За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 11

  • 13 587
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 442
Цитат
Здравейте, момичета? Имам следното питане - някой знае ли защо Вигантол-а го дават 30мин. преди хранене? И дали може да се дава повече време преди хранене?
Не е задължително да го даваш 30 минути преди хранене.
Аз го давам сутрин ,след като дъщеря ми се събуди.

# 16
  • София
  • Мнения: 308

Въпросче- става дума за захранено бебе- доки каза (но и в сайта на Хип и в магазина пишеше), че мога да давам Хип 2- за захранени бебета, след 4 месец???

Gundie, зависи от кой Хип даваш. Ако взимаш от старата формула (макар, че вече не съм я срещала много-много) от 4-тия месец, ако е новата, т.е. Хипп 2 Плюс - от 6-тия месец.

# 17
  • Мнения: 9 776
Мами, с какво храните захранените бебета като сте на почивка? Сещам се само за готови пюрета и каши Rolling Eyes.

# 18
  • София
  • Мнения: 39 775
Ние бяхме два дена на планина. Разчитах на пюретата. Поръчах пилешка супа в ресторанта, но Алекс така и не стигна до нея.
Пюрета, каши, супи, АМ, кисело мляко, плодове.

# 19
  • Мнения: 9 776
Млякото ще е кърма, то се знае. Но за другото - супи Thinking...Аз в къщи още не съм му готвила, какво остана да поръчам отнякъде си. Плодове - да, не се бях сетила за тях. Нищо друго не се сещам ooooh!. Най-вероятно ще давам два пъти през деня каша, и по едно месно и едно плодово пюре.

# 20
  • София
  • Мнения: 39 775
Аз под захранено дете разбирам да папка всичко Simple Smile
Зависи до къде си стигнала със захранването, какво си дала и какво не.
Вземи си някакви бисквити на плазмон. Аз тях ги слагах почти във всичко. Два пъти на ден каша ще му е много.
Наблягай на кърмата, щом кърмиш.

# 21
  • Мнения: 9 776
АнМари, захранен е с всичко, на кухня е дори, но не си и помислям да му поръчвам нещо в ресторант или пък да яде от общата храна с всички туристи, ако сме Аll...В такъв смисъл си зададох въпроса. Сигурно ще му липсват манджичките, но...Доста добре хапва и кърмата няма да му е достатъчна. Кроасан му давах преди няколко дни. Ок ли е? Оф, ще изкара няколко дни, няма начин Laughing.

# 22
  • София
  • Мнения: 39 775
Същност супата беше на Дияна, но реших, че и малкото може да я опита Simple Smile
Пилешката супа май е "най-леката" ресторанска храна. Не е ял ресторантска храна де, с изкл. на кухнята.
Давала съм кроасан на Алекс, но без пълнежа.
Да, неприятни са сухоежбините.
Десертите са лесни, плодове, плодови пюрета, има бебешки млекца. На Алекс съм давала на Нестле.
Месни пюрета за обяд. Ако кърмиш сутрин и вечер, преди обед можеш да даваш плодово пюре, на обяд месно, следобедната закуска... ще варира Simple Smile

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Мами , откога се дава супата  newsm78?Детето ще излез доста злоядо и вече се чудя с какво да я храня .Мисля си за сварени зеленчуци  , но не толкова гъсти като за пюре , а по течни ?

# 24
  • Мнения: 9 776
АнМари, кроасана без пълнежа, да Peace. Бебешки млекца не съм давала, но то досега не е имало и кога. Манджите от кухнята ги яде все още на три хранения. А какви млекца са подходящи? Какви са тези на Нестле, че не се сещам в момента?

Анели, домашен бульон можеш да даваш, ако ти се занимава. Ако е захранена бебка с това-онова, няма проблем.

# 25
  • Мнения: 682
Polin a, когато сме ходили на почивка с дъщеря ми съм взимала каши и пюрета и съм кърмила. Не знам каква им е кухнята по тия заведения. Може би бих дала сварени картофи, плодове, кисело мляко, но не съм сигурна, че бих рискувала с нещо готвено.

# 26
  • Мнения: 9 776
.... Не знам каква им е кухнята по тия заведения. Може би бих дала сварени картофи, плодове, кисело мляко, но не съм сигурна, че бих рискувала с нещо готвено.

Именно Peace. Затова се зачудих как мога да му разнообразя храненето през дните, когато ще сме на почивка, но май няма много варианти.

# 27
  • София
  • Мнения: 39 775
http://papa-bebe.com/j_alete&nestle.html
http://papa-bebe.com/j_hipp&humana.html

http://papa-bebe.com/mle4ni_napitki.html - такива все още не съм давала, не съм купувала де

# 28
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Добро утра мами,дойде време и аз да се възползвам от темата.Днес ни падна пъпчето и съм в чуденка,да слагам ли още спирт или да не мажа с нищо.И още,мога ли вече да го мокря или е по-добре да го пазя още 1-2 дни?

# 29
  • София
  • Мнения: 1 946
Може да го мокриш, но не е лошо още един-два дни да си го промиваш със спирт вечер.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт