Дали да кръстим бебчо на някого?

  • 3 131
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Всички ме питат дали съм решила бебка как да се казва - викам им Виктория. Само аз си знам, че ще е Маргарита на майка ми.  Заслужила го е, а и много искам дъщеря ми да прилича поне малко на нея. Освен, че майка ми е много красива жена е и страхотен човек

# 46
  • Мнения: 5 577
Всички ме питат дали съм решила бебка как да се казва - викам им Виктория. Само аз си знам, че ще е Маргарита на майка ми.  Заслужила го е, а и много искам дъщеря ми да прилича поне малко на нея. Освен, че майка ми е много красива жена е и страхотен човек

Ще е голяма изненада за бабата. Ние до последно не бяхме казали как точно ще се казва, и татко (на когото е кръстено детето) разбрал от докторката  Crazy
Голяма гордост е за него, и радост.

# 47
  • Мнения: 6 164
Мойто момче пък иска да е на майка му. Обаче тя почина малко след като се запознахме с него и започнахме да излизаме. И аз още не се бях запознала с нея. За пръв път я видях на погребението й.  Sad
Той много страда и хем искам да му доставя удоволствие, но пък при всичкото ми уважение, първо да го кръстя на мъртъв човек, второ на човек, който не съм познавала и трето... не й харесвам името  Sad
Тъй че затова настоявам да е на никой! Макар че да си призная искам на моя татко - много го обичам!

# 48
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Я си го кръсти както си искаш, аз така направих въпреки недоволството на бабите и дядовците. Аз още преди да родя в начална бременност им заявих как ще се казва ако е момиче и момче и толкова без коментар. Мрънкаха доста като се роди бебо, но като си го кръстих както си бях решила млъкнаха, че не могат да го прекръстят я.

# 49
  • Мнения: 3 562
И за бях против кръщаването на баби и дядовци, но когато разбрах колко важно е за родителите на мъжа ми ... кръстихме дребосъчка на баба и Laughing

Все пак човека прави името, а не обратно  Wink

# 50
  • Мнения: 655
Аз съм чувала, че ако кръстиш бебето на някоя баба или дядо то наследява и неговата карма.Затова си кръстих бебка на нея си! Изабел - тя си прилича на Изабел! Heart Eyes


И аз съм чела това за кармата и затова си избрахме име,което да ни харесва, но не беше на никой от родата. Мисля, че малкия човек трябва да започне живота си начисто така да се каже.
А иначе Изабел е много хубаво име. Да ти е жива и здрава.  Kissing Heart

# 51
  • Мнения: 655
Тогава таткото казва че ще е на него/Николай/

Margo71, нашия татко също е Николай и ми ставаше лошо като си помислех, че презимето на бебето трябва да е Николаев. Звучеше ми много гадно. Накрая го записаха Николов и сега съм доболна. Ти мислила ли си по въпроса? newsm78

# 52
  • Мнения: 651
Аз мисля,че детето трябва да се кръсти както вие прецените може и на никой,може и на някой от родата,важното е на вас да ви харесва името.
Ние с мъжа ми смятаме да си го кръстим с име,което ни харесва и няма да бъде нито на моя,нито на неговия род (което естествено май не се хареса на родата,но тях не им искаме мнението).Когато избирахме името искахме да нямаме такива познати за да не си правим асоциации и някак си като си го предстваиш човечето и знаеш,че това е името за него и да си подхожда и с фамилията.
По принцип бих си кръстила детето или на майка ми или на дядо ми,защото това са хора,които много обичам и са ми дали много,но ако го кръстя на майка ми,свекито ще полудее сигурно,а дядо ми почина и знам,че не е хубаво да се кръщава на умрял човек.Ако е момченце все пак сме избрали името да е като на таткото,но първата буквичка все пак е на дядо ми.А за момиченце ще си е кръстено на себе си.

# 53
  • Мнения: 319
И аз съм от онези "гадини", дето не пожелаха да си кръстят детето на нито една от бабите или на някой от дядовците. Не защото майка ми например не заслужава, не защото не можех да се направя на добра и да кръстя детето на свекървата или на свекъра, не защото баща ми почина, а пък ужким първо дете не се кръщавало на починал човек. А защото мисля, че едно дете буквално си идва с името. През цялата ми бременност с мъжа ми си говорихме за бебка като за Йоана, накрая излезе Кристина. Ей така, като ме питаха след секциото докторите как ще кръстя бебето, просто казах Кристина. На Кристина ми заприлича като я видях! Ако щете вярвайте, но ... за мен това е истината! Ама пък ако някоя баба или някой дядо безумно много заслужава или пък ако името й/му е хубаво - що пък не? Мойта баба се казваше Димка, майка ми ме кръстила Диана, ама и самата ми баба й казала, че не си харесва името и да не ме кръщава с нейното! Въпрос на преценка от страна на родителите! Лично аз съм много силна на изпълненията прима виста и така стана и с името на Криси.

# 54
  • Мнения: 140
Диана е права,детето си идва с името.Защо трябва да е кръстено на някой от родата?Добре,че с мъжа ми сме на едно мнение по въпроса.Като се роди,живот и здраве,тогава ще му мислим,името ще е на никого,за да няма сърдити.Макар че бабите и дядовците нямат претенции.Да е здравичко,името ще си е само негово...

# 55
  • Мнения: 3 591
Моя малкия се казва Артур, ама свекъра си мисли че бил кръстен на него (Петър)
сигурно зарадо Р-то накрая newsm78 

# 56
  • Мнения: 319
Моя малкия се казва Артур, ама свекъра си мисли че бил кръстен на него (Петър)
сигурно зарадо Р-то накрая newsm78 

Еее, супер! И вълкът сит и агнето - цяло! Да е жив и здрав дядо Артур! Laughing

# 57
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Аз не съм привърженик на тази традиция - смятам, че е глупава и е повод за семейни скандали и дразги между двете страни.
Факт е обаче, че детето ми се казва Божидар точно като баща ми. Ибрах си това име защото:
1. Името е хубаво и ми харесва символиката му
2. Баща ми е страхотен човек и бих била много щастлива ако малкият юнак прилича на него
3. Баща ми също не робува на традицията с имената, но знех, че много ще се радва като разбере, че първородният му внук носи неговото име.

# 58
  • Мнения: 6 164
Понякога от мерак да се угоди на всички се стига до такива безумни алтернативи...
Аз се казвам Румяна и уж съм кръстена на баба ми Розалия. Първо искали да е точно с нейното име, но баба твърдо се възпротивила  Naughty, защото не искала да ми казват Розка, както на нея като малка  Joy
Иначе един от вариантите бил да съм и на двете баби - Розалия и Мария - Розмари!! #Cussing out .... Та мисълта ми е, че понякога осакятават детето заради ей такива глупости.  Crossing Arms

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
мама на Бобо здравей.Да ти кажа аз отскоро разбрах че когато таткото е Николай презимето не е Николов/а/,  а Николаев/а/.Стори ми се много странно и малко смешно но си затраях,че сме малко обидчиви.Но и досега колкото пъти се сетя ,се чудя какво мога да измисля като аргумент че да не е Николаев/а/.Досега не бях попадала на съмишленик,но много се радвам че някой мисли като мен.Само дето почти съм убедена че мен няма да ме огрее подобно споразумение.Хайде ,лека вечер

Общи условия

Активация на акаунт