За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 11

  • 13 610
  • 297
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 44 229
АМ в шкафа...особено ако е в тези металните кутии....важното е да е на сухо...в хладилника може и да се навлажни нещо....
играчка за количка -можеш сда слагаш от първият ден, в гимнастиката също...то ще си покаже дали му е интерестно...аз не видях полза от това нещо...
За млякото не знам... щом педито не вижда смисъл....но пък знам че има разни специални млека по-гъстички Simple Smile

# 241
  • Мнения: 4 070
АМ-а го дръж ИЗВЪН хладилника.
Активната гимнастика уж е от 1 месец, но много се съмнявам,че има дете което се радва на нея от толкова рано, нашето започна някъде към 3 месец (а може би и по-късно да й се радва), преди това само гледаше.
Играчка в количката може да сложиш то детенцето има нужда да му се разнообразява малко засега скучното ежедневие и поне на тоя етап ще започне да я заглежда, но чак след около месец/ два ще започне да я дърпа.
А рефлукса почти няма нищо общо с коликите- може беебто ви да ги има и двете, както ги имаше и нашето. За рефлукс не просто аптамил- ами аптамил АР (антирефлукс) в зелено .

# 242
  • Мнения: 2 013
Здравейте да попитам АМ къде го държите след като го отворите в хладилника ли?Активната гимнастика от кой месец започва, и кога да слагам играчки на количката ние вече сме на  45 дни и как да различа зали малкия има колики или рефлукс много съм претеснена и незнам дали да сменям млякото напоследък като яде преревава изпъва се после връща  а сме на  аптамил педи каза че след като наддава добре нямало смисъл да сменям млякото но явно нещо не му понася?Благодаря  bouquet

Активна гимнастика взех,когато Биси беше на 2м.Мисля,че и от тогава започнах да кича количката.  Laughing
За АМ щом педи казва,че няма смисъл,по-добре не го сменяй.
Ние се храним с Милумил,но аз си запазих консервата от НАН,с която първоначално започнахме и си държа АМ-то в нея.  Grinning Peace Удобно е и за излизане,взимам я с мен.  Wink

# 243
  • Мнения: 2 495
аз си купих една пластмасова купа от всичко по един лев(знаете, от купите за съхранение на храна), 1 л. е и в нея държа млякото. Peace

# 244
  • Мнения: 4 070
И аптамила има такава кутия като Нан, но сега давам Хип и той е в едни пликове и с него е малко трудно, понеже лъжичката му не се събира в такава кутия.

# 245
  • София
  • Мнения: 44 229
аз си го държах в пакета(милумил) както и кашите не съм ги пресипвала в кутии, никога не съм имала проблем Simple Smile

# 246
  • Мнения: 2 495
И аптамила има такава кутия като Нан, но сега давам Хип и той е в едни пликове и с него е малко трудно, понеже лъжичката му не се събира в такава кутия.
Ами отрежи лъжичката до половината, аз така съм направила(и ние сме на Хип-а) Hug

# 247
  • София
  • Мнения: 39 822
Аз съм на Милумил, държа го в кутия от НАН. И съм отрязала лъжичката, че да мога да я пъхна и нея Simple Smile
Останалата част от млякото държа в оригиналната му опаковка, пакета от фолио. А самата картонена кутия държа в кухненски шкаф.
По същият начин процедирам и с кашите. Отсипвам от пакета, след това хубаво го нагъвам, да не влиза въздух. По едно време държах и лъжичка от Милумил в пакета от каша.

На активна гимнастика Алекс го сложих на 2 месеца и малко. Заигра се доста по-късно.
Играчка на количката (закачена за гюрука) сложих още в началото. Важното е да е нещо шарено Simple Smile
И въртяща се играчка имаше над леглото. Алекс харесваше музиката ѝ. Тази играчка също сложих когато малкото беше на 2м.

# 248
  • Мнения: 4 753
 Момичета, пак за съвет. Дундата на малката е зле. От една седмица не успявам да сесправя с едни пъпки. Идея си нямам как се получиха, защото я мия при всяка смяна на памперса. Имам чувството че се увеличават. Мазах с пенатен крем,с Бочко, със Судокрем,пробвах и с пудра само не мръдват и това си е. Дайте ми някакъв съвет Confused

# 249
  • София
  • Мнения: 44 229
иди при лекаря ви, да ги види....
може да е някакъв памперс дерматит, може да са гъбички или кой знае какво....

# 250
  • Мнения: 4 753
Уф, прозвуча ми зле. Този памперс дерматит какво ще рече? Гледам като я сменям да я оставям да си поритка поне десет минути след миене и преди да сложа новия памперс.

# 251
  • Мнения: 4 296
А на лекар води ли я? Възможно е да е някаква реакция от памперс, пробвай да го смениш. Тези кремове предпазват от подсичане, а не лекуват вече такова. Вероятно ще трябва да се изпише лекарствен крем.
Точно пък пудрата направо я хвърли. Тотално вече се отрича.

# 252
  • София
  • Мнения: 44 229
пампрес дерматит, ще рече, че реагира на нещо в памперса, т.е. дразни я...или проявява алергия...нали имат разни гелове и лосиони....може от това да е.....
може просто да я спарва сега лятото.....
гледай като цяло повече да оставяш д-то да диша, и ако няма ако, мии само с водичка....и никакви мокри кърпи....апропо - моят беше станал на рани от мокрите кърпи.....

но като цяло трябва дасе види от лекар и да прецени какво да мажеш....

# 253
  • Мнения: 4 753
Благодаря!
От педито съм доволна, сега и звъннах с идеята да ида да я види но каза да взема от онова лилавото да туширам с него и отгоре да съм мажела с мас гентамицин.  Rolling Eyes

 Иначе кърпите ги ползвам доста често. Не ми е хрумнало че може да е от тях ooooh!

# 254
  • София
  • Мнения: 39 822
Според мен не мажи с нищо докато я види педиатърката. Пиоктанина ще изгори кожата.

Общи условия

Активация на акаунт