети.

# 905
  • Мнения: 518
няма да споря по въпроса .
най-добре могат да кажат тези , чиито деца вече учат в 20-то.
така или иначе часовете по език са повече от което и да е друго училище .
единствено това привлече и мен.
имам доста резерви за всичко останало , обаче .
ако ни приемат - добре , ако не - няма да е голяма драма .

# 906
  • Мнения: 1 335
Да, не случайно се включвам и толкова категорично ти отговарям, точно защото имам поглед отвътре.
Другото подобно у-ще  е 73, в което се учат подобен брой часове на седмица, т.е. 6.

# 907
  • Мнения: 6 031
Дори и по 13 часа на седмица да учат език е много важно как се преподава и какви са изискванията за научаване. И един риторичен въпрос - защо ли ходят на курсове по език още от  втори клас повечето деца от 20-то...

# 908
  • София
  • Мнения: 1 365
Дори и по 13 часа на седмица да учат език е много важно как се преподава и какви са изискванията за научаване. И един риторичен въпрос - защо ли ходят на курсове по език още от  втори клас повечето деца от 20-то...
Сега децата ходят на частни уроци от 2 клас не само по език  #Crazy
Ситуацията в училището  през годините доста се е променила /и май не към добро до колкото чувам/.
Аз обаче оставам да съм много доволна от това което получиха децата ми през 7-те години / всяко едно от тях/ прекарани в него.
До сега не съм чула само положителни отзиви за което и да е училище.

# 909
  • Мнения: 1 335
Дори и по 13 часа на седмица да учат език е много важно как се преподава и какви са изискванията за научаване. И един риторичен въпрос - защо ли ходят на курсове по език още от  втори клас повечето деца от 20-то...

ходят, защото материала е много, защото родителите си мислят че учителите са им длъжни и трябва да им подготвят децата °от-до°, защото същите тези родители са с безкрайни претенции, без да са наясно записвайки детето си в такова у-ще какъв е техния ангажимент и т.н. Това е едно държавно у-ще и като всяко такова не може да се изискват чудеса. Да, има текучество на учители, вероятно може да се намерят и по-добри такива по немски, но и това което правят е повече от достатъчно. Стига да има кой да го оцени и да обясни на детето си че то трябва да учи, ежедневно и много.

# 910
  • Мнения: 2 142
Здравейте!
Въпроса ми не е за тук, но все пак някой знае ли за летна занималня или лагер за деца с немски език? Никъде не можах да намеря такава информация...
Извинете още веднъж, че разводнявам темата ви, но ще се радвам, ако някой ми отговори.  Peace

# 911
  • София
  • Мнения: 268
Здравейте!
Въпроса ми не е за тук, но все пак някой знае ли за летна занималня или лагер за деца с немски език? Никъде не можах да намеря такава информация...
Извинете още веднъж, че разводнявам темата ви, но ще се радвам, ако някой ми отговори.  Peace

мишел, заповядай Simple Smile - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=718181.0

# 912
  • Мнения: 1 417
Biskara нормално е според мен при положение, че децата са по цял ден на училище родителите да очакват там да ги подготвят. Няма как от 17ч да го впрегна да си доучва или да го проверявам, все пак цял ден е бил в у-ще. Друг е въпроса какво е научил - а сега в края на годината разбирам, че не е много...Не написани домашни през цялата година - тези в следобедните занимания, с по 13 ч френски - не знае да чете. С по 3 ч английски в ``Алианс`` чете книжки.
Не съм възхитена от 20 у-ще, да не говориме, че в класа ни има много `важно`дете, което проваля дисциплината и обучението на целият клас.
Немските паралелки пак чувам, че в едната не са уцелили много на преподаватели.

# 913
  • Мнения: 2 142
prokibar, много благодаря!
още утре, ще звъня   bouquet

# 914
  • Мнения: 1 335
mi6i, изборът на училището е единствено на родителите, ако не ви харесва в района има и др. училища. Това казвам че това целодневно стоене в училище, не е само учене и не може да се очаква чудеса от едно държавно училище, което се опитва да има в програмата си и изнтензивен немски.
С Алинса, разликата е в това че там се плаща и няма как да не се покаже резултат, а в у-щата не щата са оставени на плещите на родителите. Във втори клас още повече ще разбереш колко не знае, ако някой не се занимава с него по немски.
Една и съща учителка ли е и сутрин и следобед по немски?

Общи условия

Активация на акаунт