За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 11

  • 13 568
  • 297
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 39 744
Aнели, аз супа дадох като започнах с ДК. Не съм правила супа у дома. Но и силно казано това е супа, т.е. има доста фиде, гъсто е.

tina1801, не е лошо да продължиш със спирта поне няколко дена. Педиатърката ще ти даде най-точният съвет. На Алекс пъпчето падна в родилното. След това го промивах със спирт, мисля, че и Тупоцин слагах. Не съм пазила от водата (но и ни изписаха на 9тия ден, поне 2-3 дена след падането на пъпчето).

# 31
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Благодаря за отговорите. Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 3 524
За храненето на почивка да допълня и аз- зависи колко е голямо бебчето и какво е хапвало досега. Тъй като миналата година на морето сина ми беше на 1 година и захранен вече, имаше неща които не е ял, но имах повече избор.
тъй като беше на кухня а и аз съм му правила вкъщи, та му правех супа и таратор на място, просто имах възможността, но носех и голям сак пълен с пюрета (например част от тях бяха менютата на семпер които са си манджи общо взето) и АМ. ядеше и плодове пресни, мляко (кисело) с пасирани плодове, овесени ядки с мляко накиснати, задушени зеленчуци или картофи, както и варен ориз от зведение взети, но като цяло няма универсална формула, просто тр да импровизираш в зависимост от това какво хапва твоето бебче Peace

тина, пъпчето на коки падна вкъщи и след като падна още известно време му капех спирт и топоцин ръсех, може би около 1 седмица, като не помня да съм го пазила от мокрене след това, най-много да е било ден-два.  Peace

# 33
  • Мнения: 1 336
Мами, с какво храните захранените бебета като сте на почивка? Сещам се само за готови пюрета и каши Rolling Eyes.
Моят син не го взех на почивка, но яде предимно плодове и бисквити на Плазмон, които могат да се дават навсякъде, не само вкъщи. Има и голямо разнообразие от готови пюрета, не бих давала ресторантска храна особено по морето. Освен тях бих давала и кисело мляко купено на място, много течности - АМ и сокове. Чудесно е, че още кърмиш, много ще те улесни и приятна почивка   bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 39 744
Поли, да, пюретата на Гербер ги забравих. Едно чудесно похапване, особено обедни и вечерни менюта. Гледам в един сайт, че имат и готови супи, но не съм купувала.
Скоро видях, че и Хип са пуснали такива супи.
Приятна почивка.

# 35
  • Мнения: 9 776
Добро утра мами,дойде време и аз да се възползвам от темата.Днес ни падна пъпчето и съм в чуденка,да слагам ли още спирт или да не мажа с нищо.И още,мога ли вече да го мокря или е по-добре да го пазя още 1-2 дни?

От нашата педиатърка знам, че пъпчето /вече паднало/ трябва да се обработва, докато секретира. Може би още седмица продължавай да почистваш със спирт и прахчето, което са ви изписали /при нас беше някакъв спрей дори, но вече не го и помня ooooh!/. От водата няма какво толкова да го пазиш. Да не мислиш, че в болницата не са го мокрили? Подсушавай после и всичко ще е Ок Peace. И честито бебче!

АнМари, като прегледах сега линковете, се сетих за тези млекца, че съм ги виждала при бебешките храни. Ще трябва да огледам в магазина пак.  bouquet
Благодаря и на elpet и yani_cat за идеите  bouquet! И за пожеланията също  bouquet!
Сега се моля въобще да успеем да тръгнем, че все нещо става и отлагаме ooooh!. Ама вече няма и за кога, че лятото свършва.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Момичета благодаря Ви за отговорите .  bouquet Hug Hug
Още един въпрос да задам, че на няколко места срещнах различно инфо. Когато започна с попара ,какво сирене да дам -краве или овче и изкиснато ли да е?Попарата съм я оставила за след месец два, но  да си изясня сега въпроса newsm78

# 37
  • Мнения: 9 776
Сиренето е каквото си купувам по принцип - краве. Изкисвам, но не повече от час, че става абсолютно безвкусно. Синът ми не налита особено /за разлика от кака си Mr. Green/, но и аз рядко му давам, защото става към 9 и нещо и закусва с кърма Laughing.

# 38
  • Мнения: 2 013
Момичета благодаря Ви за отговорите .  bouquet Hug Hug
Още един въпрос да задам, че на няколко места срещнах различно инфо. Когато започна с попара ,какво сирене да дам -краве или овче и изкиснато ли да е?Попарата съм я оставила за след месец два, но  да си изясня сега въпроса newsm78

Анели аз купувам за Биси краве сирене,или давам от нашето.  Wink
И да,изкисва се,така ми каза педи.  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 1 946
По-добре е сиренето да е краве. Задължително се изкисва, за да се обезсоли.  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 39 744
Аз по принцип не съм фен на попарите Simple Smile Иначе купувам сирене на Маджаров. Не е толкова солено, но пак го обезсолявам във вода.
Попарата (точно 2 пъти съм правила) я правя със сухари. Има и бебешки сухари, но аз използвах на Пападополу. 1 или два сухара, не голяма бучка сирене, вода, чай или АМ.
При попарата основното е бебето да е захранено с глутен. 1во глутена, след това сиренето.
Не е хубаво да се дадат две нови храни заедно.

# 41
  • София
  • Мнения: 179
Привет.
Някоя мама маже ли зъбките на бебо със солкосерил.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 524
за попарката- след като го захраних с глутен, за попара съм му правила
- 2 или 3 сухара зависи от апетита на детето,
- залети с билков чай, чат пат шипка или смес от няколко билки
- изкиснато сиренце, давала съм краве сирене купешко каквото и ние ядем (маджаров сега а преди- и лакрима) и домашно козе сирене от една приятелка
- малко масло, българско. ако решиш че искаш да няма грам сол, иам едно без сол на президент.
това е.  Peace
синът ми не беше супер фен, хапваше я по принцип, не ми е отказвал.

солкосерил не е ли паста за афти newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 39 744
Май не е паста за зъби. Аз намерих това
Цитат
ТЕРАПЕВТИЧНИ ПОКАЗАНИЯ

- Рани

- Варикозни язви

- Първа и втора степен на изгаряне

- Декубитални язви, язви при рентгеново облъчване

- Кожни трансплантации

# 44
  • Мнения: 1 336
Аз пък давах козе изкиснато сирене на Маджаров, но не се хареса. На попарата също не е фен, но ще взема да пробвам пак да дам сирене. Когато проучвах сирената ми казаха, че най-добре е да се започне с козе (за предпочитане домашно, но аз козички не познавам  Grinning), овчето било мазно и тежко, а краве сирене по-късно заради алергиите. Цялото ми проучване отиде на кино, защото Дани така и не го яде. Но ще пробвам пак с краве.

Общи условия

Активация на акаунт