Януарки 2010 - тема 13

  • 12 723
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 9 496
Явно това схващането съм го пропуснала, може ли да ми кажете точно в коя тема е дискутирано, мерси.Направо дайте линк, моля. Heart Eyes
Има търсачка-използвай я Peace
Има и бутон "помощ"-ако не знаея къде е търсачката-горе вдясно.
Първите 14 теми-с "пирончетата" -дават инфо кое, как и защо Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=21.0

Последна редакция: пт, 07 авг 2009, 09:52 от MTV

# 271
  • Мнения: 373
Здравейте!
Вчера си останах вкъщи, уж да си почивам, ама то с това дете може ли да си почине човек  Sick Установих, че като ходя на работа съм по-добре. Имам време за всичко, дори да ям редовно  Blush
Стискам силно палци на manuella, Red Tree и Ива. Непременно споделете резултатите  Hug
ilindi4ka, поздравявам те за момиченцето   bouquet
Katinche, нали Димитрова ти беше разсеяла съмненията за коремната кухина  newsm78 или нещо не съм разбрала. На моя колежка дъщеря й са я оперирали на 12 годишна възраст в САЩ, но това е било преди 10 години, сега явно процедират по-рано. Аз се надявам, че ще се затвори до раждането  Hug
За печките на дърва, ние нямаме, но свекърва ми има. Като ходехма там, когато Яна беше бебе винаги ги молех да топлят с радиатора. Мирише си на дим и си е мръсно според мен. Те много редовно почистват комините и самите стаи, но дима си се усещаше и това е. Може да е от печката, но тя уж е нова  newsm78 Иначе няма спор, че топлината е друга.  Peace
А къде изчезна Мама Цоци?

# 272
  • Мнения: 0
Привет на всички!  bouquet  Не съм писала от цяла вечност, само ви чета. Незнам обхванал ме е някакъв "класически" тип мързел. Да кажеш, че съм се преуморила нещо, а то от седмица съм в отпуска, ама нищо интересно...моткам се из вкъщи, гледаме се с щерката, че градинката почива август месец. Няма да видя морето, а така ми се искаше...
Моля се за всички момичета  Praynig  Praynig  Praynig. Дано се похвалите с добри резултати. Вярно е, че живота ни изпитва понякога и искам да мисля, че през каквото и да ни се налага да преминем, всичко ще завърши добре.
Аз съм на преглед на 10-ти, дано бебчо да е добре, това е най-важно, а ако се види че е момченце ще съм много щастлива  Laughing.
Между другото позата с възглавницата между коленете при спане ми е много удобна, ама тия комари жестоко хапят...тая нощ откачих направо, цяла нощ се гоним.
Дъщеря ми непрекъснато пита какво прави бебето, дали спинка или рита, аз не мисля че ще ревнува, предвид и начина по който се отнася с други дечица. Дава си играчките, ако си хапва нещо също, склонна е да си дели нещата, а и от доста време все си питаше детето кога ще си има братче. И тя иска да е момченце  Grinning.
Онзи ден като ми заби едно въпросче направо се чудих какво да и казвам, вика ми :" Мамо от къде ще излезе бебето, нали знаеш че там е много тъмно кажи на тати да купи фенерче за доктора, че как иначе ще го извади?"  Joy Сладурчета, да са ни живи и здрави, това си е най-голямата радост.
Лек и приятен ден на всички!

# 273
  • Мнения: 0
Добро утро момичета
Отваря ми се прозорец и пиша  Joy.
Стискам силно палци на Ивалекс, manuella и Red Tree. Hug  bouquet Praynig Всичко ще е наред убедена съм, вече трябва да приключват тези наши неволи.
Katinche силно се надявам на следващия ви приглед да кажат, че коремната кухина е затворена и са объркали и няма да се налагат такива процедури след раждането  Hug Praynig  bouquet
Аз се чуствам перфектно, на преглед съм в понеделник, но не очаквам да видя бебка, докторката ми няма в кабинета си апарат, а само в частния и ... е нищо какво да се прави, след това мисля да се обадя да видиме кога да ида на втора ФМ, не че нещо се съмнявам, а основно заради таткото и бабите  Joy, със сигурност ще им е много мило да я видят на 3D.

За кърменето не мога да кажа нищо. Виж сестра ми успя геройски да кърми до 1 годинка и 3-4 месеца, племенника сам се отказа, просто вече като лягаше не лягаше върху гърдата.
Иначе и аз мисля да се уповавам върху съвети от кърмаческия hahaha, еми така де там са все хора с опит, ако на тях не се уповаваме на кой друг. Hug

Е стига съм ви досаждала много приятни емоции от мен!

# 274
  • Мнения: 11 607
Хайде и от мен - добър ден!

Аз чаках новата тема, че както е тръгнало писането - до следобед новата тема ни е в кърпа вързана.....

Какво да ви пиша за мен.......Пазя се, т.е. продължавам да се пазя, да си пия хапчетата, лежа, почти никъде не излизам......Обмисляме другата седмица да ходим до Добрич, че с това ми е зает акъла - как да стане, че има няколко варианти.....А времето минава, ей сега ще свърши ваканцията и времето ни е ограничено вече за действие и за мислене.......

Чета най-редовно иначе.......Дано Ивето се похвали с добър резултат, Мануела и тя се върне с добри новини, Редчето, Катинчето, въобще независимо от притесненията - най-накрая крайния резултат да е отличен и възможно най-добрия........


Само да пиша за печките....Ами ние ще сме на парно, но в кухнята ни е печката. Тя е от тези сръбските, голяма е колкото средна миялна машина. И смятаме да бъдем на въглища и на дърва. Нямам никакви притеснения за бебо и за начина на отопление.....

Коментирахте и кърменето.....Хоупче, да издадеш после книгите.....В друга тема видях,че горещо препоръчват книгата - Близо до бебето - била много хубава. Да ви кажа - първия път се мъчих много с това кърмене, но след това - 2 и 3 път - никакви проблеми. Дано и сега е така.

Ох....още нещо щях да пиша, но нека оставя мат`риал и за новата тема!!!!!


Чета ви редовно! Май съм по-редовна на скайпа......Ако някой има от време на време възможност да чати - пращам скайпа си на ЛС.....Пък може и конферентен разговор да завържим.......

 Hug Hug Hug Hug

# 275
  • София
  • Мнения: 572
Незнам дали съм ви го казвала, но с риск да се повторя пак ще го кажа. Дъщеря ми пита "Мамо, ами ако тати е объркал семенцето и се роди циганче или негърче, какво ще правим?" Дано някой не ме обвини в расизъм! Един ден ми вика "Мамо ти сигурна ли си, че тати е сложил семенцето, защото аз не съм го видяла да го слага?" Ние сме и обяснили, че тати слага семенце в корема на мама и от него се развива бебето.

# 276
  • Мнения: 1 491
Мануела, Иве, Ред, Катинче, стискам ви палци момичета тревогите да са напразни и само хубави новини да чувате вече  Hug

За болничните - те нали са 80% от брутната заплата, а майчинството е 90% от брутната заплата? Така че базата е брутната заплата, а не дали си ползвал болнични. Изчисляването на годината назад НЕ включва месеца в който изилзате в 45 дена преди раждане. Нагледно - аз излизам в болничен "бременност и раждане" 45 дена преди термина през м.Декември, това означава, че за изчисляването на майчинските ми ще се броят Ноември и Декември 2008 и Януари-Октомври вкл. 2009 г. Всички болнични преди този се водят "Общо заболяване" независимо от написаната диагноза!

Бременността, киселините, кърменето, децата са строго индивидуални и всеки трябва да се съобразява с нуждите на детето си или собственият си организъм. Смея да твърдя, че с дъщеря ми, нищо не ми беше известно до самото раждане, нищо не бях чела, а и в ЖК бяха изключително "любезни и даващи информация". Вярвам, че за първо кърмене, зърната трябва да са подготвени по някакъв начин. На мен от 4-тото кърмене започна да ми тече и кръв от зърната освен кърма. Със щерката имах киселини от третият месец до самият край, които бяха непоносими на моменти. На мене най-голямо облекчение ми даваше киселото мляко.

За отоплението - и родителите ни и ние със съпругът ми, както и щерката сме женени за топлофикация и сме отгледани на парно  ooooh!  Дори се принудих да си купя апарат за овлажняване на въздуха, защото елементарната метална паница с вода на радиатора не вършеше достатъчно добра работа. Покрай щерката се научихме да спим на по-хладно и сега трудно можеш да ни накараш да врътнем кранчето  hahaha  Бебето трябва да вирее при средна температура 18
о-20о С, но се къпе в затоплено до 25о-28о С помещение с приятно топла вода, но в никакъв случай гореща.

Щерката е алергична и нейното захранване с яйца и месо започна на много по-късен етап от стандартното. Всичко, което изписах беше за да потвърдя думите си, че абсолютно всичко е строго индивидуално при всяка една от нас, както след като родим децата ни ще бъдат по същият начин индивидуални всяко за себе си  Peace

И понеже си говорите за реплики от хлапетата, мойта миналата седмица в "откровен" разговор ме запита "Ти мамо, нали си ме искала много, много, много?" След положителният отговор последва "Значи си преследвала и изнудвала тати за секс, за да си ме имаш мене?"  Shocked  Joy След този разговор съпружеството ми предложи да се запиша в групата на анонимните сексохолици  Joy Joy Joy

Хайде стига съм ви досаждала, пак ще се обадя по някое време  Mr. Green[/color]

# 277
  • Madrid
  • Мнения: 514
Мануела,подкрепям те напълно,дано е върнеш с добри новини!
Иве,дано и при теб всичко е наред,някак  все си мисля,че е така,но да не правим предварителни прогнози.
Red tree,стискам палци!
Роси, Hug,мерси!Предполагам,че ти е неприятно след тази случка,дано във фирмата не се усложнят много нещата,какво да се прави,банално,но факт-такъв е живота.
Минана,сега може да ти се струва трудно,но пък после децата направо сами си се гледат. LaughingВ кръга на шегата. Hug

Момичата,някоя от вас ползвала ли е слинг с първото си бебе?На мен идеята ми се струва прекрасна,но пък майки с опит са ми споделяли,че като поотрасне малко бебето и става доста трудоемко,понеже и бебето си свиква така и си иска носенето,което е нормално,но пък не е много удобно,предвид болките в кръста.Затова ми се иска да събера повече мнения.

# 278
  • Мнения: 647
За болничните - те нали са 80% от брутната заплата, а майчинството е 90% от брутната заплата? Така че базата е брутната заплата, а не дали си ползвал болнични. Изчисляването на годината назад НЕ включва месеца в който изилзате в 45 дена преди раждане. Нагледно - аз излизам в болничен "бременност и раждане" 45 дена преди термина през м.Декември, това означава, че за изчисляването на майчинските ми ще се броят Ноември и Декември 2008 и Януари-Октомври вкл. 2009 г. Всички болнични преди този се водят "Общо заболяване" независимо от написаната диагноза!

Това означава ли, че примерно, ако си взема болнични ноември месец, болничният ми лист ще се изплати 80 процента въз основа на средната ми заплата през последните 6 месеца, защото нали за болничния се взимаше заплатата 6 месеца назад?  newsm78
А после майчинството ще ми го изчислят на база на средната заплата 12 месеца назад, без последните 2 седмици от декември, защото на 11 декември трябва да ми издадат 45 дневния болничен преди термин. Майчинството ми ще е 90 процента от средната ми заплата за 12 месеца назад, включително и за ноември, когато ще съм била в болнични, като за доход ще гледат заплатата,  а не болничния, така ли?  newsm78
А освен това като съм била януари в болнични заради мисед, за януари кой доход ще ми включат в изчисляването на майчинството - от болничния лист, или каквато заплата е трябвало да получа, т. е. на каквато са ме осигурявали?  newsm78
А през 2006-та болничният беше не само 45 дни преди термин, но и още 90 дни след раждането се води болничен или нещо такова, правилно ли си спомням и сега пак ли е така?
Стана ми много объркано, а и аз съм на нова работа точно от 2 дни преди да разбера, че съм бременна и доходите ми сега са доста по-високи, та затова изобщо не мога да си представя как ще ми изчислят майчинството... поради тази причина не смея да си взема и ден болнични...

Последна редакция: пт, 07 авг 2009, 11:45 от little rabit

# 279
  • Мнения: 11 607
Май направих грешка......Нали ви казах, че има вероятност да пътуваме за Добрич. И записах час за другата седмица за ФМ.......Тогава ще съм в 19г.с., някъде 18г.с. и 1 ден. Дали не сбърках????? newsm78Май да. Каква голяма бяла птица съм само......И друго - търсих нещо конкретно с търсачка, но не намерих - но точно какво се прави на втората ФМ? Какво се измерва? Благодаря ви!

# 280
  • София
  • Мнения: 2 245
Здравейте отново от мен!

Дадох кръв, въпреки че кашлям и съм със запушен нос. От лабораторията казаха, че ще даде отражение най-вече на утайката, която след 3ти месец така или иначе е завишена.

Пибрах се и си направих старомоден компрес на гърлото с ракия и вестник, като дете много ми помагаше да спра да кашлям. Моята доки е все още отпуска и в понеделник ще се реши как да продължим, ако все още не се чувствам добре. Най-много се ядосвам, че не съм била болна от декември 2007..и това, ако не е лош късмет!  Sad

Кармелита, мерси за таблетките за смучене, казах на мъжО да ми купи.
 
Мамо Це, защо да си сбъркала? 2ра ФМ се прави от 18 до 23 седмица.

Цитат
ФЕТАЛНА МОРФОЛОГИЯ МЕЖДУ 18-23 г.с.
Обикновено ехографският преглед на феталната морфология се извършва между 18-23 г.с. (оптимално около 20 г.с.). Специализираното ултразвуково изследване в този гестационен срок позволява внимателно оглеждане на всички органи и структури на плода, вкл. и преглед на феталното сърце (т.нар. фетална ехокардиография). Възможно е изключване и на редица лицеви аномалии на плода (по правило феталното сърце и лице са трудни за оглеждане в по-ранните срокове на бременността).

Ето един линк за крампите: http://moetobebe.net/index.php?option=com_content&task=view& … 527&Itemid=82

# 281
  • Мнения: 9 496
Незнам дали съм ви го казвала, но с риск да се повторя пак ще го кажа. Дъщеря ми пита "Мамо, ами ако тати е объркал семенцето и се роди циганче или негърче, какво ще правим?" Дано някой не ме обвини в расизъм! Един ден ми вика "Мамо ти сигурна ли си, че тати е сложил семенцето, защото аз не съм го видяла да го слага?" Ние сме и обяснили, че тати слага семенце в корема на мама и от него се развива бебето.

 rotfImbo rotfImbo rotfImbo

ilindi4ka не съм ползвала, но и аз говорейки с ползвали го майки-не бих взела Peace
-първо бебето свиква да е нон-стоп в теб-за какво тогава е количката Mr. Green
-имам позната, която вкл е с леко изкривен гръбначен стълб от носенето постоянно на един и същи хълбок Crazy
-ползването лятото ми се струва крайно неудачно-взаимно сваряване

По принцип има една мнооого голяма тема "майчино счетоводство"-май за конкретни ситуации е по-добре там да се пита Peace
Ако сме били в болнични, един или няколко мес. от тези 12мес назад, които взимат като база за майчинството-няма как то да не падне;
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=418552.0


# 282
  • Мнения: 961
Мамче, виж тук има кратко описание, какво се следи в различните седмици. http://www.docenttomova.bg/index.php?p=5  Дано ти е от полза. Иначе знам, че е добре да се прави втора ФМ в 20г.с.

Иначе ние пътувахме добре, Мила се заинати и не пожела да заспи, накрая като се качихме в таксито окапа и се събуди чак сутринта.   Mr. Green
Вчера се разходихме малко, живеем близо до една река с лебеди и чайки. Мила им дава хляб и беше много щастлива. Снимки не знам колко ще направим, защото с татко й сме...   Blush и не намерихме зарядното на фотоапарата.


Стискам палци всичко при Мануела и Ивето да е наред!  Praynig

Леко дундеене на всички и много сладки ритничета!  Hug

# 283
  • Мнения: 9 496
Май направих грешка......Нали ви казах, че има вероятност да пътуваме за Добрич. И записах час за другата седмица за ФМ.......Тогава ще съм в 19г.с., някъде 18г.с. и 1 ден. Дали не сбърках????? newsm78Май да. Каква голяма бяла птица съм само......И друго - търсих нещо конкретно с търсачка, но не намерих - но точно какво се прави на втората ФМ? Какво се измерва? Благодаря ви!
Споко-в не си сбъркала Hug
Ето инфо:

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=744

# 284
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Мами,стискайте палци успях да се свържа с д-р Димитрова и днес отивам в СФ да ме прегледа тя,каза че ще ме вземе без час,стискайте ми палци
Mиличка, стискам ти палци въпреки, че само малко прочетох за тревогите ти. Hug

Red Tree, ако са обикнивени кръвни, и за амниото ще ти искат Кр. група и антитела .. а си мисля, че ще са точно такива няма да те върнат. Знаш, че съм с теб в мислите си и днес и на 10.08. Hug


ilindi4ka , жалко че не заложих някой лев на твото момиченце... Blush Joy А и що не зема да кажа многозначително... Знаех си аз,  че е момиче.  smile3533

Още на съм се обаждала...  Малко сега полежах, но време да готвя и отивам да спретна едно пиле фрикасе.  Живота продължава каквото и да става от тук натам.

Цунки и се пазете...
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт