За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 11

  • 13 639
  • 297
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 370
37,2 висока Т ли е при 15-дневно бебе?Мерена е в дупето.

# 226
  • София
  • Мнения: 44 332
като мериш в д-то вадиш 0,5 т.е ако е показало 37,2 реалната Т е 36,7, което си е съвсем нормално за всякаква възръст Simple Smile

# 227
  • Мнения: 370
Мерси  bouquet.Бях готова да тръгна към педито.Още съм доста шашната Grinning

# 228
  • София
  • Мнения: 44 332
а защо изобщо я мериш?

# 229
  • Мнения: 1 475
37,2 висока Т ли е при 15-дневно бебе?Мерена е в дупето.

Нормална температура за бебета е до 37.5 Peace

# 230
  • варна
  • Мнения: 74
Момичета дайте съвет, бебчо почна много да се стряска и да реве истерично от няколко дни...иска само на ръце - заспива, стряска се, започва да реве истерично и няма успокояване, освен гърда и така - след половин час положението е същото.

# 231
  • Мнения: 2 521
Колики?При тях изплакват наведнъж,или се присвиват и хленчат мъниците.И моето се успокояваше само на гърдата.Капки даваш ли?

# 232
  • варна
  • Мнения: 74
Може ли от колики да плачка по цял ден - давам капки - мислех, че сме приключили с коликите, но уви не сме - реве и при разходки навън, което е най-необичайно.

# 233
  • Мнения: 2 521
При всички деца по различно време приключват коликите.Синът ми имаше 3 месеца,а дъщеря ми 4 месеца.Може би капките не му действат.Опитай с други.Надвечер и вечер не плаче ли повече?По принцип тогава са по-силни.
Мисля си и нещо от ушичките да е,ама пък тогава кърменето едва ли ще го успокоява.Консултирай се и с педито ако продължи плача.Ако е коликите ще ви препоръча други капки.

# 234
  • София
  • Мнения: 3 524
bore77 Освен от коликите може и друго да е-  в момента е в период когато започва да чува и вижда много повече. Все още не може да отделя различните звуците един от други, това стряска доста децата. Ще мине с времето.
Почти всички деца се стряскат.Будят се често и се стряскат. Нервната им система е още много неразвита и това се отразява на съня им. 
Ако все пак толкова те притеснява, обади се на педиатърката Peace

# 235
  • София
  • Мнения: 39 901
Напълно е възможно от колики да плачат по цял ден. Коликите могат г/д да се определят: бебето изплаква изведнъж; гърчи се; напъва се; почервенява;...
А може и да е така както пише elpet. Алекс до късно се стряскаше, но не е плакал. До към 2рия месец когато го докоснех по гърдите, свиваше ръце и крака.
Скоро свалях филм на Дияна, за бебетата - National Geographic - Science of Babies
Има го в Замунда. Този http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=152051&hit=1 е с българско ауидио.
За колики не се говори, но има доста интересни факти Simple Smile

# 236
  • Мнения: 267
ние също плачехме денонощно през  първите 2 месеца,беше кошмар  ooooh!,вече не знаех колики ли са , какво  Crazy .Ходихме на доста педиатри да не би да му има нещо,но нъцки,просто имало по емоционални бебенца,абе с две думи -ревливи  Mr. Green
И сега си е мрънкало  Whistling ooooh!

# 237
  • Мнения: 191
Здравейте мами да ви питам какво значи "Активна гимнастика - последните 2 - даряват малко свободно време" благодаря  Simple Smile

# 238
  • София
  • Мнения: 44 332
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/advanced_search_r … 1&x=0&y=0

ето това са разните му там активни гимнастика....има и други вариации разбира се...предполагам ще ти стане ясно за какво иде реч....
свобода дава ако на детето му е интерестно Simple Smile

# 239
  • Мнения: 694
Здравейте да попитам АМ къде го държите след като го отворите в хладилника ли?Активната гимнастика от кой месец започва, и кога да слагам играчки на количката ние вече сме на  45 дни и как да различа зали малкия има колики или рефлукс много съм претеснена и незнам дали да сменям млякото напоследък като яде преревава изпъва се после връща  а сме на  аптамил педи каза че след като наддава добре нямало смисъл да сменям млякото но явно нещо не му понася?Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт