Дали да кръстим бебчо на някого?

  • 3 139
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Маминки, кажете ми как мислите вие - дали е добре да кръщаваме бебките на някой от двете роди или е по-добре да усетим името и то да подхожда на малкото човече. Аз съм чувала, че ако кръстиш бебето на някоя баба или дядо то наследява и неговата карма. А честно да си кажа аз не намирам нещо розово в кармите на бабите и дядовците. Затова си кръстих бебка на нея си! Изабел - тя си прилича на Изабел! Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 7 186
Аз не съм привърженик на традицията детето да се кръщава на някого. Просто ще изберем име, което ни харесва. Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз съм на мнение, че не е лошо бебето да носи името на баба или дядо, стига да не се срамува един ден от него.  Не вярвам тия работи за кармата, а по-скоро дали заслужава човека, защото това, в крайна сметка, се прави заради бабите и дядовците - да ги зарадва.
Майка ми, например е била склонна да ме кръсти на баба ми Илинка, но добре, че самата баба не е разрешила, та нашите са избрали име, което им харесва.
В семейството на мъжа ми това е традиция и тъй като името на баща му е хубаво, кръстихме сина си Борислав. По една случайност и моя дядо и брат ми носят това име, та има много щастливци! Hug

# 3
  • Мнения: 3 360
Аз не съм привърженик на традицията детето да се кръщава на някого. Просто ще изберем име, което ни харесва. Simple Smile

  smile3521И на двете си деца дадохме имена не свързани с никой от рода.Но за всеки си е личен избор-все още има много семейства в които традиционното не отстъпва... Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 952
То   зависи какви  са традициите ....в БГ  се прави така ....незнам дали си струва да ставаш крайна и да  става  война за името...трансформирай поне името на някой там баба или дядо..както се прави ...ако ше  се  сърдят 4ак толкова ....Борци за  свобода ....няма нужда от  дразги в  тоя  живот....Измени го малко името и така ...

Тук не  се кръщава на никой жив роднина ...ама 4е късмет .....измисляме си име каквото  си щем...,но  ако щаха да се обиждат и да стават раздори ...щах да кръстя на тях ...голяма работа ....криво разбрано свободолюбие ли е , незнам ...да се  запънеш като магаре на лед ...не ща и това  е ....ама  защо и аз не знам много  4есто .

Хи4 да не ти пука ...прави каквото знаеш , но името е за цял живот...не си струва гледане накриво, дипломацията му е майката.

аз така мисля . Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз не съм привърженик на традицията детето да се кръщава на някого. Просто ще изберем име, което ни харесва. Simple Smile

  smile3521И на двете си деца дадохме имена не свързани с никой от рода.Но за всеки си е личен избор-все още има много семейства в които традиционното не отстъпва... Mr. Green
Не, че не отстъпва, просто нямам предразсъдъци по този въпрос. Бъди сигурна, че ако дядото се казваше Прокопи, например (не искам да обидя никого), щях да се боря със зъби и нокти, но нямаше така да се казва детето. Съмнявам се, че някоя майка дава име, което не харесва на детето си, само заради традицията.

# 6
  • Мнения: 7 186
Освен това недоумявам каква връзка има, ако се вземе само първата буква. Примерно дядото е Ганьо, а внука- Габриел? Че то едното няма нищо общо с другото. Все едно на никой не е кръстено детето. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 177
Според мен детето трябва да се нарече на някого, когото родителите много ценят и обичат. Това е все едно продължение на този човек! И затова ако не е така с роднините е добре да си избереш име, което да подхожда, да чувстваш наистина, че подхожда, на детенцето ти. Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 698
На мен не ми харесва тази традиция. Аз и мъжът ми не сме кръстени на никого, синът ни - също. Като му избирах име, гледах да не познавам никого със същото.  Grinning

# 9
  • Мнения: 177
Освен това недоумявам каква връзка има, ако се вземе само първата буква. Примерно дядото е Ганьо, а внука- Габриел? Че то едното няма нищо общо с другото. Все едно на никой не е кръстено детето. Simple Smile

 newsm10  Напълно съм съгласна! Това си е отбиване на номера!

# 10
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
аз също не съм привърженик на традицията и чрез нея роднинте да притискат детето да се кръсти на този или онзи и живот и здраве ще кръстим бебето на него си,смятам ,че с раждането на нов живот той трябва да следва собствения си път без той да е послан предварително от името и живота на друг човек ,но не отричам ,че ако името на някой роднина ни допада с таткото много и този човек е добър и имаме силни взаимоотношения с него ,тогава може да се кръсти бебчето с неговото име ама при нас не е така,имената на родителите не ни допадат за име на нашето бебче и то вече си има собствено име
това е от мен ,че много се отнесох с приказки Grinning

# 11
  • Мнения: 1 107
Няма лошо, стига името да е хубаво. В нашия случай нямахме късмет и си избрахме име, което няма общо с тези на бабите и дядовците. Също не сме привърженици на "първата буквичка".

# 12
  • Мнения: 1 613
Ние на никой не я кръстихме малката принцеска.

# 13
  • Мнения: 7 186
На една моя приятелка свекито например се казва Станка. Когато приятелката ми роди решиха да кръстят малката София/ уж на нея/, обаче свекито се затръшка, че нямало да е София, трябвало поне още една буква да има, да започва най- малкото със "Ст", нямала да дойде да я види, ако не я прекръстели и т.н. А приятелката ми много харесваше името София. Накрая обаче я кръстиха Стела под натиска на дъртата вещица. И тва свеки ако си мисли, че Стела има нещо общо със Станка...дрън- дрън, ебати селяниите.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз също не съм привърженичка на тези традиции, но ... Свеки каза, че не харесвала името дет бяхме избрали на Дияна и каза, че по традиция трябвало да се кръсти на прадядото. Казах на мъж ми "щом не иска, кръщавам Дияна на мама". Замахме и очите на свеки - прадядото се казвал Димитър (казвам казвал защото човека почина преди да се запозная с него ... бог да го прости).

# 15
  • Мнения: 6 164
Аз не бих си кръстила детето на баба или дядо!  Crossing Arms Не вярвам в тия неща за кармата, единствено от уважение и традиция се прави, но пък като има 2 баби и 2-ма дядовци, все някой ще е обиден, а не мога да родя 4 деца, за да им угодя. Тъй че на никой, за да няма сърдити! А другата причина е, че не обичам да ме ограничават в избора, било то само с първата буква! Не  Naughty А иначе е по-готино спонтанно някакво име, което му "отива", според усещането на родителите...

# 16
  • Мнения: 2 099
Аз също съм против тази традиция и смятам да кръстя детето си с име, което аз с съпруга ми ще изберем и се надявам никой от родителското тяло да не възрази против това ни решение.
Майка ми е кръстена с близко име до това на баба си и цял живот я е срам да се нарече така, така че винаги се представя с краткото си име, а свекърва ми смята, поне за сега, че даването на името е превилегия на този, който ще ражда.

# 17
  • Мнения: 5 299
Традициите са хубаво нещо, НО специално за името на детето не исках да се съобразявам с никой. Избрах име което ми харесва и няма нищо общо с никой от родата Mr. Green

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Няма нищо лошо в това да изразиш уважението и обичта си към някого като кръстиш детето си на него. Единственото условие е името да е все пак хубаво. Всеки си преценява за себе си - универсален случай няма  Crazy

# 19
  • Мнения: 934
или е по-добре да усетим името и то да подхожда на малкото човече
Да! Така си мисля. А ако сте си харесали име на роднина, хубаво. Ако е за да подхожда на детето, а не щото някой настоява!

# 20
  • Мнения: 4 629
Не сме кръщавали сина си на някой от дядовците. На мен лично тази традиция не ми харесва

# 21
  • Мнения: 2 978
Нямам нищо против традицията...

Ние решихме да не е на никой..за да няма после хър- мър и недоволни Sunglasses

# 22
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз също не одобрявам кръщаването на роднини, да не говорим пък за починали вече такива. Винаги едните ще са сърдити, че не е кръстено на тяхната рода и няма угодия. Няма да забравя един колега пенсионер, който попитах защо не вземе на внучката си течен шоколад, а той ми отговори, че си има майка и баща да му купуват, а и на всичкото отгоре не е кръстена на него така, че от къде на къде той ще й купува. Останах като гръмната.
Кръстихме сина си Божидар, защото и двамата го харесваме.

# 23
Традициите са хубаво нещо, НО специално за името на детето не исках да се съобразявам с никой. Избрах име което ми харесва и няма нищо общо с никой от родата Mr. Green
Много добре казано newsm10. Аз също не мисля да го кръщавам на някого, аз не съм кръстена на никой защо да го правя с детето ми newsm78.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
Нямам нищо против традицията, НО никога не бих си кръстила детето, за да угодя на някой или да няма сърдити. Намеси в личния си живот от роднини не търпя.

Дариа щеше да се казва Мира /на майка ми Мина и свеки Марианаи баща си Милен  Mr. Green/, но в момента, в който видях, че свеки реши, че е само на нея, че ако сменим името нямало да я гледа и др. простотии веднагически смених името. Не ми дреме ни дали се сърди, ни дали помага.

За сметка на това кръстницата на Дариа /казва се Даря/ е много борбена  жена и се надявам моя мишок да вземе поне малко от нейната воля за живот.

# 25
  • Мнения: 5 622
Освен това недоумявам каква връзка има, ако се вземе само първата буква. Примерно дядото е Ганьо, а внука- Габриел? Че то едното няма нищо общо с другото. Все едно на никой не е кръстено детето. Simple Smile

И защо реши точно с Габриел да дадеш пример? Mr. Green

нашия Габриел например не е кръстен на никого.Като ме питат казвам следното: " няма да раждам 4-5 деца,че всички да са щастливи и да няма разсърдени и пренебрегнати....затова детето да си носи свойто си име"
То и слава Богу,че нашите роднини нямат нищо против.Не са се месили,сърдили и прочие.Май сме изкарали късмет,като знам какво проблеми могат да станат с едното име.......

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На мен мисля,че ми предстои някакъв конфликт.Засега тази тема упорито се избягва.Свекъра се казва Теньо а аз не харесвам имена с Т.Тогава таткото казва че ще е на него/Николай/.Добре обаче съм чела че не е хубаво децата да вземат имената на родителите си,прекъсвала се духовната връзка.Някои знае ли нещо по този въпрос? newsm78

# 27
  • Мнения: 2 099
Марго, не им се давай. Моя приятелка роди преди 2 год. и след като разбраха, че ще имат момиченце решиха да го кръстят Габриела. Влезе тя да ражда с нагласата да има момиченце Габи, но в последният момент са и "намекнали", че трябва да е на името на свекървата (въпреки, че детенцето на брата на мъжа и също е кръстено на нейно име) и така малкото бебче Виви стояла 5 дни без име до решаване на спора. Името и на мен ми харесва, но приятелката ми още  съжалява, че са я принудили, а и не и допада особенно, че и двете внучета заедно с бабата са с еднакви имена.

# 28
  • Мнения: 7 186
И защо реши точно с Габриел да дадеш пример? Mr. Green

Просто ми дойде наум това име, не знам защо.  Wink

# 29
  • Мнения: 955
Я малко да внеса цвят тук  Party Аз пък съм твърдо за кръщаването на някого. Традиционалист съм, така както правим питка с късмети на бъдни вечер, така и кръщаването и даването на име е традиция. Не виждам нищо ограничаващо свободата в това  Thinking И двете си деца кръстих, едното на баща си, другото на свекървата, въпреки, че не сме голяма любов. Също така много бих била щастлива след време и моето име някое внуче да вземе.

# 30
  • на село
  • Мнения: 3 917
Голямата я кръстих на свекърва ми, а малката на никого, макар, че сега съжелявам - трябваше да я кръстя на татко Sad.

# 31
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Никой не ми е оказвал натиск, що се отнася до името на детето. Даже и мъжо нямаше особено мнение по въпроса. Аз си бях решила, че ако е момиче, ще е на свеки, а ако е момче - на свекъра. Никой даже не ни беше подпитвал как мислим да кръстим бебето. Кръстих я Ива на свеки(Иванка), тя разбра чак в родилния дом като дойдоха да ме видят след раждането и беше много приятно изненадана. Не, че държа особено на традициите, но така реших тогава, а и със свеки бяхме в чудесни отношения. Ако имам второ и ако е момиче, със сигурност ще го кръстя на майка ми, а ако е момче - на свекъра, човекът заслужава.

# 32
  • Мнения: 1 645
Не сме кръстели синът си на никой.Тази традиция с имената хич не я тача.
Много ми харесва името Богомил - и то не защото включва името на баща ми и майка ми.Но ако бях кръстила бебо с това име - сигурно щеше да има война.И без това имаше натиск от страна на свекъра, майка му и т.н.
Но не пряко върху мен,защото знаеха ,че при мен тези изобщо не минават.
Дали все още има сърдити - изобщо не ме интересува.
Важното е ,че мъжът ми и моите родитили ме подкрепиха.

Даниел - 21.04.2004г.

# 33
  • Мнения: 46 517
Против кръщаването на роднини съм, всеки трябва да си има негово име. Любимото ми име беше София и така кръстих дъщеря си  Hug

# 34
  • Мнения: 5 577
Аз съм за кръщаването на някой - сина ми носи името на баща ми.  Peace

# 35
  • Варна
  • Мнения: 4 969
и двамата сме много против тази традиция.аз съм си патила от нея и на 6 годинки не си знаех името в смисъл 4е о6те не бях кръстена в църква а бабите и дядовците се мразят и едните са искали да съм Анелия та да могат да ми викат Нели (дядо Никола)а другите 6тяха да ми викат Ани (баба Ана)и само 6тяха да ме объркват... #Cussing out а ина4е при раждането са ме кръстили Ана и вси4ки си ми викаха Ани но има6е доста спорове как да ме запи6ат в църквата..бе голяма лудница Crazy

# 36
  • Мнения: 2 723
Ние решихме да го кръстим на баща ми. Но може би ако никои от роднините нямаше подходящо име, което да ни хареса и на двамата щяхме да измислим нещо различно.

# 37
  • Мнения: 2 047
   Чувала съм много грозни случки на познати по повод такова кръщаване - винаги съм се ядосвала как може да са толкова тесногръди бабите и дядовците и да изпадат в такива крайности, че чак да не искат да видят бебето..Селски истории...


  Лично на мен името на свекърва ми много ми харесва и съм решила да е на нея.
Още никой не знае, даже мъжа ми .

# 38
  • Мнения: 528
Ние с нашия татко решихме да не кръщаваме бебо на никой от бабите и дядовците.Първо си бях харесала името Добромир на първия ми брат,но майка ми не пожела защото е име на починал човек и то на детето й и винаги ще й напомня на него и дядоми.Казах ме си с мъжът ми че не трябва да започва името на бебо с буквите В,Г,Д,К,П,Р, за да няма сръдни и войни.Като се замислихме неговата рода е голяма както и моята и все някоя буква ще е от едната рода и пак ще има сръдни.Ще се казва ВЕроника понеже разбрахме че е момиче.Като ни попитат на кого е -на нас си е кръстено.

# 39
  • София
  • Мнения: 488
 Лично аз съм привърженик на традициите и кръстих каката на свекърва ми. Името е хубаво, а и човека е борбен. Но бебето се заинатих и не го кръстих на свекър ми, а само  избрах име с първата му буквичка. Избрах име което ми харесва, има еквивалент в цял свят и е със съвременно звучене. Е, посърди се 2-3 седмици човекът, но като го видя накрая клекна. Обяснения не съм давала защо това име, а не неговото.

# 40
  • Мнения: 8 505
Умишлено не искахме дори първата буква да е на дядо и баби,за да не вземат да помислят,че сме я кръстили на тях.

# 41
  • Мнения: 592
Аз пък направих друг гаф - решихме да кръстим детето на баща ми (по ред причини), а пък и той носи хубаво име - Николай, въпреки, че за момиче е малко по трудно да се избере име производно на Николай. Обаче баща ми много ме ядоса и даже ми заяви че не иска да кръщавам детето на него. С мъжа ми избрахме ново име  - Лора. Обаче сега  се чудя дали баща ми после няма да ми се сърди, че не съм го кръстила на него, както обещах (той колкото и да заслужава от време на време прави  такива детски номера, такъв номер скроиха и на брат ми). А аз толкова време повтарям, че ще е на него ..... Но след последните разправии мъжа ми неиска и сега се чудя на кой да угодя. Thinking Аз и двете имена си ги харесвам. Абе, въобще това с имената е голяма простотия, но аз вече се забърках ...

# 42
  • Мнения: 382
АЗ лично смятам ,че не името прави човека,а човека прави името,и това с кармата не го приемам особено newsm78.Въпросът е ние самите какъв смисъл придавеме на нещата.При нас за името не е имало никакъв натиск или коментари,даже таткото нямаше особени претенции,до последно никой не знаеше какво име сме измислили,аз бях решила,че ще го кръстя Иван,на баща ми,човекът заслуважава,пък и името ми харесва. newsm05 хайде стига толкова че станах много дълга Joy

# 43
  • Мнения: 3 423
мойто мъжле предложи да го кръстим на моя татко ако е момче и аз потънах в размисли ,защото много обичам тате и знам ,че той ще се зарадва но не му харесвам името Rolling Eyes
по лесно ще ми е ако е момиченце-ще я кръстя Божидара  Hugа за момченце не ми се иска много да е Божидар защото познавам няколко Confusedкоито не са ми много симпатични.исках в името на бебо да личи ,че съм благодарна на Господ ,че ми го е дал  Hug

# 44
  • Мнения: 542
Точно заради такава тема аз съм с едно име в кръщелното и с друго в ЛК. Цял живот съм расла с постоянни натяквания как се казвам и доста дълго и на мен ми беше объркано, но сега си ги харесвам и двете имена. Голям майтап беше при сватбата - роднините, които не знаеха, помислиха, че попа е пиян Laughing Laughing Laughing
Не одобрявам името на детето да е забъркано в родови междуособици или принуда. Naughty
А за децата - понеже всички знаеха колко съм вироглава, много, много не се месиха, но аз, за да го подразня постоянно разправях, че ако е момиче, ще се казва (на Ценка и Фанка - двете баби) - Целофанка, или (Ангел и Генчо - двамта дядовци) - Ангина... #Crazy Всички се смееха, но виждаха, че не ми е приятно да ме притискат и не са го правили.
В крайна сметка си кръстих и двете деца на хора от двата рода, които много обичам, уважавам, знам че и техните чувства са такива, а най-вече харесвам им имената. Дано като пораснат Ангелина и Филип също да си ги харесват... Hug

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Всички ме питат дали съм решила бебка как да се казва - викам им Виктория. Само аз си знам, че ще е Маргарита на майка ми.  Заслужила го е, а и много искам дъщеря ми да прилича поне малко на нея. Освен, че майка ми е много красива жена е и страхотен човек

# 46
  • Мнения: 5 577
Всички ме питат дали съм решила бебка как да се казва - викам им Виктория. Само аз си знам, че ще е Маргарита на майка ми.  Заслужила го е, а и много искам дъщеря ми да прилича поне малко на нея. Освен, че майка ми е много красива жена е и страхотен човек

Ще е голяма изненада за бабата. Ние до последно не бяхме казали как точно ще се казва, и татко (на когото е кръстено детето) разбрал от докторката  Crazy
Голяма гордост е за него, и радост.

# 47
  • Мнения: 6 164
Мойто момче пък иска да е на майка му. Обаче тя почина малко след като се запознахме с него и започнахме да излизаме. И аз още не се бях запознала с нея. За пръв път я видях на погребението й.  Sad
Той много страда и хем искам да му доставя удоволствие, но пък при всичкото ми уважение, първо да го кръстя на мъртъв човек, второ на човек, който не съм познавала и трето... не й харесвам името  Sad
Тъй че затова настоявам да е на никой! Макар че да си призная искам на моя татко - много го обичам!

# 48
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Я си го кръсти както си искаш, аз така направих въпреки недоволството на бабите и дядовците. Аз още преди да родя в начална бременност им заявих как ще се казва ако е момиче и момче и толкова без коментар. Мрънкаха доста като се роди бебо, но като си го кръстих както си бях решила млъкнаха, че не могат да го прекръстят я.

# 49
  • Мнения: 3 562
И за бях против кръщаването на баби и дядовци, но когато разбрах колко важно е за родителите на мъжа ми ... кръстихме дребосъчка на баба и Laughing

Все пак човека прави името, а не обратно  Wink

# 50
  • Мнения: 655
Аз съм чувала, че ако кръстиш бебето на някоя баба или дядо то наследява и неговата карма.Затова си кръстих бебка на нея си! Изабел - тя си прилича на Изабел! Heart Eyes


И аз съм чела това за кармата и затова си избрахме име,което да ни харесва, но не беше на никой от родата. Мисля, че малкия човек трябва да започне живота си начисто така да се каже.
А иначе Изабел е много хубаво име. Да ти е жива и здрава.  Kissing Heart

# 51
  • Мнения: 655
Тогава таткото казва че ще е на него/Николай/

Margo71, нашия татко също е Николай и ми ставаше лошо като си помислех, че презимето на бебето трябва да е Николаев. Звучеше ми много гадно. Накрая го записаха Николов и сега съм доболна. Ти мислила ли си по въпроса? newsm78

# 52
  • Мнения: 651
Аз мисля,че детето трябва да се кръсти както вие прецените може и на никой,може и на някой от родата,важното е на вас да ви харесва името.
Ние с мъжа ми смятаме да си го кръстим с име,което ни харесва и няма да бъде нито на моя,нито на неговия род (което естествено май не се хареса на родата,но тях не им искаме мнението).Когато избирахме името искахме да нямаме такива познати за да не си правим асоциации и някак си като си го предстваиш човечето и знаеш,че това е името за него и да си подхожда и с фамилията.
По принцип бих си кръстила детето или на майка ми или на дядо ми,защото това са хора,които много обичам и са ми дали много,но ако го кръстя на майка ми,свекито ще полудее сигурно,а дядо ми почина и знам,че не е хубаво да се кръщава на умрял човек.Ако е момченце все пак сме избрали името да е като на таткото,но първата буквичка все пак е на дядо ми.А за момиченце ще си е кръстено на себе си.

# 53
  • Мнения: 319
И аз съм от онези "гадини", дето не пожелаха да си кръстят детето на нито една от бабите или на някой от дядовците. Не защото майка ми например не заслужава, не защото не можех да се направя на добра и да кръстя детето на свекървата или на свекъра, не защото баща ми почина, а пък ужким първо дете не се кръщавало на починал човек. А защото мисля, че едно дете буквално си идва с името. През цялата ми бременност с мъжа ми си говорихме за бебка като за Йоана, накрая излезе Кристина. Ей така, като ме питаха след секциото докторите как ще кръстя бебето, просто казах Кристина. На Кристина ми заприлича като я видях! Ако щете вярвайте, но ... за мен това е истината! Ама пък ако някоя баба или някой дядо безумно много заслужава или пък ако името й/му е хубаво - що пък не? Мойта баба се казваше Димка, майка ми ме кръстила Диана, ама и самата ми баба й казала, че не си харесва името и да не ме кръщава с нейното! Въпрос на преценка от страна на родителите! Лично аз съм много силна на изпълненията прима виста и така стана и с името на Криси.

# 54
  • Мнения: 140
Диана е права,детето си идва с името.Защо трябва да е кръстено на някой от родата?Добре,че с мъжа ми сме на едно мнение по въпроса.Като се роди,живот и здраве,тогава ще му мислим,името ще е на никого,за да няма сърдити.Макар че бабите и дядовците нямат претенции.Да е здравичко,името ще си е само негово...

# 55
  • Мнения: 3 591
Моя малкия се казва Артур, ама свекъра си мисли че бил кръстен на него (Петър)
сигурно зарадо Р-то накрая newsm78 

# 56
  • Мнения: 319
Моя малкия се казва Артур, ама свекъра си мисли че бил кръстен на него (Петър)
сигурно зарадо Р-то накрая newsm78 

Еее, супер! И вълкът сит и агнето - цяло! Да е жив и здрав дядо Артур! Laughing

# 57
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Аз не съм привърженик на тази традиция - смятам, че е глупава и е повод за семейни скандали и дразги между двете страни.
Факт е обаче, че детето ми се казва Божидар точно като баща ми. Ибрах си това име защото:
1. Името е хубаво и ми харесва символиката му
2. Баща ми е страхотен човек и бих била много щастлива ако малкият юнак прилича на него
3. Баща ми също не робува на традицията с имената, но знех, че много ще се радва като разбере, че първородният му внук носи неговото име.

# 58
  • Мнения: 6 164
Понякога от мерак да се угоди на всички се стига до такива безумни алтернативи...
Аз се казвам Румяна и уж съм кръстена на баба ми Розалия. Първо искали да е точно с нейното име, но баба твърдо се възпротивила  Naughty, защото не искала да ми казват Розка, както на нея като малка  Joy
Иначе един от вариантите бил да съм и на двете баби - Розалия и Мария - Розмари!! #Cussing out .... Та мисълта ми е, че понякога осакятават детето заради ей такива глупости.  Crossing Arms

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
мама на Бобо здравей.Да ти кажа аз отскоро разбрах че когато таткото е Николай презимето не е Николов/а/,  а Николаев/а/.Стори ми се много странно и малко смешно но си затраях,че сме малко обидчиви.Но и досега колкото пъти се сетя ,се чудя какво мога да измисля като аргумент че да не е Николаев/а/.Досега не бях попадала на съмишленик,но много се радвам че някой мисли като мен.Само дето почти съм убедена че мен няма да ме огрее подобно споразумение.Хайде ,лека вечер

Общи условия

Активация на акаунт