За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 11

  • 13 576
  • 297
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 137
AnMary , благодаря за отговора   bouquet

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Angel_Dust ,   AnMary благодаря Ви bouquet

# 287
  • Мнения: 4 733
 Момичета, заведох дребната на частно. Гъбички, които се разнасяли и разраствали от водата докарани вероятно от памперси. Като разгледах новияа пакет, мъжо по изключение е купил някакъв странен памперс премиум пакет та вероятно е менте Confused
Изписа Универтан и Гентамицин за мазане. Ама първото вече не го произвеждали та ми каза да взема Тридерм.

Благодаря ви за съветите

# 288
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Kasidy ,много неприятно.Новите Памперс Премиум не са менте,а нов модел-уж били по-добри,дишащи и т.н

# 289
  • Мнения: 4 733
 Дишащи друг път. Така се събира всичко изпишкато в средата на памперса не е истина. И дупето е влажно като ги сменям. Аз така или иначе още перди дни спрях пакета, но вероятно трябваше да се усетя по овреме.

# 290
  • Мнения: 2 013
Дишащи друг път. Така се събира всичко изпишкато в средата на памперса не е истина. И дупето е влажно като ги сменям. Аз така или иначе още перди дни спрях пакета, но вероятно трябваше да се усетя по овреме.

Не се ядосвай,на бебчо ще му мине.Просто се насочи към друг модел или марка.  Hug

# 291
  • Мнения: 1 475
Момичета, мислите ли, че   е проблем, че беба почти не се опитва да си изправя главата, като е по корем, иначе си я крепи, като  е изправена на рамо??!!/четох, че някой бебета започват да го правят и към 4-ти месец, но дали  е така??!!!/

# 292
  • Мнения: 4 733
somebody, на консултацията какво казват? Нали там им проверяват рефлексите...
Моето момченце е по слабичко и като е по-корем предпочита да лежи. Отдавам го на бебшки мързел, защото педито каза че дори и редките опити и държане на главичката изправена са добре.
Аз да питам и за захранването. Четох туки на други места и зная че не се препоръчва ранното. Педито при което водих на частно днес малката е лекар на голямата ми дъщеря от самото и раждане. Винаги тя я е лекувала и години наред съм много доволна. Та днес ме пита дали вече съм захранила бебетата Shocked Казах че по новите методи трябва по-нататък ама ми се накара Rolling Eyes Закъсняла съм била, още от навършването на първия месец трябвало да почна със сок от ябълка и морков. Шест дни, първо по една лъжичка и с всеки ден добавям по още една. След седмица вече по 20 мл сок. Витамини били това, от които децата се нуждаели.
 При все че знам тукашнто мнение, а вярвам и на нея се пообърках леко. Всеки по свое усмотрение ли решава или наистина да и не натежават в посока на едното?

# 293
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Kasidy ,аз също захранвам късно-сега започваме със зеленчуково пюре.До този момент дъщеря ми беше само и едниствено на мляко/пояснявам,че е на АМ от раждането си т.е дори да не кърмиш пак е добре късно да захраниш/.Предлагах и водичка.Развива се чудесно и не мисля,че са й липсвали витамини.Сега много добре приема и пюретата,защото е голяма.Педиатъра също е за късното захранване /цяло съкровище на фона на остарелите методи/,но и да не беше,аз пак така бих направила.
Знам че искаш най-доброто за децата ти и се колебаеш какво да избереш.Късното захранване е много добро решение-спокойно  Hug

# 294
  • София
  • Мнения: 12 554
somebody, на консултацията какво казват? Нали там им проверяват рефлексите...
Моето момченце е по слабичко и като е по-корем предпочита да лежи. Отдавам го на бебшки мързел, защото педито каза че дори и редките опити и държане на главичката изправена са добре.
Аз да питам и за захранването. Четох туки на други места и зная че не се препоръчва ранното. Педито при което водих на частно днес малката е лекар на голямата ми дъщеря от самото и раждане. Винаги тя я е лекувала и години наред съм много доволна. Та днес ме пита дали вече съм захранила бебетата Shocked Казах че по новите методи трябва по-нататък ама ми се накара Rolling Eyes Закъсняла съм била, още от навършването на първия месец трябвало да почна със сок от ябълка и морков. Шест дни, първо по една лъжичка и с всеки ден добавям по още една. След седмица вече по 20 мл сок. Витамини били това, от които децата се нуждаели.
 При все че знам тукашнто мнение, а вярвам и на нея се пообърках леко. Всеки по свое усмотрение ли решава или наистина да и не натежават в посока на едното?

До шестия месец бебетата се нуждаят само и единствено от мляко. В него се съдържат всички вещества, които са им необходими за растежа.
Педиатърката ти е представител типичен при това на старата школа. Не бих я слушала.
Единственото, което ще направиш е да докараш зверски колики на децата и не дай боже някоя алергия.

# 295
  • София
  • Мнения: 3 524
Kasidy, за гъбичките да те попитам, с преглед ли ги установиха или са взимали посявка или както се нарича там? защото за памперс зоната изписват и други противогъбични препарати, затова питам  Peace
за захранването- според педиатърката на сина ми трябваше да захраня както е дала съвет твоята педиатърка. аз реших да захраня на 5 навършени месеца. сина ми си е жив и здрав, а апорпо сока който ми препоръча общо взето от 40тия ден, той реши да пие (сам) след 8-9 месец. за всичко съм се ръководила от него и не мисля че бъркам.
за ранното захранване най-общо мнението ми е че не е редно, тъй като храносмилателната система на бебоците не е достатъчно укрепнала да кажем, стомасите им са много чувствителни и наред с коликите, да му вкарваш и нова храна е мног овероятно да му докара стомашни проблеми. което важи и за алергиите. едно време не е било като сега, това първо и второ, методите на гледане захранване и т.н. се менят с годините не защото е модно, а защото се установява че това е по-добре за здравето на бебетата.
 моите уважения към тази педиатърка, горното не е с цел да я обидя Peace
а в крайна сметка, ти сама ще прецениш как да постъпиш- дали да действаш на база прочететното или на база мнението на тази лекарка, на която каза че имаш доверие, ти знаеш най-добре за твоето детенце Peace

# 296
  • Мнения: 4 070
Както вече сме обсъждали не веднъж- въпрос на ЛИЧЕН избор е коя майка кога ще си захрани детето. Аз започнах по-рано и въпреки,че се налагаше съжалявам, но все пак мисля, че всяка майка си има глава и  стига да може и да иска да чете си е нейно решението. Освен това не ми се струва при наличието на толкова много и толкова големи теми и форуми за захранването да се обсъжда тук, все пак има доста неща за обсъждане в тая тема.
somebody , моят син също е малко мързелив и въпреки, че уж било по-лесно да се обръща от корем по гръб, той до скоро не искаше, а доста отдавна се научи да прави обратното(от гръб по корем- уж трудния вариант).... и като се обърне по корем и му омръзне дори не се пробва да се обърне обратно, а почва да църка за да му се помогне. Но забелявахме,че нощем или когато спи и се обърне почти по корем и като ми писне си се върти обратно. Wink За сега според мен може би не е проблем, те след като са близнаци може би са се родили по-мънички на братовчедка ми детето се роди по-рано и по-малко и доста време си наваксва и се развиваше малко по-бавно и въпреки,че е на 1 год. и почти 2 месеца не прави опити да ходи.

# 297

Общи условия

Активация на акаунт