Хитринки за адаптация в яслата

  • 28 458
  • 113
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 368
Пухка откога ходите на ясла

# 91
  • Мнения: 711
Добро утро! Аз похвалих моя син вчера, но днес всичко беше наред докато не влезнахме в яслата. Сутринта стана и с усмивка си взе колички, които да занесе да покаже на децата и нямаше търпение да тръгнем. Слезна от колата много весел, обух му пантофките и той взе да се замисля дали да влиза. Аз му казаха да ми покаже как се пързаля на пързалката и той влезна, но г-жата (която и вчера го прие и нещо не ме кефи) го дръпна навътре и затвори вратата и го чух, че ревна. Много ми е кофти сега. Познатата ни е чак на обед на работа, та ще се побъркам докато отиде да го види.  Sad

# 92
  • Мнения: 319
Отчет втори ден: не толкова успешен  Cry
Събуди се сама, беше весела тръгнахме с усмивка, обухме пантофите, госпожата ни чакаше на вратата, хвана я за ръчичка, но тя не искаше да влезе без мама, г-жата се опита да я гушне за да я внесе, но тя се разплаката и се наложи да вляза и аз. Седна на столчето да закуси, а аз под предтекст че ще и занеса якенцето до шкафчето се измъкнах и не се върнах  Cry Embarassed Cry
Постоях до вратата известно време не я чух да плаче, дано да е спокойна  Praynig
Сека чакам да дойде обяд  atwork

# 93
  • Мнения: 711
Веси, хубаво,че поне те пускат да влезнеш докато се успокои. При нас директно ги грабва г-жата и казва на родителя да излиза по-бързо. Без значение , че детето реве.  Sad Това супер много ме дразни. Защото,ако ми дадат да остана 10 мин с него ще е много по-спокоен.
И плюс това искат от първия ден да спят там. Тъй че аз трябва да чакам да стане 16.15 за да отида.  Confused

# 94
  • Мнения: 368
Веси,хубаво е ,че пускат да влезеш и аз искам поне за ден да постоя с нея за да свикне със всичко,но няма начин.
teddy_ дано плача е бил само за малко,и всичко е наред.
И аз оставих моята принцеска с рев,както всеки ден,дано е по-спокойна от вчера  Praynig

# 95
  • Мнения: 711
Проблема е, че не им вярвам на г-жите. Вчера ми казват, че бил много послушен и само малко бил плакал. Всичко си бил изял. Да обаче очите му бяха бая подути като го взех. А и от вратата ми каза, че иска мляко с бисквити и омете 8 бисквити еверест с прясно мляко. Та най-вече това ме притеснява, че явно ме лъжат за да съм по-спокойна. Вчера ми казваше, че някое дете го е ухапало, но аз мислях, че си измисля понеже там има ухапано от комар, но днес разбрах, че наистина има дете в групата, което хапе  Shocked Вчера също така беше доста буен, сутринта удря стената, мивката  Shocked А е ходил само 1 ден. Иначе беше толкова послушен, че си нямате на представа. Мисля си, че ако продължи да учи простотии тм ще го спра дори и да свикне.  Rolling Eyes
Ваня  Hug

# 96
  • Мнения: 719
Ох, от това много се притеснявам, да не ме лъжат госпожите. Знам, че не казват всичко, за да не притесняват родителите, но аз предпочитам, да ми кажат, че днес напр. не е яла, отколкото да премълчават.  Confused
И при нас не ни пускат да влезнем вътре, а аз толкова искам да разгледам, да видя къде спинкат... Heart Eyes

# 97
  • Мнения: 404
Здравейте момичета! Моята дъщеря тръгва утре Praynig Ние с баща й отсега сме се притеснили как ще мине всичко. Днес отидохме да оставим изследванията и само я заведохме да вратата на групата, тя не искаше да влезе при децата, излезе една лелка само да я види, но тя категорично взе да я бута и да вика не. Направо незнам как да я оставя утре  newsm78 Знам, че трябва да е бързо, но тя много добре разбира какво става и ще има и дърпане  Confused Чудя се по колко деца са в групите, знаете ли? Ние сме в 31 ясла в Хиподрума, в другата тема няма деца оттам. Ако тук има някоя мама, нека сподели пресни впечатления  Peace

# 98
  • Мнения: 711
В нашата група по списък са 30-32 деца, не помня точно. Но май още не са дошли всички за сега.  Peace

# 99
  • Мнения: 404
Замислих се, защото съдейки по гардеробчетата са не повече от 15-20  newsm78

# 100
  • Мнения: 711
Ами всъщност и при нас са малко гардеробчетата като се замисля и аз, но списъка е пред вратата и по нега са около 30  newsm78

# 101
  • Мнения: 319
Момичета мина и втория ден, за съжаление не мога да се похваля като вчера  newsm45
Още по стълбите докато се качвах я чух как пищи и се захласва от плач. Почуках, защото беше заключено, г-жата отвори и ми каза да изчакам, а аз я чувах как плаче, хълца и не може да си поеме въздух и повтаряше мама, мама ...  smile3518 Чух как се опитват да я успокоят, явно да не видя колко е разстроена, щом ме видя престана и се гушна в мен. Бяха и дали любимата й играчка, която бях оставила в раничката и биберона, който не ми даде да махна през целия път до нас, а тя само спи с него. Какво да ви кажа много ми беше тежко, като я видях цялата зачервена от плач, направо незнам как ще я караме така  newsm78

Vania_84   teddy_    и на нашата г-жа не и стана много приятно, че искам да вляза, но как да я оставя да плаче с протегнати ръчички  Cry, а и при нас първото помещение е стаята им за хранене и аз само до там влязох и аз не съм виждала спалните, вчера само бегло погледнах. Незнам защо толкова ги крият тези стаи, та нали нашите дечица са там, нормално е да знаеш къде оставяш детето си  smile3512

Шушони   teddy_ и аз се притеснявам, че г-жата ми спестява някои неща, днес също каза че се е нахранила, как точно незнам като я заварих с бибата и обляна в сълзи newsm78. Но като се прибрахме Вики не престана да ми повтаря папа, ам  newsm78 не и дадох, защото незнам дали не е яла и по навик да го казва, ще видим като се събуди дали е много гладна.

minana  и  при нас гърдеробчетата са малко, в правилника който ми дадоха да прочета вчера пишеше че групите са от 12 до 16 деца, но аз като я оставях и вчера и днес бяха 3-4, сигурно още е рано.

Да ви питам и нещо друго, при вас какъв е персонала - при нас на вратата има списък от 4 мед. сестри и 2 детегледачки, какво ще рече това  newsm78,  като я оставям са само 2. Аз си мислех, че има учител, сестра и лелка, но явно нещо съм се объркала  newsm78

Успех ви желая, дано при вас е по-добре  newsm17

# 102
  • СОФИЯ
  • Мнения: 185
Мили майчета,като чета и малко се успокоявам, явно почти всички минават през тежък период на адаптация  smile3518  Ние втора седмица сме на ясла и положението става по-тежко - вече още от тротоара пред входа на градината започва едно дърпане и мрънкане, а вътре направо си е реване... Днес взехме едни таралежчета, с които се приспиваме вечер и на обяд получих информация от сестрата по телефона,че положението уж и по-спокойно, гушкат таралежите и се заиграват. Отново почти нищо не са хапнали и на закуска,и на обяд. Чудя се до кога така на диета, вие давате ли сутрин в къщи нещо за закуска?
Персонала в нашата ясла са две сестри и две лелички. Виждам само сестрите,които грабват децата, внасят ги вътре и това е... няма време за разговори и обяснения, пълно затъмнение newsm12
Кураж и търпение на всички, ще се оправят нещата   Peace

# 103
  • Мнения: 384
Vania_84, от миналия понеделник е на ясла. Прихвана някакъв вирус и в петък не го водих. Вчера и днес стоя до следобед.
Момичета, работила съм в ясла няколко месеца и мога да ви кажа от опит, че грабването на детето и бързото му въвеждане в групата е правилния подход, колкото и да ни е тежко като майки. Сърцераздирателните писъци и трогателната поза с протегнатите ръчички не може да не ни скъсат сърцето от болка, но това преминава и дечицата се успокояват. Ако свикнат да ги взимате на обед никога няма да се опитат да легнат заедно с другите дечица. Всеки си решава за себе си, разбира се. За мен ходенето на ясла се обезмисля, ако го оставям за 3-4 часа там, тъй като работата ми не го позволява.
Лелка, положението с твоето детенце ме притеснява. Явно има нещо, което го стресира и ако установиш нещо такова, поговори с директорката да го преместят в друга група (разбира се ако има такава възможност) Hug. Много е важно отношението на персонала. В нашата ясла сестрите и детегледачките са страхотни, възхитена съм от подхода им и от отношението, което имат към децата. Днес синът ми ревна, когато сестрата протегна ръце да го вземе, но докато затваряше вратата му обясняваше, че ще ходят да гледат тракторчето и той се залиса веднага. Подреждах му дрешките в гардеробчето и се ослушвах, но изобщо не заплака повече.
vesi_nn, в яслите няма учителки.
HI, за храненето и аз се притеснявам, тъй като синът ми си е глезанче и предпочита храната да му е пасирана, а в яслата това не се поощрява. Тези дни ми е трудно да го храня и вечер, тъй като дъвченето явно не му е любим спорт засега, но и това ще отмине. Първите два дни му давах закуска и го водих нахранен, но сестрите ме посъветваха да не го правя, защото така той е сит и не може да го заинтригуват със закуската, а иначе децата се гледат едно друго и им е интересно.

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 22:11 от Пухка

# 104
  • Мнения: 711
Добро утро! Днешния ден беше многоооооо по-зле от първите 2. Още сутринта не искаше да става. Повтаря постоянно страх лелята (т.е. г-жата).Страшно силно се беше вкопчил в мене и ревеше ужасно и аз го подавах на -гжата като очаквах да го вземе и успокои, а тя ми каза: Ама разделяйте се по-бързо, пускайте го долу, аз съм след операция  Shocked Много съм разтроена.  Cry Днес ще го взема на обед. Ако утре е пак така няма да го водя. Може би ще опитам в понеделник когато ще е другата г-жа сутринта, тя е мн готина и той май си я харесва. Дава и ръка да влизат и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт