За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 11

  • 13 596
  • 297
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 44 135
С фуксин ли? моят тогава с това се оправи точно - 2 пъти на ден туширане с него... но все пак за мен правилно е, да я видят...

# 256
  • Мнения: 4 070
Момичета, пак за съвет. Дундата на малката е зле. От една седмица не успявам да сесправя с едни пъпки. Идея си нямам как се получиха, защото я мия при всяка смяна на памперса. Имам чувството че се увеличават. Мазах с пенатен крем,с Бочко, със Судокрем,пробвах и с пудра само не мръдват и това си е. Дайте ми някакъв съвет Confused

МОже да има гъбички- племенницата ми беше така преди няколко месеца и не помага нищо. Не експерементирай , а отивай на лекар- въпреки,че мога да ти кажа какво й дадоха на племенницата, по-добре отиди.

# 257
  • София
  • Мнения: 39 783
Педиатърката на децата ми дръпна едно конско, явно чела форума. Уплашила се от съветите за лечение, които се дават в здравните форуми.
(Нали имаше тема преди време за една ваксина, и ѝ бях звъняла да я предупредя. Бях ѝ казала, че съм модератор, тя решила, че съм консултант Simple Smile)
На изпроводяк ми рече "само съвети за подсичане не давай, че подсичането може да е..."
Най-добре е бебка да я види педиатърката. И аз мога да напиша какво са предписвали за гъбички, но може при твоето дете да няма ефект, или да се влоши.

# 258
  • Мнения: 686
Включвам се в темата не защото искам да "заместя" прегледа от специалист, а за да споделя моя опит. Колкото пъти сме получавали зачервяване или ситни пъпчици, са изчезвали преди да успеем да ги покажем на докторката. И това всеки път с най-обикновен чай от лайка. Сварен в 1 тенджера -2-3 пакетчета, после си оставям в 1 чашка за тампончетата а останолото количество изливам във ваничката. Непосредствено преди да сложа памперса, почиствам/намазвам с чайчето от чашката и на следващата смяна на памперса и няма нищо. Ако не помогне, няма да навреди  Peace

# 259
  • Мнения: 2 013
Касиди и аз мисля,че е най-добре да я заведеш при педи да я види.Ние също имахме такъв проблем с доста сериозен обрив.Оказа се,че е от мокрите кърпички.
AnMary няма нужда да режеш лъжичката,аз просто пълня кутията до средата и така се събира.  Laughing Peace

# 260
  • Мнения: 4 070
Не искам да подценявам опита на никого, но както казах вече с моята племенница нещата бяха много зле- а ние пробвахме ли пробвахме, сменяхме кремове(5, 6 вида поне), михме с лайка, със смрадлика, мазахме с мас и още куп др. бабини, лелини и тям подобни дивитини и като отидохме на лекар- така ни се скараха......после от 2 намазване имаше облекчение, само измъчихме детето. Освен това се оказа,че и в устенцата му има гъбички, ама са навътре и не се виждат.

# 261
  • Мнения: 2 013
Не искам да подценявам опита на никого, но както казах вече с моята племенница нещата бяха много зле- а ние пробвахме ли пробвахме, сменяхме кремове(5, 6 вида поне), михме с лайка, със смрадлика, мазахме с мас и още куп др. бабини, лелини и тям подобни дивитини и като отидохме на лекар- така ни се скараха......после от 2 намазване имаше облекчение, само измъчихме детето. Освен това се оказа,че и в устенцата му има гъбички, ама са навътре и не се виждат.

А какво изписа лекарката.Предполагам кортикостероиден крем?  Thinking

# 262
  • София
  • Мнения: 39 783
Да, промивката с отвара от лайка или смрадлика са безобидни. Алекс беше стигнал до рани по дупето. Освен мазане с 1-2 мазила, правех и седящи вани в отвара от смрадлика по 2 пъти на ден. Смрадликата може да я знаете и като тетра.

Rbaby1, дръжката на лъжичката ми идва дълга за кутията от Нан, затова я режа. В пакета от кашите я пъхам цяла, хоризонтално.

gundie, ох, и на мен педиатърката така ми се накара тогава за д-то на Алекс. Аз го мажех с каквото имам у дома, и с Пиоктанин. Оказаха се гъбички. Беше с рани. Само едно сериозно подсичане е имал Алекс, но наистина беше сериозно и ужасно.

# 263
  • Мнения: 4 070
Имазол паста е едното- май това за дупето, а др. е едно дето се слага(маже) в устата и е много разпространено, но не се сещам как се казваше- ако се наложи ще го намеря, но за мен лично най-хубаво е доктор да се намеси.
 И между другото моят син, който тогава беше на 3 м. също ги лепна гадните гъбички, но само малко в устенцата и от 2 мазания минаха.

За дръжката на АМ, на аптамила така я решех,че си го слагах като излизам или ходя някъде в контейнери за кърма (от итя на явент нали са малки и компактни), но тая на Хип-а е малко странна тя самата дръжка на лъжичката е срязана по дължината си и ми се струва,че няма да е удобно, ако се среже.

# 264
  • Мнения: 2 013
gundie затова те попитах-и нашата педи ни изписа Имазол.Останах много доволна защото точно след 2 дена обрива стихна (а беше кърваво червен),а след още 2 напълно изчезна.
Още го ползвам,когато видя,че се появят пъпчици,защото предишния път всичко тръгна от една пъпчица,която се разпространи по цялото дупе.Сега не чакам толкова.
АнМари до колкото разбрах,нали и вие се хранете с Милумил и го сипваш в консерва от НАН?Аз също,затова не я пълня до горе и лъжичката се събира,без да я режа.

# 265
  • Мнения: 4 070
Ако лъжичката не е по-дълга от кутията (както е с хипската лъжичка, тя е доста длъжка) при пълна с мляко кутия аз я забивах с дръжката надоло и така се събира лъжичката.

# 266
  • София
  • Мнения: 3 524
за подсечено освен на лекар, друго нещо което няма да му навреди е каша от разтворена във вода хума. при сина ми едно зверско подсичане от жегата мина само за няколко намазвания. при смяна на памперса се отмива, не го дразни, не го щипе дори  и да се повтвърди в повече. намира се във всяка аптека и освен че е ефикасна и естествена. е много евтина Peace

# 267
  • Мнения: 137
Здравеите! Не знам дали тук трябва да попитам, ако разводнявам темата - сори  Embarassed
Днес мериха бебка и казаха , че е 4150гр. с дрехите и памперса . Тя се роди 3290гр, а ни изписаха 3090гр ( мериха я чисто голичка). Чудих се дали е много или малко? Има ли някакви таблици или нещо за ориентир?

# 268
  • София
  • Мнения: 39 783
Има ли някакви таблици или нещо за ориентир?
Скоро добавих линк от форума, в библиотеката.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=95353.msg1678558#msg1678558

# 269
  • Мнения: 137
Здравейте, имам едно въпросче относно захранването с пюрета? Моята бебка след 1 седмица ще става на четири месеца и мисля да я захраня тогава със зеленчуково пюре? newsm78 исках да ви попитам как и кога и с какво захранихте вашите бебчовци?  Wink

Общи условия

Активация на акаунт